Neměnná skutečnost

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. srp 2014 11:35:10

Mocinky děkuji, na tebe je spoleh :-)
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » ned 10. srp 2014 1:09:37

Také k sukni, spíše suknici. Legionáři v římské říši nosili něco, co jim skrylo zadnici. I na tomto obrázku má rytíř suknici.
Na hradě Wartburgu se skryl M. Luter před nepřáteli jako baron Jörge a rok tam překládal v klidu Bibli.
Přílohy
Luther_v_hradu_Wartburg.jpg
Do ústraní u mecenáše.
nop

Nový příspěvekod Dejna » pon 29. črc 2019 20:45:33

irulan píše:já jsem taky teoretik :D , ale je to něco jako přechod sexuální formy energie ve vědomou neoddělenou od celku. Transformace.
Osho o tom taky často píše - sex nevrcholí vyčerpávajícím vybitím, ale naopak klesá do "údolí", čistý stav snad NEBYTÍ..(tedy jako osoby, oddělenosti).
V kontemplativní sexualitě nemůžeme mluvit o 'sexuálním aktu'
Termín 'sexuální akt' ve svém obvyklém smyslu není vhodný, protože určuje omezenou oblast zkušenosti a z výše uvedeného vidíme, že v kontemplativní sexualitě tato oblast zahrnuje celý Vesmír. Navíc termín 'akt' zahrnuje aktivní účast, zatímco v kontemplativní sexualitě jde vlastně o účast v neaktivní, nikoliv na cíl orientované události. Když je blízkost mezi oběma milenci taková, že se jejich pohlavní orgány navzájem dotýkají, stačí se uvolnit a zůstat bez pohybu, a v určitém čase bude penis spíše absorbován než vražen do vagíny. Nekonáním ničeho, aby se uvolnilo vše, se milenci proplétají s procesem (ustanou v činnosti). Pocit identity mezi nimi se zintenzivňuje; co více, přeměňují svá omezení a jsou neseni vlnou požehnání, která není 'ani má ani tvá', a dokonce ani 'naše': je kosmická, neosobní, bez omezení.

Neustálá posedlost dosahováním orgasmu s ejakulací otravuje sexuální lásku. Neustálá posedlost dosahováním kosmického požehnání otravuje kontemplativní sexualitu. Pokud je pár osvobozen od jakékoli starosti ohledně dosáhnutí nebo ne-dosáhnutí orgasmu nebo kosmického požehnání, je jakákoli milostná hra možná, dokonce i ta nejaktivnější. Tím není myšleno používání jistých technik, ale spontánní reakce na okamžik.

Takto vnímána odhaluje sexualita přirozenou jednotu fyzického a duchovního. Bylo by směšné připisovat kontemplativní sexualitě jisté trvání. Její bezčasý atribut je výsledkem naprosté absence jakéhokoli záměru nebo spěchu. Konečné požehnání nastává ve svém čase, protože je MILOSTÍ BOŽÍ, ne lidskou prací. Podstatnou věcí je zde úplné opuštění, které nastartuje proces znovu-sjednocení s Božstvím. Nyní docházíme k pravdivému smyslu slova RELIGIE (latinsky náboženství): RE-LIGERE, neboli znovu-sjednocení, znovu-napojení. Co k sobě navzájem partneři cítí může být dobře popsáno termínem 'zbožné uctívání' (adorace). Naplnění sexuální lásky ve stavu pokory vede k trasfiguraci: pak každodenní svět projevuje svoji identitu s duchovním světem.

http://www.jogin.cz/Kontemlativni-sexualita-podle-tantrickych-a-taoistickych-ritualu/

Taky mám ráda teorii a ráda si o těhle věcech čtu. Proto moc děkuji za odkaz na ten článek o tantrických a taoistických rituálech. Na dnešní večer to bude moc příjemné počtení :) No ale potom mám ráda i tu praxi a moc ráda bych na vlastní kůži zažila nějaký takový rituál, ale pro začátek uvažuji nad něčím takovým. No a potom ještě poprosím o doporučení nějakých kurzů tantry. Moc děkuji a přeji všem krásný večer :)
Dejna

Předchozí

Zpět na Co mě napadá