já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod arikiran » ned 19. čer 2016 15:14:43

ahoj Zdenku
dlouho sem tě neviděl

arikiran píše:
já pitomeček bych chtěl dumat o čem On dumá?...bláhovost

Což právě děláš.

jo, to máš pravdu, mé vyjádření nebylo přesné...
z kontextu mého přispěvku vyplývá, že jo, dumám jaký je a co dělá i o čem dumá....ale zatím je to nepřesné, slabé, nevystihující Ho pořádně..tedy bláhové...
a proto ti ještě jednou zopakuji tu pointu...své dumání soustavně zlepšuji..no a tím se i zlepšuje má představa o Něm..sice pomaličku polehoučku..ale zlepšuje

tedy je to vlastně chvála zlepšováníse...bo kdo je furt jen na místě a nehýbá se vpřed, neroste...ten se Mu nikterak nepřibližuje...
dík za upozornění na mou nepřesnost
snad je už to pochopitelné, co jsem chtěl říct
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod lklknml » ned 19. čer 2016 22:04:04

arikiran píše:ale zatím je to nepřesné, slabé, nevystihující Ho pořádně

Jak víš, že je to nepřesné, slabé, nevystihující Ho pořádně? Co ti umožnilo to napsat? Lze něco měřit, aniž bys měl (reálně nebo v mysli) měřítko?

Nejde tudíž o problém logický, o poznání vnější, objektivní reality (což je podkladem tvého vyjádření), ale o poznání subjektivní reality, o poznání sebe. Neboli buď tich a věz, že Já jsem.
lklknml
 

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod arikiran » pon 20. čer 2016 4:19:39

aha , opět chyba...měl jsem zdůraznit, že se jedná o MÉ Poznání...pak odpadá problém otázky, jak to vím, zkrátka vidím, jak na tom s Poznání Boha jsem..a hodnotím to jako zatím nic moc, samozřejmě že subjektivně

tím chci říct, že o stavu Poznání druhých nevím zhola nic...neb i když se chovají a jednají jak blázni, jak to mnohdy vnímám, nikterak to nehovoří o jejich stavu, třeba pouze žertují, aby mě popletli....

vidím, že naše spolupráce začíná nést ovoce, nebot jsem nucen přesněji se zamyslet a formulovat svá tvrzení...dík
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod lklknml » pon 20. čer 2016 8:07:04

arikiran píše:aha , opět chyba...měl jsem zdůraznit, že se jedná o MÉ Poznání...pak odpadá problém otázky, jak to vím, zkrátka vidím, jak na tom s Poznání Boha jsem..a hodnotím to jako zatím nic moc, samozřejmě že subjektivně

Mohu předpokládat cizí poznání, jako např. u automechanika, kterému svěřuji své auto. Ale své, vlastní poznání, tj. poznání sebe, nemůže být cizí, ne-MÉ, to by byl protimluv, nesmysl. Subjektivní v tomto smyslu neznamená zkreslené, ale týkající se jiné dimenze (než je objektivní realita). K této dimenzi se není možné dostat přemýšlením (hodnocením) objektů. Boha nikdy nikdo neviděl, protože není objektem naší mysli, která Ho tudíž nemůže uchopit a poměřovat, jak na tom s Poznání Boha je.
lklknml
 

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod arikiran » pon 20. čer 2016 8:54:21

Buh neni objektem me mysli....no dejme tomu
Ale ja jsem objektem Mysli Bozi..tady vztah spolu mame
Tak aspon v mem Modelu
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod lklknml » pon 20. čer 2016 11:10:07

arikiran píše:Buh neni objektem me mysli....no dejme tomu
Ale ja jsem objektem Mysli Bozi..tady vztah spolu mame

Není li Bůh objektem tvé mysli, pak nemůžeš tvrdit, že jsi objektem Mysli Boží, neboť Mysl Boží nemůže být myslí rozeznána jinak než jako její objekt, čili její konstrukt.
Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, psáno jest.

Sv. Jan z Kříže znázornil cestu k Bohu jako výstup na horu Karmel, na jejímž vrcholu je dle jeho vyjádření: "NIC, NIC, NIC".
Svatý Tomáš Akvinský před dokončením svého monumentálního díla Summa theologiae se po svém osvícení vyjádřil v tom smyslu, že mu byly zjeveny takové pravdy, že již nic dalšího psát nemůže.
lklknml
 

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod nop » pon 20. čer 2016 17:26:05

Zdeněk píše:...
Není li Bůh objektem tvé mysli, pak nemůžeš tvrdit, že jsi objektem Mysli Boží, neboť Mysl Boží nemůže být myslí rozeznána jinak než jako její objekt, čili její konstrukt.
Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, psáno jest.

Sv. Jan z Kříže znázornil cestu k Bohu jako výstup na horu Karmel, na jejímž vrcholu je dle jeho vyjádření: "NIC, NIC, NIC".
Svatý Tomáš Akvinský před dokončením svého monumentálního díla Summa theologiae se po svém osvícení vyjádřil v tom smyslu, že mu byly zjeveny takové pravdy, že již nic dalšího psát nemůže.

Zdeňku, Tvé psaní se mi líbí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod arikiran » úte 21. čer 2016 7:05:33

ahoj Zdenku
zřejmě se rozcházíme tak moc, že domluva zatím není možná, uvidíme za rok
zdarec
..........
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod lklknml » úte 21. čer 2016 19:21:21

nop píše:Zdeňku, Tvé psaní se mi líbí.

Hmm. Tak to asi něco dělám blbě. Neb pro ego by mělo znít hrozivě, a osvícenému je to jedno.
Ale mě se moje psaní taky líbí, no. :)
lklknml
 

Re: já udělám!... zvládnu!... dokážu!

Nový příspěvekod arikiran » stř 22. čer 2016 4:35:07

no konecne sme si v necem sedli, Zdenku:
Me se moje psani take libi
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jana a 11 návštevníků