Egoistické já

Egoistické já

Nový příspěvekod Linda » sob 10. kvě 2014 12:39:40

Jediné, co z toho je třeba brát vážně, je láska.

Člověk vnímá to, co se děje, včetně stavů vlastní mysli, láskyplných nebo negativních, některé bere vážně a jiné vážně nebere - odmítá jim věnovat pozornost.

V obdobích, kdy nám chyběla láska, byl život neuspokojivý a plný utrpení. Když tyhle bolestné zkušenosti, ke kterým mohlo dojít i před mnoha léty nebo inkarnacemi, byly tehdy vnímané jako nesnesitelné a nechtěli jsme je vnímat, zapadly hluboko do podvědomí. Nedošlo k jejich zpracování, k uvědomění a přijetí - smíření se s tím, co se stalo - a neustále tak ovlivňují naše současné reakce na to, co se ve vědomí objeví. Člověk pak nedokáže věnovat pozornost jakýmkoliv negativním stavům mysli, nahradí je okamžitě pozitivními pocity. Bytostně potřebuje být natrvalo šťastný a blažený, proto chápe lásku nejen jako zdroj osobního blaha, ale i jako to nejvyšší, co existuje.

Jak by potom mohl nebrat lásku vážně?
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. kvě 2014 21:43:19

Za devatero řekami a devatero horami, žil Jan, který toužil vidět Řím.
A tak začal dychtivě sbírat informace, jak se tam dostat. Směrovacích tabulek, co jsou na silnicích, měl doma hafo. Mazlil se s těmi cedulkami, věděl vše o barvách, hliníku, tvarování. Založil si diskuzní web, aby ty úžasné směrovky mohl ofocené ukazovat. Byl v tom tak dobrý, že už ho nemohlo nic překvapit, poznal, co je všem těm směrovkám ukazujících na Řím společné, poznal jejich esenci.

Nepoznal však, že směrovky mají přirozeně smysl na cestě, nikoli u něj doma. "Tohlencto je Řím, to je jasné, vždyť je to tam psané", byl přesvědčen. No měl pravdu. Pravda je ale také, že mu prostě hráblo.

"Dal jim oči, aby neviděli, uši, aby neslyšeli" praví biblista.
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. kvě 2014 21:51:51

armin píše:Když člověk pozná svoji podstatu, tak o stvoření, o Božské inteligenci, o zákonech Ducha, dokonce i o vlastním egu atd. ví zatím úplné prd.

To by ovšem logicky znamenalo, že podstata člověka s Božskou inteligencí, zákony Ducha, s vlastním egem atd. nesouvisí. Čili že jsme mmj. nebyli zrozeni z Ducha, ani k obrazu Božímu.

Logicky také citovaný výrok znalost podstaty předpokládá (jinak by nebylo o čem psát), což ovšem v té samé větě popírá.
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. kvě 2014 22:42:14

Když člověk pozná svoji podstatu, tak o stvoření, o Božské inteligenci, o zákonech Ducha, dokonce i o vlastním egu atd. ví zatím úplné prd.

To by ovšem logicky znamenalo, že podstata člověka s Božskou inteligencí, zákony Ducha, s vlastním egem atd. nesouvisí

a že projevy vlastního ega nejsou tedy příčinou, způsobující nevnímání Podstaty. Nemá proto smysl věnovat jim pozornost.
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. kvě 2014 23:22:31

Návštěvník píše:Nemá proto smysl věnovat jim pozornost.

Věnovat pozornost (registrovat, pozorovat) ano, protože jinak se stanou nevědomými čili mnohem mocnějšími.
Ale neživit je (jejich vychutnáváním, odmítáním, chtěním či nechtěním).
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » ned 11. kvě 2014 9:01:56

Návštěvník píše:Má to smysl - právě proto, že jsou příčinou, způsobující nevnímání Podstaty.

Jsou a nejsou, záleží na úhlu pohledu.
To je obecně problém písemného textu, protože není možné určit, z jakého úhlu pohledu se bude daný text číst. Mechanické přijmutí pravdy širšího úhlu pohledu skrze ego s užším úhlem pohledu má na ně zničující (nikoli potřebný transcendující) účinek, viz dnešní katolíci třeba. Proto se některé spisy uchovávaly v tajnosti.
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » ned 11. kvě 2014 9:34:49

K tomu rozšíření úhlu pohledu viz třeba Rozhovor s Alexandrem. :)
Jenom z textu by se ten posun ve vědomí přirozeně nikdy nemohl uskutečnit.
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 10:48:33

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Má to smysl - právě proto, že jsou příčinou, způsobující nevnímání Podstaty.

Jsou a nejsou, záleží na úhlu pohledu.
To je obecně problém písemného textu, protože není možné určit, z jakého úhlu pohledu se bude daný text číst. Mechanické přijmutí pravdy širšího úhlu pohledu skrze ego s užším úhlem pohledu má na ně zničující (nikoli potřebný transcendující) účinek, viz dnešní katolíci třeba. Proto se některé spisy uchovávaly v tajnosti.

V minulých staletích se v Indii důsledně dodržovala tradice, že těm, kdo byli na cestě k probuzení, sděloval jejich mistr potřebné informace postupně. Vždycky jen to, k čemu žák právě vnitřně dozrál. Dneska je to jinak. V knihách jsou dostupné informace, které si může kdokoliv přečíst a vybrat si z nich to, co se mu líbí. S odpovídajícími důsledky.
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 11:30:00

Návštěvník píše:Věnovat pozornost projevům vlastního ega:
Má to smysl - právě proto, že jsou příčinou, způsobující nevnímání Podstaty.

Zdeněk píše:Jsou a nejsou, záleží na úhlu pohledu.
To je obecně problém písemného textu, protože není možné určit, z jakého úhlu pohledu se bude daný text číst. Mechanické přijmutí pravdy širšího úhlu pohledu skrze ego s užším úhlem pohledu má na ně zničující (nikoli potřebný transcendující) účinek, viz dnešní katolíci třeba. Proto se některé spisy uchovávaly v tajnosti.

Bez ochoty všímat si souvislostí mezi svými reakcemi a jejich vnitřními spouštěči si kultivujeme zdatné duchovní ego. Roste intelektuálním pochopením a/nebo duchovnímu zážitky, které považuje za důležité.
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod živočich » ned 11. kvě 2014 11:34:51

Jeli řeč o egoistickém já, což je bezohledná sebeláska, pak není řeč o duchovním já, což je láska ohleduplná... Co ještě řešit?
Snad v itrospekci se ptát, v které té poloze se zrovna nacházím.. víc už je míň...
živočich
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 11:38:47

řeč o duchovním já...


Past duchovního ega

Kdo z nás by ho neznal! Každý ho má. A kdo tvrdí že ne, tak ho má dvojnásob. Ego. Náš všudypřítomný a nezničitelný průvodce našich každodenních kroků.

Kolik rozprav a disputací ve víru vášní jsem slyšel na toto téma! Jedni jsou pro úplně ho zničit, zadupat do země, a druzí zas na něj nedají dopustit a mají ho jako modlu. A kde je pravda? Někde uprostřed? Kdo ví. Kdos bez ega, suď.

Dlouhou dobu se pohybuji mezi „duchovními lidmi". Ten dělá kyvadlo, ta zas karty a automatickou kresbu, tady máme proutkaře, vedle je aura-soma, támhle zase regrese... No a najednou jsem začal pozorovat charaktery jednotlivých aktérů kolem mě. Ze začátku jaksi nevědomě a potom zcela vědomě a úmyslně.

Proč se tak chová? Proč to dělá, když ví, že to tak není správné? Sám o tom přednáší a toto vyvádí v soukromí? Pomalu, ale jistě jsem se začal divit. Ano, není o tom pochyb. Mnoho těchto lidí se lapilo v pasti duchovního ega. Blbost! To není možné, vždyť oni by byli ti první, kteří by to přeci poznali! Vždyť jasně musí vidět, že to, co říká (kolikrát doslova poučuje ve stylu „hele, já to vím, mám napojení nahoru a ty ne!"), a jak se chová, nevychází z lásky srdce, jak říká, ale z jeho ega! Tak a nějak podobně mě vířilo hlavou. A nejen to.

I já jsem okoušel (a nástrahy stále trvají, spíš gradují) pocit duchovní slasti na mém egu. Ono to je VELMI příjemné vědět a znát víc, než ti ostatní. Být ten, který moudře radí a zraky těch „dole" se upínají k tomu „nahoře" - tedy ke mně, co řeknu, jak pomůžu. Protože mám to napojení, je moje slovo zákon a ctí se! Nádherný pocit, být takto ovíván! Celé to je ještě umocněno tím, když přednáším a ostatním říkám - tak to máte dělat. To vám říkám JÁ! A už úplně nejhorší je, když nemáte světské zaměstnání a toto děláte na plný úvazek. Jo, to už není sebekontrola a zpětná vazba z vašeho pracovního okolí a reálného světa vůbec žádná! Jste VY a jenom VY. To se pak těžko poslouchá rady těch „zezdola", že jako blbnete a máte si dát bacha na ego. Na co!? Co si to dovolují, MĚ takto poučovat! A už v tom jedete.

No a další průser je ten, když vám začnou „zezhora" přitakávat v tom, že jedině VY a zase jenom VY tady máte nějaký úkol, který nikdo jiný z těch šesti miliard lidí nemá. Nebo že jste vyvolený pro to a to a že jste tudíž jedinečný a tak. Paráda! Bravo! Jsem větší než ty ostatní! Moje ego - do boje! Teď jim všem ukážeme, KDO jsem! Já + moje poslání = nezničitelné duchovní ego.

No jo, ale když o tom tak přemýšlím, vím já, kdo že to ke mně mluví? Kdo že to je ten, co to o mě tvrdí? Plejáďan? Z Orionu? Vysoký duchovní mistr? Vyspělé bytosti plné lásky a naši pomocníci? Druhá strana? Bratři v černých tričkách? Naši? Moji kluci? Osobně já vím prd, kdo to je. Moje schopnosti jsou příliš omezené, abych to odhalil. Kdokoliv vyspělejší než jsem já, si se mnou může zahrát ošklivou šarádu a já prakticky nemám vůbec šanci zjistit, že tomu tak je.

Nebo snad mám? Proto si dávám velmi bedlivý pozor a vše několikrát zpytuji, prověřuji a několikrát se s okolím radím, je-li skutečně tomu tak, jak se mi to jeví. Pokud ano, pokora, pokora! Vole neblbni, né abys ulít! Dej si bacha na své duchovní ego! Těžké to je, velmi těžké.

Libor Domas, ten, jenž ego má a uvědomuje si to (že ne vždy je pod kontrolou)


pozn(jš): možná si teď říkáte: "To jim to - těm léčitelům - pěkně naservíroval! Ještě, že mě se to netýká...."

...Už se taky s pochopením usmíváte sami nad sebou? :)

http://putujici.cz/?p=p_187&sName=Past-duchovniho-ega

Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod živočich » ned 11. kvě 2014 11:55:43

Máš li něco na srdci, zkus to říct intuitivně. To suplování citacemi začne časem nudit.
Kolik je hodin?
živočich
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 12:01:46

živočich píše:Máš li něco na srdci, zkus to říct intuitivně.

Bez ochoty všímat si souvislostí mezi svými reakcemi a jejich vnitřními spouštěči si kultivujeme zdatné duchovní ego. Roste intelektuálním pochopením a/nebo duchovnímu zážitky, které považuje za důležité.
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod živočich » ned 11. kvě 2014 12:06:18

Návštěvník píše:
živočich píše:Máš li něco na srdci, zkus to říct intuitivně.

Bez ochoty všímat si souvislostí mezi svými reakcemi a jejich vnitřními spouštěči si kultivujeme zdatné duchovní ego. Roste intelektuálním pochopením a/nebo duchovnímu zážitky, které považuje za důležité.

Jo. Proto největší štěstí je schopnost introspekce.

--------------------------------------------------------------

"Ó člověče, pomni, že jsi jen pouhopouhý živočich."
Sir Thomas Moore
živočich
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 12:13:57

živočich píše:
Návštěvník píše:
živočich píše:Máš li něco na srdci, zkus to říct intuitivně.

Bez ochoty všímat si souvislostí mezi svými reakcemi a jejich vnitřními spouštěči si kultivujeme zdatné duchovní ego. Roste intelektuálním pochopením a/nebo duchovnímu zážitky, které považuje za důležité.

Jo. Proto největší štěstí je schopnost introspekce.

Si myslí ego, které pořád sní o štěstí - a pověsí si jeho představu na nějaký cíl.... a hrrrrrr za ním!!! :)

...............................................................

Proč rozumný člověk neleze do postele v holinkách?

Nemusí každý den znovu povlíkat a pořád dokola prát. Všímá si, co k čemu vede. To stačí :)
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod živočich » ned 11. kvě 2014 12:20:17

No, díky za takové ego (myslím to, schopné introspekce). Hodně věcí by se, mezi námi egi, vyřešilo.
živočich
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod nop » ned 11. kvě 2014 14:16:02

Návštěvník píše:..... Proč rozumný člověk neleze do postele v holinkách?
Nemusí každý den znovu povlíkat a pořád dokola prát. Všímá si, co k čemu vede. To stačí :)

Pro zasmání: jednou jsme s pětiletým chlapcem probírali v postýlce před spaním, co je všechno vyloučené. Vynucoval si stále více příkladů na to, co je vyloučené. Odpoledne jsem šel okolo stavby a tak mne napadlo jemu říci: "je vyloučené brát si maltu do postýlky na hraní". Velmi se tomu smál. Měl smysl pro zachování rovnováhy věcí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod lklknml » ned 11. kvě 2014 14:31:52

Jana píše:Ten rozhovor je moc dobrý, dám ho pro jistotu sem, aby se to neztratilo.

Souhlasím. Tahle cedulka se obzvlášť povedla :).
lklknml
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod nop » ned 11. kvě 2014 19:10:46

armin píše:
Zdeněk píše:
armin píše:Když člověk pozná svoji podstatu, tak o stvoření, o Božské inteligenci, o zákonech Ducha, dokonce i o vlastním egu atd. ví zatím úplné prd.

To by ovšem logicky znamenalo, že podstata člověka s Božskou inteligencí, zákony Ducha, s vlastním egem atd. nesouvisí. Čili že jsme mmj. nebyli zrozeni z Ducha, ani k obrazu Božímu.

Logicky také citovaný výrok znalost podstaty předpokládá (jinak by nebylo o čem psát), což ovšem v té samé větě popírá.

Podstata člověka s Božskou inteligencí zákony Ducha, s vlastním egem atd. naprosto souvisí. Stejně jako elementární částice souvisejí s tím, co je z nich tvořeno na vyšších úrovních abstrakce (třeba auto nebo člověk). Znalost pouze elementárních částic či "duchovní" podstaty - neosobního vědomí nezakládá ještě vědomost o tom, co je z nich tvořeno na vyšších úrovních organizovanosti.

Myslím, že atačilo zesílit jedno slovo zatím , aby bylo jasné jak to chápu já.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 19:25:01

A platí i že

Když člověk pozná svoji podstatu, tak ... o vlastním egu atd. ví zatím úplné prd


?
Návštěvník
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků