Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod Tara » pát 13. úno 2015 21:21:47

Shlédnout tohle video, nechat přijít slovům blíž, prožít o čem je řeč a pak si k tomu řekněme pozorování, uvědomování si, bdělosti.... jen je..... simulovat smích.... vychází mi, že je absolutně navíc....



Má to ještě dodatek, který není na videu:
A tak, jak jsou velice neochotni tam být vhozeni, chystají se ještě chodit do kurzů potápění, ve kterých si budou číst z učebnice potápění o potápění. Chystají se dělat všechna ta předběžná fyzická cvičení, která předcházejí potápění a potom budou stát na okraji skokanského prkna a budou zkoumat, zda je to ten správný skokanský postoj, dokud nepřijde někdo zezadu, nenakopne je do zadnice a oni se najednou ocitnou ve vodě.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod irulan » pát 13. úno 2015 22:05:08

Tara píše:....... - všechno je k smíchu, nebo všechno je na hovno, nebo všechno je láska.
Se skutečností nebo pravdou... to samozřejmě nemá nic společného...

Dalo by se s tím dále pracovat, proč ta tendence (mnohdy neuvědomovaná) relativizování...., už to tu bylo nastíněno - a sem tam to použije Miroslav: v duchu Pata a Mata a jejich "A je to!" A je vystaráno, vyřešeno....
...

To jsem nikde nepsala, ze vsechno je k smichu. Pouze se vyjadřuju tak, ze proste NEVĚŘÍM. A ze kdyz se načapu nebo načapu jinou "jistotu", tak mi to prijde k smichu.
Psala jsem taky nekde, ze je vyřešeno a vystaráno? Naopak...vsechno je pro me otevřené a "jistoty" nejsou jistotami. Což nevadí v zivote. Je proste takovej jakej je, třebas i bez "jistot" a bez boha. A jestli nejaka ta skutečná Jistota je, tak prijde, proc ne...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. úno 2015 22:14:25

Smích je projevem osoby, emocí osoby .... stejně jako například pláč...

Tiché pozorování bez uchopení a tedy i bez výronu emocí (osoby) je něco trochu kvalitně jiného... hlavně co se týče těžiště ztotožnění....
Návštěvník
 

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod irulan » pát 13. úno 2015 22:20:18

Návštěvník píše:Smích je projevem osoby, emocí osoby .... stejně jako například pláč...

Tiché pozorování bez uchopení a tedy i bez výronu emocí (osoby) je něco trochu kvalitně jiného... hlavně co se týče těžiště ztotožnění....

Jestli to je příspěvek ke me, tak s tímhle problem nemam, jo mas asi pravdu
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. úno 2015 1:25:08

Když jsme u těch smajlíků....ještě že Jana zachránila tento:
Obrázek
Návštěvník
 

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. úno 2015 15:40:21

Navic kdyz se clovek stane misionarem sveho presvedceni, at uz vecne blazenosti, "kritickeho" mysleni nebo vecne fekalie, tak si cestu k pravde zavrel.


Málokdo kdy není misionářem nějaké myšlenky. A i když už se někdo takový naskytne, že není misionářem myšlenek, tu si ho banda citlivějších misionářů
myšlenek všimne a hned mu spíchne fešný misionářský šat...
Návštěvník
 

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod .Petra » pon 16. úno 2015 15:59:34

Návštěvník píše:
Navic kdyz se clovek stane misionarem sveho presvedceni, at uz vecne blazenosti, "kritickeho" mysleni nebo vecne fekalie, tak si cestu k pravde zavrel.


Málokdo kdy není misionářem nějaké myšlenky.


:confused:

Vis, co znamena slovo "misionar"?
.Petra
 

Re: Prožijte tento okamžik bez utrpení!

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. úno 2015 16:05:31

.Petra píše:
Návštěvník píše:
Navic kdyz se clovek stane misionarem sveho presvedceni, at uz vecne blazenosti, "kritickeho" mysleni nebo vecne fekalie, tak si cestu k pravde zavrel.


Málokdo kdy není misionářem nějaké myšlenky.


:confused:

Vis, co znamena slovo "misionar"?

Misionář znamená propagátor.
Víš o čem jsem psal?
Návštěvník
 

Sebereflexe

Nový příspěvekod malpan » čtv 30. črc 2015 16:01:34

Návštěvník píše:A to to je možné jedině všímavostí, sebereflexí...

1.png
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod malpan » čtv 30. črc 2015 16:05:54

5.png
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. črc 2015 16:36:23

Vidět znovu a znovu, jak osobní já vytrvale ignoruje cokoliv, co vyvrací jeho mylný názor, a v citacích vynechává všechno, co je s ním v rozporu, je při nejmenším poučné pro ty, kteří to tu čtou.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. črc 2015 16:40:50

Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. črc 2015 16:42:44

malpan píše:
Návštěvník píše:A to to je možné jedině všímavostí, sebereflexí...



Mooji

to musí být jasně rozpoznáno

to je to čemu se říká Probuzení
to znamená probuzení se z pokřivených náhledů



:yes: :) :yes:

Maharadž to vysvětluje tázajícímu zde

"Buďte si vědom sebe sama, pozo­rujte svou mysl, věnujte jí plnou pozornost.

Tak jako nemůžete vidět svou tvář, ale jen její odraz v zrcadle, tak můžete znát jen svůj obraz odražený v neposkvrněném zrcadle čirého uvědomění.

T: Jak mám získat takové neposkvrněné zrcadlo?

M: Jednoduše – tak, že odstraníte skvrny. Musíte skvrny vidět a odstranit je. Starodávná učení tu stále plně platí."

bez toho abychom si svého pokřiveného vnímání (tedy těch skvrn na zrcadle) prvotně povšimli a to natolik, abychom došlo k plnému a jasnému uvědomění (ne jen na úrovni intelektu) si můžeme tisíkrát omílat, já nejsem ego, ego neexistuje, co se děje egu a jeho projevů mne se netýká já jsem věčná blaženost mimo čas a prostor, já jsem jediná skutečnost a bla bla bla a furt to bude jen další skvrnou, přidávající ještě větší pokřivenost náhledu :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. črc 2015 22:17:14

.Petra píše:Podle Nisargadatty se o tom dá mluvit pravdivě jen v negacích: Není to takové a není to takové... Jakékoliv pozitivní prohlášení je prý jen ze vzpomínky. Podle mne má pravdu.
:)

Nisargadatta v knize Já jsem To: "To, co jste, lze popsat pouze negativně."
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:18:09

nikdo nemůže vidět tj. vnímat, natož definovat zdroj samotného vnímání, protože je to TO co umožňuje vidět tj. vnímat

a toto uvědoměním JEDNOTY, její dokonalosti jakožto CELKEM - ne opěvováním dokonalosti neměnného, protože proměnlivé je nedokonalé

Je marné tohle vysvětlovat někomu, komu tahle zkušenost chybí. Je pochopitelné, že pak používá svou mysl k zavrhování a popírání mysli a citováním dokazuje, že má pravdu a že by to všichni měli konečně uznat.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:18:19

já ano, ale ty asi ne ...

protože i celé to vlákno jsi nazvala dokonalost neměnného :knock: :knock: :knock:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:19:05

Návštěvník píše:já ano, ale ty asi ne ...

protože i celé to vlákno jsi nazvala dokonalost neměnného :knock: :knock: :knock:


to byla odpověď Janě, na otázku, zda jsem to dočetla do konce ...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:14:59

a ještě při tom sledování buď otevřená také vnímání jeho těla, gestům, jeho tváře, rytmu dechu, dívej se mu do očí, aby to vnímaní bylo celistvější a nebylo pouze upnuté k obsahu slov, tedy aby se zapojila i pravá hemisféra :) přesto pak lze, když se skutečně vyprázdníš od sebe sama, tedy od svých obsahů, propadnout až do zdroje samého ...

do toho bodu kde se nelze setkat, protože tam neexistuje žádné já ani ty, které by se mohlo setkávat

a když takto budeš otevřená k vnímání realizované bytosti a k jejím sdělením, tak tě to postupně naučí té vnímavé otevřenosti s vyprázdněním od svých obsahů i k nerealizovaným bytostem, k tomu davu ...

a tvoje slova o setkání v tomto duchu, pak budou skutečně velmi inspirující pozvánkou pro všechny co už je to k tomu táhne

a ne jako když tvrdíš, že ty v bodu nula se nemůžeš dočkat těch co jsou mimo bod nula a proto se s tebou nemohou setkat :confused:

jestli chceš být pozvánkou - ne zvát někoho k sobě, ale pozvánkou takového setkání, tak ty musíš být vyprázdněná od sebe od tvého já, pak nebudeš tím já kdo zve k sobě ty - ostatní, ale pozváním ... nekonečna :) tak jako Mooji ...
Návštěvník
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků