Být šťastný nebo mít šťastný život?

Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod rosada » ned 26. črc 2015 22:47:30

A co s tím má to, čím jsi společného ?

A co s tím má společného Tvůj život, který právě teď žiješ ?

Co s tím má společného to, jestli je právě teď Tvůj život šťastný, nebo ne ?


Pár otázek, které mě vyprovokovaly k dalším otázkám?

Co má, to čím jsem společného s "mým" životem, který teď žiju?
Co má, to čím jsem společného s tím, jestli je "můj" život právě teď šťastný, nebo ne?
Může být spatřen rozdíl mezi tím být šťastný a mít šťastný život a mít pocit štěstí?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod malpan » úte 28. črc 2015 13:31:37

přezíravost = nechtít vidět i zjevné, nabízené...
prozíravost = dokázat vidět i to, co je zatím běžnému vnímání skryté...

kde je hranice mezi oběma významy? K čemu raději inklinujeme?
osobně mám od každého svůj díl, ale jak to mají ti, jenž přehlížejí svou osobu, to netuším...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. črc 2015 16:21:54

malpan píše:přezíravost = nechtít vidět i zjevné, nabízené...
prozíravost = dokázat vidět i to, co je zatím běžnému vnímání skryté...

kde je hranice mezi oběma významy? K čemu raději inklinujeme?
osobně mám od každého svůj díl, ale jak to mají ti, jenž přehlížejí svou osobu, to netuším...


prosím tě malpane, ty se taky vzpamatuj, jak můžeš mít osobně od každého svůj díl, když žádné osobně neexistuje :confused: :crazy: :what:
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. črc 2015 16:23:48

Návštěvník píše:
malpan píše:přezíravost = nechtít vidět i zjevné, nabízené...
prozíravost = dokázat vidět i to, co je zatím běžnému vnímání skryté...

kde je hranice mezi oběma významy? K čemu raději inklinujeme?
osobně mám od každého svůj díl, ale jak to mají ti, jenž přehlížejí svou osobu, to netuším...


prosím tě malpane, ty se taky vzpamatuj, jak můžeš mít osobně od každého svůj díl, když žádné osobně neexistuje :confused: :crazy: :what:


to jenom pracuje ďábel, co je mimo vědomí blažené existence tedy mimo Boha :confused:

a píše se to i v Bibli, tak kušuj !!!
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod malpan » stř 29. črc 2015 8:42:41

Návštěvník píše:prosím tě malpane, ty se taky vzpamatuj, jak můžeš mít osobně od každého svůj díl, když žádné osobně neexistuje :confused: :crazy: :what:

přeci záleží, odkud se tazatel ptá - jednota obsahuje vše, tak kde je tazatel? Odkud se ptá? ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod nop » stř 29. črc 2015 8:58:52

malpan píše:
Návštěvník píše:prosím tě malpane, ty se taky vzpamatuj, jak můžeš mít osobně od každého svůj díl, když žádné osobně neexistuje :confused: :crazy: :what:

přeci záleží, odkud se tazatel ptá - jednota obsahuje vše, tak kde je tazatel? Odkud se ptá? ;)

Ha, já na př. nic neřeším a chovám se jako dítě a dívám se ze svého znovunalezeného, trochu zaprášeného, ale neopomenutého dětství.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod ros » stř 29. črc 2015 14:50:29

No to, o co jde, je právě až za těmi otázkami. Bylo by nádherné se společně setkat až za těmi všemi otázkami, odpověďmi, v tom místě, kde jsme se ještě nerozdělili.


Je to krásné.
Proč píšeš bylo by? Kde jsi?
ros
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 15:58:28

Indukované štěstí....jo, to se na duchovních shromážděních (jedno jakého směru) často stává...já to vnímala i v kině, nebo v divadle, na koncertu. ve vlaku, nacpaném autobusu či tramvaji, a hlavně ve velkoměstě (Praze) , protože čím víc lidí je pohromadě, tím se to líp indukuje....
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod rosada » stř 29. črc 2015 16:22:28

Všimni si, jak se Mooji rozzářil, když to začínalo v těch lidech taky rezonovat, když začalo být jasné, o co vlastně jde.

Všimni si, jak mo pozornosti věnuješ formě.
Na tomto videu Mooji, krásně ukazuje (cca 2:40), že "pure joy" nemusí nutně znamenat rozzářenou tvář.


Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 17:59:08

Začínám mít neodbytný pocit, že čím více láskaři píší o svém štěstí a blaženosti, tím víc a rychleji jde svět kolem nich do kelu...


:(
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 18:11:52

Návštěvník píše:Začínám mít neodbytný pocit, že čím více láskaři píší o svém štěstí a blaženosti, tím víc a rychleji jde svět kolem nich do kelu...


:(


jj to je ale naprosto normální, že systém neustále vyvažuje ... když se preferuje jen štěstí a blaženosti, tak to co je odmítáno roste :)
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 18:18:09

22.06.2015 16:31
S hlubokým pohnutím oznamujeme, že Raméš S. Balsekar opustil tuto neděli v 9 hodin ráno své zesláblé tělo.

http://www.avatar07.cz/news/rames-hovor ... pochopeni/
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 18:29:35

Koukám, že píšete o něčem jiném, než já..... :D
Já píšu o koncentraci štěstí a blaha v láskařích a o tom, že se štěstí, láska a blaženost ven z nich dostane velmi málo - snad jen popisy o tom , jak jsou láskaři šťastní a blažení.... a svět kolem nich chátrá, chudne, topí se v nespokojenosti, bolesti, v šarvátkách, válkách...a láskařům to nevadí, oni už šťastní a blažení jsou a na zbytek světa kašlou...
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod malpan » stř 29. črc 2015 19:20:41

Honzam píše:Je to pod její úroveň. Když napíše ve větě slovo "jen", znamená to, že Tvůj názor je pod její úroveň.

je to užitečná škola pro všechny ;) - každý si na tom něco může uvědomit ... nebo ještě víc zkostnatět na tom svém - každému dle jeho libosti
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 21:35:24

nop píše:Co píše Vostál. nemá váhu. Vostál vlastně nepíše, ale rozhazuje svůj hnůj.

Například tohle?

vostalpetr píše:
Říkám mu tělo bolesti.


Rozhodující je příčinné tělo,

ne nějaký tělo bolesti či nějaký emoční tělo apd


Viz. úvodní reakce tohoto vlákna :

Každá okolnost ve vašem životě může být chápána jako energetická záležitost. Vnější podmínky jsou důsledky příčin, které byly uvedeny do pohybu na hlubší úrovni reality, kde všechno je energií.

Nejúčinnějším způsobem k vyřešení jakéhokoliv problému je odstranit jeho příčinu.


Když nic nepožadujete od světa, ani od Boha,

když nic nechcete, nic nehledáte, nic neočekáváte,

tak potom k vám přijde Nejvyšší Stav naprosto neočekáván a nezván.

Šrí Nisargadatta Maharadž
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 21:39:04

Nebo snad tohle?

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:
vostalpetr píše:Já nepíšu o vcitování ale o přijímání do vědomí...

...


příjímání do vědomí je co ??? přijímání do vědomí je to samé co to vnímat a vnímat je cítít, pociťovat to ve všech aspektech, aby to mohlo být realizováno, říká se tomu láska bez podmínek

pokud se někdo pouze odstřihne od procítění uvědomovaného jevu, jako od něčeho co je mimo něj, tak je to akorát zmrtvení živoucnost vědomí, které je obdařeno účastným vnímáním uvědomovaných jevů (názorný příklad byli černí rytíře SS, kteří v tomto odosobnění byli velmi účinně školeni v prostorách Orlího hnízda)

:confused:



Technologický postup je vlastně vysvětlen v dzogčhenu, co to je "přijmout do vědomí"

Je to tam posáno polopatě, že vlastně jakýkoliv pozorovaný jev je prostě pozorovaný jev ve vědomí,

tedy ne něco,

co je v dualitním vztahu já - pozorovaný jev

ale je to jev ve vědomí...



Tedy přijmout do vědomí znamená zrušení duality,

a uvědomění si všech pozorovaných jevů coby obsahů vědomí

a já jsem to vědomí


Svět není "vně" ale je "uvnitř" vědomí


Spekulativní mysl (pocity apd) přijmutím do vědomí "mizí"

jiné jevy (strom, postava, počasí) nemizí,

ale zůstávají dále jeko "snový svět" tedy jako jevy ve vědomí

Tedy zůlstane projevené uni. vědomí,

zuatímco ego zmizne...
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 21:45:30

To je totiž velmi výstižně vyjádřené, je z toho znát i zkušenost

Svět není "vně" ale je "uvnitř" vědomí"

Když člověku vadí něčí slova, nemusí je číst. Může si vybírat, s čím souzní, a respektovat, že ne všichni vyrostli ve stejném prostředí a mají stejné mravy.
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod nop » stř 29. črc 2015 21:57:04

Návštěvník píše:
nop píše:Co píše Vostál. nemá váhu. Vostál vlastně nepíše, ale rozhazuje svůj hnůj.

Například tohle?
vostalpetr píše:
Říkám mu tělo bolesti.

Rozhodující je příčinné tělo,
ne nějaký tělo bolesti či nějaký emoční tělo apd

Viz. úvodní reakce tohoto vlákna :

Každá okolnost ve vašem životě může být chápána jako energetická záležitost. Vnější podmínky jsou důsledky příčin, které byly uvedeny do pohybu na hlubší úrovni reality, kde všechno je energií.
Nejúčinnějším způsobem k vyřešení jakéhokoliv problému je odstranit jeho příčinu.


Když nic nepožadujete od světa, ani od Boha,
když nic nechcete, nic nehledáte, nic neočekáváte,
tak potom k vám přijde Nejvyšší Stav naprosto neočekáván a nezván.
Šrí Nisargadatta Maharadž

Ano, Vostál píše také něco, co by mohlo eventuálně být pravda. Ale zastírá to jeho snaha po sprostotě.

Mně to vadí neskutečně. A kdyby ukazoval diamant jako holubí vejce, bude u mne i tak budit nedůvěru.
Degradace kazí i nejlepšího ducha.
Ber to jako ukázku.

a/ "Ve škole půjdeme od lehčího k těžšímu a od jednoduššího ke složitějšímu, až vás to naučím, vy blbci leniví, stádo nevychované, vzore vší nectností, vy synové tupých rodičů katolických."
Jan Amos Komenský.

b/ "Pravdu hajte, pravdu držte, jinak váz zkopu, náš bratr Žižka vám dá na držku a poženeme vás přes vodu, až se utopíte jako myši, vy papeženci neřestní, bando nechutná, dostanete nářez od Hospodina i od nás."
Jan Hus když se loučil před cestou do Němec.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 22:04:56

Návštěvník píše:

Podle mé zkušenosti aktivity prostředí způsobují, že dokud nás plně ovládá chtění prosadit to svoje a druhého přetrumfnout, automaticky se aktivují naše navyklé sklony, třeba sklon zareagovat agresívně nebo opovržlivě. U toho, kdo se s každou takovou svou reakcí ztotožní a nechá se jí plně ovládnout, bude prostředí formovat jeho povahu ze 100% a jeho navyklé sklony se každou jeho další rekcí ještě víc posílí. Jinému ale vyvstávání vlastních reakcí může naopak pomáhat uvědomovat si, co se v jeho vědomí právě objevilo. Může tak nejen postupně získávat přehled o druhu a povaze svých reakcí, ale navíc, protože je čím dál častěji vnímá jen jako přirozené aktivity svého mozku, kterým nemusí nutně dělat mluvčího, se instinktivní sebeobranné reakce jeho já postupně zeslabují.

Nakolik vidí na sebe, natolik vidí i na ty kolem sebe. Pozoruje, jak agresivní jedinci reagují automaticky, pod vládou sklonů, nad kterými nemají vůbec žádnou moc, které naopak plně ovládají je. A když člověk z vlastní zkušenosti ví, jaké to bylo, když sám automaticky reagoval podle toho, co se mu právě objevilo ve vědomí, má pro podobné jednání plné pochopení. Výpady druhého člověka v něm už nevyvolají odpor, spíš s ním cítí. Chápe, že ten druhý momentálně nemá na výběr, protože je plně ovládaný svým podvědomím.

Možná že s přijetím a pochopením druhého člověka současně vzniká i úcta k jeho jinakosti :yes:

:yes:
Návštěvník
 

Re: Být šťastný nebo mít šťastný život?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. črc 2015 22:08:57

Je možné se z toho poučit, pokud člověku nechybí tolerance k jinakosti druhých, úcta k různorodosti stvořeného, a to hlavní - sebereflexe.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků