Co mě napadá

Re: "Co se tu chystá?"

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 11:18:20

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
mnich Sarana píše:...Taky mě napadá, jestli Tvým cílem je skutečně někomu pomoci k pochopení ...

Tady je odpověď:

vostal petr píše:
Nu jako obvykle mně stačí bejt proti, když je někdo pro...

Být otrokem nutkavé potřeby druhým oponovat, ber kde ber, opravdu není nic záviděníhodného.

Není otrokem nutkavé potřeby - je to tvoje představa o něm, vůbec ne záviděníhodná. Představy o nenávisti, zlobě, nutkavých představách, projektované do druhých, nejsou vskutku nic záviděnihodného. Spíš je to smutné.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » úte 23. říj 2018 11:22:33

Osm pravidel řádového života
Thajský mnich recitující mantry

Podle theravádového buddhismu představuje pravé následování Buddhy pouze mnišství, a proto se také mniši těší velké úctě. Jsou povinni zachovávat osm pravidel:

Vědomě nezabíjet živé tvory.
Nebrat, co jim není dáno.
Zdržet se jakékoliv sexuální aktivity.
Nelhat a nepomlouvat.
Neužívat intoxikující látky.
Nejíst po poledni.
Upustit od sledování her a show, taktéž se zdržet zkrášlování.
Upustit od přílišného luxusu při spaní.[2]

Koukám, s čím bych začal,

tak je po poledni a asi si půjdu vohřát voběd, páč mám hlad...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 11:23:51

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tady je odpověď:

Být otrokem nutkavé potřeby druhým oponovat, ber kde ber, opravdu není nic záviděníhodného.

Není otrokem nutkavé potřeby - je to tvoje představa o něm, vůbec ne záviděníhodná. Představy o nenávisti, zlobě, nutkavých představách, projektované do druhých, nejsou vskutku nic záviděnihodného. Spíš je to smutné.

P.S. Jediné pravdivé by bylo, kdybys řekla: Jde mi to (Vostalpetr?) na nervy. Nechci, aby tady psal. apod. - prostě výpovědi o tobě. Pokud sis jich vědoma.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » úte 23. říj 2018 11:45:29

kdybys řekla: Jde mi to (Vostalpetr?) na nervy. Nechci, aby tady psal.

To zvládne, horší je, že si myslí, že já mohu za její pocity,

jenže,

jsou to její pocity a ne moje...

PS.

Jinak, já tudle duchovnáckou hru nevymyslel, ale když to na mě zkoušeli,

tak to tedy hraji,

tudle "tomášovinu"
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 12:03:58

mnich Sarana píše:Řekni mi, co moudrého jsi vytvořil Petře, co by pomohlo slušným, inteligentním lidem k lásce a spokojenosti.

A pořád jsi mi ještě nevysvětlil, jak rozeznáš člověka prostého chamtivosti a nenávisti. Kromě toho, že jsi naznačil, že všechny slavné (známé?) bytosti jím nejsou, neposkytl jsi žádnou jinou informaci.

Taky mě napadá, jestli Tvým cílem je skutečně někomu pomoci k pochopení toho, co jsi sám pochopil, a nebo jestli Tě jenom prostě baví útočit na kohokoliv a cokoliv bez ohledu na to, jestli s tím souhlasíš nebo ne.

Přijde mi totiž, že se stavíš do pozice někoho, kdo poznal pravdu - aniž bys tu pravdu byl schopen jakkoliv vysvětlit. Jakákoliv pravda Ti přijde nepravdou, jestli to správně chápu, a tak se domnívám, žes upadl do agnosticismu a cestu za moudrostí jsi vzdal... a kvůli své ješitnosti nejsi schopný přijmout, že moudrosti někdo dosáhl a že by jiní šťastně pokračovali na Správné Cestě.

Mně přijde, že Vostalpetr nemá problém - že je spontánní a spokojený (i s momentální nespokojeností). Ostatní ale obvykle mají problém - s ním, a tak ho (Vostapetra :confused: ) řeší - jsi takový a takový (špatný :D ).

Tak to prostě mažte, když vám to jde na nervy nebo když to nechcete, aby to tady stálo. Nečíst ho je asi příliš těžké - pro sebeovládání.
Jednou jsem ho taky pořád mazala - prostě, kdo déle vydrží. :D Myslím, že jsem byla vytrvalejší. 8) Prostě uvolněnost, spontánní legrace.

Kdo tady bude přihrávat něco Janě, aby se mohla vypisovat, když tady Vostalpetr nebude? Všichni, co se s ní snažili diskutovat, už tady radši nepíšou. Jedině Vostalpetr jí dává trvalou možnost, aby mohla reagovat a vysvětlovat. Kvůli tomu si to forum založila.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 12:28:50

vostal petr píše:

jenže,

PS.

tak to tedy hraji,

tudle "tomášovinu"

Když je někdo přesvědčený/á, že už nemá ego či skoro nemá, tak přece nemůže nic vadit - jen egu něco vadí, že. 8) Tak si to vadění radši vysvětlí jako "konstatovaní" toho, jak to ten druhý má - špatně. :D

Asi tak - kdo je moudrý, ten tady nediskutuje - proto už jich tolik odešlo.
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » úte 23. říj 2018 12:35:11

Návštěvník píše:Kdo tady bude přihrávat něco Janě, aby se mohla vypisovat, když tady Vostalpetr nebude? Všichni, co se s ní snažili diskutovat, už tady radši nepíšou. Jedině Vostalpetr jí dává trvalou možnost, aby mohla reagovat a vysvětlovat. Kvůli tomu si to forum založila.

Atmanko, řekla bych, že důvodem, proč tohle fórum vzniklo, byla radost z možnosti setkávat se s bytostmi, které mám ráda. Možnost sdílení toho, co je v nás všech stejné. Toho, co je v nás svobodné, krásné a láskyplné. Možnost o dělení se o to nejlepší, co je k nalezení.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » úte 23. říj 2018 12:37:41

Návštěvník píše:
vostal petr píše:

jenže,

PS.

tak to tedy hraji,

tudle "tomášovinu"

Když je někdo přesvědčený/á, že už nemá ego či skoro nemá, tak přece nemůže nic vadit - jen egu něco vadí, že. 8) Tak si to vadění radši vysvětlí jako "konstatovaní" toho, jak to ten druhý má - špatně. :D

Asi tak - kdo je moudrý, ten tady nediskutuje - proto už jich tolik odešlo.

Atmanko, tím, chceš, říct, že nejsi moudrá?

:D
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 12:49:22

Jana píše: řekla bych, že důvodem, proč tohle fórum vzniklo, byla radost z možnosti setkávat se s bytostmi, které mám ráda. Možnost sdílení toho, co je v nás všech stejné. Toho, co je v nás svobodné, krásné a láskyplné. Možnost o dělení se o to nejlepší, co je k nalezení.

Jo, Jitřní země byla děsná, tam jsi to s nikým sdílet nemohla. :D
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 12:53:29

Není otrokem nutkavé potřeby - je to tvoje představa o něm, vůbec ne záviděníhodná. Představy o nenávisti, zlobě, nutkavých představách, projektované do druhých, nejsou vskutku nic záviděnihodného.

Po mnoha létech sledování v diskusích (i Jitřní zemi a na inspiruj) mi Petrovy reakce přestaly vadit. Proč? Bylo čím dál zřejmější, že kdyby ta jeho mnohaletá potřeba druhým stále znovu oponovat neměla podvědomé příčiny, neobjevovala by se v něm tak často. A to se dá plně pochopit a přijmout. Každý jsme nějaký.

Když teď ale popsal svou potřebu druhým oponovat jako základní motivaci svých reakcí, znamená to, že už si ji plně uvědomuje. Napadlo mi proto, že pokud by měl zájem, mohl by se podívat i na vnitřní spouštěč těchhle všech svých reakcí, své potřeby bouřit se, a proč se v něm pokaždé objeví zuřivý odpor k jakékoliv autoritě, bez ohledu na to, oč jde. Každý z nás totiž má možnost dojít ve svém vývoji do stádia, kdy v nás vznikne zájem uvědomit si, že všechny naše dlouhodobě se opakující stejné reakce na různé podněty zvenčí mají nějakou dosud nerozpoznanou vnitřní příčinu v nás samých. Ta se pokaždé zaktivuje v našem podvědomí a za nás rozhodne, jak zareagujeme.

No nic :) ;)
Dřív než stačil Petr zareagovat, v diskusi vyskočil ze škatulky další, jinej čertík :yeah:

Co k tomu dodat?

Existuje nevědomé promítání svých představ na druhé... Je ale možné i pochopení, které může vzniknout jen díky dlouhodobému a v podstatě neosobnímu pozorování příčin a důsledků, při kterém nevznikají už žádné emoční reakce. Díky vytrvalému neosobnímu pozorování se pak může objevit dedukce, která to co nám předtím vadilo plně ozřejmí, umožní nám pochopit, proč k čemu dochází, a plně to přijmout.

:)

PS:
Kdo tady bude přihrávat něco Janě, aby se mohla vypisovat, když tady Vostalpetr nebude? Všichni, co se s ní snažili diskutovat, už tady radši nepíšou. Jedině Vostalpetr jí dává trvalou možnost, aby mohla reagovat a vysvětlovat. Kvůli tomu si to forum založila.

Yes.
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » úte 23. říj 2018 13:10:05

Návštěvník píše:
Jana píše: řekla bych, že důvodem, proč tohle fórum vzniklo, byla radost z možnosti setkávat se s bytostmi, které mám ráda. Možnost sdílení toho, co je v nás všech stejné. Toho, co je v nás svobodné, krásné a láskyplné. Možnost o dělení se o to nejlepší, co je k nalezení.

Jo, Jitřní země byla děsná, tam jsi to s nikým sdílet nemohla. :D

Jitřní země byla právě tímhle krásná, proto Poradnu taky stvořil otec Jitřní země Jiho.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 13:18:39

Návštěvník píše:Když teď ale popsal svou potřebu druhým oponovat jako základní motivaci svých reakcí, znamená to, že už si ji plně uvědomuje. Napadlo mi proto, že pokud by měl zájem, mohl by se podívat i na vnitřní spouštěč těchhle všech svých reakcí,

Proč by to měl dělat, když s tím nemá žádný problém?

Návštěvník píše:Dřív než stačil Petr zareagovat, v diskusi vyskočil ze škatulky další, jinej čertík :yeah:

A tvůj čertík se neubránil a jako obvykle ihned přiskočil. :D Že by nutkavý otrok své potřeby upozornovat, jak dalece už je přijímáním vědoucí a moudrý ti druzí ne. 8)
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 13:23:33

Jana píše:Atmanko, tím, chceš, říct, že nejsi moudrá?

Ale ted budu zase chvíli moudrá a tak končím. Stejně je to pořád jen to samé dokola. Furt ti samí čertíci s furt stejnými řečičkami. :D
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » úte 23. říj 2018 13:26:15

Návštěvník píše:
Jana píše:Atmanko, tím, chceš, říct, že nejsi moudrá?

Ale ted budu zase chvíli moudrá a tak končím. Stejně je to pořád jen to samé dokola. Furt ti samí čertíci s furt stejnými řečičkami. :D

Díky. Až budeš chtít sdílet lásku, radost, moudrost, jsi tady vždycky vítaná.

:)
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » úte 23. říj 2018 13:53:08

Bylo čím dál zřejmější, že kdyby ta jeho mnohaletá potřeba druhým stále znovu oponovat neměla podvědomé příčiny, neobjevovala by se v něm tak často. A to se dá plně pochopit a přijmout. Každý jsme nějaký.

To není podvědomá příčina,

já se prostě chovám stejně jako jiní, zcela jednoduše když chce někdo prosazovat svou vůli a vodůvodnuje to buhvíčím

tak prostě udělám to samý a vodůvodním to jednoduše svým egem, páč mám hezký ego...

Na mě prostě náký pindy neplatěj, náký morálky apd. jsou mě zcela volný, já s tímhle nemám nic společnýho...
vostal petr

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá