Co mě napadá

Re: … TAJEMSTVÍ …

Nový příspěvekod arikiran » pát 06. lis 2015 9:52:21

když du do školy....mám rozvrh..třeba..čeština...matyka..atd...to je osud
jak hodina dopadne...zda dostanu jedničku nebo pětku...to je můj vklad
velmi velmi zhruba řečeno...
přichází vjemy do mé mysli..a na ty vjemy nějak reaguji...a to zas trochu ovlivní další přicházení vjemů
no to je taky nic moc řečeno

v kung-fu pandovi byla pasáž o Iluzi vlivu...v kostce řečeno, že naše interpretace událostí, že jsme něco vůbec mohli ovlivnit...JE MYLNÁ!!

já bych to ještě doplnil o větu 2: že naše interpetace, ře nemůžeme nic ovlivnovat...JE TAKÉ MYLNÁ!!!

PŘICHÁZÍ NĚJAKÉ VJEMY...A NA ZÁKLADĚ TĚCHTO...SE NĚJAK ROZHODUJI....A OPĚT PŘICHÁZEJÍ DALŠÍ VJEMY...

ni se zdá, že náš vklad je akorát ten Bod Rozhodnutí....vše před a zase vše po..je dílo Mistra Osudu

...x
arikiran

Nový příspěvekod Saruman » pát 06. lis 2015 15:59:02

arikiran píše:náš vklad je akorát ten Bod Rozhodnutí....vše před a zase vše po..je dílo Mistra Osudu

Aj keby to tak bolo, stále je tu možnosť pomocou správnych rozhodnutí dosiahnuť to, čo chceme.
Saruman

Nový příspěvekod nop » pát 06. lis 2015 18:11:46

Jako i v jiných případech, má pravdu obvykle ten a také onen, každý má pravdy část. Kdo chce ale vědět více, tomu stačí, když uzná, že i ostatní mohou mít pravdu.
Proč chtít pouze "já mám pravdu" ? když i ostatní mají pravdu?

Je tu zkreslování: moji pravdu vidím, ale že ji může míl i další, to je mi skryto.
Čím je to skryto? mou hamižností, z přesvědčení, že ji mám jenom já. Zbytek pravdy pak neuzřím - kvůli mé sobecké domýšlivosti.
nop

Nový příspěvekod Saruman » pát 06. lis 2015 18:41:20

Máš pravdu. :)
Saruman

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 08. lis 2015 19:31:42

Sam, nope, doporucujes druhym nejist rizky...proc...je to zpusobeno tvou hamiznosti mit pravdu o stravovani...?
...x
jaosiva1

Nový příspěvekod nop » ned 08. lis 2015 21:55:16

jaosiva1 píše:Sam, nope, doporucujes druhym nejist rizky...proc...je to zpusobeno tvou hamiznosti mit pravdu o stravovani...?...x

Psal jsem
Re: Co ovlivňuje stav našeho těla
od nop » pát 06. lis 2015 18:25:02
Možná jsem já s mojí zeleninou a povidlovými knedlíky extrémista, ale nejsem s tím samotář.

Bude toho bohdá časem více a bude lépe. Jak zpívá Werich: "...až nás budou milióny...".

Moje anabáze je:
a/ ještě ve škole jsem inklinoval k vegetariánství, pravděpodobně vlivem mého otce, který mne poučil, že jsou na světě vegetariáni, kteří nejedí maso, za které zvířata platí jejich životem, ale snědí vejce, po kterém žije slepice dál,
b/ můj obdiv a odhodlání se vracelo ve vlnách, např. v 16 nebo 17 letech jsem soužil maminku, odmítal jsem i omáčku („tak si dej alespoň omáčku, když nechceš maso“), protože masová omáčka je také z masa, trvalo to půl roku,

c/ měl jsem rád ryby, i z konzerv, ostatně jsou zdravé, mají jód, vápník a fosfor, a také husí kůžičku upečenou do křupava, občas mi ale znova přicházela období pár týdnů bez masa, ryb a buřtů.
Měl jsem i zlepšovací recept do práce na 10 minut práce: v hrnku jednoduše svařit buřta s cibulí, po snědení buřtu s chlebem vypít tu vodu jako cibulovou polévku po jídle.

d/ při pobytu v Praze jsem si oblíbil Vegetářskou jídelnu v Celetné ulici č.3, kde byla rozmanitost, třeba i omeleta se špenátem. Pro některé překvapené turisty, kteří vyšlapali do I. poschodí a zarazili se, že je to bezmasé. pak později doplnili jídelníček o párky a kuřata. Teď to už asi není, ve vedlejším domě podávají pizzu.

e/ jednou před nemnoha lety jsem se zastavil v obchodním domě u potravin, úsek ryb. Viděl jsem tam nádrž asi dva metry velkou a za sklem plující ryby, raky, a pod. První myšlenkou bylo všechno skoupit a vše vypustit do řeky. Ale obchodníci by to zase doplnili. Ti uvnitř za sklem neměli šanci. Když zákazník ukázal na rybu, pracovník ji podebral a na stole usekl hlavu. Byly tam vedle na pultě také zamražené ryby posypané ledovými krystaly. Některé vcelku, ještě živé.
Bylo mi z toho šoufl.
Od té chvíle nejím maso.
Jen jednou jsem potom jedl maso. Scházel jsem se třikrát do roka se známým z Plzně, a v čase oběda vždy v hospodě U černého koníčka (dnes v těch prostorách je čínská restaurace), ale jednou neměli nic vegetariánského. Slevil jsem sám sobě a jedl hovězí. Nebylo mi potom ale dobře v duši, jako bych sebe zradil, a potom jsem už žádné maso nejedl.
f/ neodvádím lidi od jedení řízků, ale vyžívám se na všem co je z mléka, mouky, ovoce a zeleniny.
nop

Nový příspěvekod jaosivar » pon 09. lis 2015 15:40:28

Ahoj nope
Ja svoji poznamkou o hamiznosti, reagpval na tvou poznamku, ze mnohdy motiv prezentovani sve pravdy je skryt...a podle tebe je to prave hamiznost...mit pravdu
Chtel sem naznacit, ze motivu, proc prezentuji svou pravdu muze byt vic a clovek od cloveka to ma jinak...co vedlo tebe ke stavajicim tvym nazorum si koneckoncu uvedl a diky za to

Ja byl v devadesatych letech asi 9 let vegetarianem a abstinentem v ramci meho asketickeho obdobi...a duvody nejist maso byly take eticke...vzpominam na povidku o krave, stojici po kolena ve vykalech v tesne kleci a cekajici na smrt...

Je to koncentrak, ok...a kdo ji maso, ten se na tom podili...

Obilne pole...kde mnoho hektaru je osazeno obilkami ...otravenymi prumyslovymi hnojivy...geneticky upravovanymi...a jeste ozarovanymi radioaktivnimi paprsky...to je ta sama mucirna

Dokud tohle delame, nezaslouzime si nic jineho, nez take koncentrak,ok...souhlasim

Jiny pohled na to vzajemne se pozirani je...ze je to soucast Hry na bio-zivot a to pojidani k zivotu patri

Vlastne je to, jako bychom hrali Clovece nezlob se a nekdo by vykopaval a nekdo z etickych duvodu vykopavat odmitl...
...x
jaosivar

Nový příspěvekod Saruman » ned 15. lis 2015 16:10:54

Není možné cítit se mizerně a zároveň mít dobré myšlenky.

A predsa to niektorí robia, hlavne tí, ktorí chcú byť pozitívni. Tvária sa, že sa majú dobre, aj keď to nie je pravda.
Takže pocity majú prednosť pred myšlienkami. Najprv navodiť príjemnú atmosféru, a potom začať myslieť pozitívne. :yeah:
Saruman

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2015 19:41:20

Saruman píše:
Není možné cítit se mizerně a zároveň mít dobré myšlenky.

A predsa to niektorí robia, hlavne tí, ktorí chcú byť pozitívni. Tvária sa, že sa majú dobre, aj keď to nie je pravda.
Takže pocity majú prednosť pred myšlienkami. Najprv navodiť príjemnú atmosféru, a potom začať myslieť pozitívne. :yeah:

Tou spojnicí mezi egem, které je tvořeno jen myšlenkami a mezi naším pravým Já, které je prosté myšlenek a jen je vědomé, je pocit jsem, který je bez zabarvování představami o nás ve své podstatě láskou.

Dalo by se říct, že tohle je veskrze pozitivní cesta - ze samsáry do nirvány, z trablů, které nabízí svět, do Božího království, které je plné klidu a míru.

A tady v tom místě, kde je vědomé, že je naše existence láskou, se probouzí i moudrost, která řídí naše kroky, to, co je v souladu s naší přirozeností, je pro nás radostí a naplněním.
Jana
moderátor

Re: Dobro a zlo

Nový příspěvekod arikiran » pát 20. lis 2015 13:09:51

v tomto tzv Kosmu se odehrává rituál vysoké ceremoniální magie...tzv boj dobra se zlem...
Mistři Hry oblékli své hábity a charavod-tanec roztáčí fraktální energie...
které
ano¨
doběhly až ke mně...k tobě
blíží se formule vyvrcholení

jsi na řadě!!!
...x...
arikiran

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 22. lis 2015 19:23:53

Prostě funguje podobně jako funguje zemská přitažlivost,

víceméně je to to samé...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr

Nový příspěvekod Honzam » ned 22. lis 2015 21:34:06

http://coven-tiamat.blog.cz/1207/pribeh-tiamat

Na počátku věků, mnohem dříve než se narodil čas a nic na světě nemělo své jméno, se zrodila Tiámat...
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Honzam

Re: Jak žít ?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 08. led 2017 10:51:38

Když nemáme prostor, jednáme zkratkovitě. Proto bojujme za velké bubliny!

A když máte prostor, tak nebojujete,

proto si také člověk s oblibou vytváří ty vlastní omezené prostory,

ovšem samotnému prostoru je to zcela fuk, jestli bojujete nebo nebojujete,

on umožní obojí...

Takže je trošku rozdíl mezi tím, mít prostor a být prostor...

Když máte prostor a někdo vám jej omezí, tak je s tím problém,

ale když jste prostor tak vás nikdo nemůže omezit...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr

Nový příspěvekod vostálník » čtv 02. bře 2017 16:42:59

Láska je pozitivní silou života a jakýkoli negativní projev vždycky vychází z nedostatku lásky.

A to to na začátku vypadalo tak dobře,

no nic, tak snad příště...

Ve zbejvajícím čase můžete doplnovat to, kde je nedostatek lásky,

aspon se tím pěkně zabavíte...
vostálník

Nový příspěvekod vostálník » čtv 02. bře 2017 16:49:50

právě teď je čas vydávat lásku a pozitivitu. Udělejte to pro svůj život. Udělejte to pro svoji zemi. Udělejte to pro náš svět.

:D :D :D
vostálník

Re: Láska

Nový příspěvekod zlobilka » čtv 10. srp 2017 20:06:58

zlobilka

Nový příspěvekod nop » pát 11. srp 2017 12:31:38

Jana píše:
miroslav píše:Říkat, že "nejdůležitější je láska" je znakem toho, že dotyčný žije představou o tom, co je láska a nějakým svým osobnostním problémem, nikoliv láskou. Jinak by to nepotřeboval říkat.

Asi to může být různé, například takový Vishwananda prakticky nemluví o ničem jiném a nevypadá to na to, že by měl s láskou nějaké problémy.

Spíš možná mohou mít s láskou problémy ti, kteří slovo láska považují za neslušné slovo. :)

...Může láska vést k nebezpečí?
Ale ano, když vzniká "střet zájmů". Když bych chtěl něco, co poškozuje nebo zhoršuje.
Taková láska k alkoholu vede k absenci v práci.
Sobecká láska nehledí na druhé.

Myslím, že některé výroky v buddhismu se bojí nevhodného pochopení slova láska a používají raději slovo soucit, poněvadž soucit může cítit i bódhisatva, aniž by došlo ke špatnému pochopení, že láska váže.
nop

Nový příspěvekod miroslav » pát 11. srp 2017 14:22:45

Je dobré si uvědomit, že klábosení o lásce není láska. Ani vzorové "přihlašování se na stranu lásky" není láska. Dokonce ani vžívání se do pocitu lásky není láska. Všechno jsou to jen aktivity mysli, které překrývají svým "lomozem" lásku.
miroslav

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. srp 2017 14:52:43

miroslav píše:Je dobré si uvědomit,....

Je dobré si uvědomit lásku.
Návštěvník

Nový příspěvekod .Petra » pát 11. srp 2017 15:09:32

Je to tak, jak napsal. Někdo má rád alkohol. Je to láska, co dává vznikat závislosti a sobectví. Proto vznikají rozlišení - nesobecká láska, obětavá láska, slepá láska, bezpodmínečná láska atd.

Co je láska? Zaprvé je to slovo. Ale co oznacuje? Pozitivní vztah k něčemu/k někomu? Cit? Energii? Čím se vnímá? Tělem? Ne-fyzickým tělem? Některou z čaker? Když se s ní zabývá mysl, stává se láska konceptem.

Podle tebe je láska vědomí? Podle mne se láska objevuje ve vědomí.

:)
.Petra

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá