Myšlení

Myšlení

Nový příspěvekod Jana » stř 24. pro 2014 6:44:55

Myšlení není špatná věc. Obzvláště, když nám to začne myslet logicky, tak si najednou uvědomujeme, že díky myšlení víme. Když se dopracujeme k tomu, že něco je logicky tak, tak nám je jasné, že to nemůže být nijak jinak.

Ó, logické myšlení může být zdrojem veliké pýchy. Víme, že víme.

Logika nám dává jistotu rovných nohou stojících pevně na zemi. Je nám jasné, že víme, že je zem pod námi a nebe nad námi. A když se pak seznámíme s tím, co je Zem, tak se najednou objeví poznání, že nebe je i pod námi.

A pak se začnou objevovat vhledy a poznáváme, že nejsme tím tělem, které stoji na zemi pod nebem, tedy na Zemi v nebi.

Mohou se objevovat vhledy do různých inkarnací a poznání, že nejsme tímhletím hmotným tělem, jsme, i když tady to hmotné tělo není. Jsme stále totéž, stále stejně jsme. I když naše tělo vyroste, zestárne, přibere nebo zhubne, dokonce i když si těla nejsme vůbec vědomí, to "jsem" je na existenci těla nezávisle pořád stejné.

Objevuje se paradoxní myšlení a poznávání, že extrémní polarity jsou ve skutečnosti totéž. Objevuje se poznání, že všechno může být tak i naopak a ještě i úplně jinak.

A mysl coby zdroj jistoty vědění je v koncích. Mysl se stává jen nástrojem ke hře, ale přestává být tím, na čem stojí naše existence.

Poznání, kým jsme, se přestává opírat o mysl. To samotné ochutnávání existence mysl přesahuje. Nejsme tímhletím hmotným tělem a myslí, nejsme tou psychosomatickou jednotkou s její projekcí. Jsme Tichem, které nic neruší. Jsme tím Tichem, ve kterém bez připoutanosti k mysli a k tělu, je všechno Tichem.

Pro logicky uvažující mysl to bude nelogické, je tady psychosomatická jednotka se svou psychosomatickou projekcí, se svým projevem, ale Mysl je stále prázdná, bez projekce, bez myšlenek...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Myšlení

Nový příspěvekod rafael » stř 24. pro 2014 9:57:58

hezky napsané..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 19:18:39

Myšlení o já je překážkou. Uvědomění Pravdy je mimo myšlení, mimo mysl. V hlubokém spánku beze snů je totéž, co v probuzeném stavu.

Asi proto žádný Mistr nepoužívá mysl. Neříká nic o já. Mlčí.
Návštěvník
 

Re: Myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 19:26:28

Návštěvník
 

Re: Myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 19:56:23

Říká "Přebývat jako Já..." a tím formuluje určitou myšlenku. Bez toho by ji nemohl vyslovit.
Zřejmě tedy mysl používá.
Protože mysl není zdroj jistoty vědění, ale pouhý nástroj.
Teprve když se začne na myšlenkách ulpívat, vzniká osobní já.
Návštěvník
 

Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 0:23:27

To je dobrý video pro zdejší hledače,

co se ještě navíc přiblble chlubí tím, že hledají,

ale stejně hovno platný, páč tomu neporozumí ...
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. dub 2021 12:32:58

vostal petr píše:To je dobrý video pro zdejší hledače,

co se ještě navíc přiblble chlubí tím, že hledají,

ale stejně hovno platný, páč tomu neporozumí ...


Koukám, že ten Watts je podobnej zakyslej žvanil jako Vostál.

Hledání, nacházení, poznávání je lidskou přirozeností, zdrojem radosti, poznávané krásy.

Myslet si, že je to nějaká past je hloupost. Nějaká fobie nebo co.
Tancovat je sice hezké, ale s radostí poznávání sebe, druhých, světa a hlubší spojení s nimi přicházející s poznáváním, mysli, se to nedá srovnat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 13:52:41

Myslet si, že je to nějaká past je hloupost. Nějaká fobie nebo co.


Samozřejmě že je to past, jen o ní nevíš, protože v ní vězíš již od dětství,

jenže proč ti to vysvětlovat, když nejsi schopen si zapamatovat co myslím tím, že něco někoho baví,

a o něčem jiném si zase člověk může pouze myslé že jej to baví a včem ten rozdíl spočívá...

Myslím že jsem o individuální a kolektivní karmě (egrgory) napsal vcelku dost a není tam nic, co by bylo náročné na pochopení
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. dub 2021 16:50:29

vostal petr píše:
Myslím že jsem o individuální a kolektivní karmě (egrgory) napsal vcelku dost a není tam nic, co by bylo náročné na pochopení


No, píšeš toho hodně, bohužel většinou samé vyspekulované hlouposti, jak o těch karmách tak o SČA, smrti, buddhismu, křesťanství a podobně.
Chtělo by to více praxe a méně blafat - pokud bys chtěl něco hlubšího pochopit, či lépe řečeno vidět, žít.
Ale to není třeba.
Každej sme ňákej - tak jak nám to vyhovuje. A ty tvoje vejšplechty a hrubosti jsou pro mne docela zábavný.
Takže si nestěžuju (abys to zase jako obvykle - to co píšu, blbě nepochopil).
:crazy:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Hledání

Nový příspěvekod Aira » pon 26. dub 2021 17:12:57

miroslav píše:
vostal petr píše:
Myslím že jsem o individuální a kolektivní karmě (egrgory) napsal vcelku dost a není tam nic, co by bylo náročné na pochopení


No, píšeš toho hodně, bohužel většinou samé vyspekulované hlouposti, jak o těch karmách tak o SČA, smrti, buddhismu, křesťanství a podobně.
Chtělo by to více praxe a méně blafat - pokud bys chtěl něco hlubšího pochopit, či lépe řečeno vidět, žít.
Ale to není třeba.
Každej sme ňákej - tak jak nám to vyhovuje. A ty tvoje vejšplechty a hrubosti jsou pro mne docela zábavný.
Takže si nestěžuju (abys to zase jako obvykle - to co píšu, blbě nepochopil).
:crazy:

ještě nedávno jsi psal, že ten Vostál zas na tom není tak špatně, něco tě zaujalo,
to samé o druhých, jednou jsou hodní pozornosti a za chvílu jsou to blafalové
jsi si tohoto vědom?
Aira
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 18:20:17

Von je nejspíš trošku psychicky labilní z toho utrpení, kterému uvěřil,

tak není divu že nemá příliš vyvážený náhled, když to na něj přijde tak musí do lidí štouchat,

a má hroznou radost, že je poslán do prdele, páč se zase vrátil o třicet let zpět k Tomášům na zahrádku...

Takže takhle furt pendluje mezi minulostí (mistři) a budoucností (blížící se smrt) a neví si rady s přítomností...
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 18:24:34

Takže si nestěžuju


A ty sis někdy ztěžoval štouchálku ???

Sem si nevšimnul....
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 18:40:04

Koukám, že ten Watts je podobnej zakyslej žvanil jako Vostál.


Vod kdy ty kritizuješ mistry ? Kde ses to naučil ?

Z tebe by pan Tomáš tedy neměl radost....
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. dub 2021 20:41:29

Aira píše:ještě nedávno jsi psal, že ten Vostál zas na tom není tak špatně, něco tě zaujalo,
to samé o druhých, jednou jsou hodní pozornosti a za chvílu jsou to blafalové
jsi si tohoto vědom?


Hodní pozornosti jsou všichni. A na Vostálovi si cením jeho smyslu pro humor.
Bohužel se to jeho "krásné ego" čím dál více rozrůstá jako nádor a ty metastáze infikují a požírají i ten původně docela dobrý názor na realitu a druhé lidi.

Ty to vidíš jinak?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 21:00:38

Určitě,

já to vidím naopak a ještě jinak..
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Aira » pon 26. dub 2021 21:21:44

miroslav píše:
Aira píše:ještě nedávno jsi psal, že ten Vostál zas na tom není tak špatně, něco tě zaujalo,
to samé o druhých, jednou jsou hodní pozornosti a za chvílu jsou to blafalové
jsi si tohoto vědom?


Hodní pozornosti jsou všichni. A na Vostálovi si cením jeho smyslu pro humor.
Bohužel se to jeho "krásné ego" čím dál více rozrůstá jako nádor a ty metastáze infikují a požírají i ten původně docela dobrý názor na realitu a druhé lidi.

Ty to vidíš jinak?

jo jinak. Tohle je post tvého naučeného. Aniž bys Vostala osobně znal
přesto vyluzuješ soudy, a to se nedělá
nemyslím si, že on začal rýt do tebe dřív, než ty do něj
a ty tvoje krásný postřehy
jakobych je už tisíckrát slyšel
Aira
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 22:05:08

Tak, tak,

von si začal, von to byl !!!

Myslel si že do mě může strkat nějakým pomatený křestanským Tomášem...
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 26. dub 2021 22:06:46

Tedy ne že bych žaloval či práskal, ale hlásit se to musí !!!
vostal petr
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 27. dub 2021 5:24:39

Aira píše: Tohle je post tvého naučeného. Aniž bys Vostala osobně znal přesto vyluzuješ soudy,..

Ano, kohokoliv známe, jako sama sebe, je přijatelný. Co přijatelný, naprosto skvělý. Nemá chybu. Jsme šťastní a vděční, že je. Kde by se kdy vzalo nějaké vyluzování soudů? Leda jsme tak zaslepení a nabubřelí, že soudíme to, co neznáme. A možné je to jen díky tomu, že neznáme ani sebe.
Návštěvník
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Aira » úte 27. dub 2021 5:48:52

Návštěvník píše:
Aira píše: Tohle je post tvého naučeného. Aniž bys Vostala osobně znal přesto vyluzuješ soudy,..

Ano, kohokoliv známe, jako sama sebe, je přijatelný. Co přijatelný, naprosto skvělý. Nemá chybu. Jsme šťastní a vděční, že je. Kde by se kdy vzalo nějaké vyluzování soudů? Leda jsme tak zaslepení a nabubřelí, že soudíme to, co neznáme. A možné je to jen díky tomu, že neznáme ani sebe.

soudy jsou rafinovaný, rády se maskují za prostá vyjádření
a naopak, když někomu ukážeš že se chová jak opice
nemusí v tom být přítomno ani zbla odsouzení
Aira
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků