Podivuhodná dění nejen v ČR

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 15:44:30

Kdyz zaci resi tezkou ulohu, par to vypocita avsak vetsina ma vysledek blby...

Bohužel to platí i o dospělých. Dá se to ověřit na statistických údajích, výsledcích objektivních průzkumů, jaký druh denního tisku si lidi u nás kupují.

85 procent lidí čte bulvár, 15 procent čte denní tisk, ve kterém nejsou jen kecy kdo s kým spí a kdo se rozvádí, ale především informace z ekonomiky a ze světového dění.

Podle toho pak vypadají i výsledky demokratických voleb. Většina lidí naletí mazaným řečem, protože nedokážou sledovat, jak se jednotliví politici skutečně chovají a k jakým výsledkům jejich rozhodování vedlo. Samostatné a nepředpojaté používání mozku se u většiny doteď nevžilo, lidi dají především na svoje pocity.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Petra » pát 05. čer 2015 15:56:33

Návštěvník píše:
Kdyz zaci resi tezkou ulohu, par to vypocita avsak vetsina ma vysledek blby...

Bohužel to platí i o dospělých. Dá se to ověřit na statistických údajích, výsledcích objektivních průzkumů, jaký druh denního tisku si lidi u nás kupují.

85 procent lidí čte bulvár, 15 procent čte denní tisk, ve kterém nejsou jen kecy kdo s kým spí a kdo se rozvádí, ale především informace z ekonomiky a ze světového dění.

Podle toho pak vypadají i výsledky demokratických voleb. Většina lidí naletí mazaným řečem, protože nedokážou sledovat, jak se jednotliví politici skutečně chovají a k jakým výsledkům jejich rozhodování vedlo. Samostatné a nepředpojaté používání mozku se u většiny doteď nevžilo, lidi dají především na svoje pocity.


Pro někoho není lehké akceptovat rozhodnutí většiny.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod irulan » pát 05. čer 2015 16:02:18

Fischerová:
Principiálně pro kvóty ale nejsem, neboť to je něco zvnějšku, což sice může fungovat, ale i narazit. Problém je totiž v kapacitě jednotlivých zemí. A tady může být obava, že by se k nám mohlo dostat mnohem více lidí, nežli jsme schopni přijmout. Já jsem tedy pro dobrovolné přijímání imigrantů. Naše vláda ale nechce přijímat vůbec nikoho. To je ale nonsens, protože je třeba si uvědomit, že lidé tam jsou vydražďováni, nemají ani už na jídlo, nemají prostě nic a živoří a přežívají. Neutíkají tak z důvodů, že se chtějí mít dobře. A Itálie má už tolik uprchlíků, že dá přece rozum, že je nutné se s ní podělit o pomoc! Za časů války v Bosně u nás přece také pobývali uprchlíci a žádný problém z toho nevznikl. Jenom se tehdy o nich tak masivně nemluvilo. Měli u nás většinou jenom dočasný pobyt, a když tam válka skončila, tak se většina z nich vrátila domů. Jen zbytek u nás pracuje a žije dál. A dokonce úplně v pohodě.

.......
Měli bychom tedy uprchlíkům z Afriky a ze Sýrie přidělovat pouze dočasný pobyt?

Ano, ten bychom udělovat měli alespoň na kapacitu, kterou máme. Já mám pocit, že u nás vzrůstají nelidskost a nenávist ke druhému. Vzpomeňme si, kolik našich lidí v roce 1968 odešlo do ciziny a nešlo jim tady přitom o život, šlo jen o nesouhlas s režimem. Takže mi přijde hodně drastické, když u nás nechceme vůbec nikoho.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 16:05:26

Petra píše:Pro někoho není lehké akceptovat rozhodnutí většiny.


:D
Jaká většina?
Je známo, že víc než polovina českých voličů k volbám vůbec nedojde a z těch, co přece jen odvolí, vyhraje většinou těsně jen o trochu větší polovina.
Takže pak musí většina akceptovat rozhodnutí menšiny... :D :crazy:
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod irulan » pát 05. čer 2015 16:10:04

miroslav píše:Evropská společnost slábne hlavně naivním humanismem. Fišerová je příkladem takového naivního pohledu na svět a neschopnosti vidět věci tak jak jsou. ....

Jak se díváte na názor, že z komunity, která se do Evropy postupně nastěhuje, se budou generovat militantní agresivní skupiny, které pak nejenže ohrozí náš kontinent, ale postupně jej ještě změní na jinou podobu, takže zároveň skončí stará „zlatá“ éra Evropy?
Fischerová: Konec zlaté éry nastal přece už dávno! Evropa padla proto, že už nám jde jenom o zisk a výkon. Takové „hodnoty“ ale nemohou nikoho udržet. A pokud nastane někde globální oteplování, a v důsledku toho nebudou mít lidé co jíst, neboť bude někde horko a sucho a neúroda, tak se stejně migrace jako taková nezastaví. Namísto toho, abychom systém řešili teď a tady, tak ho dál držíme ve stavu, který planetu ničí. Třeba zásahy naší civilizace do Afriky nebyly zrovna šťastné. Takže i my neseme spoluodpovědnost za stav, z něhož lidé utíkají. A přitom jim na druhou stranu zavíráme vrátka a křičíme, že sem cizáci nepůjdou, jelikož by nám to tady zničili. Tím se ale stáváme nelidskými.


myslíš si pořád, že Fischerová je úplně mimo?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 16:16:01

Petra píše:
Návštěvník píše:
Kdyz zaci resi tezkou ulohu, par to vypocita avsak vetsina ma vysledek blby...

Bohužel to platí i o dospělých. Dá se to ověřit na statistických údajích, výsledcích objektivních průzkumů, jaký druh denního tisku si lidi u nás kupují.

85 procent lidí čte bulvár, 15 procent čte denní tisk, ve kterém nejsou jen kecy kdo s kým spí a kdo se rozvádí, ale především informace z ekonomiky a ze světového dění.

Podle toho pak vypadají i výsledky demokratických voleb. Většina lidí naletí mazaným řečem, protože nedokážou sledovat, jak se jednotliví politici skutečně chovají a k jakým výsledkům jejich rozhodování vedlo. Samostatné a nepředpojaté používání mozku se u většiny doteď nevžilo, lidi dají především na svoje pocity.


Pro někoho není lehké akceptovat rozhodnutí většiny.

:)

Není to lehké, protože o osudu země a o vývoji v ní rozhoduje mínění snadno ovlivnitelné většiny. Jenže tam, kde platí demokratické zřízení, je třeba akceptovat jeho důsledky, které jsou v různé míře pozitivní i negativní, v závislosti na vyspělosti těch, co v zemi žijí.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Petra » pát 05. čer 2015 17:02:25

irulan píše:Fischerová:
Principiálně pro kvóty ale nejsem, neboť to je něco zvnějšku, což sice může fungovat, ale i narazit. Problém je totiž v kapacitě jednotlivých zemí. A tady může být obava, že by se k nám mohlo dostat mnohem více lidí, nežli jsme schopni přijmout. Já jsem tedy pro dobrovolné přijímání imigrantů. Naše vláda ale nechce přijímat vůbec nikoho. To je ale nonsens, protože je třeba si uvědomit, že lidé tam jsou vydražďováni, nemají ani už na jídlo, nemají prostě nic a živoří a přežívají.


A odkud mají peníze na tu velmi drahou přepravu? Nebo si snad Fischerová naivně myslí, že jsou sem převáženi zadarmo?


Neutíkají tak z důvodů, že se chtějí mít dobře. A Itálie má už tolik uprchlíků, že dá přece rozum, že je nutné se s ní podělit o pomoc! Za časů války v Bosně u nás přece také pobývali uprchlíci a žádný problém z toho nevznikl. Jenom se tehdy o nich tak masivně nemluvilo. Měli u nás většinou jenom dočasný pobyt, a když tam válka skončila, tak se většina z nich vrátila domů. Jen zbytek u nás pracuje a žije dál. A dokonce úplně v pohodě..


To byli uprchlíci z evropské kultury a neočekávalo se jich sta tisíce.

.......
Měli bychom tedy uprchlíkům z Afriky a ze Sýrie přidělovat pouze dočasný pobyt?

Ano, ten bychom udělovat měli alespoň na kapacitu, kterou máme. Já mám pocit, že u nás vzrůstají nelidskost a nenávist ke druhému. Vzpomeňme si, kolik našich lidí v roce 1968 odešlo do ciziny a nešlo jim tady přitom o život, šlo jen o nesouhlas s režimem. Takže mi přijde hodně drastické, když u nás nechceme vůbec nikoho.


K uprchlíkům z evropského komunistického systému cítili lidé solidaritu a cítit solidaritu se nedá - i když by si to Fischerová tolik přála - poručit. Hlavně po těch zkušenostech s Turky. Problémy se objevily hlavně po tzv. spojování rodin. Teprve potom bylo zřejmé, o jaké hluboké rozdíly v kultuře se jedná, a že většina Turků si sice přeje v Evropě žit, ale nemíní se přizpůsobit místní kultuře. Arabská a africká kultura jsou té evropské ještě mnohem cizejší než turecká.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Petra » pát 05. čer 2015 17:05:33

Návštěvník píše:
Petra píše:Pro někoho není lehké akceptovat rozhodnutí většiny.

:)

Není to lehké, protože o osudu země a o vývoji v ní rozhoduje mínění snadno ovlivnitelné většiny.


Hlavně, když sami přesně víme, kam by se to mělo vyvíjet. Ale ti lidé jsou tak hloupí. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 17:06:51

Petra píše:Problémy se objevily hlavně po tzv. sjednocováním rodin. Teprve potom bylo zřejmé, o jaké hluboké rozdíly v kultuře se jedná, a že většina Turků si sice přeje v Evropě žit, ale nemíní se přizpůsobit místní kultuře. Arabská a africká kultura jsou té evropské ještě mnohem cizejší než turecká.

:)


:yes:
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 17:42:28

Takže žádná demokracie, vůle většiny, ale zavřít hranice vůči neevropské entitě. :(
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 17:43:32

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:Pro někoho není lehké akceptovat rozhodnutí většiny.

:)

Není to lehké, protože o osudu země a o vývoji v ní rozhoduje mínění snadno ovlivnitelné většiny.


Hlavně, když sami přesně víme, kam by se to mělo vyvíjet. Ale ti lidé jsou tak hloupí. :D

Kam se to bude vyvíjet nikdo nemůže vědět, dokonce ani odhadnout. Ze souvislostí je sice zřejmé, že pozitivní vývoj by se dal do jisté míry ovlivnit podporou vzdělávacího systému a kvalitních lidí v něm působících, ovšem stejně zřejmé je, že to by pro většinu politiků bylo kontraproduktivní, protože pak by nebylo tak snadné ovlivňovat veřejné mínění. Jediné, co můžeme tedy dělat, je rozhodovat se sami podle nejlepšího vědomí a svědomí, a to, co se děje, přijímat jako přirozený důsledek dosavadního vývoje.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Petra » pát 05. čer 2015 17:51:39

Návštěvník píše:Takže žádná demokracie, vůle většiny, ale zavřít hranice vůči neevropské entitě. :(


Naopak, at si o tom národ rozhodne demokraticky sám a nenechává si vnucovat pravidla od EU. Ale myslím si, že většina uprchlíků stejně do Čech nechce, mají jiné cíle.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Petra » pát 05. čer 2015 18:13:34

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník píše:
Není to lehké, protože o osudu země a o vývoji v ní rozhoduje mínění snadno ovlivnitelné většiny.


Hlavně, když sami přesně víme, kam by se to mělo vyvíjet. Ale ti lidé jsou tak hloupí. :D

Kam se to bude vyvíjet nikdo nemůže vědět, dokonce ani odhadnout. Ze souvislostí je sice zřejmé, že pozitivní vývoj by se dal do jisté míry ovlivnit podporou vzdělávacího systému a kvalitních lidí v něm působících, ovšem stejně zřejmé je, že to by pro většinu politiků bylo kontraproduktivní, protože pak by nebylo tak snadné ovlivňovat veřejné mínění. Jediné, co můžeme tedy dělat, je rozhodovat se sami podle nejlepšího vědomí a svědomí, a to, co se děje, přijímat jako přirozený důsledek dosavadního vývoje.


Zajímavé je, že lidé zřejmě vidí děti českých samoživitelek jako cizí a nepřejí si, aby jim stát na ně platil výživné, když otec selže. Nevidí, že se jedná o budouci poplatníky daní, tedy i důchodů, a že by se jim proto měl umožnit co nejlepší start, aby tuto úlohu mohly jednou dobře vykonávat. Nad tím se tady nikdo nevzrušuje, nebot pravý humanismus je, jak se zdá, se především postarat o arabské a africké uprchlíky a jejich rodiny.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. čer 2015 18:27:05

A tenhle znáte?


Somálský emigrant přijede do Teplic. Zastaví prvního člověka, kterého potká a řekne mu:
"Díky, pane Čechu, že mě necháváte v téhle zemi a zajišťujete mi ubytování, stravování, lékařskou péči a vzdělání zdarma!"
Muž ale odpoví:
"Ne, mýlíte se, já jsem Rom."
Somálec jde dál a potká dalšího kolemjdoucího:
"Děkuji za vaši krásnou českou zemi!"
Ale kolemjdoucí odpoví:
"Já ne Čech. Já Vietnamec."
Somálec jde dál, potká dalšího kolemjdoucího, potřese mu rukou a řekne: "Díky za báječné Čechy!" Kolemjdoucí řekne:
"Nejsem Čech, jsem Arab!"
Somálec nakonec potká krásnou ženu a podezřívavě se zeptá:
"Jste Češka?"
Žena odpoví: "Ne, jsem z Ukrajiny."
Somálec je zmatený a ptá se:
"A kde jsou proboha všichni Češi?"
Ukrajinka se podívá na hodinky, pokrčí rameny a odpoví:
"Asi v práci!"
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod irulan » pát 05. čer 2015 19:27:43

Petra píše:.... Nad tím se tady nikdo nevzrušuje...

kdo řekl? Pro mě je to hovadina, že takové matky nemají zastání, ale proč argumentovat teď problémy jinými když se mluví o problému utečenců :what: ...
Pokud se vžiju do situace utečenců a lidí zemí, kde se utečenci nakumulovali, je to jasné a pochopitelné, že volají o pomoc - a to své partnery z EU. Jenže jak se zdá, pokud je v partnerství klid, pohoda a především zisk, to jsme v něm rádi, ale pokud jde o spolupráci v krizi, radši si hájíme ten svůj klídek a bezpečí - ať si to tam vyřeší sami, že?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod .Petra » pát 05. čer 2015 22:07:39

irulan píše:
Petra píše:.... Nad tím se tady nikdo nevzrušuje...

kdo řekl?


Před nějakým časem jsem tady o tom otevřela vlákno a vůbec nikdo nereagoval.

irulan píše:
Pro mě je to hovadina, že takové matky nemají zastání, ale proč argumentovat teď problémy jinými když se mluví o problému utečenců :what: ...


Když se nedokážou řešit domácí problémy, tak proč očekáváš, že se budou řešit venkovní?

irulan píše:Pokud se vžiju do situace utečenců a lidí zemí, kde se utečenci nakumulovali, je to jasné a pochopitelné, že volají o pomoc - a to své partnery z EU. Jenže jak se zdá, pokud je v partnerství klid, pohoda a především zisk, to jsme v něm rádi, ale pokud jde o spolupráci v krizi, radši si hájíme ten svůj klídek a bezpečí - ať si to tam vyřeší sami, že?


Ale to zřejmě každý z "partnerů". Nebo si myslíš, že kdyby Čechy byly první zemí, do které by utečenci přišli, že by se Řecko a Itálie snažili Čechám pomoci? Na tom problému se pracuje, pokud vím. Ale zřejmě všichni radši nabídnou peníze, než by utečence přijali. A Anglie, kam má mnoho utečenců namiřeno, asi radši "partnerství" skončí.

Před nějakou dobou jsem mluvila s mojí přítelkyní, která je provdaná za Nora a žije v Norsku o A. B. Breivikovi, který v roce 2011 postřílel 69 lidí, z toho 32 mladistvých. Dozvěděla jsem se od ní, že to byli děti členů sociálně demokratické strany Norska, která je zodpovědná za příliv Somálců a Pakistánců do Norska. Řekla, že hodně Norů ho dokáže pochopit, protože s těmito imigranty, tam mají velké problémy.

To, co Breivik napsal a řekl, bylo zveřejněno. A např. švýcarský autor a režisér Milo Rau chtěl veřejnou přednáškou zdůraznit " že 80 až 90 procent západoevropského obyvatelstva by podepsalo, co Breivik říká".

Z mého pohledu by se to nemělo podcenovat a země, jejichž obyvatelé cítí velký odpor k přijímání islamských imigrantů, by se k tomu neměly nutit, protože to nepovede k ničemu dobrému - jak pro imigranty, tak pro domácí obyvatelstvo.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik
.Petra
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod irulan » pát 05. čer 2015 22:35:41

jj tak je skopněme zpátky do moře a postavme si ploty s ostnatým drátem :(
to je ta láska k bližnímu.... :green:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » sob 06. čer 2015 0:37:23

Problém je :
1/ utíkají před genocidami, jako je Boko Haram a IS.
Podobné nebezpečí bylo u Pol Pota v Kambodži a u fašistů na Ukrajině v letech 1943-1945, ale tam nebylo kam utéci.

2/ není tam systém zabezpečení na nemoc a stáří. Místo důchodu se snaží vychovat děti, aby je zabezpečily v starobě. I v Orientu.
Dokud nebude sociální systém jako u nás, budou se spoléhat na děti a také na humánní city v Evropě.
Starý model "dítě mne živí, když jsem starý" je zakořeněný také v povědomí a kultuře v ideálech a pojmech:

- v židovství: "milujte se a množte se" a "jako hvězd nebeských a jako písku"
- ve staré Číně idea "sto synů", malovaná i na povrchu hrníčků jak hejno dětí běhajících okolo vousatého dědečka.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » sob 06. čer 2015 1:12:05

Abrahám v pustém místě.

Pojem "poušť" v Bibli se nemyslí suchá země s přesypy písku, ale "neobydlené místo", "pustina (bez lidí)" zatímco ostatní obydlená místa jsou oikuméné, překládá se ve staré češtině jako "okršlek zemský".
V starověké "pustině" bylo dost trávy, pásla se tam stáda Abraháma i Lota.

Jednou, z ne moc známých důvodů se stalo, že z Mezopotámie, z města Ur, odešel Térach (jistě ctihodný patriarcha své rodiny) se svým synem Abramem a vnukem Lotem a s jejich manželkami a odešli do neobývané "pustiny", kde pěstovali rok co rok svá stáda (Gen 11,31).
Tady nebylo místo pro důchodový systém a je přirozené, že pro osud rodiny byly důležité děti.

Když z běženci ze Somálska a jinde přijdou k nám, nemají jiné zabezpečení, než děti. Peníze už dali pašerákům. Proto potrvá generaci, než je budou děti živit. Mezitím se musí dospělí naučit jazyk a také zvyky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. čer 2015 1:57:09

Já jsem do EU nikdy nechtěla, u voleb či co to bylo, jsem hlasovala , že tam nechci....no a přesto mám to, o co jsem ani trochu nestála...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků