Podivuhodná dění nejen v ČR

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 16:25:25

No vidíš a pořád by získal/i většinu, podle posledního průzkumu. :hm:
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 16:56:01

Říkala jsem, že už se tomu nebudu věnovat, ale "musím".

Většina lidí by i dnes opět volila tak, jak se volilo naposledy, tedy vyhrála by ANO s Babišem, nedělám si iluze ani o volbě prezidenta, jak by dopadla a pořád to nemůžu strávit a nerozumím tomu. Proč? Copak jsme opravdu národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti?
Dagmar Havlová dnes ve svém projevu řekla - národem Švejka, no nevím, no. Chjo.

--------------------------------------------------------------

Z posledních dopisů Milady Horákové:

Má jediná dceruško,

... Choď světem s očima otevřenýma a poslouchej nejen své bolesti a zájmy, ale i bolesti, zájmy a tužby těch ostatních. Neříkej nikdy nad žádnou věcí: do tohohle mi nic není. Všechno tě musí zajímat a hlavně o všem musíš hloubat, porovnávat, dávat si jednotlivé jevy dohromady. Člověk nežije na světě sám - v tom je veliké štěstí, ale také ohromná povinnost. Ta povinnost je v prvé řadě v tom nebýt a nečinit se výlučným, tedy splynout s potřebami a cílem ostatních. ...

Můj muži nejdražší….

… Píši ti jako všem ostatním a nevím ani, jsi-li mezi živými a je-li vůbec kdy možno, abys tato slova četl. To je největší bolestí mého srdce, že nevím o tobě nic a nemám o tobě žádnou, ani tu smutnou jistotu, a už snad zbývá jen několik hodin z mého života. Je to poprvé za ta dlouhá léta našeho společného života, co stojím bez tebe ve zkoušce, kterou mi osud určil. Jsem při tom pomyšlení tak sama a nedovedu z té tragédie nic pochopit. Snad se mi to vysvětlí až někde tam, kde se naše duše zase sejdou ...

Tři hodiny před popravou

Moji nejmilejší, bezradná a zoufalá nejsem - a toto nehraji, je to ve mně tak klidné, poněvadž mám klid ve svém svědomí. ...

Mám Vás tolik, tolik ráda. Líbám Vás a tisknu. Jsem v mysli a modlitbách jen a jen u Vás. Hrála jsem to snad špatně, ale myslela jsem to poctivě. To mi můžete věřit. Jsem pokorná a odevzdaná do vůle Boží - tuto zkoušku mi určil a já jí procházím s jediným přáním: abych splnila zákony Boží a zachovala své čestné lidské jméno. Neplačte - neteskněte moc - je mi to takhle lepší než pozvolna umírat. Dlouhou nesvobodu už by mé srdce nevydrželo. Takto se rozletím, zase do polí a luk, strání a k rybníkům, na hory i v nížiny. Budu zase nespoutaná, a ten klid a mír. Dejte mi ho - bylo toho tolik, co bylo nutno překonávat - chci už jít. Nebraňte mi svým nářkem. Musíte teď žít také za mne. Líbám Vás, líbám. S Bohem!

Cítím; stojíte tu se mnou. Teď ještě pevný ruky stisk.... Ptáci už se probouzejí - začíná svítat.

Jdu s hlavou vztyčenou.

...
Přílohy
milada_horakova_-_barva_resize-1422105398-d8ec5467_427x240.jpg
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 16:58:38

Dnešní projev Dagmar Havlové:


Vážení přátelé,

vzpomeňme společně se mnou rok 1991, kdy udělil můj manžel prezident Václav Havel JUDr. Miladě Horákové Řád Tomáše Garrigue Masaryka I. třídy - in memoriam. Bylo to logické ocenění celého jejího statečného života, v němž byla silně ovlivněna Masarykovskými myšlenkami a ideály, z nichž plynul její nesmlouvavý boj proti totalitě, boj za demokracii a svobodu.

„Pravda může počkat, má před sebou dlouhý život,“ řekl Arthur Schopenhauer a já se s ním, zvlášť v těchto dnech - osobně hluboce ztotožňuji.

JUDr. Milada Horáková obětovala život za pravdu, za ideály a tedy za cosi co je ve své podstatě zcela imaginární, co vyžaduje obrovskou statečnost a odvahu a přesvědčení, že oběť, kterou položím na oltář pravdy, má hluboký smysl. A JUDr. Horáková o tom přesvědčena byla, protože v první řadě nemyslela na sebe, ale na tento národ, na budoucnost a blahobyt této země.

V den, kdy odhalujeme památník Milady Horákové, která byla odsouzena před 68 lety Komunistickou stranou, v tento den se po 68 letech-tedy dnes - ustanovuje důvěra vlády ČR s podporou právě Komunistické strany. Ústy mého muže, který proti KSČ, stejně jako Milada Horáková bojoval si říkám: ,,To jsou paradoxy.“

Český národ nemá mnoho hrdinů a těch, které má, si příliš neváží. Jako by si se svými hrdiny nevěděl rady, protože je v něm hluboce zakořeněn onen švejkovský přístup k životu, který nám přešel do krve.

Ale opravdu má smysl položit život za pravdu a za boj proti totalitě? Nazíráno optikou obyčejného člověka asi ne. Nazíráno optikou Jana Husa, Jana Palacha, Milady Horákové a dalších českých hrdinů a mučedníků to nepochybně hluboký smysl má. Svou statečností jsou zcela výjimeční a máme si jich vážit!!

A právě v době, která nám nepřipadá příznivá, kdy jsme znuděni politikou a mnohdy nepatřičným chováním veřejných činitelů, bychom neměli upadat do letargie. Zvlášť mladí lidé by měli odložit lhostejnost i pohodlí a zasadit se vlastním přičiněním o zlepšení toho, co se jim nelíbí.

Smrt JUDr. Milady Horákové byla podle historiků mimořádně krutá. Místo obvyklého zlomení vazu se pomalu dusila. Dostala škrtidlo a katův pomocník poté tahal lanem za její nohy, až ji udusil.

Milada Horáková před popravou řekla: ,,Jsem pokorná a odevzdaná do vůle Boží – tuto zkoušku mi určil a já jí procházím s jediným přáním, abych splnila zákony Boží a zachovala své čestné lidské jméno.“

Děkujeme Vám, paní doktorko.

A Vám děkuji za pozornost.

Čest její památce.

Vaše Dagmar Havlová
Přílohy
6K90HNMG.jpg
6K90HNMG.jpg (31.05 KiB) Zobrazeno 3002 krát
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:02:01

Návštěvník píše:No vidíš a pořád by získal/i většinu, podle posledního průzkumu. :hm:

Asi to souvisí s tím, kolik (tj. jak velké procento) voličů v ČR si už začalo uvědomovat, že

V našem systému se zvolený politik o splnění toho, co sliboval, pak už starat nemusí - má, co chtěl, a nic mu nebrání využívat to výhradně ve svůj prospěch.

Odpovědnost k těm, kteří politikovi umožnili získat nějaké politické postavení, a ohled na ně má prostě smůlu, protože v našem zákonodárství neexistuje nic, co by něco takového vyžadovalo.

a kolik je těch, kteří i příště uvěří tomu, co jim jejich oblíbení politici před volbami naslibují :what:

Návštěvník píše:Většina lidí by i dnes opět volila tak, jak se volilo naposledy, tedy vyhrála by ANO s Babišem, nedělám si iluze ani o volbě prezidenta, jak by dopadla a pořád to nemůžu strávit a nerozumím tomu. Proč? Copak jsme opravdu národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti?

Nemyslím si, že jsme národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti. Jen lidi většinou nejsou zvyklí se na to celé podívat poctivě, bez ohledu na to, v co doufají. Vnímám v tom spíš naivitu, které v něčem, v jistém směru a do jisté míry podléháme všichni, a jen drsné zkušenosti nás jí odnaučují
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:15:10

Nerozumím tomu, co píšeš, chybí tomu jednoznačnost.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:25:00

Návštěvník píše:Říkala jsem, že už se tomu nebudu věnovat, ale "musím".

Většina lidí by i dnes opět volila tak, jak se volilo naposledy, tedy vyhrála by ANO s Babišem, nedělám si iluze ani o volbě prezidenta, jak by dopadla a pořád to nemůžu strávit a nerozumím tomu. Proč? Copak jsme opravdu národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti?


Takhle mluvit o národu je prostě strašné, neuvěřitelná arogance.

Někdy není lehké akceptovat volbu většiny, ale opravdový demokrat to zvládne. Vždyt zase budou volby. Když se tato vláda neosvědčí, tak se bude volit jinak.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:36:35

Návštěvník píše:Asi to souvisí s tím, kolik (tj. jak velké procento) voličů v ČR si už začalo uvědomovat, že

V našem systému se zvolený politik o splnění toho, co sliboval, pak už starat nemusí - má, co chtěl, a nic mu nebrání využívat to výhradně ve svůj prospěch.

Odpovědnost k těm, kteří politikovi umožnili získat nějaké politické postavení, a ohled na ně má prostě smůlu, protože v našem zákonodárství neexistuje nic, co by něco takového vyžadovalo.

a kolik je těch, kteří i příště uvěří tomu, co jim jejich oblíbení politici před volbami naslibují :what:

Návštěvník píše:Většina lidí by i dnes opět volila tak, jak se volilo naposledy, tedy vyhrála by ANO s Babišem, nedělám si iluze ani o volbě prezidenta, jak by dopadla a pořád to nemůžu strávit a nerozumím tomu. Proč? Copak jsme opravdu národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti?

Nemyslím si, že jsme národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti. Jen lidi většinou nejsou zvyklí se na to celé podívat poctivě, bez ohledu na to, v co doufají. Vnímám v tom spíš naivitu, které v něčem, v jistém směru a do jisté míry podléháme všichni, a jen drsné zkušenosti nás jí odnaučují

Nerozumím tomu, co píšeš, chybí tomu jednoznačnost.

Stupeň naivity každého z voličů odpovídá jeho neochotě podívat se - využitím všech obecně dostupných objektivních informací a jejich souvislostí - na to, co političtí lídři nabízejí, a proč asi. A jaké prostředky k tomu používají. Když se pokusíme uvidět ty obecně dostupné informace i ve vzájemných souvislostech, umožní nám to aspoň do jisté míry rozpoznat, nakolik to dotyčný myslí opravdově a nakolik jen podmazává ty, jejichž hlasy potřebuje získat.

Jenže vnímat věci a to co se děje jinak než podle vlastních neuvědomovaných potřeb a preferencí nás ve škole nenaučili. Učíme se to holt prostřednictvím nepříjemných zkušeností, kdy to, co se nám děje, se v různých podobách znovu a znovu opakuje, až nám to jednou konečně doklapne. Uvidíme, jak v dotyčné záležitosti fungují příčiny => důsledky a posuneme se ve svém pochopení o krůček dál.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:54:50

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Říkala jsem, že už se tomu nebudu věnovat, ale "musím".

Většina lidí by i dnes opět volila tak, jak se volilo naposledy, tedy vyhrála by ANO s Babišem, nedělám si iluze ani o volbě prezidenta, jak by dopadla a pořád to nemůžu strávit a nerozumím tomu. Proč? Copak jsme opravdu národem arogance, necitlivosti, pomstychtivosti, malosti?


Takhle mluvit o národu je prostě strašné, neuvěřitelná arogance.

Někdy není lehké akceptovat volbu většiny, ale opravdový demokrat to zvládne. Vždyt zase budou volby. Když se tato vláda neosvědčí, tak se bude volit jinak.

Ne, bude se volit opět stejně, pokud by se volby uskutečnily v horizontu půl roku. Prostě "duch národa" je nyní takový jaký je a jak se říká, každý národ si zaslouží přesně takovou vládu, jaká odpovídá jeho MENTALITĚ. Na tom není nic strašného, to je pouhé konstatování, byť smutné. Alespoň pro mne, která tomu nerozumí.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 17:56:44

Liduš, to tvoje prostě nedávám. Promiň mi to. Nejsi jednoznačná ve svém projevu, ale zakuklená do neustálé analýzy dvojnosti.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 18:26:12

Nejsi jednoznačná ve svém projevu

Protože jednoznačnost je podle mé zkušenosti vždycky jen odhad, doplněný buď naším zbožným přáním, nebo naopak celobytostným odporem. Vnímám proto jako užitečnější učit se rozpoznávat míru pravděpodobnosti, se kterou k něčemu v mezilidských vztazích i k odpovídajícím důsledkům dochází.

Tak jako u předpovídání počasí. Když jsou dostupné prostředky, např. radary, kterými se dá celkem přesně zmapovat dosavadní průběh počasí, zjistit, co a v jaké míře ho v dané oblasti doteď ovlivňovalo a co tedy má za následek, že právě je, jaké je, dá se s poměrně vysokou přesností i odhadnout, jak to bude probíhat dál. Přesto se to nedá určit jednoznačně - jak meteorologové dobře vědí.

Protože nikdy nelze vzít v úvahu všechno, co danou záležitost ovlivňuje, a někdy i se svou jednoznačností můžeme být dokonce úplně vedle jak ta jedle. Příklad? Kdybych se kdysi v dávnověku pokusila říct tehdejším obyvatelům džungle, že země obíhá kolem slunce, vysmáli by se mi. Popadali by se smíchy za břicho a řekli by: Nezbláznila ses? Podívala ses někdy na oblohu? A to sis nevšimla, že slunce vychází sice v různou dobu, ale jednoznačně, pokaždé támhle vlevo, udělá pak postupně během dne takový oblouk a nakonec, když tuhle část naší země oběhne, zapadne támhle vpravo?
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod miroslav » stř 27. čer 2018 18:37:13

Návštěvník píše: Prostě "duch národa" je nyní takový jaký je a jak se říká, každý národ si zaslouží přesně takovou vládu, jaká odpovídá jeho MENTALITĚ. Na tom není nic strašného, to je pouhé konstatování, byť smutné.
.

Fakt co si kdo zaslouží není smutný, ani veselý. Je to zkrátka fakt.
My se máme relativně dobře a čím dál tím lépe. Lépe, než jsme se kdy měli.
Afričané a mnozí Arabové se mají špatně a proto se chtějí přemísťovat do Evropy, kde si myslí, že se budou mít lépe. Tam u nich přece také mají vládu jakou si zaslouží, Proč před tím, co si zaslouží, utíkají? Mají přece také takové vlády, které si zaslouží...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 18:57:06

Návštěvník píše:
Nejsi jednoznačná ve svém projevu

Protože jednoznačnost je podle mé zkušenosti vždycky jen odhad, doplněný buď naším zbožným přáním, nebo naopak celobytostným odporem. Vnímám proto jako užitečnější učit se rozpoznávat míru pravděpodobnosti, se kterou k něčemu v mezilidských vztazích i k odpovídajícím důsledkům dochází.

Tak jako u předpovídání počasí. Když jsou dostupné prostředky, např. radary, kterými se dá celkem přesně zmapovat dosavadní průběh počasí, zjistit, co a v jaké míře ho v dané oblasti doteď ovlivňovalo a co tedy má za následek, že právě je, jaké je, dá se s poměrně vysokou přesností i odhadnout, jak to bude probíhat dál. Přesto se to nedá určit jednoznačně - jak meteorologové dobře vědí.

Protože nikdy nelze vzít v úvahu všechno, co danou záležitost ovlivňuje, a někdy i se svou jednoznačností můžeme být dokonce úplně vedle jak ta jedle. Příklad? Kdybych se kdysi v dávnověku pokusila říct tehdejším obyvatelům džungle, že země obíhá kolem slunce, vysmáli by se mi. Popadali by se smíchy za břicho a řekli by: Nezbláznila ses? Podívala ses někdy na oblohu? A to sis nevšimla, že slunce vychází sice v různou dobu, ale jednoznačně, pokaždé támhle vlevo, udělá pak postupně během dne takový oblouk a nakonec, když tuhle část naší země oběhne, zapadne támhle vpravo?

Toto je taky mlžení a utíkání od jednoznačnosti projevu, názoru.

V příspěvku, který jsi smazala, jsi psala, že Babiš je jako ořezávátko, které ořeže vše, co mu nejde do krámu. (volně přiblíženo). příspěvek jednoznačný, obsahující dvě věty.
Pak jsi ho smazala a nahradila tímto:

Proč jsem odstranila svůj příspěvek? Protože jsem si uvědomila, že ořezávátko (o kterém bylo to přirovnání) je neživotné, nemá samo sílu něco ořezávat, což se nedá říct o nikom, kdo se snaží všechno v politice dělat ve svůj prospěch, bez ohledu na ostatní i na to, co jim před volbama sliboval.

Uspořádat všechno po svém tak, aby to vyhovovalo především jemu, se pochopitelně snaží naprostá většina lidí - jenže v politice, kde zvolený získal větší moc než my ostatní, málokdo odolá pokušení sledovat pak už jen svůj vlastní zájem, bez ohledu na to, kdo další na to doplatí. Není těžké rozpoznat, že většina politiků se bez skrupulí snaží před volbama jakýmkoliv způsobem nalákat co nejvíc těch, kteří jim pak dají svůj hlas. V našem systému se zvolený politik o splnění toho, co sliboval, pak už starat nemusí - má, co chtěl, a nic mu nebrání využívat to výhradně ve svůj prospěch.

Odpovědnost k těm, kteří politikovi umožnili získat nějaké politické postavení, a ohled na ně má prostě smůlu, protože v našem zákonodárství neexistuje nic, co by něco takového vyžadovalo.


Myslím, že to nepotřebuje další komentář.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:02:21

Taky mám pocit, že jsi ten příspěvek smazala právě pro tu jednoznačnost z důvodu strachu, že jsi přímo napsala, že Babiš je jako ořezávátko, které ořeže...

Ale to už musíš vědět ty, jak to máš a proč jsi to smazala..., přece jenom ta odpověď, která nahradila tu původní, je taková akademická, filozofická, nepostižitelná právě pro tu nejednoznačnost....
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:04:08

miroslav píše:
Návštěvník píše: Prostě "duch národa" je nyní takový jaký je a jak se říká, každý národ si zaslouží přesně takovou vládu, jaká odpovídá jeho MENTALITĚ. Na tom není nic strašného, to je pouhé konstatování, byť smutné.
.

Fakt co si kdo zaslouží není smutný, ani veselý. Je to zkrátka fakt.
My se máme relativně dobře a čím dál tím lépe. Lépe, než jsme se kdy měli.
Afričané a mnozí Arabové se mají špatně a proto se chtějí přemísťovat do Evropy, kde si myslí, že se budou mít lépe. Tam u nich přece také mají vládu jakou si zaslouží, Proč před tím, co si zaslouží, utíkají? Mají přece také takové vlády, které si zaslouží...

Pro mě, coby člověka, je tento fakt smutný.
Pro nadčlověka je to pouhý fakt.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:18:11

27.6.1948 - násilné sloučení ČSSD s KSČ
27.6.1950 - popravena Milada Horáková
27.6.2018 - Zemanem jmenována vláda trestně stíhaného agenta StB s podporou KSČM a ČSSD. SPD v aktivní záloze.
Přílohy
36266323_877184825822330_5444101532804972544_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod miroslav » stř 27. čer 2018 19:20:29

Návštěvník píše:Pro mě, coby člověka, je tento fakt smutný.
Pro nadčlověka je to pouhý fakt.


"vy truchlenci,
jenž rozsmutnivše sebe,
v tiché se slzy celí rozplýváte..."

:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:25:10

No hlavně že máš z toho srandu. Nebo ta duchaplná citace je projevem něčeho jiného?

Čeho?

Zlehčení tématu, proč?
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod miroslav » stř 27. čer 2018 19:33:50

Návštěvník píše:No hlavně že máš z toho srandu. Nebo ta duchaplná citace je projevem něčeho jiného?

Čeho?

Zlehčení tématu, proč?


Je to k zamyšlení - proč je člověk smutný z reality. Že by potřeba příjemných iluzí? Realita není pro nás dost dobrá?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:39:50

miroslav píše:
Návštěvník píše:No hlavně že máš z toho srandu. Nebo ta duchaplná citace je projevem něčeho jiného?

Čeho?

Zlehčení tématu, proč?


Je to k zamyšlení - proč je člověk smutný z reality. Že by potřeba příjemných iluzí? Realita není pro nás dost dobrá?

Je pro tebe dobré, přijatelné, když jsi svědkem využívání moci jedněch nad druhými? Mohla bych pokračovat v příměrech - krádež, vraždění, výsměch, arogance atd.

Je to tebou vnímáno jako dobré, ve smyslu, je to realita, konec. ?
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. čer 2018 19:49:06

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Nejsi jednoznačná ve svém projevu

Protože jednoznačnost je podle mé zkušenosti vždycky jen odhad, doplněný buď naším zbožným přáním, nebo naopak celobytostným odporem. Vnímám proto jako užitečnější učit se rozpoznávat míru pravděpodobnosti, se kterou k něčemu v mezilidských vztazích i k odpovídajícím důsledkům dochází.

Tak jako u předpovídání počasí. Když jsou dostupné prostředky, např. radary, kterými se dá celkem přesně zmapovat dosavadní průběh počasí, zjistit, co a v jaké míře ho v dané oblasti doteď ovlivňovalo a co tedy má za následek, že právě je, jaké je, dá se s poměrně vysokou přesností i odhadnout, jak to bude probíhat dál. Přesto se to nedá určit jednoznačně - jak meteorologové dobře vědí.

Protože nikdy nelze vzít v úvahu všechno, co danou záležitost ovlivňuje, a někdy i se svou jednoznačností můžeme být dokonce úplně vedle jak ta jedle. Příklad? Kdybych se kdysi v dávnověku pokusila říct tehdejším obyvatelům džungle, že země obíhá kolem slunce, vysmáli by se mi. Popadali by se smíchy za břicho a řekli by: Nezbláznila ses? Podívala ses někdy na oblohu? A to sis nevšimla, že slunce vychází sice v různou dobu, ale jednoznačně, pokaždé támhle vlevo, udělá pak postupně během dne takový oblouk a nakonec, když tuhle část naší země oběhne, zapadne támhle vpravo?

Toto je taky mlžení a utíkání od jednoznačnosti projevu, názoru.

To jsou fakta, a buď je vezmeme v úvahu, nebo ne.

V příspěvku, který jsi smazala, jsi psala, že Babiš je jako ořezávátko, které ořeže vše, co mu nejde do krámu. (volně přiblíženo). příspěvek jednoznačný, obsahující dvě věty.
Pak jsi ho smazala a nahradila tímto:

Proč jsem odstranila svůj příspěvek? Protože jsem si uvědomila, že ořezávátko (o kterém bylo to přirovnání) je neživotné, nemá samo sílu něco ořezávat, což se nedá říct o nikom, kdo se snaží všechno v politice dělat ve svůj prospěch, bez ohledu na ostatní i na to, co jim před volbama sliboval.


Jo, je v něm významově naprosto totéž, co bylo v tom mém původním (akorát bez toho nelogického podobenství), protože moje reakce rovnou navázala na předchozí příspěvek, ve kterém píšeš

A že to nakonec Babiš zvládne, toho se taky bojím, díky svým prachům a konekcím , bezpáteřnosti, a hlavně výměně osob na důležitých místech, vždyť to, co dělá není nic jiného než tichý převrat. Ale zase - zvolila si ho, stejně jako Zemana, volící většina. A to, že mu jde Zeman na ruku je další prohra demokracie.

Předpokládala jsem, že každému bude jasné, že mluvím o Babišovi, který se snaží všechno v politice dělat ve svůj prospěch, bez ohledu na ostatní i na to, co jim před volbama sliboval.

Sorry, holt furt se učím nic nepředpokládat

:D :phew:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron