Podivuhodná dění nejen v ČR

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 14:34:03

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 18:44:22

http://santroch.blog.idnes.cz/c/473013/motyli-kridla-andelu.html



Jednou se kameny odvalí
Jednou mi bude krásně
Jednou se samy budou psát básně
Jednou se kameny odvalí
Jednou se prameny provalí
Jednou si zatleskám rukama s prstýnky
Jednou si upiju ze sklínky
Jednou se země zachvěje
A nový život ve mně se zasměje
Nebudu se bát vám ruku dát Nebudu se bát si šanci dát
Motýlci budou svobodní
Uletí každé povodni
Jednou si svůj květ najdeme
A na zem už nikdy nespadneme

Text Olga Joklová
Zpívá smíšený pěvecký sbor IMBUS pod vedením Víta Novotného
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 23. srp 2015 17:42:53

Mravenci demonstrovali za záchranu deštného pralesa

Zhruba půl miliónu mravenců se zapojilo do protestu za záchranu Amazonského pralesa. Mravenci nosili listové transparenty s hesly jako „Zachraňme Amazonii“ nebo „Pomoc“, aby projevili nesouhlas s kácením deštného pralesa. Informovala o tom agentura Reuters.

„Ti mravenci mají vyzývat k pokračování v ochraně Amazonského pralesa v Brazílii - jejich domova. Žijí tam jejich příbuzní. Momentálně se však území odlesňuje a hrozí jeho zničení,“ uvedl šéf Světového fondu na ochranu přírody pro Afriku a Jižní Ameriku Philipp Goeltenboth.

Akce se konala ve středu v ZOO v Kolíně nad Rýnem před návštěvou německé kancléřky Angely Merkelové v Brazílii. „Doufáme, že německá vláda bude pokračovat v podpoře ochrany Amazonského pralesa v Brazílii tak, jak to dělala do teď,“ dodal Goeltenboth.

Mravenci s transparenty z lístků:

Obrázek

http://www.novinky.cz/koktejl/378419-mr ... alesa.html
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » pát 11. zář 2015 23:52:03

„Nemuslimy je možné vraždit“ říká česká muslimka Romana Červenková

Dnes (pátek 4.9.2015 ) web iDnes přinesl rozhovor s českou muslimkou Romanou Červenkovou a našinec se nestačil divit. Tato česká konvertitka řekla o islámu více než by řekl kdejaký „islamofob“.

Paradoxem je, když tato česká muslimka mluví o tolerantnosti islámu a jak má tolerantního manžela, ale k islámu přestoupila proto, aby zachránila manželství. Zajímavá informace. Pokud je její manžel tolerantní, proč přestupovala k islámu? Nebudu spekulovat, asi to je proto, že tolerance islámského muže se pohybuje pouze v rámci daném islámem. Ale to asi není tak zajímavé z toho všeho, co nám tato muslimka prozradila.

Důležitější je informace, že muslim přestává být muslimem, když zabije muslima. Ne křesťana, žida, jezída, hinduistu, buddhistu, ale muslima. A aby mě nikdo nepodezříval z fabulace, tak část z rozhovoru:

„ Nezabíjejí zdaleka jen muslimy…..“ na což Romana Červenková odpovídá: „Nejenom, ale z velké části muslimy. Ale když zabijete muslima, přestáváte být muslimem“.

Takže buďte klidně muslimy, vražděte křesťany, vražděte šííty, které sunnitští muslimové považují za odpadlíky, vražděte kohokoliv a zůstanete muslimem. Nesmíte jen zavraždit muslima stejného vyznání. Jenže co s tím? Protože Mohamed a následující pravověrní Chalífové neměli problém zavraždit muslima, když jim překážel v cestě. Podle Romany Červenkové přestali být muslimy a pak je otázka, proč je Mohamed a jeho život pro muslimy následovánihodný a období prvních čtyř Chalífů považováno muslimy za Zlaté období islámu.

Paní Červenkové ani nevadí kamenování žen, protože to je součást islámského práva. Pouze to zatím nechce, protože se to dá zneužít. „A co možnost kamenování žen, které je součástí práva šária?“ „Čekala jsem, že se k tomu dostaneme. Respektuji, že to tam je. Nechci ale, aby se to zavádělo, dá se to zneužít“. Nechce, aby se to zavádělo, ale respektuje to? Uvědomují si všichni apologeti islámu, co to znamená? Obávám se, že nikoli, ale budou jí oslavovat jako umírněnou muslimku. Pokud někdo respektuje zvěrstva v zákoně, tak jak to je s respektováním těchto zvěrstvech ve skutečnosti?

Nemyslím si, že lidé s těmito názory patří do Evropy. Do Evropy, která uznává rovnost, solidaritu. Paní Červenková nám předvedla, že její lítost s mrtvými končí jen u mrtvých muslimů, nikdo jiný jí nezajímá. A vzhledem k tomu, že se jedná o představitelku takzvaného umírněného islámu, tak musím napsat, co řekl turecký prezident Erdogan „Neexistuje umírněný islám. Je pouze islám. A muslim, je muslim“.

A není pravdou, že se nemáme čeho bát. Ve Španělsku, Británii, Francii se také ze začátku nebáli. Výsledek. Madridské nádraží 161 mrtvých, přes dva tisíce zraněných. Londýn, přes padesát mrtvých a stovky zraněných. Charlie Hebdo. Nemá snad ani připomínat. A co jedenácté září 2001. Za útokem stáli „kosmopolitní“ muslimové a ti co je znali, nechápali. Takoví hodní hoši. Jako za všemi útoky. Opravdu musíme čekat na to, až se nějakému islámskému kravaťákovi zaviruje mozek Koránem a půjde a vystřílí půlku vlaku, vyhodí do vzduchu vlak, redakci, letadlo? Ne nemusíme, a proto Islám v České republice nechci a paní Červenková mě opět dokázala, že k tomu mám důvod.

zdroj: http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/4754 ... nkova.html

video
https://youtu.be/CXSXWtH4EMc
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » pon 28. zář 2015 8:06:21

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » pon 28. zář 2015 12:49:13

Tara píše:http://kulhava.blog.idnes.cz/c/478384/uprchlici-je-to-konec-evropske-kultury.html

Jsou to správné nápady, kdo je uskuteční?.
Je ale možno poznamenat:

a/ tady se hrnou statisíce do Evropy využít právo na život v asylu. To právo existuje u mnoha národů.
Námořník Hermann Melville (napsal Bílou velrybu) je využil v Tichomoří. Byl národopisně zvědavý, ale domorodci s ním nechtěli komunikovat. On se nakonec dotkl jejich totemu uprostřed vesnice, lehl si tam na zem a usnul. Od té doby s ním mluvili.
Ale já říkám, že oni si to určitě vyložili po svém: "je to utečenec, který nesmí žít ve své vesnici a dožaduje se ochrany u nás" (tím, že se dotkl totemu).

b/ právo na asyl je ustanovené také u Mojžíše a Jozue zřídil čtyři "útočištná města", kde mohl žít bezpečně utečenec, který by byl jinak pronásledovaný od mstitele. Podmínkou byla bezúhonnost utečence. Je to popsané na příkladě:
"kdyby dva muži sekali křoví a jednomu se uvolnila sekera z topůrka, sklouzla a zabila by druhého, může onen utéci do útočištného města. Nechtěl zajisté druhého zabít, byla to nešťastná náhoda."

c/ současná situace nesplňuje ani jedno z těchto hledisek: nejde o osamělý případ a nejde o ochranu před krevní mstou.

d/ asyl pro Žida a asyl u přírodních národů není případ, kdy si pro dávky peněz chodí miliony utečenů, kteří ani nepracují a jakási integrace bude dlouhodobá a svízelná. Tíhu financí nese jiná země.

e/ Žid v Palestině a cizinec u přírodních národů není hrdý ani drzý, je rád, že přežije, a nesnaží se, aby hostitelé přijali jejich "jedinou správnou" víru a zvyky.

f/ pisatelka je činná bona fide (v nejlepším úmyslu), Ale bylo by silnější, aby se obracela ke zdrojům situace.
K lidem z al-Kaidy, an-Nusra, Boko Haram a separatistům, a to má počítat s tím, že v Koránu má hlas ženy váhu poloviny hlasu muže.

g/ nicméně dobrý úmysl má být podporovaný.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » ned 04. říj 2015 18:51:37

V PEVNÉ LASKAVOSTI, V LASKAVÉ PEVNOSTI (Igor Chaun, 4. 10. 2015)

Přátelé, někteří stále nechápete, "co se mi stalo". Jakou zkušeností jsem s migranty prošel. Tak tedy ještě jednou. Probudilo se ve mně srdce. Ano, samozřejmě že máme právo i povinnost se proti migrantům chránit a bránit! Ale ne s horkou hlavou a se studeným srdcem. Myslím, že je třeba to dělat právě naopak. S chladnou hlavou a se srdcem vřelým, otevřeným. Nekřičet, neštěkat na sebe, nevybírat si negativní zprávy a nesdílet programově strach a obavy. Je třeba se upevnit v PEVNÉ LASKAVOSTI, V LASKAVÉ PEVNOSTI. Teprve tím naplňujeme smysl a učení se "být lidskou bytostí". A tedy důvod, proč jsme nyní ČLOVĚKEM. To je pochopení, ke kterému jsem došel... Je zřejmé, že ne všechny duchovní souvislosti, které tohle provázejí, teď každý člověk pobere... Ale ať naplno zazní, že nám mnohem víc ubližuje nenávist, kterou MY teď VŮČI SOBĚ projevujeme, podezřívavost a strach a nevraživost, které šíříme do veřejného prostoru (a zpětně do sebe nevědomky nasáváme), právě ona "NENÁVIST OD POČÍTAČE", kterou mnozí generují a šíří, NEŽ CELÁ TATO UPRCHLICKÁ INVAZE...
Ubližuje nám nezpracovaný strach a hnus, který jsme v sobě objevili, naše nezkušenost a nepřipravenost, díky kterým reagujeme na situaci v úleku, v panice a zášti.
Někteří mi píšete, že moje mise má pokračovat, že teď mám jet natáčet uprchlíky a existující už islámské menšiny do evropských měst. To není moje mise. Nejsem ten, kdo má obsáhnout celý problém. Já si jel ověřit, zda moje původní myšlenka, jestli k nám přichází skrytá islámská ARMÁDA V CIVILU, je pravdivá. Tohle jsem totiž nejdřív vypustil - taktéž v xenofobním hnutí mysli - ze zápecí domácího počítače, v podobě "naléhavého videa" doplněného účelově vybranými fotografiemi...
Vydal jsem se tedy na cestu a projeli jsme se slovenským kamarádem Peterem sedm zemí, mířili jsme dolů na jih, proti proudu jejich cesty, proti jejich přílivu… A čím déle jsme situaci poznávali, tím nám bylo jasnější, že situace vůbec není černobílá, a tím více se ozývalo naše lidství - a otevíralo se naše srdce. … Neviděl jsem armádu - viděl jsem LIDI. Včetně spousty rodin, žen a dětí. A dostalo se mi i skvělé lekce od českých dobrovolníků, kteří se domluvili přes FB a na své náklady a z vlastní vůle přijeli pomáhat a organizovat situaci, zejména na srbsko-chorvatském pomezí… (Viz naše videa.) Vyjadřuju jim respekt a poděkování, že mi zase na chvíli umožnili „být hrdý, že jsem Čech“.
Jsem si jistý, že sil, zkušeností i možností jak ochránit Evropu, od politických rozhodnutí až po další opatření, včetně nasazení policie a armády, máme stále dost. Že náš potenciál je obrovský. Jde však o to, abychom to dělali v klidu a v PEVNOSTI, nikoliv ve strachu a v nenávisti. A ve vzájemných destruktivních náladách a nadávkách. Abychom tato opatření uplatnili s vědomím vlastní hodnoty a síly. Aby naše chování a rozhodnutí nebyly vedeny strachem a nižšími pudy, ale laskavou důstojností, vyvěrající z vědomí naší síly a převahy, pokud uplatníme evropskou zkušenost, tradici a sílu proti primitivnímu náboženství či nesmyslným představám, iluzím a požadavkům části uprchlíků - o možnostech jakési nafukovací Evropy coby ekonomického ráje pro každého...
Jsou to lidské bytosti. Ale nevejdou se sem všechny... A je také zřejmé, že s některými bude problém. Už je. A že se někteří budou muset vrátit domů. Ale není to armáda islámská, je to armáda lidská... A je proto třeba nejen se chránit, ale i pomoci... A NEJEN POMOCI, ALE I SE CHRÁNIT! Tohle vyvážit je úkolem dnešních dnů. Nejen úkolem politiků, šéfů států, pohraničníků a policie, ale každého z nás - v našich hlavách, v našich srdcích… To je ten hlavní a největší úkol, a možná důvod toho všeho…
Takové je moje poznání a přesně o tohle jsem se s vámi chtěl v posledních dnech podělit. Tak se vyvíjel můj názor od videa „ARMÁDA V CIVILU?“, vystřeleného 19. září z domova od PC (a které jsem za dva dny stáhl), až po vlastní cestu za migranty přes sedm evropských zemí. A přivezení autentických reportáží, které už můžete najít na GoschaTV1 na Youtube. Děkuju všem, kteří nám přitom pomohli. Nic víc, nic míň... - Pokud se původní video někde šíří, jako autor s tím nesouhlasím, ale vím, že zcela tomu nezabráním. Má odpovědnost ale už to není... Přebírají ji na sebe ti, kdo to dělají... - V červnu tohoto roku jsem sám ušel Svatojakubskou pouť, 440 kilometrů severním Španělskem do Santiaga de Compostela. Nedostavily se hned nějaké hřivny, ale možná to byla PŘÍPRAVA a nyní přichází POCHOPENÍ...
Ano, změnil jsem svůj „názor“. Ale co je to názor? Nic víc, než úhel pohledu z místa, na němž se PRÁVĚ TEĎ myšlenkově nalézáme. Pokud jakkoli postoupíme, změní se přirozeně i názor. Změna názoru (postoje!), tedy věřím, že není slabostí, ale přirozeností, je součástí a důsledkem pohybu našeho lidského vývoje. Neměnnost názoru je naopak projevem strnulosti a myšlenkové či duševní zkamenělosti a křeče.
Události, které jsem při tom zažíval, mi opět potvrdily, že „skryté světy a souvislosti“ opravdu existují a s tím naším (s námi) plynule prolínají, a že zájem různých duchovních entit a bytostí o nás není smyšlenkou, ale REALITOU, faktem, skutečností, i když vědou dosud nezjištěnou. Při publikování videa ARMÁDA V CIVILU, kterým jsem nevědomky přiživil strach, se mi doslova přizavřela má osobní skulina, průzor k vyšším duchovním světům, z nich se učíme čerpat a do nichž jsme při příchodu na Zemi přirozeně napojeni… A naopak se začaly objevovat bytosti temna, přilákány stavem mého vědomí, klesající vibrací v důsledku strachu a hněvu, a otevírající se tak možností „spolupráce“. - Bylo to děsivé … a pravdivé, a dokonce i na dálku nezávisle potvrzené jinými vnímavými lidmi. To jsou ony DUCHOVNÍ SOUVISLOSTI našich životů, které jsem výše naznačil, ale které mnozí dosud považují za pohádky či báchorky. Jsou ve skutečnosti stejnou realitou Země a vesmíru, jako již objevené a do vzorců spoutané zákony elektromagnetismu, gravitace či zachování energie. A je vlastně smutné, že dávní obyvatelé naší země i takzvané primitivní národy to vždy věděli a pracovali s tím, zatímco naši vědci a akademici, kteří nás vynesli do kosmu i do neviditelného světa kvantové fyziky, tohle zatím nevědí či popírají... Ale tuším, že někteří to tuší... :-)
Jak už říkám ve videu z vystoupení na Lávce – pomyslný svatý Petr se nás u nebeských bran nebude ptát, zda jsme „uhájili hranice“, ale zda jsme otevřeli svá srdce. Ne v zášti uhájená hranice, ale SEBEOBRANA v pevnosti, v laskavosti a s otevřeným srdcem … je vstupenkou do nebe.
Co je to „nebe“? - Jiné, vyšší sféry bytí. Jiné možnosti, jiné úkoly, jiná učení a zkušenosti, ale Bohu a Světlu už o stupínek blíž…
Šíříme někteří hnus a strach a myslíme si, že si tím pomáháme, že se tím navzájem posilujeme a šturmujeme do boje. Ve skutečnosti se tím ničíme, lidsky i duchovně. A vábíme k sobě ty „temné“. To už vůbec není legrace… A na rozdíl od situace s migranty jde doslova o život… Oddělujeme se od Zdroje, od Světla, které nemá hranice ani zášť, ale jen věčně proudící tok moudrosti a lásky… A my jsme žáci v této vesmírné škole, nyní lidé, jakkoliv na to zapomínáme a dočasně se při pobytu na Zemi identifikujeme POUZE se svým jménem, tělem a osudem (národem, rasou), se svými instinkty a náladami. Zapomínáme NA VYŠŠÍ SOUNÁLEŽITOST SE SILAMI DOBRA A LÁSKY, které nás sem vyslaly. Na vyučenou. Jak obstojíme, jak postoupíme…
Věřte přátelé, že kdybych jen jednu jedinou věc měl o smyslu života dosud pochopit a nahlas říci: bylo by to, BEZ LÁSKY A BEZ SRDCE TO NEJDE… Přestože nám „chladný rozum“ velí bubnovat na plechový bubínek ega, hranic, zášti a oddělenosti… Uf.
Z tohoto úhlu pohledu začínám situaci s uprchlíky nahlížet nikoliv jako krizi, ale jako příležitost a výzvu.
Děkuju a hezkou neděli přeje Igor
Kdo souhlasí s tímto textem, prosím o jeho šíření a sdílení.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » čtv 08. říj 2015 7:48:11

Opsané z webu Granosalis:

Proč naše média cudně mlčí o mohutných protiislámských demonstracích v Polsku?

Že by si třeba myslela, že nás to nezajímá?

Odkaz na video z demonstrace ve Varšavě:
https://www.youtube.com/watch?t=2&v=5x_HabnO6ok

Velmi zajímavé je přečíst si i komentáře pod videem. Co si o tom, čtenáři GS,
myslíte?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » čtv 31. bře 2016 20:02:24

K NÁVŠTĚVĚ ČÍNSKÉHO PREZIDENTA V ČR
/text Táni Fischerové k aktuálnímu dění/

V den příletu čínského generálního tajemníka čínské komunistické strany a současně čínského prezidenta do České republiky jsme byli svědky neuvěřitelných obrazů. Dnes si zřejmě jakákoli soukromá společnost může dovolit objednat a vyvěsit vlajky kdekoli si v Praze zamane. Objednané davy Číňanů s vlaječkami se mohou prát s českými aktivisty, kteří mají jiný názor a policie ČR chrání čínské občany před občany naší země. Taková je praxe v zemi, kde máme demokracii.

Místo, abychom čínským hostům ukázali, že u nás umožňujeme a hájíme svobodu jiného názoru, který patří k demokratické zemi, servilně odstraníme vlastní občany z cesty autoritativnímu vládci. Jakoby nebylo roku 1989, jako bychom se skokem ocitli v minulém režimu, ovšem za vydatné podpory českého prezidenta, vlády a orgánů České republiky.

Tak vypadá skutečnost, pokud politici nadřadí ekonomické zájmy několika mocných společností nad lidská práva. Ekonomika a obchod neznají morálku a mravnost a proto jejich dominance, (v případě Číny ruku v ruce s autoritativní vládou jediné strany), vede k úpadku lidských práv a lidské důstojnosti. Povinností politiků demokratických zemí není obchodovat, ale nastolovat rovnost všech před zákonem. Globalizace způsobila, že země, které dodržují ekologické, sociální, duchovní a lidská práva se ocitají v nevýhodě, protože nemohou obstát v konkurenci levné pracovní síly, masy bez lidských práv a bez jakýchkoli ochranných prvků, které patří k lidskému vývoji.

Naši politici (a nejen oni) se pokoušejí zbavit nás této vybojované vymoženosti a navrátit stav společnosti do bodu, ve kterém přežívají pouze silní. Ukázala to i dnešní smutná zkušenost. Nebezpečím pro naši společnost nejsou bědní uprchlíci, kteří potřebují pomoc, ale mocné skupiny, které vládnou ekonomicky a jsou propojené s politiky. Na umlčování a vraždění lidí jiných názorů nemůže stát žádný slušný stát.

Nemlčme. Ještě máme demokracii. Jednou může být pozdě.

Táňa Fischerová /28.3.2016/
Přílohy
tana_fischerova-241x179-greyscale.jpg-nggid0284-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010.jpg
tana_fischerova-241x179-greyscale.jpg-nggid0284-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010.jpg (18.78 KiB) Zobrazeno 5573 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod vostálník » čtv 31. bře 2016 22:40:35

Ekonomika a obchod neznají morálku a mravnost a proto jejich dominance, (v případě Číny ruku v ruce s autoritativní vládou jediné strany), vede k úpadku lidských práv a lidské důstojnosti.


No ještě štěstí že ji znají demokraté a vláda,
na koho si ta Fišerová ale vlastně stěžuje ???

No přece na demokraty, tak proč do toho tahá obchod ???
To vláda ji přece zatrhla si manifestovat podle svého, obchod na ni z vejšky kašle,
tak at si to vyřídí s těmi, které volila v demokratických volbách...

Ani čínští podnikatelé neokupují Tibet, to dělá opět čínská vláda...
vostálník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » pát 01. dub 2016 0:12:25

V každém oboru jsou úrovně dokonalosti,
a také způsoby, jimiž se to koná.
Jsou domy cihlové, betonové, skleněné i dřevěné, nebo stan, ale vždy plní účel "obydlí."
Tak i konání má způsoby-

V Pensylváníí působil před dvě dtě léty duchovní vůdce Pen, která má od něho jméno. Ten rád platil daně a v jeho zásadách bylo, že zbožný občan platí daně a neuhýbá celním poplatkům, jeho krajané nepěstovali tudíž pašeráctví. Měli dobré svědomí.

V USA také působí skupina podnikatelů se jménem "Obchodníci plného evangelia.".
Není vše totožné, i mezi šejdíři a vlky žiješ čistý jako beránek.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod vostálník » pát 01. dub 2016 8:24:08

V Pensylváníí působil před dvě dtě léty duchovní vůdce Pen, která má od něho jméno. Ten rád platil daně a v jeho zásadách bylo, že zbožný občan platí daně a neuhýbá celním poplatkům, jeho krajané nepěstovali tudíž pašeráctví. Měli dobré svědomí.


Ah ti křestané, neustále všechno přehánějí !!!

Platit daně je stejné,
jako nabízet zloději aby nás okradnul

je to stejně hloupé, jako nastavovat druhou tvář

nebo jít s někým dvě míle, když byl požádán jen o službu na jednu míli

či milovat nepřátele...


Není nikterak třeba milovat kdejaké svinstvo a odpouštět viny,

stačí být vůči tomu v neutrálním postoji,

tedy tomu nebránit a ani to nepodporovat

a ne to podporovat...

Žádnými dobrými skutky se zlo nezastaví, naopak mu narostou křídla a upevní se ve svém postavení
vostálník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. dub 2016 8:57:44

Není nikterak třeba milovat kdejaké svinstvo a odpouštět viny,

stačí být vůči tomu v neutrálním postoji,


Neutrální postoj je pořád ještě ego držící se v neutralitě mysli.

Zmizet v srdci znamená žádný postoj.
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » pon 04. dub 2016 15:32:45

Karel Gott: Uprchlíci strkají před kameru děti, za nimi jdou mladí muži v moderních ohozech. Amerika nás chce držet ve strachu, abychom nerostli. Ilumináti nedovolí Trumpa

Krátce poté, co ohlásil úspěšný boj s rakovinou mízních uzlin, poskytl Karel Gott rozhovor časopisu Týden, v němž kromě jiného poodhalil svůj názor na ožehavé zahraničně-politické téma dnešní doby – uprchlickou krizi.

Gott v prvé řadě upozorňuje, že vždycky se vyjeví věci jinak, než jak vypadají. Uprchlickou krizi tak česká pěvecká legenda nepřisuzuje na vrub náboženství (islámu), neboť to je dle jejího názoru pouhý prostředek k válce. Naopak tvrdí, že se jedná o řízený proces, který má za cíl oslabit ekonomický růst Evropy.

„Dělají to důmyslně, strkají před kamery reportérů děti. Viděli jste to také, ne? Nepřemýšlíte o tom? Podívejte, jak se ty děti prosebně dívají… A nepomozte jim… Je to citový nátlak. Ale za nimi jsou k nahlédnutí také mladíci s mobilními telefony, kteří kalkulují, posílají zprávy a tvrdí, že jdou za svými příbuznými do Evropy,“ nastínil Gott směr, jakým se ubírají jeho myšlenky stran uprchlické krize.

„Jsou oblečeni jako málokdo v Praze, mají moderní sportovní ohozy a síla a energie z nich jen čiší. Tak těm máme pomáhat? Od pohledu je na nich vidět, že jim nejde o ty děti, že jsou to téměř profesionální zneklidňovači,“ má jasno zpěvák.
Dlouhé prsty iluminátů

Ten, kdo tyto „diverzanty“ posílá do Evropy, prý dobře ví, co dělá. Konkrétní jména Gott odmítl sdělit s tím, že je to nebezpečné. „Je to velmi tenký led. Byl jsem několikrát upozorněn, že ode mne to lidé nechtějí slyšet,“ vysvětlil zpěvák. Když však později hovořil o tom, že za republikánským kandidátem na amerického prezidenta Donaldem Trumpem stojí ilumináti, stejně jako stáli za nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem, uvedl, že „Americe jde – a vždy šlo – o to udržet Evropu ve strachu, nenechat ji moc ekonomicky narůst. A to se daří“. Což v souvislosti s tím, že považuje uprchlickou krizi za prostředek k ekonomickému oslabení Evropy, leccos naznačuje.

„Slyšel jsem i tu verzi, že iluminátské rodiny, jako jsou Morganové, Goldmanové, Rothschildové a Rockefellerové, nepřipustí, aby se Trump stal prezidentem. Ale to není pravda! Vždyť mu už přece jednou pomohli. V době, kdy šel úplně ke dnu. Co udělá banka, které dlužíte? Bude vás udržovat ve stavu, abyste spláceli alespoň něco, ne? Bude vám půjčovat, a tím zvyšovat šanci, že nepadnete úplně na dno,“ uvedl konkrétně Gott k údajné roli iluminátů v kandidatuře republikánského kandidáta na příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Refugees welcome!

Evropa dle Gotta prochází v současné době diverzí, což prý musí být každému jasné, když nekontrolujeme hranice. „Dřív tudy neproklouzla myš, a najednou přijdou nějací lidé, nikdo neví odkud, proč, zda mají doklady. A co my na to? Refugees welcome! (Uprchlíci vítejte! pozn. red.),“ nelíbí se české pěvecké legendě.

Uzavření hranic je dle něho nevyhnutelný proces. „Ale Turci by byli hloupí, kdyby z toho nevytřískali ještě nějaké peníze, než se to stane,“ míní Gott.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... mpa-429151
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 12. dub 2016 22:26:21

Hraná bezmoc mocných

Nejmocnější politici posledních let se snaží vyvolat dojem, že proti nim stojí zlo nekonečné síly. Klaus jako osamělý bojovník proti Evropské unii, Zeman jako obránce národa před mocnou fašizující kavárnou, Babiš před útočícím matrixem.
Mají všechno - peníze, vliv, moc, popularitu. Jediné, co postrádají, je perspektiva uznání od věčnosti.

Při návštěvách hradů a zámků můžeme vidět obrazy šlechticů a panovníků, stojících proti přesile cizáckých vojsk. Pravidlem bývá, že čím větší despota, tím větší zobrazená přesila. Jsme slabší, ale chráníme vás, takže nám odpusťte, že při tom lítají třísky, říkají ty obrazy.

V současné české politice se tenhle středověký marketing jaksi zhmotňuje. Nejmocnější politici posledních let se snaží vyvolat dojem, že proti nim stojí zlo nekonečné síly, že jsou umenšováni, umlčováni, perzekvováni. Klaus, Zeman, Babiš − ti všichni se tváří málem jako disidenti. Klaus jako osamělý bojovník proti Evropské unii, Zeman jako obránce národa před mocnou fašizující kavárnou, Babiš před útočícím matrixem. Ve všech případech tady máme vymalovaný obraz hrdinů bojujících proti velkému zlu.

Proč to všechno? Inu, je to podobné jako ve středověku. Pokud vytvoříte dojem, že vám ubližuje silnější protivník, snáze ospravedlníte používání prostředků, které jsou jinak zapovězeny. Proti "silnějšímu" je každá rána dovolená. Například když vyvoláte dojem, že nás ohrožuje zlá Evropská unie, máte najednou dovoleno vymýšlet si, dezinterpretovat, škodit, vykládat, že za všechno může Brusel, a chutě zalézat pod křídla či rovnou pod ocasy východních mocností. Když dokážete markýrovat, že nás ohrožuje matrix, lépe se ospravedlňují výmysly a kličkování ve vlastních kauzách.

V Česku je to snazší než kdekoliv jinde, protože instinkt fandění slabšímu je zde obzvlášť vyvinutý. V naší kolektivní psychice je hluboce fixována nejistota. Nikdy nevíme, jestli se přes nás zase nechystá přejet nějaký dějinný buldozer, takže máme tendenci poměr sil − politických či jiných − vyvažovat. Favorizujeme a podporujeme to, co se tváří jako slabé, a moc nepřemýšlíme o důsledcích. Je to pochopitelné, ale zrádné. Nemůžeme se pak divit, že se kdekdo pokouší ohnout náš instinkt podpory slabších ve vlastní prospěch tím, že se za slabšího prohlásí.

Někdy jsou takové pokusy až legrační. Například když se prezident Miloš Zeman aktuálně pokouší vytvořit dojem, že lidé, kteří proti němu protestují, jsou služebníky nějaké démonické moci a veřejnost by je tudíž měla odsoudit. Zpěváky, kteří si dovolí veřejně protestovat proti jeho poklonám Číně, mluvčí Ovčáček přirovnává k československým umělcům, kteří podepisovali v roce 1977 Antichartu proti Václavu Havlovi. Jako kdyby Zemanovi hrozilo, že příštích několik nocí stráví na výslechu v Bartolomějské ulici. Jako kdyby moc nedržel on, ale jeho kritici. Jako kdyby Čína byla vzorem svobody a demokracie. Jako kdyby on sám − Miloš Zeman − byl disident. Václav Havel by asi nevěřil vlastním očím. Takhle absurdní jednoaktovku by asi nevymyslel ani on. Zemanovi to ale bohužel leckdo spolkl. Absurdita na druhou. Ale zpět z divadla do reality. Celé je to hodně nebezpečné, protože z historie víme, že markýrování slabosti, utlačení, ponížení a bezmoci nakonec může vést ke slepotě, která dokáže vyřadit morálku a uzávorkovat svědomí. Například účastníci pogromů byli nepochybně přesvědčeni, že jejich vidle a hole mluví jménem slabších a utlačených − přestože jich bylo řádově víc než těch, na které útočili. Jejich ideologové jim tenhle rozpor objasnili.

Možná že je to ale celé úplně jinak. Možná o žádnou účelovost nejde. Možná nejde ani o moc. Možná že ze současných českých politiků, kteří se tváří jako disidenti, promlouvá jen podvědomí. Mají všechno − peníze, vliv, moc, popularitu. Jediné, co postrádají, je perspektiva uznání od věčnosti. Chybí jim étos odvahy a mravní síly, ze kterého by jednou mohl pramenit celospolečenský respekt, pokud možno na mezinárodní úrovni − takový, jakého se dostává Václavu Havlovi. Takže si možná jen skrze předstírání vlastní slabosti uměle vytvářejí protivníky, proti kterým pak usilovně bojují, jako jakási kolektivní temná verze dona Quijota de la Mancha, který též vyrazil na cesty s cílem dobýt uznání světa.

http://archiv.ihned.cz/c1-65244460-hrana-bezmoc-mocnych
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod arikiran » stř 13. dub 2016 5:33:03

Klaus je na prupisky, Babis na penize, Zemana mam rad a o Havlovi radeji pomlcim...
.....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2016 8:57:17

Klaus je na prupisky, Babis na penize, Havla mam rad a o Zemanovi radeji pomlcim...

:D
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » pon 18. dub 2016 20:48:52

Poměr mužů k ženám.

Povinnosti: nula ku třem ,
počet : sedm ku jedné

pohodlí: obutí a bosá.
Přílohy
Imigranti (mš)4.jpg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod nop » čtv 21. dub 2016 11:20:38

Svítá i na Západe mezi Araby (těmi vzdělanými a staršími).
Viz článek: http://www.katyd.cz/clanky/islamismus-m ... kojmi.html,

(z úvodu):
Islamismus má islám za rukojmí

Vydání: 2016/2 My tři králové jdeme k vám, 7.1.2016, Autor: Alena Scheinostová

Číslo 2/2016 Katolického týdeníku přineslo velký rozhovor s imámem Hocinem Drouichem, který je viceprezidentem Konference francouzských imámů.
Možná si někdo pomyslí, že se redakce KT musela pomýlit, když poskytuje v oficiálním církevním periodiku prostor imámovi. My věříme, že je užitečné nejen o druhých mluvit, ale mluvit také s nimi.
„My muslimové jsme do Evropy přišli až po vás, a tak nemáme právo se tu roztahovat a chtít všemu poroučet,“ říká mj. imám Drouiche, známý svou angažovaností v pomoci pronásledovaným křesťanům na Blízkém Východě ...(atd).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. kvě 2016 8:30:01

Rozhovor s Michaelem Tellingerem: Důvěra v elity je v troskách, starý systém se hroutí

Se známým spisovatelem, výzkumníkem, dobrodruhem a vizionářem s českými kořeny, který v rámci svého evropského turné navštívil i Prahu, o vyspělých civilizacích dávných dob, původu peněz i lidí, falšování lidské historie, vymývání mozků a globálním probuzení.

„Všude, kde přednáším, se ptám, jestli jsou lidi šťastní v systému, jaký tu dnes funguje a v jakém žijeme. Nikdo se nehlásí,“ začíná svůj pražský workshop s podivuhodným názvem Ubuntu – Hnutí osvobození vystudovaný farmaceut, obchodník, muzikant, ale především spisovatel a objevitel důležitých prehistorických ruin, které pokrývají obrovské území na jihu afrického kontinentu. Ač se Michael Tellinger narodil v Karlových Varech, většinu života strávil v Jižní Africe. Nejvíce se proslavil tím, že společně s kolegou Johanem Heinem pro lidstvo znovuobjevil místo, jež nazývá Adamův nebo Enkiho kalendář, a byl schopen vypátrat mnoho důležitých faktů, které naznačují, že původ moderního člověka mohl být mnohem barvitější, než se píše v učebnicích. Kromě toho založil hnutí Ubuntu, jež usiluje novátorským způsobem o přetvoření měst na soběstačné komunity (více na www.ubuntuparty.org.za). Ubuntu vychází ze staré africké filozofie a znamená v překladu zhruba „jsem, kdo jsem, protože to jsem já“. Seminář věnovaný fungování dnešního finančního systému a možné cestě z globálního ekonomického otroctví se uskutečnil na konci března ve zcela zaplněném unikátním multifunkčním prostoru Art & Event Gallery Černá labuť v ulici Na Poříčí, jejž pro akci zapůjčila jeho majitelka Danuše Siering.

Charismatický a bezprostřední Michael má jednu výjimečnou vlastnost, a sice že v jeho přítomnosti roztaje i kámen. Je schopen přednášet čtyři hodiny v kuse, aniž by ztratil pozornost publika, které mu po pár minutách zobe z ruky. Ostatně, jak napovídá jeho příjmení, ve vyprávění je jeho velká síla. Ať už jeho teze a myšlenky přijmete, nebo o nich budete pochybovat, jisté je jedno – nenechají vás v klidu a budou vás nutit přemýšlet. A o to Michaelovi taky jde. „Jsme duch, který žije v hmotném světě, aby se něco naučil,“ říká v rozhovoru pro Šifru. Michael Tellinger sice rozumí česky, ale nemá takovou slovní zásobu, aby se vyjádřil vždy naprosto přesně, a tak radši mluví anglicky. U mě je to naopak, a tak rozhovor v dejvické Café Záhorský proběhl česko-anglicky.

dále: http://www.casopis-sifra.cz/rozhovor-s- ... se-hrouti/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků