Podivuhodná dění nejen v ČR

Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 30. zář 2014 14:27:42

Český režim v tichosti zakázal praktikování alternativní medicíny nelékaři, ta v ČR tedy končí

Až do nedávné doby platilo, že homeopatii mohou svobodně praktikovat jak lékaři, tak nelékaři, legislativa to nijak neřešila. To už v této chvíli neplatí. Nedávno vyšel v tichosti nový „zákon o zdravotních službách“ č. 372/2011 Sb., který zjednodušeně říká, že „léčit“ (prakticky v jakémkoliv významu), nebo předcházet nemocem, „zjišťovat zdravotní stav“, případně „hodnotit okolnosti, které mohou mít na zdravotní stav vliv“ – to vše i v rámci poradenství, je zdravotní péče, a tudíž ji mohou provádět pouze lékaři. V současnosti již dva homeopati-nelékaři mají úředně zastavenou činnost homeopatického poradenství v důsledku „porušení“ zákona o zdravotních službách. Zákon prý porušili tím, že někoho léčí. Přišli je vyšetřovat úředníci z krajského úřadu zdravotního odboru (kteří mj. od homeopatů požadovali veškeré zápisy a poznámky týkající se rozhovorů s klienty!) a došli k názoru, že podle nového zákona o zdravotních službách nesmí provozovat poradenství v klasické homeopatii, přestože ho bez problému praktikovali mnoho let se vší potřebnou kvalifikací. Byla jim v rámci správního řízení udělena vysoká pokuta za praktikování homeopatie jako léčebné metody a zakázána činnost homeopatického poradenství.

pokračování: http://www.osud.cz/cesky-rezim-v-tichosti-zakazal-praktikovani-alternativni-mediciny-nelekari-ta-v-cr-tedy-konci
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 30. zář 2014 14:31:26

Lesní školky bez záchodů? Stačí i lopatka, říká šéfka německé asociace


Lesním školkám hrozí v Česku zánik kvůli hygienickým pravidlům. V Německu, odkud nápad lesních školek přišel, však žádné takové normy neexistují a přitom mají lesních školek stovky. U nás stačí lopatka, říká v rozhovoru předsedkyně Německé asociace lesních a přírodních mateřských škol Ute Schulte Ostermannová.

Odkdy u vás fungují lesní školky?
První byla založena v roce 1968. Tehdy ještě nebyla oficiální, ale byla trpěná, protože všichni rodiče byli spokojení. Paní, která ji provozovala, neměla žádný výjimečný koncept, měla jen vhodné prostředí a chtěla, aby děti byly venku. Hnutí lesních školek začalo později, v roce 1993.

Od té doby jsou ve školském systému začleněné oficiálně?
V Německu máme jiný systém, než je tady v Česku. Stačí mít koncept, donést ho na zemský úřad pro mládež a nechat si ho různými úřady schválit. Nedělá se to na celostátní úrovni, ale na komunální. Lesní školky začaly provozovat dvě paní učitelky úplně na severu Německa, ve Flensburgu. Samy je viděly v Dánsku, v Kodani. A byly tak nadšené, že jim stačily dva roky, aby dokončily koncept a všechno vyjednaly s úřady. Měly obrovský úspěch, v té školce byli pořád novináři, a tak se lesní školky rozšířily po celém Německu. Byla to řetězová reakce. Dnes u nás funguje minimálně 1 500 lesních školek, přírodních školek a skupin. Zemské úřady pro mládež mají zájem na tom, aby předškolní péče byla různorodá.

S hygienickými požadavky jste nikdy problémy neměli? V Česku je to jediný důvod, který brání oficiální existenci lesních školek.
Lesní školky nejsou v uzavřeném prostoru. Jsou venku, takže pro ně hygienické normy neplatí. Při posuzování nové žádosti se vychází ze zkušeností, jak to funguje v jiných lesních školkách.

Žádná inspekce u vás neexistuje?
Ne. Všechno se kontroluje a schvaluje ještě předtím, než školka zahájí provoz. Takže například, když jsou v maringotce kamna, která kolem sebe nemají ochranu, a děti by si mohly spálit ruce, tak povolení nedostanou. A pokud jde například o záchody, máme všechny varianty. Od kompostovacích záchodků až po lesní školky, které mají třeba jenom lopatku. Existují však i takové, které mají doopravdickou budovu a v ní splachovací záchod. Z pohledu hygienických pravidel je výhoda také to, že jídlo se do školek většinou dováží. Někde se rodiče domluví, a každý den vaří jedna rodina pro všechny. Kdybychom v lesních školkách jídlo připravovali, normy bychom dodržovat museli.

V Česku teď lesním školkám hrozí zánik, a to kvůli zákonu o dětských skupinách. Vnímáte, v čem je problém?
Vím o tom. S Německem to nejde srovnávat, máme jinou tradici lesních školek. Třeba ta věc s metry čtverečními vyhrazenými na každé dítě. Tak to přece u lesních školek nehraje roli, prostoru mají dost - celý les! Maringotku používáme jen v případě, že je opravdu špatné počasí. Děti tam nejsou rády moc dlouho.

Měla byste nějakou radu, jak v Česku lesní školky zakotvit?
Je nutné vést dialog s těmi zodpovědnými, poukázat na to, jak jsou dnes lesní školky rozšířeny v Německu a jak se tenhle systém uplatňuje všude ve světě - v Japonsku, v Koreji. A Češi jsou od nás rovnou za rohem.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lesni-skolky-nem ... domaci_aba
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod kopretina » stř 01. říj 2014 12:07:40

No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.
kopretina
 

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Leah » stř 01. říj 2014 12:21:32

Tara píše:...V Česku teď lesním školkám hrozí zánik, a to kvůli zákonu o dětských skupinách...

Moc pěkné povídání na téma "Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy"
je možno najít zde:

http://www.youtube.com/watch?v=z3tMNCcWmyM

:)
Leah
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 20. zář 2011 10:06:09

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod nop » stř 01. říj 2014 12:55:59

kopretina píše:No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.

jen mimo:
když jsem na Slovensku v roce 2000 viděl na skleněných dveřích zdravotnického střediska vylepený plakát, který zval na školení francouzské homeopatické firmy Boiron, byl jsem se na to ptát.
A dozvěděl jsem se, že je to jen pro lékaře.
Matoucí bylo, že kolem chodili také pacienti, kteří to mohli číst (bez té informace o omezení) a těch pacientů je přece více.
Mohli také u té Boiron vytisknout pozvánky a doručit to doktorům do ordinací přímo.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2498
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 01. říj 2014 14:13:47

Dneska sem, aniz bych to vyhledaval, namatkou zahledl...
1- protesty proti skolstvi..touha po novem systemu...
2- protesty proti pomerum ve zdravotnictvi...

a to tak malo jen proto,ze lezim a potim se a tv ct24 sem ani nepustil...poustim to pro zasmani a inspiraci pro nas partyzansky oddil...

System dokonava...pres bujare hlasy Vedeni, ze je vse ok a jdeme ke skvelym zitrkum...asi tak,jako psalo Rude Pravo v predvecer 17.11.

Coz o to, Vedeni by jiste uvitalo, kdyby vse kopirovalo prubeh v 1989

Vzdy de system "revolucne" nahradit jeste horsim systemem...ku prekvapeni klicama cinkajicich davu

Takze vlastne de o dve veci:
1- demontovat system I s vedenim a prisluhovaci
2- nahradit ho pokud mozno lepsim systemem

Myslim,ze bez pomoci to nezvladnu
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » pát 03. říj 2014 16:40:03

kopretina píše:No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.

Ahoj, ten zákon skutečně vyšel v roce 2011, s účinností od 1.4.2012 (ve Sbírce zákonů byl zveřejněn 8.12.2011).
Ten rozruch v dnešních dnech je kvůli tomu, že byla zastavena činnost dvěma homeopatům na základě tohoto zákona.

V tomto článku se A. Baudyš zamýšlí nad tímto tématem:

Poznámky k homeopatii

Zpráva Aleše Sušického, jedné z autorit české homeopatie, spustila lavinovou reakci protestů, zároveň ukázala mnoho zajímavých okolností. Za prvé, nikdo nechápe, jak mohlo dojít k tomu, že úředníci projevili takovou aroganci, že přišli za certifkovanými homeopaty a oznámili jim udělení pokuty a zastavení činnosti. Věřím, že šlo o něco jiného, než systémový krok, možná o osobní důvody. Vidle hozené do alternativní komunity však otevřely dosud nezodpovězené otázky. Za prvé: omezení homeopatie či léčitelství by představovalo porušení ústavního práva nás obyvatel země na svobodnou volbu způsobu léčby. Za druhé, takový krok by veřejnost vnímala jinak, než v souvislosti s péčí o zdraví obyvatel. Zkušenosti ze zahraničí říkají, že vlády jsou schopné jít farmaceutické lobby dalece na ruku. Ve Spojených státech je veřejným tajemstvím, že výrobci léků a výrobci nafty tvoří jedny a ty samé kruhy. Ropa a zbraně. A narkotika. A léky. A potraviny. Jedna propojená soustava.

http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/c1-62892180-poznamky-k-homeopatii
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 04. říj 2014 11:17:15

DVE INFORMACE

1- s vcerejsich novin 2+5:
Studenti delali na jedne tesinske zs mereni hluku a namerili---100 dB--asi jako hluk zbijecky

2- vcera v ct4 ve zpravach---ucitelka zs prelepila zakum usta lepici paskou!...byl s ni rozvazan pracovni pomer!

nejak se mi zda---jesli by se treba nedal rozvazat pracovni pomer s nekteryma tema rvounama...?
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod nop » sob 04. říj 2014 17:25:09

jaosiva1 píše:DVE INFORMACE

1- s vcerejsich novin 2+5:
Studenti delali na jedne tesinske zs mereni hluku a namerili---100 dB--asi jako hluk zbijecky

2- vcera v ct4 ve zpravach---ucitelka zs prelepila zakum usta lepici paskou!...byl s ni rozvazan pracovni pomer!

nejak se mi zda---jesli by se treba nedal rozvazat pracovni pomer s nekteryma tema rvounama...?...

mohla by to zvládnout výchova. Ale výchova je běh na dlouhou trať. A v tom hluku kdo uslyší?

také je tu zanedbaný faktor: stěny učeben se dělají hladké a proto odrážejí silně hluk.
U koncertních sálů a kin se dělají vlnkované stěny a kazetové stropy a to rozptyluje hluk. U škol ne. Potrvá dlouho, než někoho napadne dělat protihlukově vlnkovaté stěny v učebnách.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2498
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod papadev » sob 04. říj 2014 17:43:29

uznávám nope,že můj uvalený nápad a tvůj uvalený nápad fakt korespondují..akorát já to myslel jako vtip...tak doufám,že i ty,vlnko...
...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod nop » sob 04. říj 2014 17:47:50

papadev píše:uznávám nope,že můj uvalený nápad a tvůj uvalený nápad fakt korespondují..akorát já to myslel jako vtip...tak doufám,že i ty,vlnko...
...

Který nápad? S poslední bitvou ? Jinak mi vychází, že jaosiva a papadev jsou jedna a ta osoba.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2498
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod papadev » sob 04. říj 2014 19:08:46

aha,pardon,myslel jsem,že je všeobecně známo,že papa i jao jsem já,jaxem kdysi napsal zde na poradnu
samozřejmě,že by bylo lepší psát pod jedním,než podobojí,ale na jednom počítači sem přihlášen tak a na druhém jinak...a jaxem se to pokoušel sjednotit,tak mi to nešlo pak vůbec a psal sem chvíli pod všelijakými jmény


takže jo---vlnky a rozvázání pr poměru sou ty dva nápady srovnatelné svou řekněme neschopností podívat se pořádně na problém--a tys nakročil-který--a to je výchova--to je to shnilé v království Ámosově--a fest...jakož ale i vše ostatní...jaxem psal v předchozí zprávě...takže ani rota Ámosů na ministerstvu by se školstvím nehla--za tohoto neblahého stavu země...elity a jejich pomahači a pomahači pomahačů a jejich pomahači ...a ta sít vede...až KE MNĚ,HRŮZA...A K TOBĚ JAK BY SMET..a marně křičíme,já už nechci pomáhat!...seš v systému?--seš, děláš něco pro změnu?....kromě žvanění...?...no--nic moc nedělám,bo...ty a ty důvody se najdou vždy....a--vlastně...tady je to uplně mimo mísu,bo tady je vše interpretováno jako ok,stěrače stírají,blinkry blinkrují a láska vše jistí...
...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. říj 2014 11:55:27

Všechno bude jinak. Opouštění starého světa se zrychlilo, varuje světově uznávaný profesor ekonomie Zelený


23. 10. 2014 15:35

Opouštění starého světa probíhá rychleji a ve větším rozsahu, než se očekávalo. Všechno bude jinak. Profesor ekonomie Milan Zelený není přitom sám, kdo s těmito myšlenkami v poslední době přichází. Zdůrazňuje mimo jiné i to, že náročnost probíhající transformace spočívá v paralelním souběhu změn v různých sférách současně. A že řešení plejády nových problémů musí probíhat současně.

„Je třeba nového, systémového myšlení - a to urgentně,“ konstatuje Milan Zelený. Osobně ho mrzí to, že všechny úžasné vize J. A. Komenského, Baťů i bratrů Čapků se sice naplňují celosvětově, ale nikoli v zemi jejich původu. Tedy u nás.

I proto ve svém aktuálním blogu nastínil hned několik příkladů změn, které by se měly co nejdříve začít aplikovat. Rozdělil je i tematicky. A jelikož je zpracovaný text určený médiím, začal právě jimi.

„Média procházejí zásadní transformací, ztrácejí své tradiční trhy a stávají se snadnou kořistí státního i obchodního vlivu. V nesvaté alianci se státem nebo byznysem pak nemohou plnit svoji skutečnou společenskou roli a stávají se nástroji propagandy. Mediální propaganda je dnes hlavním nástrojem vedení moderní teroristické války. Přijetí propagace (jakkoliv kamuflované) stranicko-politických, ideologických, nacionálních, náboženských nebo finančních zájmů ve spojení s digitálními technologiemi představuje ‚poslední zvonění‘ pro tradiční mediální formy,“ uvádí dál profesor z Fordhamovy univerzity v New Yorku.

Vysvětlovat, ne jen informovat

Jak dodává, dnes již nestačí prostý přenos informací, zpráv a reportáží. Mnohá média na to proto reagují zahalením zpráv a informací do ponurého formátu jakési zábavy či show. Hlasatelé a komentátoři si stále častěji povídají s jinými hlasateli a komentátory - vystačí si sami sobě. Zákazník se na to má pasivně dívat, nebo poslušně komentovat přes jejich Facebook nebo Twitter. Tudy cesta nevede. Vytrácí se rozbor, pochopení, vysvětlení, kontext a odborné posouzení stále složitějšího světa.

pokračování: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Vsechno-bude-jinak-Opousteni-stareho-sveta-se-zrychlilo-varuje-svetove-uznavany-profesor-ekonomie-Zeleny-342881
Návštěvník
 

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod jaosiva1 » pát 24. říj 2014 14:51:12

Na strankach Jardy Chvatala Matrix 2001
Clanek o vladnoucich elitach
...grvx...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 04. lis 2014 17:46:11

Zeman jen plácá a zkouší, co vydržíme. Schwarzenberg by nebyl lepší, vysvětlil lékař Hnízdil

3. 11. 2014 19:25

JINÝMA OČIMA Politikům prý nevěří ani slovo a zatím ho proto nikdy nezklamali. Přesto jejich činy bedlivě sleduje, i když není politologem, sociologem, ale lékařem zabývajícím se celostní medicínou. Proč? Protože již před časem pronesl slova, že občané z politiků stůňou. Jan Hnízdil i ve své nové knize Zaříkávač nemocí věnuje některé pasáže politice. Jak se zdá, mnohé jsou stále aktuální.

Není tajemstvím, že Jan Hnízdil nebyl fanouškem bývalého prezidenta Václava Klause, kritickým odborným okem pohlíží i na současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ta na sebe v posledních dnech upozorňuje možná víc, než je zdrávo – a navíc skandální formou.

„Chování a výroky pana Miloše Zemana (nejen z poslední doby) mne nepřekvapují. Z medicínského hlediska jsou pochopitelné a omluvitelné poškozením nervového systému letitou konzumací alkoholu. Takový člověk by neměl zastávat postavení, ze kterého nastavuje společenské, kulturní a mravní normy. Měl by být jakýmsi ‚arbitrem elegantiarum‘. Do role hlavy státu ale byl zvolený legitimně, nadpoloviční většinou oprávněných voličů. Těmi, jimž imponuje arogance, populismus, alkoholismus, kuřáctví, manipulace a vulgarity. Štamgasty hradní putyky. ‚Pivo v ní mají dobrý, ale ten vrchní je nějakej divnej,‘“ reagoval na aktuální události pro ParlamentníListy.cz Jan Hnízdil.

Co však s tím? „Pan Zeman v důsledku postižení není schopen svoje chování reflektovat. On za to vlastně nemůže. Ve vyspělé demokracii, kterou ani zdaleka nejsme, by parlament už dávno projednával jeho odvolání. Vina ale není jen na hradním ‚vysílači‘, ale také na přenašeči a přijímači. Neblahou roli hrají média, která dávají výrokům pana Miloše Zemana, pana Miroslava Kalouska a mnoha dalších čelných politiků prostor a občané, kteří jim dopřávají sluchu. Není nic jednoduššího, než takovou televizní nebo rozhlasovou stanici vypnout. Jinak škodíme vlastnímu zdraví,“ pokračoval dále Hnízdil. Dodatečně se vyjádřil i ke kritice, která se snesla na režiséra Roberta Sedláčka za to, že se dostavil minulý týden k převzetí státního vyznamenání ve fleecové mikině. Poukázal totiž na jisté souvislosti.
Proč se řešila mikina na Hradu? Vždyť pan režisér přišel oblečený adekvátně, míní Hnízdil

„Pan režisér Sedláček si kritiku vůbec nezaslouží. On jediný z vyznamenaných zvolil vhodné oblečení. Pan Miloš Zeman se svými kumpány udělal ze sídla českých králů putyku čtvrté cenové skupiny. Do té se ve smokingu nechodí,“ poznamenal lékař Jan Hnízdil dále. Není přitom tajemstvím, že tento lékař se kritikou k posledním dvěma hlavám státu nijak netají. I ve své knize, kterou vydal před několika týdny (Zaříkávač nemocí) se vedle problematiky zdraví v několika pasážích (nejen) Miloši Zemanovi věnuje.

„On Miloš Zeman je na tom podobně jako Václav Klaus. V aroganci, populismu, manipulaci, schopnosti rozdělovat a vládnout ho možná dokonce převyšuje. Jak překračuje hranice v pití, tak překračuje zavedené zvyklosti, předpisy, normy chování… Jako příklady mohu uvést nejmenování docenta Putny profesorem, exces s korunovačními klenoty, obcházení ministra zahraničí při jmenování diplomatů, obcházení Parlamentu při jmenování vlády,“ vyjmenovává Hnízdil vroubky, kterých si u prezidenta všímá.
Zeman prý zkouší, jak daleko může zajít

Podle něj Zeman neustále zkouší, kam až může zajít, aby zašel ještě dál. „Za každý jeho přestupek by přitom měl následovat okamžitý výchovný trest. Smutné je, že nejvyšším vychovatelem, reprezentantem a vzorem je ale právě on. Zaujal mne například jeho výrok o tom, že z ekonomické krize se musíme ‚proinvestovat‘. Je to stejné, jakoby řekl, že se dá z alkoholismu propít. Bohužel to myslí vážně a lidé mu naslouchají,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Jan Hnízdil.

Přesto připouští, že je i řada Čechů, kteří Zemana respektují.

„Ano, je to impozantní postava, má charisma vůdce, mluví pomalu, hlubokým hlasem, říká jednoduché věty, nenutí k sebereflexi a k přemýšlení. Takový táta slabochů, lenochů a alkoholiků. Oni na něj koukají stejně jako já, když jsem jako malé dítě hltal japonské filmy - Godzillu. A teď máme Godzillu na Hradě. Jestli něco symbolizuje českou mentalitu, tak je to pan prezident Zeman. V přímé volbě ho volila nadpoloviční většina voličů - lidé, kterým imponuje arogance, populismus, alkoholismus, kuřáctví a manipulace. Takových je u nás poměrně dost. V žebříčku Světové zdravotnické organizace jsme v pití alkoholu první a v kouření pátí na světě,“ uvádí Jan Hnízdil. Naznačuje tím, že se mnozí lidé v Česku de facto s Milošem Zemanem ztotožňují.
Přece nebudeme chtít nějakého chytráka, co bude upozorňovat na naše chyby

„Má s nimi podobné vlastnosti a ještě mnohem rozkvetlejší a rozvinutější. To se jeho voličům líbí. Navzájem se v tom podporují a ujišťují. Lidem dává jednoduché poselství: ‚my‘ jsme ti dobří, děláme to výborně a za problémy může někdo jiný, ne ‚my‘. To je přece povzbuzující. Kdo by mu nedal hlas? Přece nebudeme volit nějakého chytráka, který nás upozorňuje na naše chyby,“ uvádí dál Jan Hnízdil.

A pak dodává, že bychom si neměli dělat iluze, poněvadž nelze spasit většinovou část národa. „Lidem, kterým imponuje Zeman, není pomoci. Oni o pomoc ani nestojí. Občanská společnost, kterou považuji za nejdůležitější, je pro nepříliš početnou skupinu lidí. Pro ty, kteří jsou ochotni převzít zodpovědnost za sebe, za své okolí, za životní prostředí. A takových lidí není moc. Zeman, ale i Klaus, má důležitou společenskou roli. A nejen negativní. Jsou akcelerátory společenského rozkladu. Díky nim dosáhneme brzy absolutního dna a dostaneme šanci se od něj odrazit. Záleží na tom, jestli ji využijeme. Mimochodem, nevolil jsem ani Karla Schwarzenberga. Nemyslím si, že by jeho prezidentování bylo o moc lepší. To, co Miloš Zeman přepije, Karel Schwarzenberg prospí. Miloše ‚Godzillu‘ Zemana ale mám svým způsobem rád. Nemohl jsem už nečinně přihlížet, jak se systematicky ničí. Sedl jsem tedy k počítači a napsal mu dopis,“ připomíná Hnízdil to, co skutečně již v roce 2013 udělal (dopis byl publikován jako otevřený na blogu Aktuálně.cz). Mimo jiné v něm uvedl, že by se určitě neměl prezident omezovat v pití alkoholu, cigaretách. Podotkl v něm však i to, že snad s bonmoty by to neměl prezident přehánět, poněvadž některé jsou již téměř dokonalé.
Vulgarita někdy pronikne do mluvy každého, ale...

Pravdou je, že vulgarita někdy do slovníku snad každého člověka zabloudí. Ovšem je skutečně vhodné mávnout rukou nad tím, že zazněla z úst prezidenta v oficiálních (a historicky tradičních) Hovorech z Lán?

„Vůbec bych to nepodceňoval. Výroky pana Zemana mají zničující vliv na mravy, kulturu a zdraví občanů. Hlavně těch slušných a citlivých. Americký psycholog Howard Friedman zjistil, že emoce se přenášejí jako nákaza. Stačí aby člověk pobýval mlčky pár minut v přítomnosti dominantní, arogantní, zlostné a negativistické osoby. A negaci od něj ‚chytíte‘. Funguje to i na dálku. Stačí pár minut sledovat v televizi politickou debatu, plnou urážek, vzájemného napadání a vulgarit. Za chvíli se vám začne zvedat žaludek, pálit žáha, točit hlava, špatně spíte. A nevíte z čeho," poznamenal pro ParlamentníListy.cz dále Jan Hnízdil.

A přidal varování, kdy podle něj mohou mít výroky a chování prezidenta Zemana vliv i na naše chování.
Kdo naslouchá arogantním hlupákům, sám se jím může stát

„Ve své knize Zaříkávač nemocí cituji experiment amerického psychologa Johna Bargha, který vypovídá o síle našeho nevědomí. Bargh vytvořil dvě skupiny studentů. První dal číst text, ve kterém byla nenápadně rozmístěna slova ‚trpělivý, zdvořilý, ohleduplný, úcta‘, druhé skupině dal tentýž text s volně rozmístěnými ‚hrubý, drzý, netrpělivý, rušivý‘. Pak studenty z obou skupin požádal, aby došli na druhý konec chodby za vedoucím experimentu, který se tam právě bavil s kolegyní. Výsledek všechny šokoval. Ti, kteří četli text se slušnými slovy, se nevědomě chovali slušně, trpělivě čekali, až vedoucí experimentu hovor ukončí. Ti, co četli text s vulgaritami, byli netrpěliví, drzí a vedoucího v hovoru ihned přerušili. Říká se tomu priming. V praxi to znamená, že když nasloucháme arogantním, drzým a vulgárním hlupákům, sami se stáváme arogantními, drzými, vulgárními hlupáky,“konstatoval Hnízdil.

Na místě je pak jistě i otázka, na kterou i tento lékař zabývající se celostní medicínou upozornil.Totiž, zda platí, že vlastnosti našich „hlav státu“ jsou v poslední době zřejmě založené na onom typickém: „Rozděl a panuj“. Ten, kdo měl možnost sledovat diskusi, která se rozhořela na téma vulgarismů prezidenta v Českém rozhlase, možná skutečně mohl nabýt dojmu, že se přesně toto Miloši Zemanovi skvěle daří. Národ se hádá - rozděluje na skupiny, které se vzájemně téměř nenávidí (viz diskuse na sociálních sítích).

„Nemyslím, že by za chováním pana Miloše Zemana byl nějaký sofistikovaný plán, jak rozdělit a panovat. On prostě jen tak plácá a zkouší, co vydržíme. Žasnu, s jakou vážností žurnalisté a političtí komentátoři analyzují jeho výroky. Je to, jakoby zkoumali obsah emitní misky (plivátka - pozn. red.),“ domnívá se však Hnízdil.
Čekat na reformu od politiků? Lepší je začít u sebe

Jan Hnízdil je svoji ostrou kritikou vůči politikům známý. I proto sám zdůrazňuje, že od nich nečeká, že něco zreformují. „To bych se načekal! Tak jsem se rozhodl reformovat po svém. Není to úplně snadná cesta. Mnohokrát jsem na ní zakopl, rozbil si ústa nebo do něčeho šlápl. Naposledy letos v lednu. Podcenil jsem neviditelnou ruku trhu a ta mi dala pořádně za vyučenou. Zatím jsem se dokázal vždycky zvednout, botu očistit a jít dál. Posiluje mne zájem a porozumění lidí. O tom se může našim politikům jen zdát,“ poznamenává Hnízdil i ve svém vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

A opět připomíná jeden ze svých blogů, který napsal již před dvěma roky na téma manipulace a vymývání mozků. „Manipulaci a brainwashing je nutné rozpoznat, pojmenovat a tvrdě odmítnout. Pokud si necháme mocichtivými politiky vymýt mozky, uvěříme jejich slibům, že za nás všechno, snadno a bezbolestně zařídí, odevzdáme jim svůj hlas, vůli a svobodu, dostaneme to, co si zasloužíme,“ varuje Hnízdil.
Volit menší zlo je špatně. Jen dostane šanci růst

Podle něj proto není dobrým tahem ani to, s čím se perou mnozí voliči při rozhodování, komu svůj hlas během voleb dát. Často totiž zaznívají přiznání, že vybírají pouze ze dvou zel.

„Jenomže pokud člověk volí menší zlo, dá mu svoji energii a zlo tím posílí. Zlo je prostě vždycky zlo. Je potřeba ho rozpoznat, pojmenovat a odmítnout. Nespolupracovat s ním. Stát si za svým,“ konstatuje Hnízdil.

Ten již před časem přiznal, že si začal všímat chování politické reprezentace a začal ho dávat do souvislosti se stonáním občanů. A jelikož psychiatr Robert Hare a psycholog Paul Babiak napsali knihu Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce, v které přinášejí zjištění, že mezi špičkovými manažery a politiky je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů, než mezi vězni ve federálních věznicích, všímá si těchto znepokojujících faktorů Hnízdil již dlouhodoběji. „To, že jsou to psychopati, ale nepoznáme. Jsou dokonale oblečení, vysoce inteligentní, schopní a jazykově vybavení. Navenek umějí udělat dokonalý dojem, člověka uhranout. Uvnitř to jsou ale bezcharakterní zločinci. Mluvit o nich jako o hadech je urážkou hadů. Dřív mne politici rozčilovali. Pak jsem si řekl, že si kvůli nim nebudu ničit zdraví. Jejich chování sice občas komentuji, snažím se to ale dělat s porozuměním a humorem. Beru je jako charakterově postižené pacienty,“ přiznává Jan Hnízdil.

Čeho se bojí političtí intrikáni?

A dodává, že přesně tak se vyvíjel i jeho postoj k Václavu Klausovi (a později též k Miloši Zemanovi) - od naštvání, přes pohrdání, k soucitu.

„Nemá smysl s nimi bojovat, na druhou stranu jejich chování nelze úplně ignorovat. Vytvářejí nezdravou společenskou atmosféru, šíří negativní emoce, vlastní patologii přenášejí na druhé. Jako doktor k tomu nemohu mlčet. Politický intrikán, manipulátor a charakterový invalida se nejvíc bojí toho, že bude odhalen, že lidé prohlédnou jeho hru a přestanou ji hrát, nebudou mu věnovat pozornost, ze které čerpá energii, nebudou se mu odevzdávat, budou sami za sebe,“ upozorňuje Hnízdil.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zeman-jen-placa-a-zkousi-co-vydrzime-Schwarzenberg-by-nebyl-lepsi-vysvetlil-lekar-Hnizdil-344270
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » stř 12. lis 2014 12:20:26

Psychiatr David burcuje: Jsme jako psi, co dostávají elektrické rány. Buďme neposlušní!

9. 11. 2014 17:17

REPORTÁŽ Do sálu kulturního domu ve Frýdku-Místku dorazilo v sobotu více než čtyři sta lidí na tradiční Vratimovský odborný seminář. V rámci této akce, která se týkala tématu směřování současného světa, zde vystoupila řada hostů, mezi nimiž nechyběl ani psychiatr a bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. Ten zde promluvil na téma „nutnost hlubokých změn a levice“.

„Nemám žádné formální vzdělání, ani společenskovědní, ani ekonomické. Myslím si, že svoji kompetenci mohu odvozovat pouze od toho, že svět je dostatečně šílený,“ řekl David úvodem v zaplněném sále a pobavil tím přítomné, kteří mu hlasitě zatleskali.

„Mně tady před chvílí Ilona Švihlíková říkala, že někteří politici patrně spadají do mé kompetence, konkrétně měla na mysli Jaceňuka (Arsenij Jaceňuk, premiér Ukrajiny, jehož Lidová fronta vyhrála těsně mimořádné parlamentní volby na Ukrajině – pozn. red.). Do kompetence psychiatrie sice spadají, ovšem jedná se většinou o asociální poruchu osobnosti,“ upřesnil s tím, že postižení touto chorobou se vyznačují mimo jiné tím, že se snaží své potřeby uspokojovat bezprostředně na úkor druhých a že nejsou schopni navazovat sociální vztahy.

Zločinci bílých límečků

„My tady máme co dělat s trochu jinou kategorií, která je neprávem vyčleňována, protože nesplňuje tato diagnostická kritéria. Jsou to zločinci bílých límečků s asociální poruchou osobnosti, kteří jsou velmi inteligentní a dokáží být trpěliví. Navazují sociální vztahy, a ti lidé, s nimiž navazují sociální vztahy, si často ani neuvědomují, že jsou vlastně pouze využíváni,“ řekl dále David.

„Nejsme kompetentní v tom smyslu, že bychom byli schopni tyto lidi nějak léčit. Oni o to ani nijak zvlášť nestojí. Také nám je bohužel nepřiveze rychlá záchranná služba poté, co je zjištěno, že vytunelovali banku nebo že podepsali nevýhodnou smlouvu. Ale jsme kompetentní jako soudní znalci v této oblasti, kde posuzujeme osobnost. Už aby to bylo,“ prohlásil psychiatr David a vysloužil si potlesk obecenstva. „Mohu vás ale uklidnit. Jako osoby s asociální poruchou osobnosti jsou vždy trestně odpovědní,“ doplnil.

Naučená bezmocnost

Poté upozornil na jeden neurofyziologický jev, který zaujal pozornost odborníků zejména v posledních čtyřech desetiletích. Nazývá se naučená bezmocnost. „Při pokusech na psech se zjistilo, že jestliže psa zavřeme do klece a položíme ho na podložku, na které neustále dostává elektrické rány, pes zuří, poskakuje, sténá, štěká, kroutí se. A když ty elektrické rány trvají dlouho, tak pes už tam jen útrpně sedí, neustále dostává ty elektrické rány. Jsou na něm vidět určité záškuby a už ani nereaguje. A když se potom otevře klec, pes jakoby si toho ani nevšiml. Neuteče, leží na té podušce, dostává dál elektrické rány. Naučil se být bezmocný, přijal svou bezmocnost. A to je bohužel model, kterého si všimněme, jak je rozšířený v naší společnosti. Ne že bychom leželi na podušce a dostávali elektrické rány, ale to, s čím se setkáváme v médiích, jsou docela rány. A my si na to začínáme zvykat. Začínáme to naše prostředí vnímat jako normální,“ míní David.

„Vzpomeňme si na to, že pokud se dospělí dostali do koncentračních táborů, samozřejmě toto prostředí jako normální nevnímali. Pokud se do koncentračních táborů dostaly děti, tak brzy zapomněly na život předtím a začaly život v koncentračním táboře vnímat jak samozřejmost, jako normální stav,“ dodal.

Příkladem naučené bezmocnosti je podle něj třeba klesající volební účast. Lidé podle něj nechodí k volbám, protože by byli spokojeni, ale protože nevěří, že se něco změní. „Je to skoro jako to anarchistické heslo, že kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zrušili,“ uvedl k tomu David.

Buďme nepřizpůsobiví a neposlušní, vyzval David

„My bychom neměli být přizpůsobiví, my bychom měli být nepřizpůsobiví. Buďme nepřizpůsobiví, buďme neposlušní,“ vyzval přítomné a dočkal se dalšího bouřlivého potlesku. „Stále slyšíme kolem, že ještě není ten pravý čas, že ještě není tak zle. Když se rozhlížím kolem sebe, tak vidím už příliš mnoho lidí, kteří dopadají špatně a myslím si, že nemáme přeci čekat na to, až dojde na každého jednoho z nás,“ doplnil.

Kdo to tu řídí?

Poté byla řeč o tom, kdo vlastně řídí naši společnost. „Smáli jsme se tomu, že ji řídí neviditelná ruka trhu. Opravdu společnost řídí neviditelné ruce, jsou to ti lidé, kteří v televizi nevystupují, vědí proč a vlastně je nikdo nezná. Tito lidé by měli být zviditelněni,“ uvedl psychiatr a dodal, že to nejpodstatnější pro stabilní a fungující společnost je koheze ve společnosti, solidarita mezi lidmi a možnosti jejich uplatnění.

Následně se vyjádřil k argumentu, že není dost práce pro všechny a je tedy samozřejmé, že část lidí práci nemá. „To je zásadní problém. Já nemluvím jen o placeném zaměstnání, mám na mysli jakékoliv uplatnění. Uplatnění musí mít i staří lidé. Vždycky byli zahrnuti do širší generace, starali se o vnuky, ovšem naše generace už vnuky ani nemá. Pro řadu lidí je příliš drahé, aby se věnovali užitečným zálibám. Děti nechodí do kroužků, protože to je drahé a rodiče nemají čas, tak sedí doma u počítače a polykají hamburgery. Neexistuje tu smysluplné uplatnění pro většinu lidí. Vypadá to jako sociální inženýrství, ale o toto bychom se měli starat,“ navrhl.

Vyjádřil se i k situaci v Duchcově, kde se tamní sociální demokraté dohodli na koalici s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Sociální demokracie se už ve čtvrtek od této koalice, kde je vedle DSSS i KSČM, distancovala. „Ale v Teplicích sociální demokracie vytvořila koalici s ODS a TOP 09. Možná, že nejsme zvyklí je vnímat jako extrémní, ale pokud tady vidíme extrémní rozdíly, extrémní úpadek v mnoha oblastech, je to plodem činnosti extrémistických vlád, které tu zřejmě extrémně vládly," prohlásil a lidé začali opět hlasitě tleskat.

EU selhává

Z jeho úst zazněla také kritika Evropské unie. „Evropa totálně selhává. Jestli není důkazem totálního selhání to, jak se Evropská unie a vedení jednotlivých států chovají v ukrajinské krizi, tak už opravdu nevím, co to je selhání,“ uzavřel.

Na akci kromě Ivana Davida vystoupil také politolog a publicista Oskar Krejčí, novinářka Tereza Spencerová, politolog, publicista a slovenský poslanec Luboš Blaha, ekonomka a publicistka Ilona Švihlíková, dále Peter Staněk z Ekonomického ústavu SAV či europoslanec za ČSSD a sociolog Jan Keller. Vratimovský odborný seminář se uskutečnil pod záštitou komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné, prvního místopředsedy ÚV KSČM Petra Šimůnka a redakce Haló novin.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Psychiatr-David-burcuje-Jsme-jako-psi-co-dostavaji-elektricke-rany-Budme-neposlusni-345102
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » stř 12. lis 2014 15:21:00

Stydím se za stát, kde důchodci šacují kontejnery. Školy vychovávají otroky, hrozí zánik naší státnosti a válka. Disidentka a spisovatelka Lenka Procházková k výročí listopadu 1989

12. 11. 2014 8:24

25 LET OD LISTOPADU '89 Rok 1968 pro ni znamenal šok, ale i morální kotvu pro další boj proti komunismu. Po sametové revoluci ovšem spisovatelka, aktivistka a někdejší signatářka Charty 77 spokojena není. Pro ParlamentníListy.cz u příležitosti blížícího se 25. výročí listopadu 1989 hovořila o zániku samotné české státnosti, manipulacích s dějinami, Václavu Havlovi či neutěšené sociální situaci.


http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stydim-se-za-stat-kde-duchodci-sacuji-kontejnery-Skoly-vychovavaji-otroky-hrozi-zanik-nasi-statnosti-a-valka-Disidentka-a-spisovatelka-Lenka-Prochazkova-k-vyroci-listopadu-1989-345491
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » sob 15. lis 2014 14:26:46

K podobným sdělením "z hvězd" jsem skeptická a ani je moc nečtu, ale tohle sedí, jak co se týká politiky financí, tak "politiky" stěhování... ale to hlavní bude, jak každý z nás a tím národ, národy budeme tolerantní nebo netolerantní k mocenským manipulacím a co zvítězí...

--------------------------------------------------


Rok 2014 se blíží ke svému závěru. No, řekněte sami. Uběhlo to jako voda, že? Mám pocit, že čas běží stále rychleji a jedna událost stíhá druhou. Mnohdy ani nevíme, co máme dříve sledovat. Není to ale nic proti tomu, co se na nás chystá v příštích třech letech. Planety, jejich pohyby a aspekty nám budou totiž do života přinášet velmi akční situace a my si teď povíme, co nám v příštím období přinese planeta Saturn.

Zvykli jsme si na pohyb Saturnu ve znamení Štíra. Dva a půl roku byla proto naše pozornost zaměřena na finance, světovou ekonomiku, investice, bylo to ale také období útoků na naše peněženky. Velká spousta lidí byla donucena změnit svůj pohled na finance a začít se chovat odpovědněji. Mnoho firem změnilo způsob hospodaření i finanční pravidla. Banky učinily opatření a nastolily nové podmínky v hospodaření s investicemi. Ke konci roku 2013 jsme pak byli svědky toho, jak Česká národní banka zatočila s hodnotou koruny a ke konci letošního roku se ještě dočkáme nejednoho překvapení, jež se bude týkat financí. Zkrátka, velká spousta lidí zatoužila po majetku a pořádku v něm. A protože to, co se děje nahoře, se děje i dole, začaly svou touhu po vlastnění toho, co patří jiným, uplatňovat také některé státy.

Země stojí ve svém vývoji na velmi důležitém bodě. Saturn se přitom pomalu ale jistě chystá ukončit svoji pouť znamením Štíra a dne 23. 12. 2014 se přesune do znamení Střelce. Můžeme se tedy těšit na dosti rušné Vánoce. Měli bychom se proto modlit, aby svět udržel mír a nedočkali jsme se dalšího finančního otřesu. Přechodem Saturna do znamení Štíra nás navíc čeká období, kterému říkám „stěhování národů“, protože nás čekají velmi perné roky. Budeme svědky toho, co už vlastně naznačily události roku 2014, kdy ostatní budou stále aktivněji sahat po majetku jiných lidí. Půjde hlavně o území. Jde o to, že nastává období, které, když ho budou hodnotit naši potomci, změní opět vnímání hranic. Dojde k hromadnému přemísťování lidí z místa na místo, a to na všech úrovních. Mnoho lidí se přestěhuje. Už nyní, ve druhé polovině roku, si to lze ověřit u svých známých, anebo u lidí, které potkáváme. Zeptejte se jich, zda mají v plánu se stěhovat, anebo dělat zásadní změny kolem svého bydlení. Většina z nich vám odpoví, že ano. Plánují to už nyní, protože vlivy planet se projevují mnohem dříve, než se stanou exaktní.

Ve svých knihách často píšu, že naše duše ví rok a půl až dva dopředu, jaké změny se do budoucna chystají. Kdo není slepý a hluchý k signálům, jež k němu přicházejí z nitra, může celkem bez problémů předvídat velké změny, které ho čekají. Všimli jste si, kolik lidí v posledních měsících začíná tvrdit, že chtějí žít část roku tam a část roku zase jinde? A i když vám všichni budou tvrdit, že to chtěli odjakživa, není tomu tak. Začínají po tom toužit až v posledních měsících a jejich touha přitom narůstá. Duše jednotlivců jsou napojeny na duše národů. A tak budou i některé národy aktivnější v tom, aby získaly další území. Doufám, že lidé tuto situaci ukočírují. Stejně tak bude hodně záležet na inteligenci a asertivitě politiků.

V momentě, kdy Saturn vstoupí do znamení Střelce, dojde ke střetu dvou velmi silných energií. Saturn má energii omezující a svazující. Tím, že vstoupí do Střelce, tak se budou jeho energie muset konfrontovat s volností, lehkostí, nezodpovědností, nezávazností, hravostí a touhou po nezávislosti, kterou v sobě nese Jupiter, vládnoucí planeta znamení Střelce. Tak a co teď? Jak to dopadne? Převáží Saturnovy energie? Zvítězí škrobenost, touha omezit volnost jiných a mít nad nimi neomezený vliv? Anebo zvítězí volnost, hravost, pozitivní a lehký přístup, svoboda, kterou v sobě skrývá znamení Střelce díky svému vládci Jupiterovi? Tři roky se mezi sebou budou prát tyto energie a tři roky budou lidé testováni, nakolik postoupili ve svém mentálním vývoji. Zda pochopí, že svoboda, láska a mír jsou základními kameny lidského štěstí, anebo jestli dovolí, aby omezující energie lidí, kteří nám chtějí vládnout, určovat a prosazovat svá pravidla i své nároky, bude ještě silnější.

Jako by nás někdo tam nahoře sledoval a přemýšlel, co udělat proto, aby lidé konečně pochopili, že když se naučí žít v míru, domlouvat se mezi sebou, radovat a milovat jeden druhého, že dojde k setkání s Bohem. A bude záležet jen na lidech, kdy se toto setkání uskuteční. Když jsem byla na Floridě, zjistila jsem, že žijeme v několika dimenzích a věřte, nevěřte, navštívila jsem jinou dimenzi. Píšu o tom ve své knize „Moje cesta do Ameriky, příběhy z Floridy.“ Právě tam jsem se setkala se světem, v němž neexistují války, ale jen mír. Kde nejsou nemoci, ale pouze zdraví. Kde není neštěstí, ale jen štěstí v mnoha jeho podobách. Kde neexistuje nenávist, nýbrž různé formy lásky. Bylo to tam krásné, překrásné. A i my bychom mohli žít v takovém světě. „Stěhování národů“, které nás čeká, nebude jen o fyzických přesunech, ale také o tom, že se bude měnit naše vědomí. Prosím Boha, aby lidé pochopili.

Přeji všem krásný život v harmonii a lásce!

Martina Blažena Boháčová, astroložka, kartářka, numeroložka a spisovatelka
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel


http://www.astrolife.cz/?p=38035
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » ned 16. lis 2014 19:42:14

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » sob 10. led 2015 10:27:53

Toto nám řekl filosof Cílek ještě předtím, než se v Paříži začalo střílet. Možná vás zamrazí

Atmosféru kolem nás prožíváme podle Václava Cílka hlouběji a víc frustrujícím způsobem, než je nezbytně nutné. Přesto v zamyšlení nad tím, co nás čeká, poukazuje filosof a popularizátor vědy na hrozbu z nestability Ruska kvůli padající ceně ropy, ale i na nebezpečí vyplývající z přílivu muslimských imigrantů do Evropy. To pro ParlamentníListy.cz prohlásil těsně před tím, než v Paříži došlo k teroristickému útoku.

více: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... azi-353292

------------------------------

Vláda bude rozhodovat o přesídlení 70 syrských uprchlíků do Česka

http://zpravy.idnes.cz/azyl-syrsti-uprchlici-cr-0hg-/domaci.aspx?c=A150108_192051_domaci_bse
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků