Podivuhodná dění nejen v ČR

Podivuhodná dění nejen v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 30. zář 2014 14:27:42

Český režim v tichosti zakázal praktikování alternativní medicíny nelékaři, ta v ČR tedy končí

Až do nedávné doby platilo, že homeopatii mohou svobodně praktikovat jak lékaři, tak nelékaři, legislativa to nijak neřešila. To už v této chvíli neplatí. Nedávno vyšel v tichosti nový „zákon o zdravotních službách“ č. 372/2011 Sb., který zjednodušeně říká, že „léčit“ (prakticky v jakémkoliv významu), nebo předcházet nemocem, „zjišťovat zdravotní stav“, případně „hodnotit okolnosti, které mohou mít na zdravotní stav vliv“ – to vše i v rámci poradenství, je zdravotní péče, a tudíž ji mohou provádět pouze lékaři. V současnosti již dva homeopati-nelékaři mají úředně zastavenou činnost homeopatického poradenství v důsledku „porušení“ zákona o zdravotních službách. Zákon prý porušili tím, že někoho léčí. Přišli je vyšetřovat úředníci z krajského úřadu zdravotního odboru (kteří mj. od homeopatů požadovali veškeré zápisy a poznámky týkající se rozhovorů s klienty!) a došli k názoru, že podle nového zákona o zdravotních službách nesmí provozovat poradenství v klasické homeopatii, přestože ho bez problému praktikovali mnoho let se vší potřebnou kvalifikací. Byla jim v rámci správního řízení udělena vysoká pokuta za praktikování homeopatie jako léčebné metody a zakázána činnost homeopatického poradenství.

pokračování: http://www.osud.cz/cesky-rezim-v-tichosti-zakazal-praktikovani-alternativni-mediciny-nelekari-ta-v-cr-tedy-konci
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1961
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » úte 30. zář 2014 14:31:26

Lesní školky bez záchodů? Stačí i lopatka, říká šéfka německé asociace


Lesním školkám hrozí v Česku zánik kvůli hygienickým pravidlům. V Německu, odkud nápad lesních školek přišel, však žádné takové normy neexistují a přitom mají lesních školek stovky. U nás stačí lopatka, říká v rozhovoru předsedkyně Německé asociace lesních a přírodních mateřských škol Ute Schulte Ostermannová.

Odkdy u vás fungují lesní školky?
První byla založena v roce 1968. Tehdy ještě nebyla oficiální, ale byla trpěná, protože všichni rodiče byli spokojení. Paní, která ji provozovala, neměla žádný výjimečný koncept, měla jen vhodné prostředí a chtěla, aby děti byly venku. Hnutí lesních školek začalo později, v roce 1993.

Od té doby jsou ve školském systému začleněné oficiálně?
V Německu máme jiný systém, než je tady v Česku. Stačí mít koncept, donést ho na zemský úřad pro mládež a nechat si ho různými úřady schválit. Nedělá se to na celostátní úrovni, ale na komunální. Lesní školky začaly provozovat dvě paní učitelky úplně na severu Německa, ve Flensburgu. Samy je viděly v Dánsku, v Kodani. A byly tak nadšené, že jim stačily dva roky, aby dokončily koncept a všechno vyjednaly s úřady. Měly obrovský úspěch, v té školce byli pořád novináři, a tak se lesní školky rozšířily po celém Německu. Byla to řetězová reakce. Dnes u nás funguje minimálně 1 500 lesních školek, přírodních školek a skupin. Zemské úřady pro mládež mají zájem na tom, aby předškolní péče byla různorodá.

S hygienickými požadavky jste nikdy problémy neměli? V Česku je to jediný důvod, který brání oficiální existenci lesních školek.
Lesní školky nejsou v uzavřeném prostoru. Jsou venku, takže pro ně hygienické normy neplatí. Při posuzování nové žádosti se vychází ze zkušeností, jak to funguje v jiných lesních školkách.

Žádná inspekce u vás neexistuje?
Ne. Všechno se kontroluje a schvaluje ještě předtím, než školka zahájí provoz. Takže například, když jsou v maringotce kamna, která kolem sebe nemají ochranu, a děti by si mohly spálit ruce, tak povolení nedostanou. A pokud jde například o záchody, máme všechny varianty. Od kompostovacích záchodků až po lesní školky, které mají třeba jenom lopatku. Existují však i takové, které mají doopravdickou budovu a v ní splachovací záchod. Z pohledu hygienických pravidel je výhoda také to, že jídlo se do školek většinou dováží. Někde se rodiče domluví, a každý den vaří jedna rodina pro všechny. Kdybychom v lesních školkách jídlo připravovali, normy bychom dodržovat museli.

V Česku teď lesním školkám hrozí zánik, a to kvůli zákonu o dětských skupinách. Vnímáte, v čem je problém?
Vím o tom. S Německem to nejde srovnávat, máme jinou tradici lesních školek. Třeba ta věc s metry čtverečními vyhrazenými na každé dítě. Tak to přece u lesních školek nehraje roli, prostoru mají dost - celý les! Maringotku používáme jen v případě, že je opravdu špatné počasí. Děti tam nejsou rády moc dlouho.

Měla byste nějakou radu, jak v Česku lesní školky zakotvit?
Je nutné vést dialog s těmi zodpovědnými, poukázat na to, jak jsou dnes lesní školky rozšířeny v Německu a jak se tenhle systém uplatňuje všude ve světě - v Japonsku, v Koreji. A Češi jsou od nás rovnou za rohem.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lesni-skolky-nem ... domaci_aba
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1961
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod kopretina » stř 01. říj 2014 12:07:40

No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.
kopretina
 

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Leah » stř 01. říj 2014 12:21:32

Tara píše:...V Česku teď lesním školkám hrozí zánik, a to kvůli zákonu o dětských skupinách...

Moc pěkné povídání na téma "Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy"
je možno najít zde:

http://www.youtube.com/watch?v=z3tMNCcWmyM

:)
Leah
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 20. zář 2011 10:06:09

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod nop » stř 01. říj 2014 12:55:59

kopretina píše:No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.

jen mimo:
když jsem na Slovensku v roce 2000 viděl na skleněných dveřích zdravotnického střediska vylepený plakát, který zval na školení francouzské homeopatické firmy Boiron, byl jsem se na to ptát.
A dozvěděl jsem se, že je to jen pro lékaře.
Matoucí bylo, že kolem chodili také pacienti, kteří to mohli číst (bez té informace o omezení) a těch pacientů je přece více.
Mohli také u té Boiron vytisknout pozvánky a doručit to doktorům do ordinací přímo.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2480
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 01. říj 2014 14:13:47

Dneska sem, aniz bych to vyhledaval, namatkou zahledl...
1- protesty proti skolstvi..touha po novem systemu...
2- protesty proti pomerum ve zdravotnictvi...

a to tak malo jen proto,ze lezim a potim se a tv ct24 sem ani nepustil...poustim to pro zasmani a inspiraci pro nas partyzansky oddil...

System dokonava...pres bujare hlasy Vedeni, ze je vse ok a jdeme ke skvelym zitrkum...asi tak,jako psalo Rude Pravo v predvecer 17.11.

Coz o to, Vedeni by jiste uvitalo, kdyby vse kopirovalo prubeh v 1989

Vzdy de system "revolucne" nahradit jeste horsim systemem...ku prekvapeni klicama cinkajicich davu

Takze vlastne de o dve veci:
1- demontovat system I s vedenim a prisluhovaci
2- nahradit ho pokud mozno lepsim systemem

Myslim,ze bez pomoci to nezvladnu
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod Tara » pát 03. říj 2014 16:40:03

kopretina píše:No to samozřejmě může být pravda, že česká vláda alias farmaceutický průmysl bojuje proti alternativní medicíně,
ale ten zákon č.372/2011 je z roku 2011. Pokud prošel úpravami v roce 2014, kde se jasně zmiňuje, že se zakazuje praktikování alternativní
medicíny či homeopatie a čínské medicíny terapeutům bez lékařského vzděláni, prosím o odkaz. Předem díky.

Ahoj, ten zákon skutečně vyšel v roce 2011, s účinností od 1.4.2012 (ve Sbírce zákonů byl zveřejněn 8.12.2011).
Ten rozruch v dnešních dnech je kvůli tomu, že byla zastavena činnost dvěma homeopatům na základě tohoto zákona.

V tomto článku se A. Baudyš zamýšlí nad tímto tématem:

Poznámky k homeopatii

Zpráva Aleše Sušického, jedné z autorit české homeopatie, spustila lavinovou reakci protestů, zároveň ukázala mnoho zajímavých okolností. Za prvé, nikdo nechápe, jak mohlo dojít k tomu, že úředníci projevili takovou aroganci, že přišli za certifkovanými homeopaty a oznámili jim udělení pokuty a zastavení činnosti. Věřím, že šlo o něco jiného, než systémový krok, možná o osobní důvody. Vidle hozené do alternativní komunity však otevřely dosud nezodpovězené otázky. Za prvé: omezení homeopatie či léčitelství by představovalo porušení ústavního práva nás obyvatel země na svobodnou volbu způsobu léčby. Za druhé, takový krok by veřejnost vnímala jinak, než v souvislosti s péčí o zdraví obyvatel. Zkušenosti ze zahraničí říkají, že vlády jsou schopné jít farmaceutické lobby dalece na ruku. Ve Spojených státech je veřejným tajemstvím, že výrobci léků a výrobci nafty tvoří jedny a ty samé kruhy. Ropa a zbraně. A narkotika. A léky. A potraviny. Jedna propojená soustava.

http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/c1-62892180-poznamky-k-homeopatii
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1961
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 04. říj 2014 11:17:15

DVE INFORMACE

1- s vcerejsich novin 2+5:
Studenti delali na jedne tesinske zs mereni hluku a namerili---100 dB--asi jako hluk zbijecky

2- vcera v ct4 ve zpravach---ucitelka zs prelepila zakum usta lepici paskou!...byl s ni rozvazan pracovni pomer!

nejak se mi zda---jesli by se treba nedal rozvazat pracovni pomer s nekteryma tema rvounama...?
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod nop » sob 04. říj 2014 17:25:09

jaosiva1 píše:DVE INFORMACE

1- s vcerejsich novin 2+5:
Studenti delali na jedne tesinske zs mereni hluku a namerili---100 dB--asi jako hluk zbijecky

2- vcera v ct4 ve zpravach---ucitelka zs prelepila zakum usta lepici paskou!...byl s ni rozvazan pracovni pomer!

nejak se mi zda---jesli by se treba nedal rozvazat pracovni pomer s nekteryma tema rvounama...?...

mohla by to zvládnout výchova. Ale výchova je běh na dlouhou trať. A v tom hluku kdo uslyší?

také je tu zanedbaný faktor: stěny učeben se dělají hladké a proto odrážejí silně hluk.
U koncertních sálů a kin se dělají vlnkované stěny a kazetové stropy a to rozptyluje hluk. U škol ne. Potrvá dlouho, než někoho napadne dělat protihlukově vlnkovaté stěny v učebnách.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2480
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodná dění v ČR

Nový příspěvekod papadev » sob 04. říj 2014 17:43:29

uznávám nope,že můj uvalený nápad a tvůj uvalený nápad fakt korespondují..akorát já to myslel jako vtip...tak doufám,že i ty,vlnko...
...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 493
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron