Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod malpan » pát 19. zář 2014 17:54:31

blaženost je podle mého projev emoce (?)
Co je štěstí pravého Já - to netuším. Řekněme, že minimálně tuším, co je "pravé" Já, ale štěstí tu není, to je v nepravém já
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod malpan » pát 19. zář 2014 18:23:35

asi se nějak stále míjíme: já nejsem ten, který tvrdí, že ve spánku těla jsem si vědom blaženosti - proč by to měl tedy vysvětlovat?
Štěstí stejně jako neštěstí si uvědomuje vydělenec - proto jsem psal o nepravém já....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. zář 2014 18:56:37

malpan píše:asi se nějak stále míjíme: já nejsem ten, který tvrdí, že ve spánku těla jsem si vědom blaženosti - proč by to měl tedy vysvětlovat?
Štěstí stejně jako neštěstí si uvědomuje vydělenec - proto jsem psal o nepravém já....


On to taky Nisargadatta řekl jen nespokojeným, nešt'astným hledajícím. Ti touží po neustálé blaženosti a štěstí. Tomu, kdo už dosáhl určité uvolněnosti, říkal jiné věci. Viděl lidem do srdcí a mluvil s nimi na jejich úrovni, aby jim to mohlo pomoci. Neskandoval všem neustále to samé. To by bylo nanic.
:)
.Petra
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod malpan » pát 19. zář 2014 19:24:44

Jana píše: Říkal jsi, že jsi zakusil blaženost. Nakopl jsi ji. Bál ses smrti? Měl jsi nějaký jiný cíl?

nevím, jak to popsat - snad jako touhu po rozpuštění se - i za cenu života...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. zář 2014 20:30:06

Jana píše:
.Petra píše:
malpan píše:asi se nějak stále míjíme: já nejsem ten, který tvrdí, že ve spánku těla jsem si vědom blaženosti - proč by to měl tedy vysvětlovat?
Štěstí stejně jako neštěstí si uvědomuje vydělenec - proto jsem psal o nepravém já....


On to taky Nisargadatta řekl jen nespokojeným, nešt'astným hledajícím. Ti touží po neustálé blaženosti a štěstí. Tomu, kdo už dosáhl určité uvolněnosti, říkal jiné věci. Viděl lidem do srdcí a mluvil s nimi na jejich úrovni, aby jim to mohlo pomoci. Neskandoval všem neustále to samé. To by bylo nanic.
:)


Na to jsi přišla jak? Jak Ti to co tady píšeš koresponduje třeba s tím videem nahoře od Maharišiho ?

Maharadž byl také tím nespokojeným, nešťastným hledajícím, když dospěl ke zkušenosti, že všechno je blaženost ?


Když si přečteš celé rozhovory s Ramanou a Nisargadattou, tak poznáš, že štěstí a blaženost pro ně nebylo téma. To jsou témata pro ta malá "já", která jsou nešt'astná nebo nespokojená. Těm v tom směru potom odpovídají. Naštěstí takových návštěvníků moc neměli. :)
.Petra
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. zář 2014 21:41:55

Malpane, píšu jen o tom, co koresponduje s mými zkušenostmi.

To je zřejmé.
Proto to tu vypadá, ..jak to vypadá.



;)
Jarda Malej
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 20. zář 2014 8:25:10

Jana píše:Poznávání Pravdy má své zákonitosti. Probuzení ze ztotožnění se snovou osobou, osvobození od ega znamená nechat tu snovou osobu nalézající se v časoprostoru, se kterou se ztotožňujeme, zemřít, rozpustit, a uvědomit se v Boží přítomnosti.

Tedy je tady jakési nakopnutí toho, co ta snová osoba na rozdíl od jiných osob má, může mít, chtěla by mít, po čem touží...
Ta snová osoba se vzdává všeho, dokonce i štěstí a blaha, dokonce i sama sebe.

Ale je tady na druhé straně poznávání a přijetí Skutečnosti, pravého Já, Boha, jehož vědomá přítomnost je tím největším štěstím, blahem, láskou, volností, míruplností...

Poznávání Pravdy není zvládáním duchovních disciplín, není posuzováním "těch druhých", jak to vidí a mají, na rozdíl od nás špatně...

Je to nalézání stejnosti ve všech, je to poznávání sebe sama ve všem, co je.

Je plýtváním energií zabývat se tím, co má kdo špatně, tím, co je kde špatně. Je nesmyslné hromadit odpadky a přehrabovat se v nich, hýčkat si své křivdy a zranění, čekat za ně satisfakci a odškodnění.

Je osvobozující, uvědomovat si, že láska je ve skutečnosti láskou, tím, co je milovatelné. Je osvobozující uvědomovat si, že láska existuje nezávisle na projevech světa. Uvědomovat si, že je tím největším blahem a štěstím, jaké existuje, že je pravým Já, Bohem, tím vším, co je.

Je osvobozující jako pomíjivé ego v náruči lásky zemřít, rozplynout a probouzet se jako věčné pravé Já, Bůh.

Co tomu říkají doma?
Jsou na tebe hodní viď?



:)
Jarda Malej
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Alaja. » sob 20. zář 2014 9:11:14

Moji milí doma mne kdysi dávno včas varovali před nebezpečím, které může na mne může čekat, když si budu číst knihy o duchovnu.



:D
Alaja.
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 20. zář 2014 9:34:32

Moji milovaní mi dávají skoro stejnou svobodu, jakou dávám já jim.

Tohle znám.
Taky jsem jí takhle jeden čas dával.



:)
Jarda Malej
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 20. zář 2014 10:00:13

Už ne.
Trvalo to poměrně krátce.


:)
Jarda Malej
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 20. zář 2014 10:05:29

Jana píše:Všechno je svobodné samo od sebe ?

:)

Kdopak to má vědět?


:-)
Jarda Malej
 

Re: Co je štěstí pravého Já, co je blaženost ?

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 20. zář 2014 18:01:52

touhy jsou svinstvo... :D

Ale jsou krááásný....

Fakt?
Není to spíš utrpení?


:)
Jarda Malej
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků