Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » sob 16. led 2021 21:20:31

Zdeněk píše:Fakt? Ty jo... to se asi musim nad sebou nějak zamyslet bo co.


A jak by to mohlo být jinak? Není to tak, že vždy velká osobnost (Krišna, Ráma, Buddha, Lao"ce, Ježíš...) otevírali čakry? Jasně že ano. Díky nim a spol, už to není takovej opruz...
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod lklknml » sob 16. led 2021 21:27:26

Pedriito píše:
Zdeněk píše:Fakt? Ty jo... to se asi musim nad sebou nějak zamyslet bo co.


A jak by to mohlo být jinak? Není to tak, že vždy velká osobnost (Krišna, Ráma, Buddha, Lao"ce, Ježíš...) otevírali čakry? Jasně že ano. Díky nim a spol, už to není takovej opruz...

No jo, to asi máš pravdu čeče.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » sob 16. led 2021 21:28:10

Pedriito píše:
Zdeněk píše:Fakt? Ty jo... to se asi musim nad sebou nějak zamyslet bo co.


A jak by to mohlo být jinak? Není to tak, že vždy velká osobnost (Krišna, Ráma, Buddha, Lao"ce, Ježíš...) otevírali čakry? Jasně že ano. Díky nim a spol, už to není takovej opruz...


Pedrito,
myslíš si, nebo dokonce víš, že jsi ego?
(Když už jsme na vláknu ego)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » sob 16. led 2021 21:31:09

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Když někoho chceš poslat do prdele, tak adios.

To je vostálovsky hrubé a platí to na podobné výrostky.

Ale když máš holčičku tak jí nemůžeš mlátit jako sígra.

Nebuď takovej všehochapač všech, kteří nejsou hned na tvý vlně. Oni tam stejně nikdy nebudou.
To je to nejjemnější, co můžeš udělat, poslat někoho do prdele, když se v ní zrovna hrabe.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » sob 16. led 2021 21:54:25

miroslav píše:
Pedriito píše:
Zdeněk píše:Fakt? Ty jo... to se asi musim nad sebou nějak zamyslet bo co.


A jak by to mohlo být jinak? Není to tak, že vždy velká osobnost (Krišna, Ráma, Buddha, Lao"ce, Ježíš...) otevírali čakry? Jasně že ano. Díky nim a spol, už to není takovej opruz...


Pedrito,
myslíš si, nebo dokonce víš, že jsi ego?
(Když už jsme na vláknu ego)

Ego, je kámo já.. ale to přece neznamená, že je to nepřítel. Pokud to bude bepřítel, nikdy ho neporazíš. Kde pak jsou všechny ty zvěsti o odpuštění...
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 16. led 2021 22:12:27

"Od dob Sigmunda Freuda je ego považováno za vnitřního organizátora, nositele vnitřní integrity a identity osoby, střed osobnosti, středobod našeho prožívání nebo také za racionálně-pragmatickou složku naší duše.

Buddhisté ovšem tvrdí, že žádné ego - trvalé, neměnné, zachytitelné, jednotící - vlastně neexistuje, že jde pouze o klam, vytvářený naší myslí, která si nedovede poradit s neohraničeností, pomíjivostí a bezpodstatností jevů.

Faktem ovšem je, že prožíváme-li nějakou emoci, jsme naučeni ji vztahovat k sobě samému (bolí mě zuby, mám radost, cítím vzrušení, jsem z toho celý tumpachový). Pak se zdá, jako by hlavní úlohou našeho vědomého života bylo starat se o naše ego, aby se mu vedlo co nejlépe.

Z toho ovšem často plynou jen samé nepříjemnosti: krmíme svá ega, až mají nadváhu, někdy je necháváme hladovět, až úpí podvýživou, přinášíme jim oběti nebo s nimi hazardujeme. Výsledkem pak je zmatek, nepokoj a nutkavé hledání sebe samého.

Co třeba nechat své ego (ať už existuje nebo ne) žít a všímavě se rozhlížet kolem sebe? Vnímat a nemuset posuzovat? Prožívat a přitom se ke svým pocitům nijak majetnicky nepoutat? Navrhuji to alespoň zkusit, ego neego."

Zbyšek Mohaupt
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 16. led 2021 22:48:40

Debata mužů.
Těch s více rozumem oproti ženám.
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » sob 16. led 2021 23:34:22

Kdo z přítomných si
myslí, že je egem,
ví, že je egem,
myslí si, že není egem,
ví, že není egem
a kdo si nic nemyslí ani neví.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » sob 16. led 2021 23:41:46

miroslav píše:Kdo z přítomných si
myslí, že je egem,
ví, že je egem,
myslí si, že není egem,
ví, že není egem
a kdo si nic nemyslí ani neví.

Největší problém duchovnáků, že pojem ego vůbec povstalo.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod dodo » sob 16. led 2021 23:52:17

miroslav píše:
dodo píše:Ak ti ešte stále nedošlo, že o takúto formu tvojho „láskyplného“ vysvetľovania, (akou sa prezentuješ aj tu vyššie napríklad,) Jana nestojí, tak vedz, že nestojí.


Keď nestojí, tak ať to nečte.
Ty seš jak ta Trini - také není schopná nečíst, co ji nezajímá - "nestojí o to" (to je v pohodě), ale musí to smazat.
Tak ji to evidentně zajímá ale v negativním slova smyslu.
Pokud někdo potřebuje mazat příspěvky druhých, které nepřekračují daná pravidla fóra a zákonná omezení, tak má evidentně nějaký mindrák, ulpělost, která je příspěvkem zasažena tak, že ho zkrátka musí smazat. Nesnese pohled do zrcadla - nebo proč?

Takový/á s takovýmhle mindrákem je houby probuzený či probuzení se blížící.

"Po ovoci poznáte je".

Je to tak, nebo myslíš, že je to jinak?
Pouč mne.
:)


Najprv asi treba povedať, že nešlo o žiadne závody v mazaní ako to v záchvate „spravodlivosti“ po vzore Vostála prezentoval Pedrito, to sú dezinformácie a nemyslím, že boli prvé a nebudú ani posledné.

Pokiaľ ide všeobecne o otázku mazania či nemazania príspevkov, mi to už pripadá, že tu sa to chápe tak, že podrazák nie je ten ktorý podrazácky príspevok napíše, ale ten, ktorý ho zmaže. Nešlo totiž o príspevok tipu aké zvykneš písať ty Miroslav, vecný a argumentujúci, ale o príspevok nič nevysvetľujúci, ničím neargumentujúci, len účelovo zosmiešňujúci.
A áno, pochopiteľne, že prebudený nemá mindrák z akýchkoľvek agresívnych príspevkov, ale to neznamená, že prebudeného, alebo k prebudeniu sa blížiaceho, či začiatočníka nemajúceho o tom ani páru, začneme v záujme testovania ich nevzrušiteľnosti len tak pre srandu, či zábavu otĺkať nezmyselne znevažujúcimi príspevkami. Či to tu už takým metódam a presvedčeniu prepadla väčšina ?

Nerozumiem asi súťaži pseudoduchovňákov, tipu, že ten je osvietený, ktorý znesie čo najviac a čo najagresívnejších príspevkov. A ak už ide o samotnú Janu, tak tá ich zniesla viac ako my všetci dohromady, no niekto s tým zdá sa nedokáže prestať a stále to skúša.

Pravda: „Po ovocí poznáte ich.“ Len tu sa to týka iných osôb a v iných súvislostiach ako tých, v akých si to pôvodne zamýšľal, keď si to písal.

Nebolo to možno poučenie o ktoré si ma žiadal, ale nakoniec, Miroslav, o čom ťa poučovať? V mnohom s tebou súhlasím, myslím, že ti rozumiem hlavne v zásadných veciach pokiaľ ide o samotné duchovno, jeho prax aj teóriu. A tie taľafatky okolo jedného vymazaného príspevku by bolo možné celkom opomenúť a považovať len za srandu králikov, nebyť toho humbuku okolo, ktorý niekto potreboval vyvolať a nafúknuť...
dodo
 
Příspěvky: 684
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Ego

Nový příspěvekod dodo » sob 16. led 2021 23:59:54

Zdeněk píše:
dodo píše:Ak ti ešte stále nedošlo, že o takúto formu tvojho „láskyplného“ vysvetľovania, (akou sa prezentuješ aj tu vyššie napríklad,) Jana nestojí, tak vedz, že nestojí.

Nu však proto se rozhodla mě ignorovat, to je správné. Tak co se do toho montuješ?

dodo píše:P.P.S. Považuješ sa stále za hínajánového buddhistu ?

Samozřejmě (pochopitelně je třeba modifikovat asijské kulturní prostředí na prostředí evropské potažmo české, Slováku).
Ale křesťan jsem zrovnatak.


No montujem sa naskôr preto, že mi pride od teba mierne povedané nefér, testovať Janu či číta tvoje príspevky spôsobom, akým to robíš. A vôbec, takéto a podobné praktiky kohokoľvek, nepovažujem za normálne.

Pýtal som sa či si stále buddhista hinajány, pretože dharma určuje akési všeobecné pravidlá pokiaľ ide o spôsob života a vystupovanie buddhistu. Som asi buddhista inej školy, lebo tvoje spôsoby a prejav ako buddhistu, je mi cudzí, neznámy.
Môžeme tu polemizovať o kultúrnom prostredí a rôznych modifikáciách, ale základné pravidlá sú platné univerzálne. Kto ich uplatňuje v živote, je buddhista, kto ich obchádza ním nie je, hoc by to o sebe tvrdil tisíc krát. To platí samozrejme aj o kresťanoch atd...
dodo
 
Příspěvky: 684
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 0:15:43

dodo píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:Ak ti ešte stále nedošlo, že o takúto formu tvojho „láskyplného“ vysvetľovania, (akou sa prezentuješ aj tu vyššie napríklad,) Jana nestojí, tak vedz, že nestojí.

Nu však proto se rozhodla mě ignorovat, to je správné. Tak co se do toho montuješ?

dodo píše:P.P.S. Považuješ sa stále za hínajánového buddhistu ?

Samozřejmě (pochopitelně je třeba modifikovat asijské kulturní prostředí na prostředí evropské potažmo české, Slováku).
Ale křesťan jsem zrovnatak.


No montujem sa naskôr preto, že mi pride od teba mierne povedané nefér, testovať Janu či číta tvoje príspevky spôsobom, akým to robíš. A vôbec, takéto a podobné praktiky kohokoľvek, nepovažujem za normálne.

Pýtal som sa či si stále buddhista hinajány, pretože dharma určuje akési všeobecné pravidlá pokiaľ ide o spôsob života a vystupovanie buddhistu. Som asi buddhista inej školy, lebo tvoje spôsoby a prejav ako buddhistu, je mi cudzí, neznámy.
Môžeme tu polemizovať o kultúrnom prostredí a rôznych modifikáciách, ale základné pravidlá sú platné univerzálne. Kto ich uplatňuje v živote, je buddhista, kto ich obchádza ním nie je, hoc by to o sebe tvrdil tisíc krát. To platí samozrejme aj o kresťanoch atd...


Ty toho teda taky umíš nakecat o ničem.

Furt ten váš Buddha, ten mistr, ten směr, tam ten mistr, onen směr, Dalajlama, bleble, zen.... Nasrat. To by vám měl s požehnáním starej Buddha. A to samý Ježíš, do těch vašich křesťanských osad.. A pro co? To už si zodpovězte sami. Vostála na vás!
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod lklknml » ned 17. led 2021 0:26:25

dodo píše:len účelovo zosmiešňujúci

Ano, ale jaký je ten účel. Např. Buddha se se slečinkou nepáral, ač ta pak z uražené ješitnosti upálila několik jeho lidí.
A mám ti tu ocitovat slova Ježíšova vůči farizeům, ty buddhistický zákoníku?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Ego

Nový příspěvekod salmo1cz » ned 17. led 2021 1:31:24

Pedriito píše:Salmo, navrhuju ti tikání. Jaký byl začátek tvý cesty? Jestě než ti vše bylo dáno pojmenovat, poznat Ježíše, Buddhu, Brahman i Mahašakti?


Ahoj.
Jsem to čemu se říká gnostik.Nepreferuji žádné náboženství, kult, skupinu,sektu atp.Bral jsem to padni komu padni, nikoho nesoudím, pokud nesouhlasím a nedává věc smysl odcházím.
A začalo to už ve školce,kdy jsem nemohl pochopit co je to tu za šaškárnu, kdy se tlupa 30 dětí rve o dvě trojkolky a pár koloběžek.Koloběžku jsem pochopitelně dostával vždy já, protože paní učitelka byla sousedka, ale nikdy jsem na ni nejezdil a dal jsem ji tomu kdo stál poslední v řade.Většinou to bylo nějaké cikánské dítě a to mi dalo na oplátku motyčku. Představ si, že ty cikáňata si to pamatují dodnes (50 let).Já jsem si pak mohl sednout na pískoviště předstírajice činnost a pozorovat celou tu šaškárnu.Nemohl jsem pochopit neuvěřitelnou krutost dětí, zabíjejíce vše okolo sebe bez mrknutí oka.
Když mi bylo 8 let, tak mi pobožná teta řekla prach jsi a v prach se obrátíš. Ok tomu rozumím a jaký je tedy smysl života.Modlit se a přijít ke spáse.Říkám takže vy se zabíjíte, lžete, kradete pak se pomodlíte a vše v pořádku.To má být vtip?
No a ve 14 letech jsem přečetl Bible, ano Bible, protože tu první jsem považoval za nepovedené vtipné vydáni.Tohle nemůžete myslet vážně a normálně jsem se před Bohem styděl.Říkám dobře máme dvě cesty buďto je Bůh bohem o kterém píšete, ale do jeho ráje nikdy nevztoupím a jdu pryč anebo je to celé jinak.Nicméně jsem v Bibli Krista cítil, spoře, ale je tam.Tím začalo hledání čistého Krista a stálo to za to.
Musíte znát historii, pak pochopíte kdo nebo co je Kristus a co je křesťanství.Já jsem přečetl celou antickou knihovnu starého Říma.
Pochopitelně to není jediná cesta je i cesta poznání skrze pozorování a diskriminaci a je to fantastická cesta, která vyžaduje značné znalosti.
Učení Esejců, Nazaretského, Hermetika, Trismegistos, jóga, Patandzali, kundalini mají společný kořen ve Védách a celé je to staré 6000 let. My žijeme v Euro indickém bloku a máme velmi mnoho společného.
Nazaretský byl gnostik a po osvícení dostal titul Kristus.
Co se týče spasení.No já jsem po spasení nikdy netoužil, protože je mi tady dobře a poznávání mne naplňuje.Po pravdě nejvíce se mi orosilo čelo po dharma mégha samadhi, resp.mégha bhumi, protože netušíte so se děje a stáváte se podle buddhistů Bodhisattvou.No tak po tom netoužím vůbec a koukám jak se z toho dá tak nějak vycouvat.Já jsem Já, nyni obyčejný gnostik v těle, kochající se nízkou (nikoli špatnou)energií hmotného.
salmo1cz
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » ned 17. led 2021 9:11:45

salmo1cz píše:...a dal jsem ji tomu kdo stál poslední v řade...


Nádherné, díky, Salmo.

Dal jsi sem odkaz a zastavilo mě to u věty:


Objevilo se AHA, jako odpověď na to, proč není možné se domluvit. A zároveň otázka: Jak je to možné, že někomu jsou brány Božího království otevřeny stále a pro někoho není ani při nejlepší vůli možné je otevřít?

Probuzený řekl: "Karma." A ve mně se objevilo něco podobného, cos měl s tou tříkolkou.

Jsou tady potom jen oběti obětí, kterým chybělo objetí.

Vypadá to na to, že by mohlo stačit onu bytost v srdci obejmout, ale ono to, Salmo, často nestačí.

Dalo by se říct, že Bůh svou milostí objímá každou bytost, jinak by tady nebyla, jinak by nebyla jím. A ona tu milost nemůže přijmout...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 9:13:23

salmo1cz píše:
Pedriito píše:Salmo, navrhuju ti tikání. Jaký byl začátek tvý cesty? Jestě než ti vše bylo dáno pojmenovat, poznat Ježíše, Buddhu, Brahman i Mahašakti?


Ahoj.
Jsem to čemu se říká gnostik.Nepreferuji žádné náboženství, kult, skupinu,sektu atp.Bral jsem to padni komu padni, nikoho nesoudím, pokud nesouhlasím a nedává věc smysl odcházím.
A začalo to už ve školce,kdy jsem nemohl pochopit co je to tu za šaškárnu, kdy se tlupa 30 dětí rve o dvě trojkolky a pár koloběžek.Koloběžku jsem pochopitelně dostával vždy já, protože paní učitelka byla sousedka, ale nikdy jsem na ni nejezdil a dal jsem ji tomu kdo stál poslední v řade.Většinou to bylo nějaké cikánské dítě a to mi dalo na oplátku motyčku. Představ si, že ty cikáňata si to pamatují dodnes (50 let).Já jsem si pak mohl sednout na pískoviště předstírajice činnost a pozorovat celou tu šaškárnu.Nemohl jsem pochopit neuvěřitelnou krutost dětí, zabíjejíce vše okolo sebe bez mrknutí oka.
Když mi bylo 8 let, tak mi pobožná teta řekla prach jsi a v prach se obrátíš. Ok tomu rozumím a jaký je tedy smysl života.Modlit se a přijít ke spáse.Říkám takže vy se zabíjíte, lžete, kradete pak se pomodlíte a vše v pořádku.To má být vtip?
No a ve 14 letech jsem přečetl Bible, ano Bible, protože tu první jsem považoval za nepovedené vtipné vydáni.Tohle nemůžete myslet vážně a normálně jsem se před Bohem styděl.Říkám dobře máme dvě cesty buďto je Bůh bohem o kterém píšete, ale do jeho ráje nikdy nevztoupím a jdu pryč anebo je to celé jinak.Nicméně jsem v Bibli Krista cítil, spoře, ale je tam.Tím začalo hledání čistého Krista a stálo to za to.
Musíte znát historii, pak pochopíte kdo nebo co je Kristus a co je křesťanství.Já jsem přečetl celou antickou knihovnu starého Říma.
Pochopitelně to není jediná cesta je i cesta poznání skrze pozorování a diskriminaci a je to fantastická cesta, která vyžaduje značné znalosti.
Učení Esejců, Nazaretského, Hermetika, Trismegistos, jóga, Patandzali, kundalini mají společný kořen ve Védách a celé je to staré 6000 let. My žijeme v Euro indickém bloku a máme velmi mnoho společného.
Nazaretský byl gnostik a po osvícení dostal titul Kristus.
Co se týče spasení.No já jsem po spasení nikdy netoužil, protože je mi tady dobře a poznávání mne naplňuje.Po pravdě nejvíce se mi orosilo čelo po dharma mégha samadhi, resp.mégha bhumi, protože netušíte so se děje a stáváte se podle buddhistů Bodhisattvou.No tak po tom netoužím vůbec a koukám jak se z toho dá tak nějak vycouvat.Já jsem Já, nyni obyčejný gnostik v těle, kochající se nízkou (nikoli špatnou)energií hmotného.

:yes:
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » ned 17. led 2021 9:18:49

dodo píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:P.P.S. Považuješ sa stále za hínajánového buddhistu ?

Samozřejmě (pochopitelně je třeba modifikovat asijské kulturní prostředí na prostředí evropské potažmo české, Slováku).
Ale křesťan jsem zrovnatak.


No montujem sa naskôr preto, že mi pride od teba mierne povedané nefér, testovať Janu či číta tvoje príspevky spôsobom, akým to robíš. A vôbec, takéto a podobné praktiky kohokoľvek, nepovažujem za normálne.

Pýtal som sa či si stále buddhista hinajány, pretože dharma určuje akési všeobecné pravidlá pokiaľ ide o spôsob života a vystupovanie buddhistu. Som asi buddhista inej školy, lebo tvoje spôsoby a prejav ako buddhistu, je mi cudzí, neznámy.
Môžeme tu polemizovať o kultúrnom prostredí a rôznych modifikáciách, ale základné pravidlá sú platné univerzálne. Kto ich uplatňuje v živote, je buddhista, kto ich obchádza ním nie je, hoc by to o sebe tvrdil tisíc krát. To platí samozrejme aj o kresťanoch atd...


Dodo, díky.

To, co učí buddhisté, je metta - milující laskavost, to, co učí křesťané, je křesťanská láska. Ale pokud v nás zrovna není milující laskavost, pokud v nás není láska, tak nám není nic platné se považovat za křesťana nebo buddhistu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod dodo » ned 17. led 2021 9:20:18

Pedriito píše:
Ty toho teda taky umíš nakecat o ničem.

Furt ten váš Buddha, ten mistr, ten směr, tam ten mistr, onen směr, Dalajlama, bleble, zen.... Nasrat. To by vám měl s požehnáním starej Buddha. A to samý Ježíš, do těch vašich křesťanských osad.. A pro co? To už si zodpovězte sami. Vostála na vás!


Nepochopil si Pedrito. Nie som modloslužobník ...a nemyslím že ním musí nevyhnutne byť ktokoľvek, kto na Ceste praxuje a riadi sa podľa tej ktorej Náuky...
dodo
 
Příspěvky: 684
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 9:38:14

dodo píše:
Pedriito píše:
Ty toho teda taky umíš nakecat o ničem.

Furt ten váš Buddha, ten mistr, ten směr, tam ten mistr, onen směr, Dalajlama, bleble, zen.... Nasrat. To by vám měl s požehnáním starej Buddha. A to samý Ježíš, do těch vašich křesťanských osad.. A pro co? To už si zodpovězte sami. Vostála na vás!


Nepochopil si Pedrito. Nie som modloslužobník ...a nemyslím že ním musí nevyhnutne byť ktokoľvek, kto na Ceste praxuje a riadi sa podľa tej ktorej Náuky...

No tak jsem nepochopil, to je v komunikaci úplně normální, však se z toho nic neděje :)
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod dodo » ned 17. led 2021 9:49:30

Zdeněk píše:
dodo píše:len účelovo zosmiešňujúci

Ano, ale jaký je ten účel. Např. Buddha se se slečinkou nepáral, ač ta pak z uražené ješitnosti upálila několik jeho lidí.
A mám ti tu ocitovat slova Ježíšova vůči farizeům, ty buddhistický zákoníku?


Už sme tu tuším raz podobnú vec rozobrali.
Quod licet Iovi, non licet bovi. Inými slovami, nie si Buddha ani Ježiš. Ich napodobňovaním môžeš prísť o ten "prst" ako ten zenový žiak, ktorým napodobňoval svojho Majstra. Možno že právo o niečom takom, je ta zenova bájka.
dodo
 
Příspěvky: 684
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků