Nevědomá touha

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 22:04:58

Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich tvary a pohyby) jako Svoje tvary a pohyby, tvary a pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".

Ani trvale Probuzení tohle zpočátku nezažívali trvale; natož člověk, který má ještě spoustu nerozpoznaného sebeztotožňování s iluzorní "vlastní" osobou; ale i jen dočasná zkušenost stavu čistého BYTÍ během každodenních činností, kdy všechno se změní v živou Prázdnotu, v pohyby Vědomí, pozorované Vědomím, je nezapomenutelná. Úplně změní pohled na tu takzvanou duchovní cestu k Sebe-rozpoznání, kterou podniká Vědomí v podobě neexistujícího duchovního já - a často se z ní pak stává jen další podnikatelská aktivita ega...

Jo, duchovní podnikatel, to bývá někdy síla Obrázek


PS. K těm Mistrům, které Evo cituješ: je mi blízkých i mnoho dalších, každý z nich to říká trochu jinými slovy...a s vděčností a pokaždé znovu i s údivem se vnímá, že všichni mluví o tomtéž.

Přitom by se dali chytat za slova, která k tomu použili, protože každé slovní vyjádření se dá zpochybnit... pokud se v někom objeví taková potřeba. Taky se to v diskusích stává Obrázek

Dá se to brát jako součást té jedinečné Hry. Jak jeden z Mistrů říká: The play must go on Obrázek


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 22:23:36

díky (a opravdu díky), za častokrát vyjádřená naše mínění, někdy až přesvědčení, dá se vyvnímat, odkud a proč jsou naše slova vedena...
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 23:00:49

dá se vyvnímat, odkud a proč jsou naše slova vedena...

no... Obrázek podle mé zkušenosti je tahle schopnost pokaždé úměrná jen té míře, v jaké zmizela naše potřeba mít na to naprosto jasný názor, který se nám automaticky objevil na základě všech našich dosavadních zkušeností. Takže jsme ochotní

pozorně, tiše plně a pozorně vnímat to, co právě je...

Když tu je mysl začátečníka, východiskem při pozorování momentálního dění je něco jako posvátné "nevím"..., plná, tichá pozornost, všímavost...


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 5:19:20

Návštěvník píše:No, já přece. Nejsem ani láskou, ani blaženostií, ani Bohem - není důvod něčím být. Nic nechybí.

:)


Dokud se nepotká někdo, komu to, že nic nechybí, chybí, viď? Nebo když se setkáš s někým, kdo nejen že nechyběl, ale je jaxi navíc a svou přítomností to Tvé "nic nechybí" narušuje.

Ono obvykle není problém uvolnit se v přírodě, v klidu, v samotě, ztratit tady ego, objevit tady svou nekonečnost. Ale bez lásky je to jen povrchní záležitost a lehce o to ve společnosti těch co Ti "nesednou", při běžném životě mezi lidmi, přijdeš, vasány vytáhnou drápky, protože chybí spojení.

Návštěvník píše:
Láska je blaženost. Láska je Bůh. Ty jsi Bůh, ty jsi láska, ty jsi blaženost. Máš ještě víc pojmů - konceptů na skladě, kterými se oblažuješ?

Naštěstí se žádný z těchto konceptů po seberealizaci nepotřebuje. :D Ale hledající si na ně - jak je vidět - velmi potrpí.

:)


Když se probudí láska, spojení s Bohem, které je blahem, tak zmizí potřeba se nějak vymezovat a považovat sebe za něco, čím není ten druhý, protože to Božství nalézáš v každém, koho si jako lásku uvědomuješ.

Nebudeš chodit a říkat: "Já jsem láska, já jsem Bůh, já jsem blaženost", ale ta láska, která v Tobě je jako Tvá skutečná podstata, dokáže v těch, které miluješ, probouzet spojení s Tebou, spojení s Bohem, spojení s blahem, spojení se Sebou samým. Netvrdím, že to spojení dokáže probudit v každém, ale ten kdo je alespoň trochu otevřený lásce, ten, kdo se jí nebojí, to poznává, jsi pro něj branou ke svobodě. A zároveň, když se ta brána ke svobodě projde, když ten, kdo Tě miluje stejně bezpodmínečně jako Ty jeho, zmizí ve Tvém srdci, nestrádá, když s Tebou není, protože kdykoliv si uvědomí lásku, tak spolu stále jste.
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 6:54:53

Tara píše:
Tara píše:
Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich pohyby) jako Svoje pohyby, pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".


Jak tobě je blízký Krishnamurti v tom, co říká....?

Nebo Drtikol, když hovořil o pozorování, resp. dívání se na strom před sebou. Bez jakéhokoli uchopení pozorovaného a jeho ocejchování.... jedná se o Krásu přítomného okamžiku....., volnost, která neví.....




Špatně pochopená slova realizovaných mohou vést k těmto oboum extrémům - jsi láska, jsi blaženost, jsi Bůh ( najde se i u Ramany) x vůbec nejsi, ale za to já jsem neosobní Vědomí. Do obojího náhledu se dá zcela vžit, jak je zde možné v obou extrémech tak často pozorovat.
Typické je také to zajištování své pravdy. Probuzený nemá potřebu něco zajištovat.

Realizovaný vždy mluví podle zralosti svého "posluchače". Takže často říká něco jiného/různého nebo si i zdánlivě protiřečí. Je to živé.

Ale v těch obou extremních případech špatně pochopených slov probuzených se neustále opakuje jen to samé. Je to mrtvé.
V obou prřpadech se jedná o silnou připoutanost ke své představě. A v obojím chybí láska.



:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 7:10:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No, já přece. Nejsem ani láskou, ani blaženostií, ani Bohem - není důvod něčím být. Nic nechybí.

:)


Dokud se nepotká někdo, komu to, že nic nechybí, chybí, viď?


Tuhle představu vytvořila mysl, která žije oddělenost duality.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 8:23:03

To že někomu zrovna nic nechybí a je spokojený, a zrovínka nepluje na vlnce touhy (nebo pluje a není si toho vědom)

to je popis ega,

ovšem Jana si ho jaksi vztáhla na popis realizace,

takže nemá nějako smyslu bavit se o začátečnických stavech které někdo zaměnuje za realizaci...

Spánek je také stav ega, kde je nic a není zde žádná touha a zrovna nic nechybí,

takže vo čem pak mluvit ???
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 8:37:17

děte s tou blaženou láskou doprdele vymaštěnci
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 9:22:47

To je ale zcela vědomé touha,

zatímco toto vlákno je věnováno touhám nevědomým...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 9:29:16

vostal petr píše:
Spánek je také stav ega, kde je nic a není zde žádná touha a zrovna nic nechybí,



Hluboký spánek je stav bez ega - ve vědomí není ani svět normální, ani svět ve snu, žádné tělo, žádné ego. Po probuzení se objeví ve vědomí tělo, svět a ego si ego řekne, spalo jsem. Přivlastní si tento stav a nazve ho spánkem.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 9:59:20

To, že si nic neuvědomuji je stav ega, co jiného by to mělo být ?

Ego je ztotožněné Vědomí, a právě ta ztotožnění způsobují, že je zde to nic...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 9:59:45

vostal petr píše:To je ale zcela vědomé touha,

zatímco toto vlákno je věnováno touhám nevědomým...

vědomá touha po Blaženě?
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 10:03:56

S tou Blaženou už je to pak spíše nevědomá touha...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 10:09:22

BLÁ ŽENOOOOOOOOOOO kde si
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. kvě 2018 10:13:31

vostal petr píše:To, že si nic neuvědomuji je stav ega, co jiného by to mělo být ?

Ego je ztotožněné Vědomí, a právě ta ztotožnění způsobují, že je zde to nic...


Nejde o to, že by nebylo v hlubokém spánku vědomí, ale o to, že ego si nemůže na nic vzpomenout. Jak taky, když bylo fučikáto, rozplynulo se v Nadjá. Proto je po probuzení přesvědčeno, že nic nebylo.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 11:06:56

To si nemyslím, že by (ztotožněné Vědomí)bylo rozfučíkováno,

zůstane prostě někde kolem té úrovně prázdnoty jak je popsáno v dzogčhenu,

páč vasány ztotožněnému Vědomí nedovolí jít do vyšší úrovně Vědomí, proto taky říká, že tam nic není,

páč tam nic není, proto taky jakoby ani Vědomí není ...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Jana » pát 04. kvě 2018 12:36:24

vostal petr píše:To si nemyslím, že by (ztotožněné Vědomí)bylo rozfučíkováno,

zůstane prostě někde kolem té úrovně prázdnoty jak je popsáno v dzogčhenu,

páč vasány ztotožněnému Vědomí nedovolí jít do vyšší úrovně Vědomí, proto taky říká, že tam nic není,

páč tam nic není, proto taky jakoby ani Vědomí není ...


Tohle je pěkný, co píšeš. Ve ztotožněném Vědomí se proto jeví smrt toho, s čím se Vědomí ztotožní, jako konec, jako skutečná smrt, proto se tu může objevit strach. Oddělenost od zbytku existence se jeví jako skutečná, proto se tu může objevit touha.

To, co nedovoluje uvolnit se do vyšší úrovně Vědomí, je ve skutečnosti strach. A to, co osvobozuje od strachu, je důvěra a její vyšší level - láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 13:08:52

Ale ne, prostě vasány, strach je jen projev vasán, takže vasány...

A to, co osvobozuje od strachu, je důvěra a její vyšší level - láska.


No to je dobrá pitomost, láska vod ničeho nevosvobozuje,

psal jsem to včera, nebo kdy, připoutanosti rozpouští světlo - energie,

lásku si můžeš strčit za klobouk, protože Láska je stav bez připoutaností,

budto jsou vasány rozpuštěny, nebo pouze jsou v latentním stavu jako bývá při nirvikalpa samadhi,

pak je zde Láska a ne nějaká láska...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. kvě 2018 13:23:04

No a důvěrou se nech vyfotit na pohřební parte,

důvěra je jen představa s kterou se někdo ztotožnuje a tak mu to přináší úlevu vod toho "zlého"
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Jana » pát 04. kvě 2018 14:40:10

To, co nedovoluje uvolnit se do vyšší úrovně Vědomí, je ve skutečnosti strach. A to, co osvobozuje od strachu, je důvěra a její vyšší level - láska.


A vlastně další silou, která umožňuje minout strážce prahu bez ztráty kytičky, je touha po svobodě, touha po poznání Pravdy, touha po Bohu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků