Co je pravda

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Pavla » stř 30. dub 2014 7:45:33

Jana píše:
14. A kde "jest", či kde "není", a kde je "jedno", či kde "dvě" ? K čemu tu mnoha slov ? Nejsou mi vůbec k ničemu !


Před dvaceti lety po přečtení téhle malé knížečky Aštávarakragíty, kterou jsem ani v nejmenším nechápala, se objevilo první samadhi a uvědomění, že tohle je ONO.

Takže ta slova, která jsou naprosto o ničem nevypovídající, mohou mít paradoxně i svůj účinek.

A to je taky ten důvod, proč nenalézám žádný důvod k zavření Poradny.



Vždyť ji nemusíš zavírat.. nebo jo?
Lidi se tu duchovně vyblbnou, potkají se se stejně "postiženými", jako prostor pro relaxaci a trénink vyjadřovacích schopností je to taky fajn... a za ten vytvořený prostor pro taková setkávání ti patří upřímný dík...
A bůhví, kde člověka trkne nějaké to moudro a oblaží ho do hloubi duše, klidně i tady, proč ne.

Děláš to pro lidi, protože máš za to, že sama máš hotovo, viď? :) Je to znát ze způsobu tvého projevu. :)

Ale je to opravdu to konečné, co ty sama chceš? Necítíš někdy, že je ještě něco,co ti uniká, čemu dosud nerozumíš, nebo kde tě "tlačí bota"? (to se často nejlíp pozná v kontaktu s druhým člověkem, který ti třeba nechtěně a naprosto neúmyslně brnkne na strunku, která v tobě probudí nějaký odpor, nebo jinou negativitu? Nemáš mlhavý pocit, že je možné být ještě víc nad věcí, ještě víc vyrovnaná, v pohodě, ještě víc moudrá a vědomá, než jsi teď? Jsi neustále, i ve chvílích, kdy nejsi tady na Poradně,jsi vyrovnaná, láskyplná, svěží, nebo znáš kolísání nálad, myšlenkovou vřavu, emoční ataky atd....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod stokrátzlomený » stř 30. dub 2014 9:00:13

a kde je Aštavakra ted?

možná tam,kde už zná odpověd na své otázky,které kdysi považoval za jen řečnické...

já si zjištuju hlavně- KDE SEM JÁ...?...a má současná odpověd je tam,kde mě postaví,tam sem....kdo postaví?...můj tým...a ten pane,je!!!
...
stokrátzlomený
 

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Ja.na » stř 30. dub 2014 10:49:04

Pavla píše:
Děláš to pro lidi, protože máš za to, že sama máš hotovo, viď? :) Je to znát ze způsobu tvého projevu. :)
..

Z pohledu toho, kým skutečně jsi, je hotovo a nemůže být ani jinak, z pohledu toho proměnlivého jáčka, se kteým se vědomí ztotožňuje, nemůže být nikdy hotovo.


Ale je to opravdu to konečné, co ty sama chceš? Necítíš někdy, že je ještě něco,co ti uniká, čemu dosud nerozumíš, nebo kde tě "tlačí bota"? (to se často nejlíp pozná v kontaktu s druhým člověkem, který ti třeba nechtěně a naprosto neúmyslně brnkne na strunku, která v tobě probudí nějaký odpor, nebo jinou negativitu? Nemáš mlhavý pocit, že je možné být ještě víc nad věcí, ještě víc vyrovnaná, v pohodě, ještě víc moudrá a vědomá, než jsi teď? Jsi neustále, i ve chvílích, kdy nejsi tady na Poradně,jsi vyrovnaná, láskyplná, svěží, nebo znáš kolísání nálad, myšlenkovou vřavu, emoční ataky atd..

Je možné být ještě víc nad věcí a je možné být ještě víc ve věci, je možné, aby bota ještě víc tlačila a je možné být zcela bez bot. :D
Je tady nekonečné množství způsobů projevu a než to tělo odejde do kopru, tak ta psychosomatická jednotka to může nějak mít a nebo nemít.

Tedy můžeme tady blbnout nekonečně mnoha způsoby a nic se neděje, i když to, co se děje, je naprosto fatální.
Ten projev toho co tady je, se každým okamžikem blíží víc a víc k okamžiku smrti v těle.

Z pohledu téhle informace je jasné, že ten čas vymezený na tohle blbnutí tady, je jenom omezený, takže nezapomeňte ho náležitě využít k něčemu pořádnému, aby až budete opouštět to tělo a promítne se vám ten film života, jak bývá u správných umírajících smrtelníků zvykem, jste si mohli s klidem říct: "Jo, stálo to za to."

Ale dost možná, že si řeknete, že to za to nestálo a už víckrát Vás tady nikdo neuvidí,

kdo ví.

:D
Ja.na
 

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Pavla » stř 30. dub 2014 12:40:11

Ja.na píše:
Pavla píše:
Děláš to pro lidi, protože máš za to, že sama máš hotovo, viď? :) Je to znát ze způsobu tvého projevu. :)
..

Z pohledu toho, kým skutečně jsi, je hotovo a nemůže být ani jinak, z pohledu toho proměnlivého jáčka, se kteým se vědomí ztotožňuje, nemůže být nikdy hotovo.


Ale je to opravdu to konečné, co ty sama chceš? Necítíš někdy, že je ještě něco,co ti uniká, čemu dosud nerozumíš, nebo kde tě "tlačí bota"? (to se často nejlíp pozná v kontaktu s druhým člověkem, který ti třeba nechtěně a naprosto neúmyslně brnkne na strunku, která v tobě probudí nějaký odpor, nebo jinou negativitu? Nemáš mlhavý pocit, že je možné být ještě víc nad věcí, ještě víc vyrovnaná, v pohodě, ještě víc moudrá a vědomá, než jsi teď? Jsi neustále, i ve chvílích, kdy nejsi tady na Poradně,jsi vyrovnaná, láskyplná, svěží, nebo znáš kolísání nálad, myšlenkovou vřavu, emoční ataky atd..

Je možné být ještě víc nad věcí a je možné být ještě víc ve věci, je možné, aby bota ještě víc tlačila a je možné být zcela bez bot. :D
Je tady nekonečné množství způsobů projevu a než to tělo odejde do kopru, tak ta psychosomatická jednotka to může nějak mít a nebo nemít.

co ti na tom prijde vtipnyho? muzes se projevovat jakkoli, jak to bude zalezi na tvem momentalnim energetickem potencialu.... v podstate muzes vetkavat mir doprostred chaosu, nebo muzes nicit uprostred raje... extremy, mezi nimi muzes cokoli dalsiho.... tedy vybrat si mezi projevy si muzes jen do miry vlastni vyrovnanosti....do miry vlastni prirozene sily a uvedomeni.... jak uz jsi zjistila, kdyz boli telo, hlava, energie prudce klesne a harmonie je pryc
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Linda » stř 30. dub 2014 13:36:30

vostalpetr píše:A ty vždycky něco duchovního popadneš, co sem někdo napíše,
a přeneseš to přímo na ego
takže to ego vyzdobuješ duchovními vlastnostmi, které patří stavu Já ale nepatří stavu já...

Jenže je vidět, že k tomu dochází naprosto nezáměrně, nevědomky. Jakýkoliv nesouhlas někoho druhého s tím, co já říká z postu Já, do kterého se vžilo, vyvolá horečnou potřebu osobního já dokazovat tomu druhému, že opravdu tím Já je, a hledat pro to všechny možné argumenty.

Nějak nechápu, proč by tohle mělo vzniknout po poznání, je to jako kdyby voda měla potřebu dál a dál si dokazovat, že je vodou.

Kdyby se někdo na to zeptal, budiž, je normální odpovědět, ale tohle připomíná perpetuum mobile - jede pořád dokola a brouká si to, co si potřebuje pořád připomínat, aby se nedejbože nezastavilo.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod nop » stř 30. dub 2014 15:20:39

Jana píše:
Pavla píše::D kdo teda píše na Poradnu? kdo vede tvoje prsty, kdo ti přihrává do hlavy myšlenky a mění je v písmena a nejdůležitější otázka, je-li to Bůh... proč skrz Janu píše jinak než skrz někoho jiného?..


Přijmi omluvu. Nebylo to schválně, ale podvědomě. Takže teď se ještě nabízí otázka, KDO je ten, co je nepozorný, KDO dělá chyby ?
Svádět i tohle na Boha by asi vypadalo jako blbost viď. :D

Někdy v mladosti jsem také pozoroval chování mé a druhých a důvody. Připadal jsem si jako krajina s mnoha lidmi uvnitř, kde se jen někdy projeví chování navenek. Většinu zamlčuji pro sebe.
A i ostatní spolužáci jsou země se svou složitou rozmanitostí. Jak se projevuji navenek, to se podobá zahraniční politice státu. Mezi žáky jinak a k profesorovi obřadně formálně jinak. Dva spolužáci jsou dvě země s lidmi uvniř a s mluvčími občas projevenými navenek. Svou přeshraniční politiku neboli mé chování ke druhým mohu regulovat.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Pavla » stř 30. dub 2014 16:12:39

Jana píše:
Pavla píše::D kdo teda píše na Poradnu? kdo vede tvoje prsty, kdo ti přihrává do hlavy myšlenky a mění je v písmena a nejdůležitější otázka, je-li to Bůh... proč skrz Janu píše jinak než skrz někoho jiného?..


Přijmi omluvu. Nebylo to schválně, ale podvědomě. Takže teď se ještě nabízí otázka, KDO je ten, co je nepozorný, KDO dělá chyby ?
Svádět i tohle na Boha by asi vypadalo jako blbost viď.

:D



přijímám :)

No, podle mě by to blbost byla a mile jsi mě teď překvapila tím, že to připouštíš... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Pavla » stř 30. dub 2014 16:55:04

vostalpetr píše:
proč skrz Janu píše jinak než skrz někoho jiného?..


To bude tím, že Jana je osvobozená .......

ale jdi, ty srandicko
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod nop » stř 30. dub 2014 23:02:26

Tady se utrácí prostor k psaní. Raději šetřete papírem ke psaní.
A napíše : je pravda, že to je,
B napíše : není pravda, že to je,
C napíše : není pravda, že to není,
D napíše : je pravda, že to je a není,
E napíše : není pravda, že to ani je ani není,
F napíše : vy všichni máte teoretickou pravdu, ale já v praxi vidím, že to je jinak (ale to byste asi nedosáhli..)
G napíše : i když částečně ano, ale vcelku ne.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Alaja » stř 30. dub 2014 23:31:07

nop píše:Tady se utrácí prostor k psaní. Raději šetřete papírem ke psaní.
A napíše : je pravda, že to je,
B napíše : není pravda, že to je,
C napíše : není pravda, že to není,
D napíše : je pravda, že to je a není,
E napíše : není pravda, že to ani je ani není,
F napíše : vy všichni máte teoretickou pravdu, ale já v praxi vidím, že to je jinak (ale to byste asi nedosáhli..)
G napíše : i když částečně ano, ale vcelku ne.

Kdyby psala alespoň o Světle víry, třeba by se časem dostala i k Světlu slávy,
neboli - kdyby aspoň psala o světle vnitřního prostoru v savikalpa samadhi, třeba by se časem dostala do stavu, kdyby se její vědomí stane tím světlem vnitřního prostoru v nirvikalpa samadhi.
Ale stále kde nic, tu nic....nepíše nic o světle vnitřního prostoru, ačkoli by se k němu měl prokousat v meditaci i bhakta, i křesťan....
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod nop » stř 30. dub 2014 23:37:37

Alaja píše:
nop píše:Tady se utrácí prostor k psaní. Raději šetřete papírem ke psaní.
A napíše : je pravda, že to je,
B napíše : není pravda, že to je,
C napíše : není pravda, že to není,
D napíše : je pravda, že to je a není,
E napíše : není pravda, že to ani je ani není,
F napíše : vy všichni máte teoretickou pravdu, ale já v praxi vidím, že to je jinak (ale to byste asi nedosáhli..)
G napíše : i když částečně ano, ale vcelku ne.

Kdyby psala alespoň o Světle víry, třeba by se časem dostala i k Světlu slávy,
neboli - kdyby aspoň psala o světle vnitřního prostoru v savikalpa samadhi, třeba by se časem dostala do stavu, kdyby se její vědomí stane tím světlem vnitřního prostoru v nirvikalpa samadhi.
Ale stále kde nic, tu nic....nepíše nic o světle vnitřního prostoru, ačkoli by se k němu měl prokousat v meditaci i bhakta, i křesťan....

Mne poňoukla k napsání tohoto slovního kejklete ta věta, která končí slovy "nedosáhla té pravé hloubky.",
a druhá končí slovy: "moc velké hloubky nedosáhne".
jako v ping-pongu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Pavla » čtv 01. kvě 2014 7:17:18

vostalpetr píše:
ale jdi, ty srandicko


jakýpak srandičky,

když si někdo plete prvotní spontánní myšlenku (uvědomění, poznání) "já jsem"

se stavem realizace Já Jsem,

tak mu stačí jen přestat myslet (nebot myšlení je prý ego)

a bejt blaženej

a už spočívá ve stavu realizace Já - satčitananda


A vše ostatní si pak na toto prvotní spontánní sebeuvědomění naočkuje,
a už spočívá ve věčné realizaci...


:)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod pokoreseucici » čtv 01. kvě 2014 7:59:42

6
1- nevim,co je Pravda
2- nemohu to vedet
3- ale Verim,ze se k Ni priblizuju
4- ze me Zve do sveho Hajemstvi
5- kde se pokusim chovat s uctou a tise
6- a tak zkoumat Jeji Harmonii
7- to slibuji Mistrum
8- tese se na zkousky
9- vcetne devate
10- dekuji
...
pokoreseucici
 

Re: Co je pravda

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. kvě 2014 15:11:31

Že by sledoval zdejší diskusi? :confused:
Návštěvník
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků