Co pomáhá

Re: Co pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. úno 2014 13:51:43

Prostě nedokážu nějak pochopit, pokud si odmalička zvykáme ne neznámo a sžíváme se s tím, bez obav, tak jak a proč se najednou objeví strach?
Můj syn měl rok a dostával hysterické záchvaty, když kolem něj brobzučela moucha, dneska jsme měli hodinový výstup kvůli komárovi. My učíme děti k lásce ke všemu živému, koukáme na makrofotografie a nikdy od nás nemohly vidět, že bychom se něčeho takového báli, tak kde to vzniká?

Třeba si dítě přineslo z předchozí inkarnace tak drásavé zkušenosti, že se v něm probudí strach při prvním zvuku, který začne cítit jako ohrožující.
Návštěvník
 

Re: Co pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. úno 2014 13:55:30

Návštěvník píše:Doufám, že ty jsi se svým dítětem, takhle už nezacházela.


no já se taky v nejlepším úmyslu dopustila u dcery výchovné chyby
znegovala jsem negativní způsob autoritativního způsobu na pozitivní

dnes je jí 18 let a je zaměřená na dosahování úspěchu, nasadí všechny síly až do vyčerpání
nedokáže ocenit sílu, která je v prohře

že úspěch a prohra jsou přirozenými fázemi života a že to nemá co společného s její hodnotou

ona si svou hodnotu odvozuje od toho, jak je úspěšná, jak precizní a perfektní musí být to čemu se naplno věnuje
a to je velmi vysilující a stresující :what:

ale má dobrý základy, těhotenství jsem prožívala radostně, rodila přirozeně, takže ani nezaplakala, kojená byla do dvou let
vymazlená je dokonale a díky alternativní výuce na základní škole jí neznechutili přístup ke vzdělávání :D
Návštěvník
 

Re: Co pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. úno 2014 13:59:05

Návštěvník píše:Prostě nedokážu nějak pochopit, pokud si odmalička zvykáme ne neznámo a sžíváme se s tím, bez obav, tak jak a proč se najednou objeví strach?
Můj syn měl rok a dostával hysterické záchvaty, když kolem něj brobzučela moucha, dneska jsme měli hodinový výstup kvůli komárovi. My učíme děti k lásce ke všemu živému, koukáme na makrofotografie a nikdy od nás nemohly vidět, že bychom se něčeho takového báli, tak kde to vzniká?

Třeba si dítě přineslo z předchozí inkarnace tak drásavé zkušenosti, že se v něm probudí strach při prvním zvuku, který začne cítit jako ohrožující.


vzpomínám si, že jsem dostávala paniku ze zvuku mixéru a luxu, náš pes se taky těhle zvuků bojí :what:
Návštěvník
 

Re: Co pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. úno 2014 20:06:50

"Můžeme zůstat v omylu, jak dlouho chceme. Nikdo na nás neklade nároky. Když se ale budeme tomu věnovat, budeme se snažit pochopit, proč se toho držíme (což není vůbec nutný, nikdo to po nás nechce!), bude to svým způsobem fungovat. To není diskuse o tom, že bychom něco měli; je o tom, co můžem."

Fajn. Teď už jen pochopit, že to platí i o těch druhých
Návštěvník
 

Re: Co pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. úno 2014 0:45:50

Nakolik to chápeš u sebe, natolik to chápeš i u těch druhých.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků