Nadpřirozené schopnosti

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 7:31:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No nic, on asi někdo v tom dlouhém textu o mystických výsledcích od K.Minaříka, přehlédl jednu maličkost, a to, že se ty nechtěné nadpřirozené schopnosti rodí teprve když je mysl osvícená zářivou prázdnotou, neboli je osvícená, a tudíž je i ego rozpuštěné, včetně mysli a karmy.

Ale kdepak. Může se s nimi už narodit a pak se diví, jako to, že druzí nechápou, co vidí a o čem mluví.

S osvícením nemají nic společného.


S realizací ne, ale s prob(o)uzením ano. Když se se s nimi někdo narodí, tak už probouzení začalo v jiných životech.
:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 7:37:27

Návštěvník píše:
Jana píše:
Všetvořící PRÁZDNO

V pozadí projekce mysli a smyslů dokonale statické a neměnné.
:)

Jj, i skála je proti němu upovídaná a hravá.
jen mi nejde do hlavy ani do srdce, jak něco dokonale statického a neměnného, mohlo zrodit člověka... :what:


No, ono to vůbec statické není, protože něco živého není nikdy statické. A "ono" je to živé. Jak správně řekl E. Tomáš.
A navíc je "to" plné až po okraj. Jak správně řekl Nisargadatta.

:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 7:47:44

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jedinec si zřejmě nedokáže představit a pochopit, že v Pra-stavu ani on sám coby poznávající jedinec, ani nikdo jiný neexistuje.

o já se takto klidně rozplynu i na nádraží nebo v divadle i v kině, nemusím to hned svádět na nějaké duchovní vysoké stavy.

Jsi holt geniální, co naplat :D

Ale nejsi sama: ego zmizí komukoliv, kdo usne v noci hlubokým spánkem

takže nic nového pod sluncem :D

Akorát že v tomhle případě chybí uvědomování si nekonečného, prázdného Bytí-Vědomí


To nikdy nechybí. Akorát je to překryto intenzivnějšími dojmy = vnímáním světa. Přesně tak, jak si to Vědomí naplánovalo.
:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 7:53:00

Jana píše:
Jarda Malej píše:
Všechny ty tvary - včetně lidských tvarů - jsou odjakživa - i teď - jen pohybujícími se tvary Prázdna.
Nic jiného neexistuje a nikdy neexistovalo. Neexistuje ani čas a prostor.

Čas i prostor přirozeně existují, tak to už v existenci chodí.
Ale říkejte to někomu kdo neexistuje. :D



Čas neexistuje, vymysleli jsme si ho, tvrdí fyzikové
:D :D :D
Neexistuje ani prostor.


Takže už nikdo nepotřebuje hodinky?
Bůh vytváří čas a prostor, aby mohl prožívat příběhy a nějací blázniví jedinci mu to chtějí překazit. :D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 8:09:06

Jana píše:
Návštěvník píše:Takže už nikdo nepotřebuje hodinky?

Hodinky potřebujeme, jinak by tady byl chaos.


Samozřejmě. V čase se bez hodinek neobejdeš.

:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 8:16:52

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Hodinky potřebujeme, jinak by tady byl chaos.


Samozřejmě. V čase se bez hodinek neobejdeš.

:)

No, hlavně se bez hodinek neobejde čas.

:D


Ale kdež, čas si běží i bez hodinek.
:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 8:35:25

Jana píše:
Návštěvník píše:Ale kdež, čas si běží i bez hodinek.

Jak ho bez časomíry přistihneš, že běží ?


A už je to minulost, co jsi před chvílí napsala.
:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 9:34:09

Návštěvník píše:Vy dva si na tom svém pěkně lpíte. A proto nechápete...

čemu říkáš to svoje?
Návštěvník
 

Poučení vědou

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 28. bře 2014 9:45:18

Jana:
No z pohledu snu, ve kterém se nám to dělí na nás, voly a Bohy, musíme hledat poučení u mudrců.

"Čas neexistuje, vymysleli jsme si ho, tvrdí fyzikové
Neexistuje ani prostor."


V oblasti poznávání hmoty udělala současná věda opravdu skok,
když před časem obrátila část fyziků svojí pozornost k otázce tzv. kvantového pole.
Einsteinovi se to sice moc nezamlouvalo když aktivity svých kvantových kolegů okomentoval výrokem že
"Bůh nehraje v kostky."

Není ale pochyb že předvoj současné vědy je na cestě sladit svoje poznatky
jak s učením mudrců kteří psali již indické Védy, tak i těch co tu žijí s námi.
Fyzika potencionality je zatím ještě ze svých poznatků trochu "vykulená,"
což je způsobeno tím že její závěry jsou převážně teoretické, byť správné.

A tak nám třeba reálně existující kvantový fyzik oznámí že čas s prostorem neexistují.
Na rozdíl od Mudrce který když si třeba pochutnává na koláči, konstatuje že "ten koláč je dobrý,"
čímž ztvrzuje že on i koláč existují.
Proč by to koneckonců neměl říct, když jsou pro něho i po prozření zase jenom
"hory horami a řeky řekami?"
Jsou tady, jsme tu my kteří je vnímáme, je tu jen taková drobnost.
Není to skutečné.


:(
Jarda Malej
 

Re: Poučení vědou

Nový příspěvekod Ja.na » pát 28. bře 2014 11:41:57

Jarda Malej píše: A tak nám třeba reálně existující kvantový fyzik oznámí že čas s prostorem neexistují.

V tomhle je právě, Jardo, ten zakopanej pes.
Pokud poznáváš, čím skutečně jsi a čím skutečně nejsi, tak mizí všechna Tvá ztotožnění, všechny Tvé role, všechny determinace a uvědomuješ se ve finále jen jako čisté vědomé nekonečné Bytí, samadhi.
Když se pak z téhle meditace, ve které poznáváš Skutečnost, vrátíš do toho snu - projekce mysli, tak najednou je tady někdo, kdo je fyzikem, volem, mudrcem...
Ta projekce mysli a smyslů je skvělá, všechno má své místo a řád, Bůh nehraje v kostky, ale je potřeba, aby ta meditace zůstala stále i při té smyslomentální projekci.
Je tady projev fyzika, ano, ale ten, kdo tím fyzikem je, je zase totéž Bytí. Je to možné si tohle zcela reálně uvědomit jako lásku, která je stále stejná, jen má různý projev.
Ten svět není pak mimo Tebe, ale projev světa je v Tobě.

Na rozdíl od Mudrce který když si třeba pochutnává na koláči, konstatuje že "ten koláč je dobrý,"
čímž ztvrzuje že on i koláč existují.

Dobré je si uvědomit, že tahle slova byla jeho poslední na smrtelné posteli. Tedy, bylo tady užívání si existence při plném vědomí pomíjivosti pomíjivého, při plném uvědomění neměnnosti toho, kým jsme.
Opuštění těla je pak něco jako odchod z kina bez lítosti, že ten film končí.
Je to jako uložení se večer do postele, kde usíná naše iluze a zůstává vědomá pravá skutečnost.

Proč by to koneckonců neměl říct, když jsou pro něho i po prozření zase jenom
"hory horami a řeky řekami?"

Smyslové vnímání zůstává stejné, ale ta existence hor, řek a toho všeho už není stejná.
Ta existence je prozářená Bytím, v tom je ta nesmírná krása.
Jsou tady, jsme tu my kteří je vnímáme, je tu jen taková drobnost.
Není to skutečné.

Není to ani skutečné a ni neskutečné, těžko to narvat do nějaké specifikace, která by byla pro mysl stravitelná.

Jediná specifikace, která mi teď v téhle chvíli připadá smysluplná, když si uvědomuji, co to tady kdo píše, snad je, že to je nádherné, že jsi a díky za to.
Ale ani tohle nebude stravitelné pro mysl, pokud bude připoutaná k iluzi oddělenosti a to uvědomění bude klouzat jen po povrchu. Tohle můžeš poznávat jako pravdivé jen z největší hloubi nitra.
V té nejtišší meditaci, ve které nikdo nic neví.

:)

Díky.
Ja.na
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod irulan » pát 28. bře 2014 12:17:35

rafael píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:Jsi celá Jana.

No, taky mě to včera napadlo, že je Rafael celej JÁ, jako každej, ale Rafael si to nejspíš uvědomuje.

:D :D :D

Ona je to s tou vědomou Janou a vědomým Rafaelem legrace, ale je to krásné, když je to vědomé.


ano sme si podobní ..až je přestane časem vláčet mysl a lpění, pak tohle vše pochopí..vědomá pozornost je ta božská síla, a ta nás učí rozlišovat co vytváří mysl a co je srdce lásky a hlavně být zlstat v té pozornosti za tím vším egem a myslí..

takže jsi spokojenej?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 12:40:18

rafael píše:představ si celý vesmír na obloze..a ted si představ že ty jsi celý vesmír a že celý vesmír je zároven v tobě,obojí se prolíná samo v sobě, skrze mysl nepochopitelné....

Pokud vím, tak se tomu říká siddhi - duchovní síly (nadpřirozené schopnosti)
9. Siddhidatrí
Devátá poslední Durga je Siddhidatrí. Sedí na lotosovém květu. Má čtyři ruce, v pravé vrchní drží palici a v nižší drží disk. V levé nižší ruce má lasturu a v horní lotosový květ.

Existuje osm Siddhi (duchovních sil). Podle Markendéja Purány jsou to Anima (schopnost zmenšit se), Mahima (schopnost zvětšit se), Garima (schopnost nabývat váhu), Laghima (schopnost stát se beztížným), Prapti (schopnost se všude dostat), Prakamja (schopnost vědět o přání druhých), Íšttva (schopnost být ve stavu absolutního božství) a Vašttva (schopnost vše si podrobit).

Mahá Šakti dává všem tyto Siddhi. Tato forma Durgy je uctívaná všemi Bohy, Ršimy, mudrci a jogíny. Pán Šiva je uctíván ve formě Ardhanaríšvary, tedy na půl Šiva a napůl Durga. Tehdy, kdy tak jako Duch (Šiva) a Země (Šakti) jsou v jednotě, neboli duchovní a zemské síly v nás jsou v absolutním sjednocení, pak můžeme získat siddhi, plné duchovní schopnosti. Ty v nás zůstanou jedině tehdy, když vyprahne veškerá touha a přání. V devátý den se tedy ctí Durga jako Siddhidatrí, tedy "Ta která dává siddhi". K té se doporučuje nejdříve ctít všechny předešlé formy Velké Bohyně.
Je připomínkou sjednocení se v Bohu.
http://www.gajatri.net/sym/navaratri.html
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 13:17:51

20. Duchovní síly (siddhis) jsou v Já něčím zcela přirozeným


z knihy Adhjátma Dňánača Jógéšvar od Šrí Siddharaméšvara Maharadže

Všechny ´duchovní síly´ neboli siddhis jsou mou vlastní přirozeností. Studium osmi velkých siddhis a studium mého Já je jedno a to samé. I když se osm sil (siddhis) liší, všechny z nich jsou mou vlastní přirozeností, tedy Já. Smysl života je dosažen ve chvíli, když je Já získáno. Poznání a síla je jedno a to samé. Je to má základní vlastnost. Pouze můj oddaný je může získat. Tyto síly nejsou někým jiným dosažitelné. Jednou byla dána lidem v království otázka, taková výzva: ´Kdo zatahá krále za vousy?´ Jeden moudrý muž řekl: ´Já vám to ukážu.´ Když potom král seděl na trůnu, jeho syn, který mu seděl na klíně, ho zatahal za vousy. Podobně osm sil, jež jsou vlastností Já, jsou dosažitelné mým oddaným.

První silou je síla ´vnitřního života´ neboli Anima. Atom, neboli Anu je nejmenší základní částicí, kterou není možné dále dělit. Malá smítka prachu, která jsou ve vzduchu, se nazývají Renu. A nejjemnější částice vzduchu se nazývá ´Paramanu´. Písmeno v abecedě je utvářeno navazováním na základní písmeno, a z písmen se formují slova, a z nich potom věty. Dokud se ´Anu´ nestane ´Renu´, řada písmen nebude utvořena (jazyky sanskrt a marathi mají jinak uspořádanou abecedu, pozn. př.). Svět počal existovat ze životní energie (´čaitanja´). Pastevec (ovčák) jednou řekl velmi sečtělému učenci, že ´všechny védy a osmnáct mytologických eposů má uložené ve své kapse.´ To značí, že si uvědomil, že není nic, než nekonečně malý atom, a realizovat to, znamená uvědomit si Anima, neboli ´vnitřní život´ Siddhi. Zakusil, že spočívá v srdci všech bytostí. Byl nejmenší z nejmenších, a Já i toho nejdrobnějšího hmyzu. ´Já jsem ještě menší než je ta nejmenší věc ve světě a nejryzejší ze všeho ryzího.´ Ten, kdo si to uvědomí, dosáhne Anima siddhi.

Všechna hrubohmotná a jemná těla jsou jako vozy, a je to Bůh Šrí Rama, který je Já (Átman), jenž řídí vůz. Obraťte se čelem k Němu, a staňte se zajedno s Ním. Jakmile zmizí pocit ´já´ a ty´, pak pouze On zůstává. Individualita (džíva) má ve zvyku od sebe rozlišovat věci. Bůh (Šiva) preferuje být Jedním Jediným. Jakmile se oddělíte, a děláte v mysli rozdíly, stáváte se přízemními. Jakmile jste sjednoceni v jeden celek, stáváte se nekoneční. Když tu není žádné ´já´, není tu svět ani pět elementů, a Pravda je chápána ve smyslu ´Vše je jedno, Vše je pouze Já.´ Jste-li si jisti tím, že jste Anu, dosáhli jste Anima siddhi.

Považte, jak krátkou dobu trvá vnímání chuti, když ochutnáte něco sladkého na jazyku. Je to Já, které si dokonce uvědomuje, v kterých koříncích vlasů dochází ke svědění. Není tu nic, co by Já (Ono) nevědělo. Ono je vnitřním vědomím, jež se nazývá Já neboli ´Átman´. Když je člověk zcela přesvědčen o tom, že jeho pravé ´Já´ je nejvnitřnějším usedlíkem ve všech bytostech, tak právě to se stane největším dosažením, neboli siddhis (silou). Když si je voják zcela jistý svou odvahou při útoku na nepřítele, přirozeně v boji dokazuje velkou kuráž. Právě pocit ´já jsem odvážný´ dělá z člověka statečného bojovníka. Abyste přinutili iluzi zmizet, musíte zapomenout na všechny věci z minulosti. Co je v minulosti, musí být námi zváno stále nazpět, aby nás to následovalo, jinak to zmizí. Břidlicová tabule je deska, na kterou se stále něco píše, a potom se to utře a tabule je opět čistá (neboli se smaže minulost, kdy se zapomene na předchozí chyby).

Iluze není v pozadí (v minulosti), a není ani v popředí (v budoucnosti). Je pouze v přítomnosti. Její existence není skutečná. Je to pouze iluze, pomíjivý zjev (prchavé zdání). Vymažte ji z mysli. Zapomeňte i na samotnou mysl. V iluzi je šest principů, tedy pět elementů a Já, neboli Poznání. Kromě toho tu není nic dalšího. Nebojte se vyvinout snahu přemýšlet o čemkoliv. Říkáte a myslíte na věci, protože o nich byla řeč někdy v minulosti. Kdybyste to nedělali, co dalšího by vám zbývalo k pochopení? Nic. Iluze je podivná. Pokud o každém uvažujete jako o hlupákovi či oslovi, a vidíte ho tak, pak se tak všichni začnou jevit. Jenže oni nejsou ve skutečnosti nic než Brahman.

Ráno, 27. 11. 1934




Radžádirádž Satgurunáth Šrí Siddharaméšvar Maharádž kí Džej!
Radžádirádž Satgurunáth Šrí Nisargadatta Maharádž kí Džej!




překlad Aleš Adámek
http://www.advaita.cz/page/3199.20-duch ... rirozenym/
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 13:20:52

Prospěšnost psychických sil

Jsou psychické síly prospěšné, nebo jsou určitým způsobem překážkou na cestě k seberealizaci?

Psychická síla nám nijak nepomáhá realizovat Boha. Ale poté, co nám Bůh dal seberealizaci, může být, měla by být a musí být použita, je-li to Vůle Božského. Jeden z velkých indických duchovních Mistrů, Sri Ramakrišna, říkával, že získání psychické síly znamená zničení možnosti seberealizace. Dosáhnete psychické síly, ale Bůh vám bude odepřen, říkával.
Kdo je vlastníkem veškerých sil? Bůh. Když se ztotožníme s Vlastníkem, veškeré Jeho Vlastnictví se ihned stane naším. Ale když nás Vlastník nezajímá a pláčeme po vlastnictví, bude nám jeho získání bránit v cestě za nejvyšším Cílem. Ve skutečnosti je požehnáním nemít psychické síly před úplnou realizací. Když je získáme příliš brzy, budeme neustále ve světě předvádění se, ve světě zázraků, ve světě magie, a ne ve světě aspirace, zasvěcení a realizace.

Svamiho Vivekanandy, Ramakrišnova nejslavnějšího žáka, původním jménem Narena, se jeho Mistr jednou otázal: "Narene, vedl jsem prostý život po mnoho let a podívej se nyní na mne - vlastním všechny vysoké siddhi. Chtěl bys je ode mne? Nemusíš meditovat, neboť jsem to udělal za tebe. Dám ti všechny své síly." Narenova okamžitá odpověď byla: "Pomohou mi k mé seberealizaci?" Mistr odpověděl: "Můj drahý Narene, to ne. Nepomohou. K seberealizaci ti psychické síly nepomohou. Ale pokud chceš, můžeš je používat po seberealizaci. A když budeš mít tyto psychické síly, lidé se kolem tebe budou shromažďovat a budeš moci lépe sloužit Bohu v lidstvu." Žák odpověděl: "Ne, děkuji. Nejprve chci realizovat Boha. Pak budu pomýšlet na dosažení těchto psychických sil." Tehdy Ramakrišna svému nejdražšímu žákovi před ostatními z hloubi duše požehnal a řekl: "Věděl jsem to. Jenom ty jsi mohl obstát v mé zkoušce. Kdybych se byl zeptal kohokoliv jiného, řekl by jako chtivý člověk: ,Ano, prosím, věnuj mi své síly. Je to od tebe tak milé.´ Ale já jsem věděl, že tvé srdce je naprosto čisté. Chceš Boha, pouze Boha."
http://www.srichinmoy.org/czech/knihovn ... hicke_sily
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod malpan » pát 28. bře 2014 20:02:35

Návštěvník píše:
rafael píše:představ si celý vesmír na obloze..a ted si představ že ty jsi celý vesmír a že celý vesmír je zároven v tobě,obojí se prolíná samo v sobě, skrze mysl nepochopitelné....

Pokud vím, tak se tomu říká siddhi - duchovní síly (nadpřirozené schopnosti)

siddhi jsou síly ne sebeuvědomování se v čemkoliv
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » pát 28. bře 2014 20:08:23

Návštěvník píše:
Prospěšnost psychických sil

Jsou psychické síly prospěšné, nebo jsou určitým způsobem překážkou na cestě k seberealizaci?

Psychická síla nám nijak nepomáhá realizovat Boha. Ale poté, co nám Bůh dal seberealizaci, může být, měla by být a musí být použita, je-li to Vůle Božského. Jeden z velkých indických duchovních Mistrů, Sri Ramakrišna, říkával, že získání psychické síly znamená zničení možnosti seberealizace. Dosáhnete psychické síly, ale Bůh vám bude odepřen, říkával.
Kdo je vlastníkem veškerých sil? Bůh. Když se ztotožníme s Vlastníkem, veškeré Jeho Vlastnictví se ihned stane naším. Ale když nás Vlastník nezajímá a pláčeme po vlastnictví, bude nám jeho získání bránit v cestě za nejvyšším Cílem. Ve skutečnosti je požehnáním nemít psychické síly před úplnou realizací. Když je získáme příliš brzy, budeme neustále ve světě předvádění se, ve světě zázraků, ve světě magie, a ne ve světě aspirace, zasvěcení a realizace.

Svamiho Vivekanandy, Ramakrišnova nejslavnějšího žáka, původním jménem Narena, se jeho Mistr jednou otázal: "Narene, vedl jsem prostý život po mnoho let a podívej se nyní na mne - vlastním všechny vysoké siddhi. Chtěl bys je ode mne? Nemusíš meditovat, neboť jsem to udělal za tebe. Dám ti všechny své síly." Narenova okamžitá odpověď byla: "Pomohou mi k mé seberealizaci?" Mistr odpověděl: "Můj drahý Narene, to ne. Nepomohou. K seberealizaci ti psychické síly nepomohou. Ale pokud chceš, můžeš je používat po seberealizaci. A když budeš mít tyto psychické síly, lidé se kolem tebe budou shromažďovat a budeš moci lépe sloužit Bohu v lidstvu." Žák odpověděl: "Ne, děkuji. Nejprve chci realizovat Boha. Pak budu pomýšlet na dosažení těchto psychických sil." Tehdy Ramakrišna svému nejdražšímu žákovi před ostatními z hloubi duše požehnal a řekl: "Věděl jsem to. Jenom ty jsi mohl obstát v mé zkoušce. Kdybych se byl zeptal kohokoliv jiného, řekl by jako chtivý člověk: ,Ano, prosím, věnuj mi své síly. Je to od tebe tak milé.´ Ale já jsem věděl, že tvé srdce je naprosto čisté. Chceš Boha, pouze Boha."
http://www.srichinmoy.org/czech/knihovn ... hicke_sily


návštěvníku/nice.. musím ti poděkovat protože přesně takto sem to na začátku tohoto vlákna myslel.. bohužel jsem to řekl a napsal svými slovy (možná ne každý mě pochopil jak sem to myslel) , nezlobím se ale na nikoho ani mi nevadí ani jedna reakce na můj příspěvek.. sem rád že jsi to našel/a a dal do příspěvku, děkuji moc.. taky sem rád že lidi ve foru začali hledat a psát reakce proč co a jak ,a to bylo taky účelem.., ještě jednou děkuji
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » pát 28. bře 2014 20:09:50

malpan píše:
Návštěvník píše:
rafael píše:představ si celý vesmír na obloze..a ted si představ že ty jsi celý vesmír a že celý vesmír je zároven v tobě,obojí se prolíná samo v sobě, skrze mysl nepochopitelné....

Pokud vím, tak se tomu říká siddhi - duchovní síly (nadpřirozené schopnosti)

siddhi jsou síly ne sebeuvědomování se v čemkoliv


to co jsem psal jsem nepopisoval nějaké síly.. ale zmizení ega..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 20:31:46

rafael píše:návštěvníku/nice.. musím ti poděkovat protože přesně takto sem to na začátku tohoto vlákna myslel.. bohužel jsem to řekl a napsal svými slovy (možná ne každý mě pochopil jak sem to myslel) , nezlobím se ale na nikoho ani mi nevadí ani jedna reakce na můj příspěvek.. sem rád že jsi to našel/a a dal do příspěvku, děkuji moc.. taky sem rád že lidi ve foru začali hledat a psát reakce proč co a jak ,a to bylo taky účelem.., ještě jednou děkuji


Já jsem to tak také myslela, když jsem pro Janu ofotila kousek textu od K.Minaříka a pak do tohoto vlákna vložila celou kapitolu z oné Minaříkovy knihy.
Proto jsem se tě také ptala, co si ty představuješ pod slovem osvícení.
V textu od K.Minaříka je totiž jen tak mimochodem napsáno, že:

Jak z předcházejícího textu vyplývá, je základem mystického vývoje ovládání mysli jejím potlačováním a soustředěním pozornosti. Ovládnete-li myšlenky a začnete-li udržovat pozornost v napětí tím, že ji budete usměrňovat do nitra, vznikne v nitru jakýsi druh prázdnoty. Cizí myšlení a jednání v ní způsobuje vlny, které mohou být zachovány (čteny).

což odpovídá:
Nejprve chci realizovat Boha. Pak budu pomýšlet na dosažení těchto psychických sil


:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod matej » pát 28. bře 2014 22:02:22

Bavi se par prvnaku---ty veci-cist,psat--a pry I pocitat---ty mohou byt nebezpecne---radej ani o ne nebudem usilovat---neni to prirozene a mohlo by nas to svest z cesty---hruza---
... .. . .. ...
matej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 22:57:03

prvnáci...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků