Absolutno

Absolutno

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. úno 2014 18:49:15

Cesta k dosažení Absolutna vyžaduje nesmírnou nasazenost a neustálou společnost poznání Bytí

Musíte pochopit, jaký je vztah mezi vámi a viditelným světem. Dokud máte koncept, že jste individualita, nikdy nenabydete dokonalou blaženost. Nejste nikým stvořeni. Nemáte žádné rodiče. Vy jste sebe-zářní. Celé panorama, které je vesmírem, je vaší viditělnou formou. Koncepty typu "Já umřu", "Já praktikuji oddanost", "Odcházím do božího příbytku" jsou všechno falešné koncepty. Jak může mít ten, jehož forma pozůstává z celého panoramatického vesmíru, rodiče? Váš samotný život udržuje naživu celý vesmír. Nemáte žádné povinnosti ani jako individualita, ani jako celý všeprostupující Projev. Chybně jste zaměnili své ego za "Já". To je příčina klamu. (126. Nirupana Šrí Nisargadatta Maharadže)
Nirupana 126

Jestliže kontemplujete na přirozenost Paramátman, splynete se svou vlastní přirozeností. Před tím, než dosáhnete Absolutno, je zde Blaženost. Jakmile dojdete do tohoto bodu, všechny pochybnosti, sny a mentální konstrukce se rozpustí. Toto dosažení Absolutna je dokonalou Blažeností (Ánanda). Nelze jej dokonce ani pojmenovat jako Blaženost.

Ptáte se, zda existuje nějaká konkrétní cesta k dosažení své vlastní přirozenosti. Cesta k dosažení Absolutna vyžaduje nesmírnou dychtivost (nasazenost) a neustálou společnost poznání Bytí (Átman). Zde nehovoříme běžným jazykem. Řekněte mi jak jste. Být lidskou bytostí značí mít jistý typ těla. To není forma "Já". Meditujete-li v tichosti, pochopíte, že svět vzešel z atomického poznání vašeho Bytí. Formou Toho, kdo to ví, je celý vesmír. Vy rozpoznáváte sebe sama jako někoho, kdo je omezený tělem. Nicméně poznání v těle vyplnilo celý vesmír a dokonce jej transcendovalo. Celý vesmír vykvetl z poznání Bytí; toho, že jste. Vaše poznání Bytí je vámi vnímáno, ale vy jej chápete za něco jiného. Proto nemáte Sebe-poznání.

Musíte pochopit, jaký je vztah mezi vámi a viditelným světem. Dokud máte koncept, že jste individualita, nikdy nenabydete dokonalou blaženost. Nejste nikým stvořeni. Nemáte žádné rodiče. Vy jste sebe-zářní. Celé panorama, které je vesmírem, je vaší viditělnou formou. Koncepty typu "Já umřu", "Já praktikuji oddanost", "Odcházím do božího příbytku" jsou všechno falešné koncepty. Jak může mít ten, jehož forma pozůstává z celého panoramatického vesmíru, rodiče? Váš samotný život udržuje naživu celý vesmír. Nemáte žádné povinnosti ani jako individualita, ani jako celý všeprostupující Projev. Chybně jste zaměnili své ego za "Já". To je příčina klamu (falešné představy). Kvůli významu, který jste na sebe uvalili, přebíráte břímě povinností na svou hlavu. Ve skutečnosti žádnou povinnost nemáte. Tělesné vědomí, zvyk považovat tělo za "Já", vás neopustilo. Proto přebíráte pocit zodpovědnosti. Ten, kdo pochopil a toto vše transcendoval, nemá potřebu sem chodit. Lidé by měli jít za ním!

Koncept je nic než ozdoba. Ten, kdo využívá ozdobu, není ozdobou. Jakmile je pociťováno "jáství", to samo je dualita. Správný stav je před ním. Vědění (poznání) je kvalita. Má Ten, kdo zná vědění (poznání), kvalitu? Vyslovujete slova Brahman, Bůh, atd., ale jaký význam z nich získáváte? Vaše slova vás mohou podsmeknout a nechat upadnout. Prostě naslouchejte. Džňánin bude mít z naslouchání našich slov bolehlav. Pokud zaujmete pózu, zajisté se dostaví potíže. Nepřijímejte žádnou pózu. Pouhé intelektuální pochopení nestačí.
Šrí Nisargadatta Maharadž
Návštěvník
 

Re: Absolutno

Nový příspěvekod Honzam » sob 22. úno 2014 20:53:20

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Absolutno

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 23. úno 2014 9:32:16

Návštěvník píše:Toto dosažení Absolutna je dokonalou Blažeností (Ánanda).Nelze jej dokonce ani pojmenovat jako Blaženost.


:)
Návštěvník
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků