O diskuzi

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 10:52:29

vostalpetr píše:
jako odstrašující příklad, jak nemá smysl diskutovat :td:


Ale má,
má smysl diskutovar, když někdo píše pololži jako např. ty,
že Jiho vás pověřil

To jsou sračky,
to vy jste si na Jihovi vydyndali buzerování druhejch,
proto že vám ti druzí nešli pod nos



ty píšeš přímo lži :sos:

několikrát jsem tě upozornila na to, že jsem si ty pravidla co Jirka nastavil na JZ ani nevymyslela, ani nevydyndala 8)

v urážkách jsi přímo GURUMISTR
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 11:25:05

vostalpetr píše:A jak mně vysvětlíš, když všechno tak dobře víš,
že Lucky může mazat a zamykat
když není moderátor ???

Jakto že to samé může Miroslav, nebo on je snad moderátor ???

kdo je tam moderátor ????


dvakrát jsem ti to už psala, že netuším jak je možný že má Luck práva globálního moderátora !

a že to buď je proto, že když sekl s moderátorstvím, nebo že má nějakou zvláštní dohodu s JIHO :what:

Miroslav je globální moderátor - má to napsané u avatáru, stejně jako ostatní moderátoři

nebo se podívej do seznamu moderátorů a admínů a máš tam i od kdy mají moderátorská práva

jiho
ModerátorAndegard
Globální moderátor pralesAlík
Globální moderátor Lída
Globální moderáto rlama
Globální moderátor zulu
Globální moderátor Miroslav
Globální moderátor Šumle
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 11:29:20

vostalpetr píše:A jak mně vysvětlíš,
že mě před časem Miroslav vyloučil,
když podle pravidel, co tam máte napsaný mně může dát tak jedině žluotu kartu a ne mě vyloučit ????

Máte tam bordel,
úplně stejně jako je v naší demokracii....

Každej si tam dělá co chce,
a já samozřejmě nejvíc.... :D


globální moderátor Miroslav tě zablokoval po tom, co jsi dostal žlutou kartu
když se na to za něj svezla od ostatních vlna kritiky (mimo jiné i ode mně) tak se řešilo jak moderovat dál a protože to nikdo další nechtěl dělat, tak jsem to vzala. radost jsem z toho neměla, protože vím jak je to náročné a taky mi nedělají radost moderátorské zásahy, mám za to, že by se snad lidi mohli mezi sebou vyhovět tak, aby se našla cesta, která je přijatelná pro všechny, nebo aspoň pro většinu ...
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 11:31:52

jj a mimo jiné jsem to byla já, kdo v okamžiku kdy dostal práva globálního moderátora napsal všem ostatním včetně JIHA návrh tě odblokovat (nikdo nebyl proti), tak tě MIroslav zase odblokoval

ale klidně si piš dál ty svoje lži a urážej lidi a urážej se sám ... :yeah:
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 11:36:13

vostalpetr píše:
a že to buď je proto, že když sekl s moderátorstvím, nebo že má nějakou zvláštní dohodu s JIHO


Tak vidíš,
tak si to tam na Luckově guru webu užijte
a diskutujte podle něho

Já na guru weby nechodím... :D


podle mně nemá valného smyslu s Luckem diskutovat a hlavně psát svoje postřehy, podle mne on má zájem jen otázky, které pak zodpovídá podle sebe

proto jsem mu taky přestala psát na jeho vlákno 551 a ani nereaguji na jeho příspěvky, dlouhodobě se ukazuje, že to vede akorát k nespokojenosti (jeho) nebo k zbytečným nedorozuměním :confused:
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 11:44:23

vostalpetr píše:
Existuje jediná cesta : neztotožnovat se se svými pocity, co u mě vznikají z toho, že někdo píše tak a tak a to a to

...


jasně a do té doby ať si každý dělá co chce podle své osobní libosti bez ohledu na to, jak to působí na něj, ostatní a celé to prostředí

když víš, že existuje jediná cesta, proč se tak ztotožňuješ se svými pocity když dochází k moderování tvých příspěvků ? a až tak že píšeš lži a urážíš lidi ?

když ty tu mažeš příspěvky které vůbec nejsou v tvém chlívku Vostálovo, tak je to OK, ale nedej bože, když po opakovaných prosbách Evy ti někdo něco někam přesune ...

připomíná to

"zloděj křičí chyťte zlodejě" :D

užívej si to dosyta

pa

musím mimo PC
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 11:53:50

vostalpetr píše:
jen nevím, podle čeho budeš posuzovat, co se k tématu hodí nebo nehodí,
ten posudek bude vždy subjektivní



tak hele, když se zavedly nová pravidla na JZ, tak jsem učinila pokus o vyjasnění právě toho co je mimo mísu a co ne

"Ještě naposledy se vrátím k těm usilovným pokusům o veřejné probrání toho jak kdo a proč jednotlivé příspěvky a formu vyjádření vnímá jako OT ještě před spuštěním plné verze nového fóra. Za důležité totiž pokládám co nejpřesnější vymezení tzv. mantinelů především od správce webu a dále od těch, co jsou pověřeni moderováním. To proto, že názory na OT (míchání jablek s hruškami) a formu vyjádření co je O.K. a co ne, se různí. Těžko dojdeme všichni vzájemné shody.

Jablka hrušky … jeden bude důsledně trvat na tom, že OT je vše co se netýká přímo jablek, druhý v dobré vůli písne nějaké zkušenosti k hruškách, protože prostě vnímá, že se jedná o příbuznou formu ovoce a dle něho je to v pořádku a ne OT.

Všeobecně se snad dá shodnout na tom, že čím striktnější vymezení bude, tím menší prostor pro vyjádření všech souvislostí a případných jiných úhlů pohledu k jedné problematice."

nikdy nebudeme mít na to všichni shodný názor, proto to bude na rozhodnutí moderátorů nebo správce

a ten můj moderátorský zásah byl na prosbu Evy, ona si rozhodla co chce vymazat (nejen tebe ale i milipinovy reakce i Miroslavovy), tvoje komunikace s milipenem byla přesunuta


nikdo neřval, jenom ty ... a kdyby jenom řval - urážel jsi opakovaně mně a ostatní a nejen na JZ, pokračuješ s tím tady


tím končím pa 8)
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 12:01:21

vostalpetr píše:
když víš, že existuje jediná cesta, proč se tak ztotožňuješ se svými pocity když dochází k moderování tvých příspěvků ? a až tak že píšeš lži a urážíš lidi ?


Proč bych zrovna já jako jedinej, navíc nic nepraktikující, tedy v egu hluboko vězící neměl mít pocity ???

...


protože jsi to ty kterej řve, uráží lidi a uráží se, protože jsi to ty, kterému tu vadí
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 12:08:31

vostalpetr píše:
Všeobecně se snad dá shodnout na tom, že čím striktnější vymezení bude, tím menší prostor pro vyjádření všech souvislostí a případných jiných úhlů pohledu k jedné problematice."


Jako by jsi to neznala z praxe politiky,
můžeš vymezovat a zúžovat prostor jak chceš,
skulinka se vždy dá najít

A tak dál a dál a dál,
a stejně se všechno dá obejít

Co kdyby to bylo obráceně, to co píšeš ???




Žádné vymezení znamená větší prostor pro vyjádření všech souvislostí a případných jiných úhlů pohledu k jedné problematice."



to věděli i staří kabalisti

jestliže má nějaký systém PRAKTICKY FUNGOVAT
musí se najít optimální vymezení prostoru
příliš těsná pravidla - mantinely, tak se to zmrtví a přestane být funkční
příliš volná pravidla - mantinely, tak se to rozpadne a přestane být funkní

zkouší se to systémem pokusů a omylů - vyvažováním do středu

čus :)
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 12:10:51

vostalpetr píše:
protože jsi to ty kterej řve, uráží lidi a uráží se, protože jsi to ty, kterému tu vadí


Mně stará JZ vůbec nevadila,
pak to začalo jiným vadit,
tak ted to zase vadí mně

akce, reakce, akce reakce.....možná i rekreace.... :D


Házíš na mě to, s čím jsem nezačal, jen jsem to rozvinul,
místo abych někomu psal že je troll, pošlu jej raději někam

Je to kratší,
kratší je lepší...


mně taky stará JZ nevadila
proto píšu ráda sem na poradnu a nejradši jako návštěvník, což vadí tobě :yeah: protože tobě furt něco vadí, stejně jako Luckovi - pak musíte pořád protestovat 8)

tak ahoj zase někdy příště
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » pon 14. říj 2013 12:25:43

vostalpetr píše:
což vadí tobě


Jo vadí,


ano to je typické a chtěl by jsi, abych tu psala pod ozačením, abych ti vyhověla, aby bylo OPĚT PO TVÉM !

píšu ve stejném duchu, většina lidí mně pozná, stejně jako já poznám kdo píše i když jako návštěvník nebo střídá nicky :D
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 12:26:34

aby to bylo pro tebe přehledné :D

prd, budu si psát tak jak mi to pravidla tohoto fóra dovolují :)
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 12:28:05

vostalpetr píše:
píšu ve stejném duchu,


Na duchy nekoukám...


tak to bude pro tebe nepřehledné no :D
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 12:30:57

vostalpetr píše:
prd, budu si psát tak jak mi to pravidla tohoto fóra dovolují :)


No jen si piš, já také využiju zdejších pravidel,
nebot zde není pravidlo, že musím diskutovat slušně... :D


dokonce ani smysluplně ne

to je právě unikátní na tomto fóru, že je vše dovoleno a přitom se tu moderuje daleko více než na JZ :)
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 13:55:30

vostalpetr píše:Já mohu nadávat, vy si můžete moralizovat,
ale není to prostě nic platné

ani mně a ani vám...



rozdíl je v tom, že tobě to vadí a mně ne :D
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 13:57:27

vostalpetr píše:
Při současné podobě a funkčnosti tohoto fóra,
by odebrání funkce moderátora spojené s případným vyhoštěním,
mohlo být pro dotyčného důvodem k malé oslavě.


Tak že sis o to ještě furt nezažádal,



a to je přece jasné, proč to neudělá, nemohl by moderovat svoje vlákna podle svých představ :) a musel by prosit jako například Eva :)
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2013 13:58:29

vostalpetr píše:Dám vám hádanku,
víte jak nejlépe se překočí vlastní stín ???



vlastní stín nikdo nepřekročí, bude přeskakovat akorát ty druhých :D
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 10:01:25

vostalpetr píše:
Podle pravidel napsaných na foru mě nemůžete zrušit registraci i kdyby jste mně dali tisíc žlutejch karet,
pokud to někdo udělá,
řídí se jen nějakou svou představou ve svý hlavě, nikoliv pravidly...


Za napadání a vulgaritu se budou udělovat žluté karty i tady!


pravidla vyhlášená na JZ jsou uveřejněné zde: http://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.php?f=26&t=307

mimo jiné je to například toto:

"a. Uživatel se zavazuje přispívat obsahem odpovídajícím tématice daného fóra, administrátor může kdykoliv bez udání důvodu přesunout případně i mazat příspěvky uživatelů, porušujících tato pravidla

b. Uživatel se zavazuje nepřispívat pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, obscením, vulgárním, zastrašujícím, sexuálně orientovaným nebo jakýmkoliv jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony ve vaší zemi, České republiky, kde sídlí phpBB.cz, nebo platné mezinárodní právo.

c. Dříve než založíte nový téma (topic / thread), použijte funkci Hledat a zjistěte si, zda vaše téma již zde není někde probíráno.

d. Při zakládání témat s žádostmi o pomoc se snažte použít název příspěvky odpovídající vašemu problému. Témata typu "Pls pomozte", "POMOOOC!!", "Poraďte" a podobně budou nemilosrdně mazána.

e. Dbejte prosím na dobré mravy (netiketu) a také na to, že ne každý je v oboru znalý a zkušený."



KAŽDÝ UŽIVATEL JE POVINEN DODRŽOVAT TATO PRAVIDLA. PŘI JEJICH PORUŠENÍ HROZÍ TRVALÉ VYLOUČENÍ Z FÓRA (BAN).

POZN.: Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo kdykoli tato pravidla aktualizovat podle potřeb fóra.
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 10:05:58

Netiketa znamená toto:

"Netiketa je soubor pravidel a zásad slušného chování v prostředí počítačových sítí a elektronických komunikací. Konkrétní obsah těchto pravidel a zásad se vyvinul v době akademické minulosti Internetu, a bez zásadnějších změn platí i dnes, kdy je Internet v rukou komerční sféry a používá se i pro komerční účely a na komerční bázi. Pravidla netikety by však měla být dodržována i mimo Internet."

Motto:

Ani při elektronické komunikaci, ať již v rámci Internetu, například elektronickou poštou či v jiném prostředí, by si lidé neměli nadávat, častovat se nevybíravými výrazy, urážet se apod. – v tomto ohledu se slušné chování v prostředí počítačových sítí nijak zásadněji neliší od slušného chování kdekoli jinde.

Všichni jsme lidé. Nikdy nezapomínej, že ten, kdo čte tvůj příspěvek je člověk – osoba, kterou můžeš snadno urazit a ponížit. Není slušné urážet druhé. Nikdy nepiš na Internetu nic, co bys nedokázal druhému říci do tváře. Když už chceš druhého napadat, sděl to předem. Řiď se na Internetu stejnými pravidly jako v reálném životě. Tedy: Chovej se eticky. Porušování zákona je špatná Netiquette.

Uvědom si, kde se zrovna nalézáš. Zvyklosti jsou na různých webech různé. Nejdříve se dívej kolem sebe, pak se projev.
Když vkládáš komentář ke článku, vyjadřuj se k obsahu článku a nenapadej ani autora, ani ostatní komentující. Pokud chceš debatovat o něčem jiném co tě zajímá, založ příslušné téma v diskusním fóru.

Měj ohled na ostatní. Je v pořádku, když si myslíš, že to, co právě děláš, je nejdůležitější věc ve vesmíru. Ale neočekávej od ostatních, že s tebou budou souhlasit. Přečti si nejdříve tento dokument, než se aktivně projevíš. Zvaž, kdy je dobré použít přímý mail (oslovit přímo) a kdy umístit příspěvek do veřejné diskuse. Piš příspěvky, které jsou k věci. Máš-li příspěvek na jiné téma, najdi pro něj vhodnou diskusní skupinu. Pokud nesouhlasíš s obecnou úrovní či zaměřením serveru či diskusí, neříkej všem ostatním, jak jsou pitomí. Prostě jdi pryč.

Nedělej ostudu sám sobě. Zkontroluj si po sobě pravopis. Piš o tom, čemu rozumíš a tak, aby to dávalo smysl. Nepokládej „návnady“ pro flame-war. (Neprovokuj.)

Poděl se o své znalosti. Znáš-li odpovědi na kladené otázky, pak je poskytni. Pokud obdržíš odpovědi od uživatelů přímo do e-mailu, vytvoř shrnutí, „FAQ“ a umísti jej do diskuse.

Měj svou vášeň pro diskuse pod kontrolou. Neodpovídej na provokativní příspěvky. Nenadávej ostatním za chyby v českém nebo anglickém jazyce. Jestli jsi umístil provokativní příspěvek nebo jsi spustil či přispěl k „flame war“, omluv se.

Respektuj právo na soukromí druhého.

Nezneužívej svou moc (například i velké znalosti). Čím více jí máš, tím je důležitější, abys s ní zacházel citlivě a korektně.
Promíjej chyby ostatním. Také jsi kdysi (s čímkoliv) začínal!"
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 11:38:13

vostalpetr píše:Mám na háku vaše pravidla...


to je OK

řešení pro tebe i pro lucka i pro všechny ostatní, co jim to VADÍ a nevyhovuje je

"Měj ohled na ostatní. Je v pořádku, když si myslíš, že to, co právě děláš, je nejdůležitější věc ve vesmíru. Ale neočekávej od ostatních, že s tebou budou souhlasit.

Pokud nesouhlasíš s obecnou úrovní či zaměřením serveru či diskusí, neříkej všem ostatním, jak jsou pitomí. Prostě jdi pryč. "


já bych to doplnila:

jít tam, kde se cítíš dobře a kde ti to lépe vyhovuje. chodit do hospody, když tvůj šálek čaje je komorní prostředí čajoven či meditačních místností a stěžovat si tam na hluk a lítající pulitry a vést tam řeči o špatné úrovni prostředí a lidí co tam chodí je k ničemu. respektive je to otravující jak pro tebe, tak pro další lidi. stejně tak naopak když se nudíš v komorním prostředí, tak nemá smysl na to nadávat, řešení je zajít se pobavit do pořádnýho baru :)
zulu
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků