Empatie

Re: Empatie

Nový příspěvekod Jana » úte 05. čer 2018 10:24:12

Návštěvník píše:Jani, nemám pocit, že bych chtěla někoho banovat...., jak jsem psala, moc ho nečtu... a jsou to tvé stránky.
Možná by mohl zabanovat Návštěvník, kterému to vadí, jestli má práva a má pocit, že by to něčemu pomohlo..., možná by tu psalo více lidí, když by se tu neobjevoval fekál, nevím....

Návštěvník, kterému to vadí, má také banovací práva. Co se týče banování, jsem na tom podobně jako Ty a podobně jsou asi na tom i ostatní, kdo tady ta banovací práva mají, jinak by byl už zabanovaný.

Možná tohle vyšilování a urážení druhých probouzí spíš soucit, protože takový člověk má obvykle problém s vlastním sebepřijetím.

Možná spíš budí dojem zoufalce žebrajícího dost nešťastným způsobem o bezpodmínečné přijetí, než že je jen neurvalý agresor.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 10:27:06

To bych neřekla. Má svůj styl, který ho asi baví, rákosku, a já to z vás vytluču, ale ono se to míjí účinkem, stejně jako např. tvé povídání o lásce... :-)
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 10:45:51

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:možná by tu psalo více lidí, když by se tu neobjevoval fekál, nevím....

Nejspíš ano, v těch obdobích se tu snáz objevují postřehy, které mohou být leckomu z těch co to tu čtou užitečné.

Pokaždé, když se objeví příval fekálů, se celková atmosféra na Poradně změní
a Poradna je pak především prostorem k odreagovávání se.

Zájem diskutovat o tom, co může být skutečně nápomocné, zeslábne nebo zmizí.

Jen Jana může rozhodnout, čemu z toho dá na fóru prostor.
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 10:49:36

Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 10:53:46

Vostálpetr žádný problém nemá. Je prostě extrémně spontánní bez ohledu na to, co se "sluší".
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 10:59:50

Naopak, seš přímo vzornej příklad univerzálního antiempatika,

kterej se tady odreagovává na ostatních


To já speciálně kvůli tobě ty pako,

to aby jsi se naučil bejt empatickej k neempatickej lidem

a furt tady neknoural,

a začal už bejt takovej, jakej požaduješ bejt po mě...


A jakejže ?

No empatickej...............


PS.

To je neskutečný co ty jsi za sráče...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 11:10:12

Návštěvník píše:Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...

Když někdo po mnoho let pečuje v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, pak aby to vůbec ustál, musí začít naprosto popírat existenci čehokoliv negativního a pořád znovu a znovu se utvrzovat ve svém pozitivním přístupu ke všemu.

V jeho reakcích na to, co se děje, mu Poradna umožňuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji, nejvíc právě díky těm nejnegativnějším a nejsprostším projevům, které se tu objevují.
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Jana » úte 05. čer 2018 11:10:52

vostal petr píše:
Návštěvník píše:To bych neřekla. Má svůj styl, který ho asi baví, rákosku, a já to z vás vytluču, ale ono se to míjí účinkem, stejně jako např. tvé povídání o lásce... :-)


....


A i kdybys měl pravdu a byli jsme to nejhorší, co si lze představit, co je Ti do toho?

Proč sem chodíš, když Ti nevyhovujeme takoví, jací jsme?

Proč si nenajdeš někoho, kdo Ti vyhovuje a nebavíš se jen s nim?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Empatie

Nový příspěvekod Jana » úte 05. čer 2018 11:16:26

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...

Když někdo po mnoho let pečuje v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, pak aby to vůbec ustál, musí začít naprosto popírat existenci čehokoliv negativního a pořád znovu a znovu se utvrzovat ve svém pozitivním přístupu ke všemu.

V jeho reakcích na to, co se děje, mu Poradna umožňuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji, nejvíc právě díky těm nejnegativnějším a nejsprostším projevům, které se tu objevují.


Možná Tvůj pohled má něco do sebe, kolegyně říkala, že tohle povolání je ta nejlepší karmajóga.

Mysl se musí pustit veškerého negativního posuzování minulosti - kdo je viník, kdo za tohle může, mysl se musí pustit veškerých starostí o budoucnost, protože možná ani žádná budoucnost není.

Jediné co je možné, zcela jako ego zmizet ze scény a dovolit, aby Boží láskyplná přítomnost si dělala to svoje.

A je nádherné, jak v ní mizí strach, pláč, trápení i bolest.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 11:18:16

Třeba si v každodenním živém kontaktu s okolím nemůže dovolit dávat najevo, co doopravdy cítí, a potřebuje se pak někde na ostatních odreagovat


Já mám náhodou skvělýho "tchána"

takže když mě to popadne, tak si jdu trénovat svatost s ním,

proti němu jsou ty vaše kydy procházkou rájem...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 11:20:01

A i kdybys měl pravdu a byli jsme to nejhorší, co si lze představit, co je Ti do toho?

Proč sem chodíš, když Ti nevyhovujeme takoví, jací jsme?

Proč si nenajdeš někoho, kdo Ti vyhovuje a nebavíš se jen s nim?


Já se bavím s každým,

páč jsem empatickej...

To jenom ty nevíš, co to je bejt empatickej....
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Jana » úte 05. čer 2018 11:22:08

vostal petr píše:
A i kdybys měl pravdu a byli jsme to nejhorší, co si lze představit, co je Ti do toho?

Proč sem chodíš, když Ti nevyhovujeme takoví, jací jsme?

Proč si nenajdeš někoho, kdo Ti vyhovuje a nebavíš se jen s nim?


Já se bavím s každým,

páč jsem empatickej...

To jenom ty nevíš, co to je bejt empatickej....


:D

Asi se mám od Tebe hodně co učit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 11:24:13

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...

Když někdo po mnoho let pečuje v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, pak aby to vůbec ustál, musí začít naprosto popírat existenci čehokoliv negativního a pořád znovu a znovu se utvrzovat ve svém pozitivním přístupu ke všemu.

V jeho reakcích na to, co se děje, mu Poradna umožňuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji, nejvíc právě díky těm nejnegativnějším a nejsprostším projevům, které se tu objevují.


Možná Tvůj pohled má něco do sebe, kolegyně říkala, že tohle povolání je ta nejlepší karmajóga.

Mysl se musí pustit veškerého negativního posuzování minulosti - kdo je viník, kdo za tohle může, mysl se musí pustit veškerých starostí o budoucnost, protože možná ani žádná budoucnost není.

Jediné co je možné, zcela jako ego zmizet ze scény a dovolit, aby Boží láskyplná přítomnost si dělala to svoje.

A je nádherné, jak v ní mizí strach, pláč, trápení i bolest.



A ještě nádhernější bude, až z ní zmizí to pozitivní...

Nebudu si pak muset honit triko s tím negastivním, co furt tak sveřepě potlačuješ...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 11:26:29

Asi se mám od Tebe hodně co učit.


Já ti klidně půjčím tchána, když mu koupíš pět piv denně tak si s tebou bude povídat klidně celej den,

a když to vydržíš,

tak tě církev katolická prohlásí za svatého,

nebot se bude jednat o nezpochybnitelný zázrak...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 11:36:56

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...

Když někdo po mnoho let pečuje v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, pak aby to vůbec ustál, musí začít naprosto popírat existenci čehokoliv negativního a pořád znovu a znovu se utvrzovat ve svém pozitivním přístupu ke všemu.

V jeho reakcích na to, co se děje, mu Poradna umožňuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji, nejvíc právě díky těm nejnegativnějším a nejsprostším projevům, které se tu objevují.


Možná Tvůj pohled má něco do sebe, kolegyně říkala, že tohle povolání je ta nejlepší karmajóga.

Mysl se musí pustit veškerého negativního posuzování minulosti - kdo je viník, kdo za tohle může, mysl se musí pustit veškerých starostí o budoucnost, protože možná ani žádná budoucnost není.

Jediné co je možné, zcela jako ego zmizet ze scény a dovolit, aby Boží láskyplná přítomnost si dělala to svoje.

A je nádherné, jak v ní mizí strach, pláč, trápení i bolest.

Jako nádherné (= opak ohavného) to vidí a hodnotí ego, které se potřebuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji.
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Jana » úte 05. čer 2018 11:38:03

vostal petr píše:

A ještě nádhernější bude, až z ní zmizí to pozitivní...

Nebudu si pak muset honit triko s tím negastivním, co furt tak sveřepě potlačuješ...


Možná Ti rozumím.

Může být celé to osobní prožívání vyřazeno z provozu. Může zmizet schopnost vnímat vnitřně cokoliv odděleně, může zmizet i láska, kdy nic s ničím nemá nic společného, žádná blaženost, žádná radost, žádné štěstí, nic. Není to špatný stav. Je to jen KLID, kterému nic nechybí. I náznak čehokoliv víc by byl navíc, zbytečný, nepatřičný, nic nechybí, nic není ani dobré, ani špatné, prostě nic. Klid, který nemá chybu. Co chtít víc? Vyvanutí, které nemá problém nebýt nic. Nic víc nemůže být něco víc.

A může tady být to, o čem tady celé roky píšu, nádherná blažená existence, která je vším, která je láskou, Božstvím, krásou, štěstím, spojením.

Je možné ochutnat obojí.

Nebýt ničím, i být vším.

Případně je možné být jen něčím a tím ostatním nebýt a pak je tady možné celé spektrum prožívání všeho možného.

A nakonec je tady i to čtvrté, kdy tohle vše je jedno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 11:46:28

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jana ta potřebuje hlavně potravu pro mysl a Petr ji dobře zásobuje, ta ho nezabanuje :-) I za cenu toho, jaké stránky jsou...

Když někdo po mnoho let pečuje v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, pak aby to vůbec ustál, musí začít naprosto popírat existenci čehokoliv negativního a pořád znovu a znovu se utvrzovat ve svém pozitivním přístupu ke všemu.

V jeho reakcích na to, co se děje, mu Poradna umožňuje znovu a znovu se ztotožňovat jen s pozitivním postoji, nejvíc právě díky těm nejnegativnějším a nejsprostším projevům, které se tu objevují.


Možná Tvůj pohled má něco do sebe, kolegyně říkala, že tohle povolání je ta nejlepší karmajóga.

Mysl se musí pustit veškerého negativního posuzování minulosti - kdo je viník, kdo za tohle může, mysl se musí pustit veškerých starostí o budoucnost, protože možná ani žádná budoucnost není.

Jediné co je možné, zcela jako ego zmizet ze scény a dovolit, aby Boží láskyplná přítomnost si dělala to svoje.

A je nádherné, jak v ní mizí strach, pláč, trápení i bolest.

vostal petr píše:A ještě nádhernější bude, až z ní zmizí to pozitivní...

Nebudu si pak muset honit triko s tím negastivním, co furt tak sveřepě potlačuješ...

Neboj, především díky Tvým negativitám, které tu na ni a na ostatní chrlíš, má možnost dál a dál tady projevovat láskyplný přístup a znovu a znovu tak posilovat ten pozitivní aspekt ega.

Tím se bohužel znovu a znovu blokuje možnost, aby bylo

Jana píše: celé to osobní prožívání vyřazeno z provozu. Může zmizet schopnost vnímat vnitřně cokoliv odděleně, může zmizet i láska, kdy nic s ničím nemá nic společného, žádná blaženost, žádná radost, žádné štěstí, nic. Není to špatný stav. Je to jen KLID, kterému nic nechybí. I náznak čehokoliv víc by byl navíc, zbytečný, nepatřičný, nic nechybí, nic není ani dobré, ani špatné, prostě nic
.
Návštěvník
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 11:56:43

Možná Tvůj pohled má něco do sebe, kolegyně říkala, že tohle povolání je ta nejlepší karmajóga.


To se kolegyně plete,

cílem karmajogy je poznání že nejsem konatel,

a k tomu lze nejlépe dojít přes jednoduchou činnost, nikoliv skrze činnost jenž na nás působí negativně,

a do které jsme pocitově zaangažovaní a vězíme v tom až po uši

a musíme si to kompenzovat nákejma pozitivismama...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod vostal petr » úte 05. čer 2018 12:01:23

Neboj, především díky Tvým negativitám, které tu na ni a na ostatní chrlíš, má možnost dál a dál tady projevovat láskyplný přístup a znovu a znovu tak posilovat ten pozitivní aspekt ega.

Tím se bohužel znovu a znovu blokuje možnost, aby bylo


já zůstanu svůj stůj co stůj...

Děti ji to zbaštěj, ale já ne,

já ji za sladký kydy naopak nakopu zadek...
vostal petr
 

Re: Empatie

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 12:09:45

vostal petr píše:
Neboj, především díky Tvým negativitám, které tu na ni a na ostatní chrlíš, má možnost dál a dál tady projevovat láskyplný přístup a znovu a znovu tak posilovat ten pozitivní aspekt ega.

Tím se bohužel znovu a znovu blokuje možnost, aby bylo


já ji za sladký kydy naopak nakopu zadek...

Je to od Tebe opravdu laskavé, že chrlením svých negativit tak umožňuješ,
aby ve svých reakcích na to co píšeš pořád znovu v sobě aktivovala a posilovala pozitivní aspekt svého ega

:yes:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků