stejní nebo různí?

stejní nebo různí?

Nový příspěvekod Kahau » úte 17. zář 2013 10:00:53

lidé ač v mnoha věcech jsou stejní,
jsou stejně tak v mnoha věcech různí


Mám takovou vzpomínku z dětství, kdy mě vždy překvapilo, že např. v rodině mého kamaráda dělají věci jinak.
A vlastně překvapuje mě to stále, kam až ta rozdílnost může jít. Někdy nezbývá než povzdech "to nepochopím!"
Kahau
 

Re: stejní nebo různí?

Nový příspěvekod plm » úte 17. zář 2013 13:56:02

Kahau píše:
lidé ač v mnoha věcech jsou stejní,
jsou stejně tak v mnoha věcech různí


...překvapuje mě to stále, kam až ta rozdílnost může jít.

Mě taky. I různost, s jakou se na to reaguje. Někdy to, co druhý vidí jinak, naštve, a hned je plno nápadů, jak mu to otlouct o hlavu, nebo si řeknem vida!!! Takhle to vidět by mě jakživo nenapadlo! Jak to asi myslel? Z čeho při tom vycházel? V rozhovoru si pak můžem uvědomit i souvislosti, které by předtím ani jednoho z nás nenapadly, ale taky to může skončit povzdechem

"to nepochopím!"
plm
 

Re: stejní nebo různí?

Nový příspěvekod irulan » úte 17. zář 2013 14:13:48

plm píše:Mě taky. I různost, s jakou se na to reaguje. Někdy to, co druhý vidí jinak, naštve, a hned je plno nápadů, jak mu to otlouct o hlavu, nebo si řeknem vida!!! Takhle to vidět by mě jakživo nenapadlo! Jak to asi myslel? Z čeho při tom vycházel? V rozhovoru si pak můžem uvědomit i souvislosti, které by předtím ani jednoho z nás nenapadly, ale taky to může skončit povzdechem

"to nepochopím!"

:) hezke vyjádření...a kdyz pochopim a třeba až na pokolikate, třeba pochopim i něco dalšího o sobe. Možna musíme otevrenim se pochopit a přijmout postoje a situace druhých, nebo si je sami zažít abychom pochopili. A proc? Snad abychom necitili zadnou vylucnost..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: stejní nebo různí?

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 15:17:18

a v tom,že se nechápem---sme stejní--zatím
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: stejní nebo různí?

Nový příspěvekod Linda » stř 18. zář 2013 12:17:16

Jana píše:Pokud se na nás díváme skrz posuzující mysl, tak jsme každý jiný, pokud se díváme očima lásky, tak jsme stejní.

Prostě je možné si vybrat.

:)

Teoreticky ano.

Díky zkušenostem, před které nás život staví a které si nikdo z nás nemůže úplně svobodně vybírat, dochází v nás pomalu ke změnám - někdy. Někdy na čas nastane období, kdy trváme na svých navyklých postojích. Jak to bude probíhat dál, nevíme. Nemáme možnost do procesů vnitřního zrání zasáhnout a vybrat si.

Ke změně osobního pohledu v neosobní dojde. Ve chvíli, kdy to k ní dozraje.

Co může napomoci změně?

Odevzdanost
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: stejní nebo různí?

Nový příspěvekod Kahau » pát 20. zář 2013 14:22:32

plm píše:
Kahau píše:
lidé ač v mnoha věcech jsou stejní,
jsou stejně tak v mnoha věcech různí


...překvapuje mě to stále, kam až ta rozdílnost může jít.

Mě taky. I různost, s jakou se na to reaguje. Někdy to, co druhý vidí jinak, naštve, a hned je plno nápadů, jak mu to otlouct o hlavu, nebo si řeknem vida!!! Takhle to vidět by mě jakživo nenapadlo! Jak to asi myslel? Z čeho při tom vycházel? V rozhovoru si pak můžem uvědomit i souvislosti, které by předtím ani jednoho z nás nenapadly, ale taky to může skončit povzdechem

"to nepochopím!"


Jo v rozhovorech se taky snažím o pochopení. Ten pozdech "to nepochopím" nebyl mířen do řad tohoto fóra, kde jsem chvíli, ale souvisí s tím, že jsem krátce předtím četl článek o holocaustu v Treblince.
To nepochopím
Kahau
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků