Upřímné sebepoznávání

Re: agresivita

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 21:31:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=140&t=7752#p126086

Svými slovy, co chceš říct?

To co tehdy tam:

Návštěvník píše:Když se objevil internet, někteří lidé si začali svou agresivitu odreagovávat v diskusích. Zbavují se tak vnitřního napětí. Je to míň riskantní, než v kdyby to dělali v každodenních kontaktech s lidmi kolem sebe.

Pokud člověku dojde, že důvod, proč ho kdeco rozčiluje, je v něm samém a ne v okolí, může se začít zajímat, jak svoje agresivní emoce a jejich příčiny v sobě postupně zpracovat.

Existují různé návody, co dělat, když se blíží nával vzteku, na příklad odvést svou energii jiným směrem

https://psychologie.cz/poradna/nekontro ... ym-smerem/
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod vostal petr » úte 08. kvě 2018 21:40:28

a hlavně

to NESVÁDĚJ NA MĚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pokud člověku dojde, že důvod, proč ho kdeco rozčiluje, je v něm samém a ne v okolí, může se začít zajímat, jak svoje agresivní emoce a jejich příčiny v sobě postupně zpracovat.
vostal petr
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 8:49:33

co o tom, co JE tím mezi tady a teď, tím, co přesahuje časoprostor

K tomuhle Ti zase stačí ta dvě slova zmiňované Hmlou - "Nic a vše."

Možná Ti chybí něco, co mají malé děti.[/quote]
Tady je teď - všechno je nic - fakt nevím co mezi tím furt chceš vidět. Proto jsem ti psal o tom, co rozděluje skutečnost. Že je to jen pocit, myšlenka - představa v hlavě. Co vytváří zdání mnohosti a divadlo poznávání.. Děti to rozhodně neřeší, ještě nejsou tak nablblé.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 8:51:22

Hmla píše:
co o tom, co JE tím mezi tady a teď, tím, co přesahuje časoprostor

K tomuhle Ti zase stačí ta dvě slova zmiňované Hmlou - "Nic a vše."
Možná Ti chybí něco, co mají malé děti.


Tady je teď - všechno je nic - fakt nevím co mezi tím furt chceš vidět. Proto jsem ti psal o tom, co rozděluje skutečnost. Že je to jen pocit, myšlenka - představa v hlavě. Co vytváří zdání mnohosti a divadlo poznávání.. Děti to rozhodně neřeší, ještě nejsou tak nablblé.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod dodo » stř 09. kvě 2018 8:57:42

vostal petr píše:
že sa budeme v diskusii už iba vzájomne mlátiť po hlavách, aby sme iných naučili nestotožňovať sa so svojimi pocitmi.


Klidně můžeme, proč by ne,

vono to nakonec není až tak složitý, protože všechny myšlenky a názory co sem kdokoliv z nás napíše mají pocitový podklad...

Jak jinak bys mohl něco preferovat ???

Kdybys neměl pocity, tak je ti to prostě a jednoduše u prdele a nic neřekneš...


Preferuješ vzájomné mlátenie sa po hlavách ?

Chceš byť mlátený ?
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 9:07:36

Hergot, ty citace mi dávaj. Takhle to je správně:

Jana píše:
co o tom, co JE tím mezi tady a teď, tím, co přesahuje časoprostor

K tomuhle Ti zase stačí ta dvě slova zmiňované Hmlou - "Nic a vše."
Možná Ti chybí něco, co mají malé děti.


Tady je teď - všechno je nic - fakt nevím co mezi tím furt chceš vidět. Proto jsem ti psal o tom, co rozděluje skutečnost. Že je to jen pocit, myšlenka - představa v hlavě. Co vytváří zdání mnohosti a divadlo poznávání.. Děti to rozhodně neřeší, ještě nejsou tak nablblé.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 9:38:10

Hmla píše:Hergot, ty citace mi dávaj. Takhle to je správně...


Jo, taky s tím mám problém, zvlášť když je těch citací víc za sebou. A co teprve překlepy... :confused:

Naštěstí se to dá před odesláním zkontrolovat kliknutím na Náhled a opravit.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 11:11:55

Hmla píše:Hergot, ty citace mi dávaj. Takhle to je správně:

Jana píše:
co o tom, co JE tím mezi tady a teď, tím, co přesahuje časoprostor

K tomuhle Ti zase stačí ta dvě slova zmiňované Hmlou - "Nic a vše."
Možná Ti chybí něco, co mají malé děti.


Tady je teď - všechno je nic - fakt nevím co mezi tím furt chceš vidět. Proto jsem ti psal o tom, co rozděluje skutečnost. Že je to jen pocit, myšlenka - představa v hlavě. Co vytváří zdání mnohosti a divadlo poznávání.. Děti to rozhodně neřeší, ještě nejsou tak nablblé.

Jestli ti jde o zažívání blaženosti, či jak to nazveš, není problém. Stačí osobou ustoupit do pozadí a nechat smysly nezávisle vnímat. Pak bude mezi ní a skutečností znít ona dokonalá báseň, o které jsem ti psal následně. Na vše podmíněné holt čekaj podmínky, chce-li se to dostat zpět do stavu nepodmíněnosti.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 11:25:36

děte s tou vaší přiblblou blažeností do prdele
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 11:41:09

Zvolil jsem schválně tohle zprofanovaný slovo, protože mu Jana rozumí. Je to určeno jí, ne tobě.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 13:58:28

Jestli ti jde o zažívání blaženosti, či jak to nazveš, není problém. Stačí osobou ustoupit do pozadí a nechat smysly nezávisle vnímat. Pak bude mezi ní a skutečností znít ona dokonalá báseň, o které jsem ti psal následně. Na vše podmíněné holt čekaj podmínky, chce-li se to dostat zpět do stavu nepodmíněnosti.

Myslíš, že to je tak jednoduché? :-)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 15:50:29

Je to jako když se k tobě donesou zvěsti o tom, že kdesi v zemi je ukryt tajuplný poklad, který tě osvobodí, učiní šťastným, atp. Tebe to zaujme a nedá ti to spát, zrodí se v tobě velká touha ten poklat najít a prožít všechny ty divy, které o tom kolují. Tak vezmeš krumpáč, lopatu a vydáš se na ono místo. A už hloubíš štolu, hloub a hloub, pořád dál, je v tobě velké odhodlání, nepřestáváš, i když už ti docházejí síly a nástroje jsou otupené. Už ti dohořela poslední svíčka, a ty jsi na dně svých sil. Nebe v nedohlednu, někde vysoko nad vrstvami zeminy a kamení. A najednou ti svitne! Bože, jak to tam na zemi je nádherný, toho prostoru a volnosti, života a světla.. A v ten moment je ten poklad objeven, je to tvé uvědomění. Čas se vydat domů, zpět přes všechno to spadané kamení, bláto, prorostlé kořínky, atd.
Ne není to jednoduché. :-)
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 09. kvě 2018 15:57:34

Díky.

Něco v podobném stylu od Martina Bohuše z jeho připravované knihy:

Osvojil Jsem Si Poslední rok nečekaně pár mikro-návyků (nejsem Jinak Až Tak disciplinovaný Člověk :). Jedním z Nich JE Dělať ráno v rámci rozcvičky Cvik zvaný deska (prkno). KDYŽ Jsem Tak Nedávno cvičil, běžely mi o tom hlavou Myšlenky, JAK JE zajímavé, ZE celý Svět a zejména jedna jeho „spirituální“ část populace dokola opakuje, ZE Není Správně prožívat emoce ČI Intenzivní Pocity. Většina z teto spirituální strany se zene Pak raději za vysněným neemocionálním stavem v neexistující Budoucnosti.

Jak jsem Tak držel v tom kliku / planku desítky vteřin míjely. Minuta, Dvě, tri, PAK se prostě začne bolet :) ... začne se Byt Intenzivní. Ne a znamená pro, ZE SE NEMA dit ??? Vůbec ne.

Pokud chci s něčím v životě pohnout, muze se prostě znamenat, Že se objeví Intenzivní Pocity, bolest, Strachy (nevím co dál tam Máte VY). Bod pro mě je - prostě Přejít :) Jak Jinak se něco o životě naučím, Nez Tak, ZE ho budu prožívat Hrát si s Timem?

Učím se, Jak zajímavé JE, žít život Přes VŠECHNY ty Pocity, Které Jsme zvyklí nálepkovat, ZE JSOU Spätné vynakládáme Energii na boj s Nimi. Místo abychom prostě Zili :))) Zkoušeli. Učili se. Za pochodu. Skrz zkušenost. Ať JE jakákoli. A NE se zavřeli dělat škatulky představ o nejakych vysněných stavech, Které by "vypáčit" melo byt "Správně" prožívat.

Tolik Historka z jednoho mého rána zde k Tomu inspirace pro tebe:

Představ si, ZE JSI se zrodil na teto planete Právě teď. Právě teď si takto, poprvé. Ocitneš se náhle Přesně tam, KDE JSI Právě Všechno se, co se Deje, zažíváš poprvé. Vsechny ty barvy, Tvary, vjemy, Pocity, Myšlenky ... změť živosti. A protože jsi tu uplně poprvé - Tak Nevis, Co je co. Nevis co Jak Má byt. Nevis co Patri k „tobě“ a Co je jakože „Svět“. Prostě tu JSI fascinován ochutnáváš Jake to je - Být naživu. Nevis Že Pocity bolesti ČI strachu Tu nemají byt. Nevis, ZE Tělo Patri k tobě (řitního vlastné Nevis, ZE to je Tělo :) Prostě se nasáváš, je to vse Čerstvé z Živé. KDYŽ Kolem pluje myšlenka „toto JE Utrpení, Musis Makat dosáhnout buddhovství“ Nebo myšlenka „toto JE Osvícení, toto JE jednota“ - ty NEVISE společně znamenají, k čemu se vztahují, protože JE zažíváš poprvé navíc netušíš, Že by Mely mit Nějaký speciální Význam :)))) Prostě JSOU tu součástí živoucí mozaiky vjemů.

Užij si to.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » stř 09. kvě 2018 17:36:06

Ne není to jednoduché. :-)

Konkrétně to ale záleží, v jaké fázi cesty se kdo nachází. Když už jsi na cestě ven a neseš si světlo v sobě, už je to snažší. A když už paprsky cítíš na temeni, a proud čerstvého vzduchu., jednoduchost už ti podává ruku.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 20:07:44

Jak občerstvující, díky :-)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » čtv 10. kvě 2018 13:12:56

Rádo se psalo ;-)
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. kvě 2018 13:41:14

Připomínáš mi stylem psaní někoho, kdo tady před lety psal, tuším pod nickem Konec zvonec, nebo tak nějak. Také z jeho slov poezie vytvářela obrazy a bylo to tak živé :-)
A pak se jednou odmlčel, na dlouho a až nyní ty... Tak vítej :-)

Mimo jiné tehdy napsal i toto:

"Vyznání

Měřila 150 centimetrů.
Když byl v pubertě, vždycky mu říkávala -- kluka udělá mužem žena... když má štěstí...
Pak zemřela... po létech mu vyprávěli , jak zamlada vešla do zakouřeného lokálu, kde její syn třetí noc v kuse hrál hazard.
Obecní policajt se ani nepřiblížil......když vešla, nehnulo se ani smítko, ožralý chlapy jen zírali..
Došla ke stolu, smetla hromadu peněz do zástěry a směrem k dvoumetrovýmu synovi prohodila..domů, Karlíčku, domů....
A vy ostatní se u mě stavte ráno-až budete střízlivý....
Než odešla, nedokázal se nikdo pohnout..

V podvečer den co den zametla dvůr a sedla si pod starou břízou -- jen seděla...
Když mu podávala pětikorunu na zmrzlinu -tím gestem ho pohladila i "vyplatila" zároveň
Bylo jí devadesát a u kamen v zhasnutým pokojíku jak když rozsvítíš
celý léta..

Jednoho dne pod svou břízou usnula.

Každá, co prošla mým životem, musela kus z ní mít...."
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » čtv 10. kvě 2018 13:55:53

Pekný :-) škoda že už tu není, rád bych si s ním popsal.
Hmla
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. kvě 2018 14:35:04

Proč je na světě tak málo básníků a tak hodně myslitelů? :-)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Hmla » čtv 10. kvě 2018 15:43:31

Kdo je Básník? Je to drzoun, který když zahlédne podstatné, zakreslí jej do slov, či barev, tónů. A přitom dobře ví, že jeho dílo je jen rozmazaný popis skutečného.
Hmla
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků