Upřímné sebepoznávání

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 12:51:33

vostal petr píše:No jistě,

jen nějak furt nechápu proč ti z toho tak hrabe, stejně jako tý Janě z tý lásky...

nejspíš to bude tím zaměřováním pozornosti a úsilím, co do toho nasíráš...


:yes:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 12:53:46

plm píše:
vostal petr píše: neosobní pozorovatel je nevědění...

K nevědění je stejně jako k vědění nutné osobní já, které něco ví nebo neví.

Na rozdíl od neosobního pozorování prázdným prostorovým vědomím, které je neomezené

Samo tak zmizelo jakékoliv vědění i nevědění


A todle jako víš. :confused:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 12:58:24

plm píše:
Samo tak zmizelo jakékoliv vědění i nevědění

a je tu klid a pohoda i ve chvílích, kdy se osobní já znovu zaktivovalo.

Bůhvíproč už nevzniká nutkání druhé napadat a urážet jen proto, že mají trochu jiné zkušenosti,
je to docela fajn, co si budem povídat :)


Ty máš pocit, že tady někdo napadá a uráží? Tebe? Nebo to byla dřív tvoje běžná praxe - napadat a urážet druhé?
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:03:35

Návštěvník píše:
vostal petr píše:Víc toho nevím, jsem jenom blbý ego

Proč teda tohle "blbý ego" pořád znovu vysvětluje něco, o čem nemůže mít ani ánunk, a poučuje o tom ostatní?

Bůchví :phew:


Ale kdepak ani ánunk, vyzná se a dokáže sám sebe nebrat vážně a dělat si z toho legraci. Umíš to taky?
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:06:08

Návštěvník píše:
vostal petr píše:Protože blbý ego je chytřejší než zbblej duchovnák,

což je dáno tím, že má vod toho vodstup,


Od vnímání pouhým neosobním pozorováním?

Od toho tedy ego odstup má, a proto si může vymyslet a propagovat cokoliv, co ho napadne,
ačkoliv o tom, jak to JE, nemůže - coby ego - vůbec nic vědět

:phew:


A ty jsi jako ne-ego. které tohle ví a vysmívá se druhým? :crazy:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Tara » pon 07. kvě 2018 13:09:09

Hele, mě se to tady, poslední dobou to prostředí nelíbí, jak by řekl Svěrák ve Vratných lahvích: "Nejsem tady rád".

To všeobecné napadání názorů. Je to zbytečné. Každý to máme teď trochu jinak nastavené no a co? Jako můžu napsat svůj názor, že se ten druhý mýlí, ale furt dokola? A bez špetky pochopení? To je fakt úplně zbytečné. Slovy toho druhého nepřesvědčíme, určitě ne slovy, které používá Petr, tím akorát nahrává na mlýn, krmí potřebu reagovat, obhajovat se, bránit se, dokazovat, k ničemu to není.
Tož zkusme k sobě být trochu více tolerantní, žádný učený z nebe nespad, stačí říct přece jednou svůj názor, ale furt dokola, aby byla nějaká zábava?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:18:23

Tara píše:Hele, mě se to tady, poslední dobou to prostředí nelíbí, jak by řekl Svěrák ve Vratných lahvích: "Nejsem tady rád".

To všeobecné napadání názorů. Je to zbytečné. Každý to máme teď trochu jinak nastavené no a co? Jako můžu napsat svůj názor,


Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:26:43

Návštěvník píše:Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Ještě štěstí, že vostalpetr není ne-ego, proto se chová k druhým uctivě a nikdy nikoho nezesměšňuje

:D :D :D :D :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:37:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Ještě štěstí, že vostalpetr není ne-ego, proto se chová k druhým uctivě a nikdy nikoho nezesměšňuje

:D :D :D :D :D :D :D


:yes: Ano, tohle je tedy štěstí. :yes:

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Tara » pon 07. kvě 2018 13:40:30

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Ještě štěstí, že vostalpetr není ne-ego, proto se chová k druhým uctivě a nikdy nikoho nezesměšňuje

:D :D :D :D :D :D :D

Ale je ego, vždyť to o sobě i prohlašuje. A nechová se uctivě a nejen že zesměšňuje, ale i napadá. A na ty jeho příspěvky se chytají napadené (pocitově) ega a reagují obhajovně a taky útočně a podle mě, to k ničemu nevede.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:41:42

Tara píše:...Tož zkusme k sobě být trochu více tolerantní, žádný učený z nebe nespad, ...


Možná i toleranci je třeba se učit, nejen učenostem.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:53:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Ještě štěstí, že vostalpetr není ne-ego, proto se chová k druhým uctivě a nikdy nikoho nezesměšňuje

:D :D :D :D :D :D :D


:confused: :crazy:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:53:32

Návštěvník píše:
Tara píše:...Tož zkusme k sobě být trochu více tolerantní, žádný učený z nebe nespad, ...


Možná i toleranci je třeba se učit, nejen učenostem.


:yes:
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. kvě 2018 13:54:17

Já že nemám pochopení ???

Vždyt to furt říkám, bodejt bys to tak neměl, když na to zaměříš pozornost,

takže není divu, že to tak máš...

No a dodám, že pak tedy je to co je, nebot jsme na to zaměřili pozornost, a pak máme to, co jsme chtěli...

Na todle by snad mohlo přijít i sebelbější ego, že si to právě tou svou pozorností vytvoří...
vostal petr
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 13:57:02

Tara píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jenomže ty ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Ještě štěstí, že vostalpetr není ne-ego, proto se chová k druhým uctivě a nikdy nikoho nezesměšňuje

:D :D :D :D :D :D :D

Ale je ego, vždyť to o sobě i prohlašuje. A nechová se uctivě a nejen že zesměšňuje, ale i napadá. A na ty jeho příspěvky se chytají napadené (pocitově) ega a reagují obhajovně a taky útočně a podle mě, to k ničemu nevede.

Sorry, to byl pokus poukázat na to, co zcela logicky vyplývá z domněnky, že

Návštěvník píše: ne-ega nevidí svoje tvrzení jako svůj názor, nýbrž jako všeeobecně platnou pravdu "mimo vědění a nevědění". A to jim očividně dává právo zesměšnovat druhé a vysmívat se jim. S tím se nic nenaděla, nebot tato ne-ega jsou zřejmě také mimo sebereflexi.

Závěrečné :D :D :D :D :D :D :D bylo jistým náznakem, jak je to míněné.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. kvě 2018 14:04:23

Hele, mě se to tady, poslední dobou to prostředí nelíbí, jak by řekl Svěrák ve Vratných lahvích: "Nejsem tady rád".


A co ti mám na to sakra asi tak říct ???

Tak třeba to, že se ztotožnuješ se svými pocity...

Nebo bych si z toho měl sednout na prdel, páč se ztotožnuješ se svými pocity ???
vostal petr
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. kvě 2018 14:47:00

Hele, mě se to tady, poslední dobou to prostředí nelíbí

Nejsi sama, jenže v takové diskusi jako je ta zdejší záleží čistě na prioritách každého účastníka, jak zareaguje na to, co napíšou ostatní. Kdo se potřebuje především odreagovávat na druhých a obviňovat je z čehokoliv, co ho zrovna napadne, má tady k tomu volné pole. Např.

vostal petr píše:A co ti mám na to sakra asi tak říct ???

Tak třeba to, že se ztotožnuješ se svými pocity...

Nebo bych si z toho měl sednout na prdel, páč se ztotožnuješ se svými pocity ???


Dokud má webmaster v takové situaci vlastní motivaci, proč tohle připouští, nic s tím nenaděláme. Přirozeným důsledkem ovšem je, že postupně z diskuse mizí ti účastníci, kteří měli skutečné poznatky k danému tématu a jejichž prioritou nebylo jen druhé napadat a obviňovat je ze všeho možného.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. kvě 2018 15:03:13

Kdo se potřebuje především odreagovávat na druhých a obviňovat je z čehokoliv, co ho zrovna napadne, má tady k tomu volné pole. Např.


Jakýpak obvinování,

když se někdo ztotožnuje takto viditelně se svými pocity,

tak to nemám říci ???

Ty se taky ztotožnuješ se svými pocity, páč náký obvinování ti nejde pod nos,

akoráte že v rámci tý svý sebereflexe reflexivně obvinuješ druhý z obvinování druhých,

čímž tedy děláš to samé, co kritzuješ...

Takže co ti mám říct ?

Prostě jsi pako co nemá seberflexi ale jen reflexi...


Nelíbí se ti to, co ?

No to chápu...
vostal petr
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. kvě 2018 15:09:06

kteří měli skutečné poznatky k danému tématu


Kteří ?

Například když zmizneš třeba ty, tak to vůbec nebude žádná škoda,

páč ty ani nemáš co říci k tématu vo němž píšeš,

ty umíš leda vobvinovat druhý...

A to proto, protože se ztotožnuješ se svými pocity,

což je prosté konstatování, pro tebe ovšem obvinění,

no tak si vobviněnej, to je pocit co...
vostal petr
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » pon 07. kvě 2018 15:18:55

Návštěvník píše:
Hele, mě se to tady, poslední dobou to prostředí nelíbí

Nejsi sama, jenže v takové diskusi jako je ta zdejší záleží čistě na prioritách každého účastníka, jak zareaguje na to, co napíšou ostatní. Kdo se potřebuje především odreagovávat na druhých a obviňovat je z čehokoliv, co ho zrovna napadne, má tady k tomu volné pole. Např.

vostal petr píše:A co ti mám na to sakra asi tak říct ???

Tak třeba to, že se ztotožnuješ se svými pocity...

Nebo bych si z toho měl sednout na prdel, páč se ztotožnuješ se svými pocity ???


Dokud má webmaster v takové situaci vlastní motivaci, proč tohle připouští, nic s tím nenaděláme. Přirozeným důsledkem ovšem je, že postupně z diskuse mizí ti účastníci, kteří měli skutečné poznatky k danému tématu a jejichž prioritou nebylo jen druhé napadat a obviňovat je ze všeho možného.


Majitel jakožto buddha to neřeší, webmaistr, pokud dostane zaplaceno, opraví, co je třeba, aby to fungovalo.

No a my, co máme přístup k mazání, občas něco smažeme, občas na přání něco zabanujeme, ale to nemá valného účinku, jelikož to pokaždé nevím proč zase odbanuju. Tímto se všem, kterých se to banování a odbanovávání nějak dotýká, hluboce omlouvám, jelikož jsem opravdu ráda, když tady kohokoliv z vás potkávám a Vostálpetr odpusť, byla bych ráda, aby vám tady bylo dobře.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 15 návštevníků