Tantra

Re: Tantra

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. lis 2021 8:36:46

Velmi často se setkávám s tím, že ženy neumí správně použít svou ženskou energii vůči muži a muž vůči ženě.
Jedna z těchto věcí je, když se potkají a něco proběhne.
Stane se, že muž následně neumí vyvinout dostatečnou aktivitu a jeho roli převezme žena za něj .
To je velká chyba.
Žena není muž a muž není žena.
Pokud muž neumí svou energii muže zvednout na začátku vztahu, pak ji nezvedne ani během něj.
Pak je v roli chlapce, který je popostrkáván svou partnerkou.
Ta svou mužskou energií se takto staví do role matky a snaží se muže převychovat k obrazu svému.
Jediné, co skutečně by měla žena chtít, je být zakotvená v sobě a být sama sebou.
Pokud má stále vyvíjet nějaké aktivity kvůli muži, aby si ji všiml, bere jí to energii.
Jde tím sama proti sobě.
Pokud je žena bohyně, pak ví, že ta neklepe na mužovy dveře, aby si ji všiml.
Nejde sama proti svému vnitřními proudu, ale plyne s ním.
Pokud on nevidí její lesk, pak k ní nepatří.
Není pro ni bohem.
A pokud chce, aby se jejich duše sešly, ať stáhne závoj ze svých očí, aby uviděl pravdu.
Je to na něm.

Ženo, uvědom si toto :
Jsem ta, která ví.
Jsem ta, která tvoří.
Nejsem ta, která žebrá o lásku.
Já jsem láska.
Vím, kdo jsem.
Ten, ke komu patřím, uzří mé světlo, které ho přitáhne.
Ten vidí můj lesk i lásku.
Ten ji umí přijmout.
Ten je mým bohem.

Muži, uvědom si toto :
Žena není tou, která koná.
To jsi Ty.
Ona je Tvou inspirací...
Ona je láskou, pro kterou stojí za to zvednout svou sílu muže, abys ji ochránil.
Ty jsi ochránce ženy.
Ty jsi ten, který přistupuje.
Ty jsi ten, ke komu ona vzhlíží a tím pozvedá Tvé světlo.
A pokud nechceš být skutečným mužem, pak nemůžeš ve svém životě mít skutečnou ženu.
Pokud se stavíš do role bezmocného, do role chlapce, pak po Tvém boku bude stát žena - matka, kterou v ženě hledáš.
Naprav svůj vztah s matkou, přijmi roli muže, boha a pak po Tvém boku bude stát bohyně.
Pak se nebudeš bát konat.
Pak budeš tím, kým Jsi.
Pak budeš sám sebou.
Pak můžete vytvořit dokonalý pár...❤️

Převzato: Azar
Návštěvník
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod miroslav » úte 23. lis 2021 10:06:24

Mně přijde, že to dala dohromady žena - že je to pohled ženy, která ženám se snaží dodat sebevědomí a muži říká, jaký by měl být aby jí vyhovoval.
To pak není dokonalý pár - tedy z pohledu duchovní cesty osvobození.

Z pohledu duchovní cesty osvobození, probuzení je nejsilnější cestou buddhistická tantra (tantrajána). Ta je mužská. Probouzející, Osvobozující - Šiva - ničitel světů (vnitřních iluzorních světů)
Indická tantra je ženská tantra. Zaměřená spíš na užívání si a harmonický život. Užívání si harmonických iluzí. Příjemné snění, prožívání.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » ned 23. led 2022 14:31:27

Z knihy Hadí žena

https://www.megaknihy.cz/ucetnictvi/234 ... -zena.html


Promluva pralesní ženy k hrdince románu "Hadí žena" - Laře:

"Pozemská ženo, přišla jsi sem abys zachránila své manželství. Nechápeš že řešení svého problémů máš ve svém nitru. Marně ho hledáš u druhých. Tajemstvím je milovat, abys byla milována.
Když se muž a žena rozhodnou kráčet společně životem, vzdají se poloviny své duše a přijmou polovinu duše svého partnera.
Pokud si jejich duše rozumějí, směřují společně do ráje. Pokud se spolu nesladí, vedou jejich kroky do pekla.

Mnoho lidí v manželství selhává, protože neznají sami sebe ani partnera. Muže kterému jsi dala své srdce a tělo musíš proto dobře pozorovat a pak musíš zvážit, kolik jsi toho schopná nabídnout, aby mohl strom vaší lásky růst.
Mnoho manželství se rozpadá, protože žena není dostatečně silná aby unesla tíhu rozčarování. A pak láska umírá.

Měj na paměti, že s citlivým ženským srdcem se rodí a umírá štěstí lidstva. Díky moudrosti ženy rozkvétá dobrota a soucit, které v muži vyvolávají lásku. Musíš se chovat tak aby po tobě muž začal toužit.

Abys toho dosáhla musíš použít moudrost lásky. Protože k tomu aby věčná láska vydržela, krása, osobitost a talent samy o sobě nestačí. Dokonce ani slepá obětavost ne. V rámci své přitažlivosti musíš zapojit i sexuální energii.
Moudrá žena bude v srdci může kralovat navždy a on po ní udělá cokoliv, aniž by ho o tom musela žádat. Jako žena si musíš být vědoma své moci, protože s ní můžeš zapříčinit neštěstí nebo naopak štěstí svého muže i rodiny.

Ty jsi ve svém manželství selhala, protože neznáš sebe sama.

Chybí ti zkušenosti, jak se starat o rodinu, a ještě k tomu v sobě nemáš dostatek ženství, a proto si se svým mužem úplně nesplynula.

Protože kdyby tomu tak bylo, neexistovala by na světě žádná žena která by ti ho dokázala odvést.

Jestli chceš být milována, buď moudrá, přívětivá a kultivuj v sobě dar pochopení.

A pěstuj v sobě také upřímnost, prostotu, laskavost a vyrovnanost. Až budeš v budoucnu volit muže pro společnou cestu životem, nevybírej ho očima ale srdcem.

Musíš si osvojit smysl pro rovnováhu, vyjadřovat svou laskavost srdcem, něhou, zájmem o ostatní a ochotou obětovat se. Pro lásku při svém jednání musíš používat moudrost srdce.

Žij život takový, jaký je s láskou, smíchem bolestí i štěstím a měj vždy na paměti, že žena je zdrojem života.

Muž zasévá sémě, ale je to žena, která semeno promění v život.

Žij plně přítomným okamžikem a dělej vše naplno. Nebuď jen pouhým divákem života. Řekni sestrám ve své zemi, že my ženy jsme opěrným bodem pro vývoj světa.

Pokud chce být muž zasvěcen, dosáhne toho skrze nás. Pokud se Božská podstata chce vtělit, musí to také udělat skrze nás, protože žena je mostem mezi božskou podstatou a mužem.

Kdo chce odhalit mysteria božské podstaty, musí proniknout do ženského srdce.

Jednoho dne, až bude skutečnou ženou, najdeš tyto plody na své cestě ..."

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. čer 2023 7:45:36

Příklad rozdílného způsobu projevu mužství a ženství.




Pro zajímavost ještě v lidovém provedení :)


Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 9:09:17

miroslav píše:

Jo, to vystihuje pěkně.
Tedy ne ženství, ale jakej si magor.
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 9:10:16

mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 9:47:16

No jo, jenomže on se jí moc přizpůsobuje.



No není divu, ona je etraliga, on z okresního přeboru no. :)
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » pon 26. čer 2023 10:22:32

Tak nejvíce se mi líbí pojetí od Metallicy :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. čer 2023 11:22:45

Návštěvník
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. čer 2023 13:16:45

mudrc píše:No jo, jenomže on se jí moc přizpůsobuje.





Roztomilé :-)
Připomíná mi to, když jdeme do lesa podle plotu, za kterým se pasou ovečky a když nás vidí, tak vydávají podobné zvuky.
Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 13:54:46

miroslav píše:Roztomilé :-)
Připomíná mi to, když jdeme do lesa podle plotu, za kterým se pasou ovečky a když nás vidí, tak vydávají podobné zvuky.
Obrázek

Díky :-)

To přesně vystihuje negativní entitu.

Neboli o 4. a 5. čakře nemáš ani páru. Proto ta tvoje Shakira výše, která primárně cílí na 2/3 čakru (což netvrdím že je primárně špatně, je to prostě tak jak to je).

Proto když v podstatě píšu, že je nepřípustné abys měl jiný metr na Rusa a jiný na USA, tak na to čumíš jak debil. Resp. nebudeš nahlas nesouhlasit, ale nejsi z toho ani mentálně schopen vyvodit žádné praktické konsekvence.

V podstatě jsi vlastně mrzák. Jako každá negativní entita.
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 14:00:50

Mimochodem, jde o rezonanci zvuku. Ra o tom docela zajímavě mluví:

74.17 Tazatel: Předpokládám, že důvodem účinností dříve používaných rituálů, je to, že tato slova vybudovala zaujatost ve vědomí těch, kdo v těchto oblastech pracovali, takže ti, kdo mají zkreslení mysli o které usilujeme, budou odpovídat otisku sérií těchto slov ve vědomí. Je to tak správně?
Ra: Já jsem Ra. To je do značné míry správné. Výjimkou je znělost některých z těch, které nazýváte hebrejskými, a některých z těch, které nazýváte sanskrtskými samohláskami. Tyto zvukové vibrační komplexy mají moc před časem a prostorem a představují konfigurace světla, které vybudovaly vše, co existuje.

74.18 Tazatel: Jaké jsou tyto zvuky? Proč mají tyto zvuky tuto vlastnost?
Ra: Já jsem Ra. Shoda ve vibračním komplexu je matematická.

74.19 Tazatel: Jak uživatelé těchto zvuků, sanskrt a hebrejština, určili, co jsou tyto zvuky zač?
Ra: Já jsem Ra. V případě hebrejštiny tato entita známá jako Jahve napomohla tomto poznání prostřednictvím vtisku do materiálů genetického kódování, který se stal jazykem, jak tomu říkáte.
V případě sanskrtu jsou zvukové vibrace čisté díky absenci předchozího toho, co nazýváte abecedou nebo pojmenováním písmen. Komplexy zvukových vibrací tak zřejmě zapadly na své místo jako od Logosu. To byla, řekněme, situace či proces přirozenější nebo bez nápomoci.
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » pon 26. čer 2023 14:01:28

To mudrc

A když mě se nejvíce z těch písniček líbí ta první od Metallicy, co to vypovídá o mých čakrách?

To Miroslav

Miroslave, tobě se líbí která z nich nejvíce?

A tobě, mudrci?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 14:23:25

Tara píše:A když mě se nejvíce z těch písniček líbí ta první od Metallicy, co to vypovídá o mých čakrách?

Je to jen střípek do subjektivní mozaiky, není to nějaké objektivní kritérium :-).
A my jsme toho spolu moc neměli. :what:
Tak se neumím dostatečně vcítit.

Tazatel: Jak může jednotlivec určit, která energetická centra uvnitř své bytosti jsou aktivována a nepotřebují okamžitou pozornost, a která energetická centra nejsou aktivována a je na ně zapotřebí okamžité pozornosti?
Ra: Já jsem Ra. Myšlenky entity, její pocity nebo emoce, a nejméně ze všeho její chování jsou ukazateli pro vyučování/učení sebe sama sebou. Při analýze zkušeností každodenního cyklu může entita určit, co považuje za nevhodné myšlenky, chování, pocity a emoce.
Při vyšetřování těchto nevhodných aktivit komplexů mysli, těla a ducha, může pak entita umístit tato zkreslení do správného vibračního pásma, a tudíž uvidět, kde je potřeba zapracovat.

Tara píše:Miroslave, tobě se líbí která z nich nejvíce?

A tobě, mudrci?

Mě se ta písnička moc nelíbí, ale když to třeba interpretuje ten tatík s tou dcerkou, tak je to docela milé je pozorovat, jak se mají rádi.
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. čer 2023 15:41:54

Tara píše:To mudrc

A když mě se nejvíce z těch písniček líbí ta první od Metallicy, co to vypovídá o mých čakrách?

To Miroslav

Miroslave, tobě se líbí která z nich nejvíce?

A tobě, mudrci?


Mně se líbí všechny, nejvíce samozřejmě ta první - originální. Na té druhé se mi líbí, jak se téhož chopí žena - jak je to úplně jiné vyznění. Na té verzi co sem přidal návštěvník je zase vidět jaký je to kočkopes, když se to tak trochu účelově kombinuje.
Jinak duety mužů s ženami (a naopak :) ) )mohou být velice krásné a působivé - zvlášťě když vyjadřují komunikaci žena-muž. Tam by to ani jinak nešlo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Tantra

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. čer 2023 15:56:08

mudrc píše:Mimochodem, jde o rezonanci zvuku. Ra o tom docela zajímavě mluví:

Tobě by prospěla místo mudrování nad texty "RA" trocha té vlastní zkušenosti. Nepředpojatého skutečného vnímání sebe i druhých.
Jak se říká "Poznat sama sebe" a ne místo toho marnit život snahou "chápat", co generuje nějakej channelingujíci maník.

Už tady třeba dlouho nebudeš, tak máš nejvyšší čas.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 16:21:25

miroslav píše:
mudrc píše:Mimochodem, jde o rezonanci zvuku. Ra o tom docela zajímavě mluví:

Tobě by prospěla místo mudrování nad texty "RA" trocha té vlastní zkušenosti. Nepředpojatého skutečného vnímání sebe i druhých.
Jak se říká "Poznat sama sebe" a ne místo toho marnit život snahou "chápat", co generuje nějakej channelingujíci maník.

Už tady třeba dlouho nebudeš, tak máš nejvyšší čas.

Ale to je moje vlastní zkušenost, rezonuje to se mnou. I doslova fyzicky.

Pokud bych tu rezonanci odmyslel, tak by mi to celkem nic neříkalo.

No a Ra mluví o vibraci. Když si to propojím, tak pak jeho slova okolo do toho pěkně zapadají, osvětlují to.

I to, že právě ty slyšíš ovce, to do toho zapadá. :-) Jsem spokojen.
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod mudrc » pon 26. čer 2023 16:35:27

mudrc píše:No jo, jenomže on se jí moc přizpůsobuje.



No není divu, ona je etraliga, on z okresního přeboru no. :)

Ono totiž zábavné je, jak ten muž obdivně vrtí hlavou, jako že to není možný (a přitom se jistě znají dlouho). To máme v tu chvíli ten samej pocit.
A tak se to snaží napodobit, ale moc mu to nejde.
A ona se tváří jakože dobrý no. :-)
mudrc
 

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » pon 26. čer 2023 18:17:06

Mno :-) :-)

Já jsem si ze všeho první pustila ty častušky, ale vypnula jsem je záhy, to nešlo :-)
Pak tu Shakiru. Jako jo, dobrý. Začátek působivý, samotný zpěv Shakiry pěkné, ale takové na mě hodně vyumělkované, na efekt.... a zbytečně....
A potom Mettalicu a to už bylo jiné kafe. Zřejmé, jasné, přímé, rovné, čisté.
Na toho dědu s tou mladou jsem našla odvahu až dnes, tak jsem si to teď pustila a vydžela minutu. Příliš jak to říct, éterické, to ne....., i když byla doba, kdy jsem i takovou hudbu při práci si poštěla, takže asi každý máme to svý období, kdy mu sedí něco jiného....

Pro mě je hudba jedna z největších životních vášní, lásek :-) To je prostě nástroj, díky kterému krásně zrelaxuju, někdo by řekl zamedituji, vyklidním....
A úplně nejvíce si odpočinu po celém dni, hodně pozdě v noci, kdy už se máme jen jedna pro druhou :-)

Přišla jsem na to, protože v noci ji obvykle potichounku pouštím v TV a sedím v křesle, že i samotný pohled a sledování obrazu často ruší, zbytečně nabourává ten jeden tok, harmonii, což např. u té Shakiry bylo i obrazově výživné, působivé, což samo osobě prostě tu symbiozu narušuje a kdybych zavřela oči, no ani mě to k tomu neponoukalo, ale u té Mettalicy to přišlo hned a samozřejmě, zavřené oči, je to ryzí, přímé a jak jsem psala čisté.... a tak je to dobře, tak by to mělo být :-)

Díky pánové za inspiraci se znovu k něčemu vyjádřit... :-)

Ty hlavové přestřelky už nejsou pro mě, starou bábu :-)

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » pon 26. čer 2023 18:17:39

Jinak, Miroslave, s těmi ovcemi jsi se strefil :-))))))))
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků