Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Linda » ned 30. říj 2011 13:26:07

Já myslela, že to víš. Už jsem tu kdesi někomu psala, Petře, že když jsem se chtěla zaregistrovat, pod stejným jménem tu už někdo psal, taxemsi přidala písmenko. Na Poradnu jsem si dala stejného Avatara jako na Inspiruj a šoupla ho i na JZ, aby to bylo jasný. Chápu ale, že když je někdo plně soustředěný na to, co píše, nekouká kolem na obrázky ;)

Omlouvám se Gorovi, že mu to tu zanášíme OT příspěvky, tenhle poprosím smazat, až si to Petr přečte.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 14:53:32

----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 15:26:18

Ty jsi tady jen tak z prdele takže pohodička
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 15:53:50

Jana píše:Dane, nepodařilo si mi tam na ty tvoje stránky přidat komentář, jelikož nevlastním vůbec žádný profil, natož nějakou adresu k němu.

Zkusím s tím něco udělat

Píšeš:"Ale, aby jste to všechno viděli, aby jste dostali volnost a klíč k možnosti řešení utrpení, je nutno se podívat a vidět že JÁ je jen slovo. Že ve skutečnosti není."
Dane, je to moc pěkné. Akorát, že ve finále není co řešit a utrpení jako takové tváří v tvář nepotkáš. Protože veškerá dvojnost, kterou potkáš, se přetaví ve Tvém srdci v jediné Já a v něm utrpení není k nalezení.

Ano, ale to je až potom. Je to napsané z pohledu předtím

vostalpetr píše:Měl jsem strach. Když jsem čítával Ruthless Truth a snažil se tomu uvěřit, měl jsem útoky úzkosti. Dokonce křeče. Strach, který mě ovládal. Dnes je strach mým nejlepším přítelem.
..................................................................

Co to je a proč ty křeče?

Ruthless truth je blog a forum o tom že "já neexistuje", stojí za to si přečíst aspoň ten úvodní článek Thunder and Sunshine.

proč ty křeče? Upřímně nevím přesně. Nejspíš proto, že když jsem se k tomu dostal poprvé tak jsem to špatně pochopil a byl z toho dost v prdeli.

"Jakože já není? Já nejsem? Já si nic nemyslím? Coože.. a kdo jsem teda já? Nejsem?" Prostě se semnou roztočil sračkózní kolotoč.. úplně zbytečně.

Měl sem depku z toho že já nic nedělám a ani nemůžu protože nejsem.

Prostě jsem to vnímal tak podobně jak asi ty a i ostatní tady, prostě jsem chtěl aby mi to došlo, abych to pochopil. No to byl ten důvod proč sem z toho měl takový debilní stavy.
Nesmíte tomu věřit, ani se snažit pochopit. Prostě zkuste najít to já o kterým pořád mluvíme, zkusit najít co to fakt je.

No ale pak se mi to nějak podařilo zapudit.. rozhodl jsem se že je to nejspíš pičovina, vždyť jak bych jinak mohl žít když nejsem. No pořád mě to ve mně hlodalo a tak jsem se nakonec po nějaký době rozhodl, že kontaktuju někoho kdo mi to vysvětlí. A dál už je to v tom blogu.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 15:58:22

Jana píše:Dane, nepodařilo si mi tam na ty tvoje stránky přidat komentář, jelikož nevlastním vůbec žádný profil, natož nějakou adresu k němu.

Už by to mělo jít :)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 16:39:17

Obrázek
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 17:15:10

Vidím to do budoucna tak, že ti, kteří uvěřili v neexistenci já, a měli z toho chvíli depku, tak se mohou připravit na ještě větší depku, až zjistí, že to já mají. A že ono já má každý živý tvor. A celé to prázdno, to nekonečné prázdno, ukryté kdesi uvnitř sama sebe, v jiné dimenzi, co právě objevili, že se skládá jen z nekonečného množství oněch průhledných svítících já.

Tím však je jen potvrzen text Smaragdovvé desky, jež se dá shrnout do krátké věty: "Jak na zemi, tak na nebi".
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 17:25:32

Návštěvník píše:Vidím to do budoucna tak, že ti, kteří uvěřili v neexistenci já, a měli z toho chvíli depku, tak se mohou připravit na ještě větší depku, až zjistí, že to já mají. A že ono já má každý živý tvor. A celé to prázdno, to nekonečné prázdno, ukryté kdesi uvnitř sama sebe, v jiné dimenzi, co právě objevili, že se skládá jen z nekonečného množství oněch průhledných svítících já.

Tím však je jen potvrzen text Smaragdovvé desky, jež se dá shrnout do krátké věty: "Jak na zemi, tak na nebi".

:D jojo. A to já je teda co? Přeslechl jsem asi
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 30. říj 2011 17:28:12

Průhledné svítící já, no to mě poser
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 17:33:03

Dan píše: jojo. A to já je teda co? Přeslechl jsem asi
Já. On. Ty, On. Ona. Ono. My. Vy. Oni. Ony. Ona.

Kdysi kdesi prováděli pokus. Zvážili umírajícího těsně před tím, než zemřel a pak potom, co byl uznám za definitivně mrtvého. Rozdíl byl nepatrný, už nevím kolik gramů či ještě menších veličin hmotnosti. Potvrdili si tím, že i ta nehmotná neviditelná duše, co oživuje hmotné tělo, ono já, má jakousi hmotnost.
8)
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 17:34:36

Dan píše:Průhledné svítící já, no to mě poser

Když si to budeš moc a moc přát, jistě ti něco tvoji prosbu splní a důkladně tě posere. :D
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » ned 30. říj 2011 17:43:50

Návštěvník píše:Vidím to do budoucna tak, že ti, kteří uvěřili v neexistenci já, a měli z toho chvíli depku, tak se mohou připravit na ještě větší depku, až zjistí, že to já mají. A že ono já má každý živý tvor. A celé to prázdno, to nekonečné prázdno, ukryté kdesi uvnitř sama sebe, v jiné dimenzi, co právě objevili, že se skládá jen z nekonečného množství oněch průhledných svítících já.

Tím však je jen potvrzen text Smaragdovvé desky, jež se dá shrnout do krátké věty: "Jak na zemi, tak na nebi".


Text Smaragdové desky popisuje transformaci vědomí sjednocením pozorovatele (Slunce) a pozorovaného (Měsíc).

2. That which is below is like that which is above that which is above is like that which is below to do the miracles of one only thing.
2. To, co je dole, je jako to, co je nahoře. To, co je nahoře, je jako to, co je dole, aby mohlo vykonat zázrak jednoty.


Druhý bod není vyjádřením nějakého stavu, ale převrácením charakteru reality naruby při transformaci. Naznačil jsem to v předchozích příspěvcích v tomto tématu.

Normálně:
nevědomí ve smyslu absence čehokoliv uvědomovaného = prázdnota
projev/forma = bytí/život

Obráceně:
nevědomí ve smyslu absence čehokoliv uvědomovaného = bytí/život
projev/forma = prázdnota

Já nejde zahubit, protože je nezničitelné. Já je absolutno, které se tou transformací sjednotí vyprázdněním forem (věcí).

10. Its force is above all force. for it vanquishes every subtle thing and penetrates every solid thing.
10. Jeho síla je nade všemi silami, jelikož porazí každou jemnou věc a pronikne každou pevnou věc.


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » ned 30. říj 2011 17:47:29

Dan píše:Průhledné svítící já, no to mě poser


To po Mně nechtěj. :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 30. říj 2011 18:16:48

Dan píše:Průhledné svítící já, no to mě poser

V případě že se zde Dane rozhodneš reagovat na něčí snahu přispět sem niternější zkušeností než je ta tvoje,
pak by nebylo by vůbec od věci, když by jsi se omezil na korektní způsob vyjadřování.

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 18:48:03

A jak se s tím textem oné smaragdové desky krásně vyblbli už i hledači kamene mudrců, že jo...

:phew:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 18:54:09

Smaragdové desky Thotha Atlanťana:

Historie desek přeložených na následujících stránkách je zvláštní a na neuvěření pro moderní vědce. Jejich starobylost je úžasná, datuje se přibližně na 36.000 let před Kristem. Psal je Thoth, atlantský Kněz-Král, který založil kolonii v starověkém Egyptě po potopení mateřské krajiny. Byl stavitelem Velké Pyramidy v Gíze, mylně připisované Cheopsovi. (viz Velká Pyramida od Doreala.) Zde zahrnul své znalosti starověké moudrosti a též bezpečně utajené záznamy a nástroje starověké Atlantidy.

http://www.cez-okno.net/clanok/clanok/s ... -atlantana
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. říj 2011 18:57:11

Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod ghostdog » pon 31. říj 2011 10:25:42

Návštěvník píše:
Ano, zajímavě by také mohlo vyznít otočení toho a zaměnit tu promítačku (vysílačku) za přijímačku. Z toho by mohlo být jasnější, že nervové aparáty jedinců, které dle propracovanosti (složitosti) svých struktur rozličně vnímají realitu, nejsou ničím jiným než anténkami tuto realitu přijímající. Pak lze mluvit o ladění na určité frekvence, kdy to, co je laděno, jsou určitá centra mozku. A s nimi i to osobní vědomí...


:yes: Druhý díl, který následuje po bezděčném promítnutí, vnitřní odezva na něj.

A obě dvě fáze jediného procesu uskutečňuje v sobě Vědomí, v celém vesmíru současně ve všech živých jedincích, kteří jsou nadáni schopností reagovat na jimi promítnuté-vnímané. Úžasné pomyšlení :yes:


Otázkou tedy je, jak to u nás lidí počalo (počíná), jestli vysíláním nebo přijímáním, protože původní znamená v jistém smyslu přirozené a naznačuje cestu. To co se průběhem časodění (a reakcí na něj) na to původní nabaluje, onu přirozenost pokrývá. Tak, že z ní zbývá jakási nestabilní vzpomínka. Což má (jak je patrné) na vnímání reality negativní dopad. Být utvářen totiž znamená přijímat. To je, co se všem živým organismům děje - jsou utvářeny, formovány energiemi dle určitého řádu, zváného např. kosmický. Utvářet pak znamená vysílat. A to je, co si většina lidí myslíme, že děláme - že máme coby jedinci schopnosti formovat sebe i svět, dle svých vlastních logik a řádů, které nám vyhovují. Takže co se to vlastně stalo? Inu na základně která je přijímající, byly z vjemů a nádsledných mentálních projekcí postaveny vysílače. Čímž byl (je) celý ten lidský svět modifikován na pseudopřijímání - zisku. Pak je samozřejmě těžké přiblížit se (i když je to zkoušeno všelijakými způsoby) k vnímání (přijímání) reality, jaká skutečně je. A nechat tak proudit skrze ten (zázračný) duševno-tělesný aparát Jí samou.
ghostdog
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Linda » pon 31. říj 2011 11:47:11

ghostdog píše: Inu na základně která je přijímající, byly z vjemů a nádsledných mentálních projekcí postaveny vysílače. Čímž byl (je) celý ten lidský svět modifikován na pseudopřijímání - zisku. Pak je samozřejmě těžké přiblížit se (i když je to zkoušeno všelijakými způsoby) k vnímání (přijímání) reality, jaká skutečně je. A nechat tak proudit skrze ten (zázračný) duševno-tělesný aparát Jí samou.

Mluví se tu v podstatě o dvojí projekci: tou první je prvopočáteční projekce Absolutna, které ze Sebe Sama všechno vytváří. Skrze svůj aspekt - Átmana - vytváří i psychosomatický organismus iluzorního jedince, skrze který promítá to, co jedinec vnímá jako tělo + svět: malé dítě ještě sebe samo nevnímá jako "já", mluví o sobě jako o třetí osobě. Traduje se výrok jednoho vědce, že malé dítě si plete sebe s vesmírem.

Dokud jsou mláďata okolím přijímána taková, jaká jsou, vnímají obraz světa bez zkreslení a sebe vnímají jako jeho součást. Dvojnost neexistuje. Postupně ale začnou být vystavena výchovným tlakům prostředí a to v nich vyvolává obranné reakce, které mládě automaticky promítá na okolí. Ten venku je "hodný", ten druhý je "zlý" a je třeba se proti němu bránit - tím se mládě od okolí odpojuje a jeho celistvé vnímání světa se tím postupně rozděluje na iluzorní "já" a iluzorní "ne-já". Praprojekci Átmana tedy začalo modifikovat/překrývat promítání, vytvářející Džívu, pocit samostatně existujícího jedince, který vzniká potřebou obrany a sebe-obhajoby proti okolí coby něčemu oddělenému a ohrožujícímu.

Možná to je skutečný význam výroku "Dokud nebudete jako malé děti, nevejdete do Království nebeského."
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod ghostdog » pon 31. říj 2011 13:07:25

No ale to je pak celý kosmický řád...

Pokračujeme v tom, v čem počalo vědomí, tvoříme
( v podstatě furt tvoří jen samo Vědomí, nebot tu žádná individualita není,
ale tím, že je vytvořena pseudoindividualita, tím to dostává vcelku grády, ta tvorba)

Kosmický řád je jakýsi nezávislý umožňovatel. Tzn že stojí za každým jevem, dějem a pohybem ve vesmíru - umožňuje je ve všech variantách a možnostech. Není přitom zasažen ani jejich konstruktivním ani destruktivním, či jakýmkoliv jiným průběhem. Nejenže tu tedy díky němu coby tyto živé bytosti jsme, ale zároveň díky možnostem které v nás byly uskutečněny, můžeme si být mnohého, včetně tohoto vědomi. Z čehož může vzejít další možnost - plná důvěra v tento Řád, coby jakousi notovou osnovu Vědomí. Atp, atd.
ghostdog
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník