Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 29. říj 2011 14:39:34

Dan:
celej projevenej svět není skutečný?

Tady je to jádro pudla. Ale jenom to říkat, to opravdu nestačí.

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » sob 29. říj 2011 14:44:06

vostalpetr píše:NECHÁPU ANI V NEJMENŠÍM, V ČEM JE TOHLE V ROZPORU S TÍM, CO TU CELOU DOBU ŘÍKÁME.
..................................................................................................................

Není to v rozporu,
ani v nejmenším,

jen (oklikou) říkám, že v poznání "já nejsem ničím" ještě zůstává celý svět- tedy spíše čas a prostor
a to je věc, co není vidět tím přímým pohledem,
tou přímou analýzou PODÍVEJ SE...

a to je všechno

Nemůžeš to vědět ani v nejmenším, když jsi to nezkusil, že v tom zůstává celý svět.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » sob 29. říj 2011 14:45:38

Jarda Malej píše:
Dan:
celej projevenej svět není skutečný?

Tady je to jádro pudla. Ale jenom to říkat, to opravdu nestačí.

:sos:

Takže si můžu rozbít hlavu o zeď protože není skutečná?
proč to nezkusíš sám.

Když to nestačí říkat proč si nepíchneš nožem do břicha? Vždyť nůž není skutečný
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. říj 2011 14:47:41

Dan píše:
Jarda Malej píše:
Dan:
celej projevenej svět není skutečný?

Tady je to jádro pudla. Ale jenom to říkat, to opravdu nestačí.

:sos:

Takže si můžu rozbít hlavu o zeď protože není skutečná?
proč to nezkusíš sám.

Když to nestačí říkat proč si nepíchneš nožem do břicha? Vždyť nůž není skutečný

říká snová osoba snové osobě. Co na to snící?
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 14:48:16

vostalpetr píše:NECHÁPU ANI V NEJMENŠÍM, V ČEM JE TOHLE V ROZPORU S TÍM, CO TU CELOU DOBU ŘÍKÁME.
..................................................................................................................

Není to v rozporu,
ani v nejmenším,

jen (oklikou) říkám, že v poznání "já nejsem ničím" ještě zůstává celý svět- tedy spíše čas a prostor
a to je věc, co není vidět tím přímým pohledem,
tou přímou analýzou PODÍVEJ SE...

a to je všechno


Můžeme se shodnout na tom, že veškerý projevený svět jen jedním vědomím/absolutnem/cokoli to nazveš? Toto vědomí/absolutno/cokoli to nazveš vychází z neprojeveného/nicoty/prázdnoty whatever? Na tomhle se shodujeme?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 29. říj 2011 14:49:58

NECHÁPU ANI V NEJMENŠÍM, V ČEM JE TOHLE V ROZPORU S TÍM, CO TU CELOU DOBU ŘÍKÁME.

Zase to množné číslo? Také v tom bude část toho rozporu.

Opakovat stále jedno prohlášení na diskuzi prostě nestačí.
Leda tak na Duel, který není duelem že?

P.S.
Už jsi pouvažoval je to s tím prostorem Goro? Nebo pořád ještě ten mrtvej brouk?

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 29. říj 2011 14:56:33

Můžeme se shodnout na tom, že veškerý projevený svět jen jedním vědomím/absolutnem/cokoli to nazveš? Toto vědomí/absolutno/cokoli to nazveš vychází z neprojeveného/nicoty/prázdnoty whatever? Na tomhle se shodujeme?

Tedy jde v diskuzi o to, shodnout se jaksi nově na tom, co je v každé příručce pro začínající duchozpytce?
Tak alespoň něco. Pro začátek.
Nicméně diskuze by se nemusela omezit na pouhé předhánění se, kdo lépe něco nadefinuje.
Což se ovšem děje většinou.

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 15:07:56

vostalpetr píše:Můžeme se shodnout na tom, že veškerý projevený svět jen jedním vědomím/absolutnem/cokoli to nazveš? Toto vědomí/absolutno/cokoli to nazveš vychází z neprojeveného/nicoty/prázdnoty whatever? Na tomhle se shodujeme?
........................................................................................................................................

Ty jo, to je na mě složitý,
nechceš zkusit ten příměr o snícím (vědomí) které sní sen (já) ?

To vcelku velmi dobře kopíruje celou tu situaci, protože to je furt o Vědomí,
a oba (všichni) to známe...


Nechci
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 15:11:24

Jarda Malej píše:
Můžeme se shodnout na tom, že veškerý projevený svět jen jedním vědomím/absolutnem/cokoli to nazveš? Toto vědomí/absolutno/cokoli to nazveš vychází z neprojeveného/nicoty/prázdnoty whatever? Na tomhle se shodujeme?

Tedy jde v diskuzi o to, shodnout se jaksi nově na tom, co je v každé příručce pro začínající duchozpytce?
Tak alespoň něco. Pro začátek.
Nicméně diskuze by se nemusela omezit na pouhé předhánění se, kdo lépe něco nadefinuje.
Což se ovšem děje většinou.

:sos:

Takže se na tom shodneme, nebo ne?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » sob 29. říj 2011 15:20:33


:hm:
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 15:24:16

vostalpetr píše:Už jsem ti to psal, jako příměr či podobenství:
Ty jsi Vědomí a spíš ve své postýlce a zdá se ti sen, prostě sníš sám v sobě a sám ze sebe sen:
v tom snu se uvědomíš jako snová osoba,
je tam i snový prostor (svět) i čas tam běží podle svého načasování
úplně jsi zapomněl že jsi Vědomí co chrápe v posteli, a považuješ se za skutečnou osobu,
co sedí u PC a říká "já jsem a sedím tu pc a píšu na forum"

Pokud chceš vědět, co je v tom příměru souborem ztotožnění,
tak pak je to v podstatě celý sen,
to neexistující (snové já) je v podstatě celej časoprostor snu


Říkám to nerad, ale tohle už se taky řešilo. Chcete to přes příměr, tak fajn. Vědomí spí v postýlce a zdá se mu sen o světě a o oddělené bytosti. Fajn oddělená bytost zjistí že není oddělená bytost, že všechno, včetně toho celého světa je jen vědomí. Svět je možná iluze, ale já neexistuje ani v rámci té iluze. Ok? Chápeme. Nerad to říkám, ale tohle celé nemá prakticky žádný význam. Je to jen teorie. Oproti tomu neexistenci já již v tomhle snu, pokud tomu tak chcete říkat si může ověřit každý. To se tu snažíme celou dobu vysvětlit. Protože, ačkoli to zpochybňujete jakkoli, po zjištění, že není žádné já, již nic jiného, než vědomí nezbývá. Jedno jestli je to formou snu nebo čehokoli jiného. To je ten přínos toho, o čem je tu celou dobu řeč. Ale není to jediný přínos, ale přínosem jsou i jiné věci, které z prohlédnutí existence já vyplývají.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 15:25:40

vostalpetr píše:No takhle se asi na tom neschodneme,
co takhle:

podstatou projeveného světa je Vědomí,
projevený svět se pouze jeví (existuje) ale není skutečný, to, co je skutečné je pouze Vědomí
projevený svět je vytvořen Vědomím, z Vědomí a je "uvnitř" Vědomí

Toto Vědomí je mimo čas a prostor,
avšak samo v sobě vytváří projevený čas a prostor
(těžko říct, že Vědomí vychází z nicoty, práznoty, spíše takto bývá popisováno samo Vědomí,
tedy spíše ten fakt, že Vědomí je mimo (před) časem a prostorem...)


No fajn. Dobře, na tom se shodnem. A co dál? Na čem se neshodnem?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod orog » sob 29. říj 2011 15:38:57

Goro píše:Říkám to nerad, ale tohle už se taky řešilo. Chcete to přes příměr, tak fajn. Vědomí spí v postýlce a zdá se mu sen o světě a o oddělené bytosti. Fajn oddělená bytost zjistí že není oddělená bytost, že všechno, včetně toho celého světa je jen vědomí. Svět je možná iluze, ale já neexistuje ani v rámci té iluze. Ok? Chápeme. Nerad to říkám, ale tohle celé nemá prakticky žádný význam. Je to jen teorie.

Není to jen teorie. Je to zkušenost. Z toho, co říkáš, je vidět, že tuhle zkušenost Vědomí, které se promítá do "tvého" tvaru, zatím ve tvém tvaru nemá. Přeloženo do češtiny zatím ji nemáš. Já coby něco samostatně existujícího i nejá kolem něho mizí současně. Stejně jako se v zrcadle současně objeví tvůj obraz i obraz tvého okolí, současně i zmizí.
orog
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 29. říj 2011 15:44:11

Jarda Malej:
Tedy jde v diskuzi o to, shodnout se jaksi nově na tom, co je v každé příručce pro začínající duchozpytce?
Tak alespoň něco. Pro začátek.
Nicméně diskuze by se nemusela omezit na pouhé předhánění se, kdo lépe něco nadefinuje.
Což se ovšem děje většinou.

Goro:
Takže se na tom shodneme, nebo ne?

Co to znamená Goro, shodnout se na něčem, co je jasně ložený?

Plno lidí vidí na nebi slunce, tedy se na tom faktu slunce na obloze bez problémů shodnou.
No a koukni se kolem. Kdo z toho vyvozuje příslušné závěry, jež se zdají být jasné jako houska na krámě?
V diskuzi by se mohly vynášet na světlo vnitřní souvislosti vnějškově vnímaných jevů.
Mohl by se společně objevovat svět bezpočtu analogií, aby se mohly použít ke zhednodušování poznávacích procesů.
Tedy od zdánlivě (pro mysl) složitého, k veleprostému intuičnímu nazření.

Měla-li by být cílem debaty a vlastně jejím vrcholem shoda v názoru, na to,
jestli existuje vedle projevené skutečnosti také ta neprojevená a za vším tím čirá prázdnota,
tak to by mohll bý spíše začátek užitečného rokování o tom, co z této skutečnosti vše vyplývá.

Jinak je tohle zjištění ať už víc nebo méně intelektuálního rázu, světu kolem celkem na prd.

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. říj 2011 15:49:15

vostalpetr píše:Ohledně toho tvého: já nejsem ničím

to je opravdu velmi diskutabilní prohlášení,

protože "nic" v čase a prostoru
a "nic" jenž má charakterizovat to, co je před časem a prostorem

jsou dva různé stavy

Nediskutabilní by bylo: Nekonečné Prázdno je mnou, stejně jako vším ostatním
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 15:53:41

orog píše:Není to jen teorie. Je to zkušenost. Z toho, co říkáš, je vidět, že tuhle zkušenost Vědomí, které se promítá do "tvého" tvaru, zatím ve tvém tvaru nemá. Přeloženo do češtiny zatím ji nemáš. Já coby něco samostatně existujícího i nejá kolem něho mizí současně. Stejně jako se v zrcadle současně objeví tvůj obraz i obraz tvého okolí, současně i zmizí.


Já mám jedinou zkušenost - není žádné já, všechno je jen jedno. Všechno.
A jak ta tvoje odlišná zkušenost vypadá? Můžeš mi jí popsat?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod orog » sob 29. říj 2011 16:05:25

Goro píše:
orog píše:Není to jen teorie. Je to zkušenost. Z toho, co říkáš, je vidět, že tuhle zkušenost Vědomí, které se promítá do "tvého" tvaru, zatím ve tvém tvaru nemá. Přeloženo do češtiny zatím ji nemáš. Já coby něco samostatně existujícího i nejá kolem něho mizí současně. Stejně jako se v zrcadle současně objeví tvůj obraz i obraz tvého okolí, současně i zmizí.


Já mám jedinou zkušenost - není žádné já, všechno je jen jedno. Všechno.
A jak ta tvoje odlišná zkušenost vypadá? Můžeš mi jí popsat?

Od samého počátku existuje jen nekonečné prázdné Vědomí, které je vším, co ze sebe sama v sobě samém vytváří. Včetně tvaru, který se předtím považoval za já. Je to čistá iluze, vytváří se bez já i bez nejá uvnitř nekonečné prázdné existence. Příměr o lucidní snění to vystihuje dost přesně, snová osoba i její okolí jsou iluzí, probíhající uvnitř snícího vědomí.
orog
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 16:07:53

orog píše:
Goro píše:
orog píše:Není to jen teorie. Je to zkušenost. Z toho, co říkáš, je vidět, že tuhle zkušenost Vědomí, které se promítá do "tvého" tvaru, zatím ve tvém tvaru nemá. Přeloženo do češtiny zatím ji nemáš. Já coby něco samostatně existujícího i nejá kolem něho mizí současně. Stejně jako se v zrcadle současně objeví tvůj obraz i obraz tvého okolí, současně i zmizí.


Já mám jedinou zkušenost - není žádné já, všechno je jen jedno. Všechno.
A jak ta tvoje odlišná zkušenost vypadá? Můžeš mi jí popsat?

Od samého počátku existuje jen nekonečné prázdné Vědomí, které je vším, co ze sebe sama v sobě samém vytváří. Včetně tvaru, který se předtím považoval za já. Je to čistá iluze, vytváří se bez já i bez nejá uvnitř nekonečné prázdné existence. Příměr o lucidní snění to vystihuje dost přesně, snová osoba i její okolí jsou iluzí, probíhající uvnitř snícího vědomí.


To jsi mi tu napsal nějaký koncept. Ptal jsem se tě, jaká je tvoje zkušenost?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod orog » sob 29. říj 2011 16:25:13

Goro píše:To jsi mi tu napsal nějaký koncept. Ptal jsem se tě, jaká je tvoje zkušenost?

Není to koncept, je to přesný popis mé zkušenosti. Od té tvé se liší v tom, že během téhle zkušenosti prázdný tvar tělo-mysl reaguje jen na vznikající situace. Není tu nic, žádný někdo, kdy by mohl mít mít potřebu jiné k něčemu vyzývat. A protože tyhle zkušenosti nebývají zpočátku trvalé, je po ní možné jasně v sobě rozpoznávat reakce na dění od chtění něco udělat. Třeba rozhodnout se někoho vzývat, aby se podíval, aniž za tebou přišel a žádal tě o pomoc. Je pak na tobě, jestli se s podobnými impulzy budeš ztotožňovat a začneš znovuvytvářet vědoucí já, nebo je jen v sobě pozorovat - jako nápady snové osoby.
orog
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 16:31:38

Popsali jsme 30 stránek a pořád se nemůžeme shodnout. Pojďme to vyjasnit. Pojďme to vyřešit jednou pro vždy.
Já říkám:

Není žádné já. Kdokoli chce, může se na to sám podívat, může si to sám ověřit. Nejste oddělenou entitou žijící vlastní život, rozhodující, atd. Nic takového není. Žádné já neexistuje. Když to uvidíte, zjistíte dvě věci.
1) Na místě kde jste čekali, že má být já je jen prázdno. To prázdno má zvláštní hloubku, není jen uvnitř, je součástí všeho a vše z něj vystupuje a do něj se navrací.
2) Poznání přicházející postupně a stále se to prohlubuje - když není žádné já, všechno co zbývá je jen jednota - jeden život/bytí/absolutno/jakkolitochcešnazvat.

Co je ale možná ještě důležitější, prohlédnutí neexistence já přináší i úplně reálné změny v přijímání života, v chování, v cítění strachu, v motivaci, ve spoustě spoustě věcí, v celém životě. Ty změny jsou z počátku nepatrné až žádné, časem se objevují a stále se zvětšují a prohlubují.

K prohlédnutí neexistence já nabízím pomoci každému kdo já hledá formou navedení, kam se má dívat.

A teď mi řekněte KDE se mýlím. Myslím to vážně. Nikdo není neomylný. Tak mi to ukažte, třeba máte ve všem pravdu a já se mýlím. Věřím tomu, že to dokážete vysvětlit tak, abych to pochopil i přesto, že nejsem duchovně založený, neznám cizí názvy slov jako vědomí apod. Vysvětlete mi to jednoduše jako malému dítěti. Díky.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků