Co mě napadá

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod miroslav » pát 28. kvě 2021 18:29:53

vostal petr píše:
Naprosto ti chybí Srdce - Soucit, to si pleteš s otevřenou srdeční čakrou.,


Nic si nepletu, to je totiž jedno a to samé,


No vidíš, že si to pleteš. A ještě se k tomu drze přiznáváš. :D

A taky si pleteš cit a pocit.

Pocity znáš, ale cit (sou-cit) je u tebe zakrnělý a chybnými názory, se kterými se ztotožňuješ navíc potlačovaný.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vokuka » pát 28. kvě 2021 18:40:27

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ale když víš, že tohle vše je prostě o myšlenkách

Což toto není také myšlenka? Kterou si neuvědomuješ? A tak si ji touto otázkou uvědomíš skrze další nevědomou myšlenku. Že už to není myšlenka? Je to něco, tak tomu říkám myšlenka, jako je "prázdná mysl", "Vědomí", "Srdce" atd. Jako když se pes točí za vlastním ocasem.

Charakter té myšlenky určují aktuální vibrace čaker, resp. jejich celková výslednice. Můžeš mít sice nějaké krátkodobé stavy hlubšího vhledu, ale celková výslednice tě strhne jako dravý řeky proud.

A tedy jaká je asi ta tvoje výslednice, proč jsi ke své milé přitahován? Protože v ní vidíš něco jako panenku Marii? A ona v tobě něco jako Ježíše? :)


Hle incest :crazy: :what: :hm:
Vokuka
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pát 28. kvě 2021 19:03:01

Pocity znáš, ale cit (sou-cit) je u tebe zakrnělý a chybnými názory, se kterými se ztotožňuješ navíc potlačovaný.


Mrdoslave, Mrdoslave,

já znám všechno, proto mohu taky kritizovat to, co považuji za něco ne příliš k duchu směřujícího,

z toho co tady píšeš mně přijde (teoreticky)

že ty s tou svou realizací jsi nejspíše vobelstil i ty Tomášovi,

taknějak podobně jako se tady Jana snaží vobelstít nás těmi svými pocity

které vydává za osvícení...

Nějako tě z toho začínám fakt podezřívat, páč jinak bys nepsal takový pitominy co píšeš...


PS.
To se rozumářům stavá,
že totálně ujedou na pocitech, páč nejsou schopni se v pocitech orientovat a nemají to zvládnuté

Jana to má zase naopak, tak se rozumových úvahách plácá jak vorvan na poušti
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod miroslav » pát 28. kvě 2021 19:32:05

vostal petr píše:
já znám všechno, proto mohu taky kritizovat to, co považuji za něco ne příliš k duchu směřujícího,


Nápodobně ve větším :D

P.S.
Co vidím, to jsem ti napsal. Ale přesvědčovat tě nebo ti něco vyvracet nehodlám.

Každý svého štěstí či duchovního pokroku strůjce.

Není jedno, co člověk dělá, co říká a co myslí.

Howgh
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pát 28. kvě 2021 21:19:43

Nápodobně ve větším :D


Klidně i ve větším,

páč je ti to hovno platný,

páč nemáš hezký ego...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pát 28. kvě 2021 21:32:32

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ale když víš, že tohle vše je prostě o myšlenkách

Což toto není také myšlenka? Kterou si neuvědomuješ? A tak si ji touto otázkou uvědomíš skrze další nevědomou myšlenku. Že už to není myšlenka? Je to něco, tak tomu říkám myšlenka, jako je "prázdná mysl", "Vědomí", "Srdce" atd. Jako když se pes točí za vlastním ocasem.

Charakter té myšlenky určují aktuální vibrace čaker, resp. jejich celková výslednice. Můžeš mít sice nějaké krátkodobé stavy hlubšího vhledu, ale celková výslednice tě strhne jako dravý řeky proud.

A tedy jaká je asi ta tvoje výslednice, proč jsi ke své milé přitahován? Protože v ní vidíš něco jako panenku Marii? A ona v tobě něco jako Ježíše? :)

Já už na to nemám invenci, ti vysvětlovat tvůj omyl. Musíš si na to přijít sám. Můj původní zaměr byl, když jsem šel do debaty s trbou, ušetřiť tě bolesti z toho omylu. Ale nejde to. Jak ti vysvětlit, že tohle jsou tvý myšlenky o sexualitě? Ne Buddhy, ne Ježíse, ne někoho, a ne moje. Jsou tvoje. Proč takové jsou, je tvoje věc. Určujou tvou cestu, nikoliv cestu kohokoliv jiného.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pát 28. kvě 2021 21:57:37

miroslav píše:
Pedriito píše:Jde o to, čemu rozumíš pod pojmem "mysl", "srdce", a v neposlední řadě i "ego"... Defakto se tu o tom bavíme spolu, ale vlastně každý trochu o něčem jiném. Proto shoda je vždy trochu vedle. Ale když víš, že tohle vše je prostě o myšlenkách, je to svět myšlenek, svobodomyslnosti, který v tý meditační praxi prostě pouštíš, necháváš z něj vypustit tu sebedůležitost, tak co zbývá? Když ony mentální mlhy osobních pocitů, představ, idejí se rozplynou? Tomu se říká čistá mysl, nebo prázdná mysl, zmizí ty mlhavé obzory, hranice. Mysl je náhle Vědomím, a to můžeš zvát třeba Srdcem. Co se stalo? Otevřelo se Srdce, nebo se otevřela Mysl?


:yes:

Na tomhle je nejlepší, že to končí hlubokou otázkou a ne pojmovou odpovědí.
To je ten zásadní rozdíl mezi praxí a teoretizováním.

Hadám že by tu měl každý zde přítomný mít dostatek praxe k tomu dohlédnout za znění jakýchkoliv slovních forem, ať už jde o alegorie, basně, či teorie... Tohle není meditacní seance ani sangha, tohle je diskuzní fórum. A Iluze je tu rovna skutečnosti.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pát 28. kvě 2021 22:04:05

Každý svého štěstí či duchovního pokroku strůjce.




V ČASE 31:38 AŽ 32:36
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pát 28. kvě 2021 22:13:54

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ale když víš, že tohle vše je prostě o myšlenkách

Což toto není také myšlenka? Kterou si neuvědomuješ? A tak si ji touto otázkou uvědomíš skrze další nevědomou myšlenku. Že už to není myšlenka? Je to něco, tak tomu říkám myšlenka, jako je "prázdná mysl", "Vědomí", "Srdce" atd. Jako když se pes točí za vlastním ocasem.

Charakter té myšlenky určují aktuální vibrace čaker, resp. jejich celková výslednice. Můžeš mít sice nějaké krátkodobé stavy hlubšího vhledu, ale celková výslednice tě strhne jako dravý řeky proud.

A tedy jaká je asi ta tvoje výslednice, proč jsi ke své milé přitahován? Protože v ní vidíš něco jako panenku Marii? A ona v tobě něco jako Ježíše? :)

Já už na to nemám invenci, ti vysvětlovat tvůj omyl. Musíš si na to přijít sám. Můj původní zaměr byl, když jsem šel do debaty s trbou, ušetřiť tě bolesti z toho omylu. Ale nejde to. Jak ti vysvětlit, že tohle jsou tvý myšlenky o sexualitě? Ne Buddhy, ne Ježíse, ne někoho, a ne moje. Jsou tvoje. Proč takové jsou, je tvoje věc. Určujou tvou cestu, nikoliv cestu kohokoliv jiného.

Ne, je to jinak. To tvoje sexuální touha určuje horizont tvých myšlenek a projektuje jej do mě. Což je zajímavé a proto vedu tuhle debatu (a je z toho důvodu dobré, že je anonymní). Jak až děsivě nevědomě určuje sexualita myšlení. Ty si myslíš že mě to zotročuje a chceš mě ušetřit bolesti a já si to myslím přesně symetricky obráceně :-).

Určitě ze sebe nechci dělat svatouška a osvíceného za vodou, ale jsem opravdu rád, že tohle puzení ode mne vesměs taknějak samo odpadlo (raději píšu vesměs, nechci dráždit hada bosou nohou :-). Není známo, že by Ježíš měl s někým sex. poměr, Buddha ho na duchovní cestě zakazoval, dával jsem ti příklad Dhammadinná Thérí jako ilustraci naší tradice, i odkaz na popis mé vlastní zkušenosti z barmského kláštera. Tak jak si mám jinak vysvětlit tvojí větu "Já už na to nemám invenci, ti vysvětlovat tvůj omyl", než že ti prostě tvoje aktuální vibrace nedovolí myslet jinak než ve svém vibračním mantinelu dolních čaker? Kterého jsi nevědomý otrok?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pát 28. kvě 2021 23:04:34

Zdeněk píše:Nepodceňuj sexuální pud, je to mocná síla, dokonce dokáže člověku sebrat nadhled i humor. :)

Říkám ti vážně, to neděláš dobře s tou sirkou Jaromíre, jednou to poznáš sám.

Sexualní pud je sexualní pud. Tělo je tělo. A duch je duch. Duch dal tělu tuhle funkci a stal se mužem a ženou. Proč mu ji dal a proč to tak udělal se ptej Jeho. I na milióny a miliardy pojetí toho. Já Ho tu nepřišel suplovat. A ne že tu zacneš poudat bajky o tom jak Eva podala jabko, o tomhle mysteriu znaš leda slova.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pát 28. kvě 2021 23:05:19

vostal petr píše:KDYŽ DVA ŠOUSTAJ NEBO NAOPAK DVA NEŠOUSTAJ TAK TO PROSTĚ NENÍ TO SAMÝ

No to skutečně není. :)

Hele mě nemusíš vykládat jak to máš ty, neb jsi Ra negativní entita, na dolních třech čakrách zcela závislá.

Ale závidět bys nemusel no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pát 28. kvě 2021 23:11:16

Pedriito píše:A ne že tu zacneš poudat bajky o tom jak Eva podala jabko, o tomhle mysteriu znaš leda slova.

No je to možný že to vlastně neznám. A jak to mystérium znáš ty? Jako alergickou reakci?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod miroslav » pát 28. kvě 2021 23:24:42

Zdeněk píše:Nepodceňuj sexuální pud, je to mocná síla, dokonce dokáže člověku sebrat nadhled i humor. :)

Říkám ti vážně, to neděláš dobře s tou sirkou Jaromíre, jednou to poznáš sám.

Hele Zdeňku, jestli tě to opravdu zajímá a mám dojem, že tě to zajímá, ale máš s tím problém, tak si o tom můžeme popovídat mailem. Tady, kde řádí ten hlupák Vostál na to není ten správný klid. Když tak mi pošli na SZ email a můžeme se o tom pobavit.
Ale samozřejmě nemusíme, pokud máš pocit, že v tom máš opravdu jasno.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pát 28. kvě 2021 23:31:34

Tady, kde řádí ten hlupák Vostál na to není ten správný klid.


A co to je ty debile správný klid ?

To že se kolem zmrda chodí po špičkách ?



Jo, tak to si radši piš soukromě, jen si dej bacha aby to nebyly náký koncepty a spekulace,

ale to co jsi vyopičil někde u mistrů, Tomášovskej hoštaplere...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pát 28. kvě 2021 23:47:11

miroslav píše:
Zdeněk píše:Nepodceňuj sexuální pud, je to mocná síla, dokonce dokáže člověku sebrat nadhled i humor. :)

Říkám ti vážně, to neděláš dobře s tou sirkou Jaromíre, jednou to poznáš sám.

Hele Zdeňku, jestli tě to opravdu zajímá a mám dojem, že tě to zajímá, ale máš s tím problém, tak si o tom můžeme popovídat mailem. Tady, kde řádí ten hlupák Vostál na to není ten správný klid. Když tak mi pošli na SZ email a můžeme se o tom pobavit.
Ale samozřejmě nemusíme, pokud máš pocit, že v tom máš opravdu jasno.
:)

Děkuji, ale já ani nemám s kým bych to "mystérium" měl realizovat. Připouštím to teoreticky, pak je ale zajímavé, jak to že se Buddha v tomto takto zásadně mýlil. V tom případě by bylo vhodné argumentovat veřejně, aby z toho měly prospěch i další cítící bytosti :-). Soukromě to pokoušet nechci, jsem za to rád jak to mám :-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pát 28. kvě 2021 23:57:13

Zdeněk píše:
Pedriito píše:A ne že tu zacneš poudat bajky o tom jak Eva podala jabko, o tomhle mysteriu znaš leda slova.

No je to možný že to vlastně neznám. A jak to mystérium znáš ty? Jako alergickou reakci?

Ne alergie ale alegorie. Tím začíná duchovní cesta, že had ukáže na jablko ze stromu poznání. I když to je "zapovězeno". Kdyby se o tom Panbů nezmínil, nedal by k tomu podklad. Ale zmínil se, zasadil ten strom, vypustil hada, a věděl co bude následovat. Ten had se má za ďábla, a Eva, tedy žena, za jeho prostředníka. A tohle je počátek omylu celýho biblickýho náboženství. Ten had symbolizuje evoluci, Kundalini, tedy tu, co otevírá čakry, dárkyně poznaní...
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. kvě 2021 0:09:15

Pedrito, Pedrito, ty jsi taky nepoučitelný, takhle házet perlama :'-(
Návštěvník
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 29. kvě 2021 1:16:01

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:A ne že tu zacneš poudat bajky o tom jak Eva podala jabko, o tomhle mysteriu znaš leda slova.

No je to možný že to vlastně neznám. A jak to mystérium znáš ty? Jako alergickou reakci?

Ne alergie ale alegorie. Tím začíná duchovní cesta, že had ukáže na jablko ze stromu poznání. I když to je "zapovězeno". Kdyby se o tom Panbů nezmínil, nedal by k tomu podklad. Ale zmínil se, zasadil ten strom, vypustil hada, a věděl co bude následovat. Ten had se má za ďábla, a Eva, tedy žena, za jeho prostředníka. A tohle je počátek omylu celýho biblickýho náboženství. Ten had symbolizuje evoluci, Kundalini, tedy tu, co otevírá čakry, dárkyně poznaní...


Tak, tak a to ještě ta slátanina stihla udělat z Boha Hitlera a zatížit člověka dědičným hříchem.
Já vám řeknu, tuhle slátaninu jsem četl prvně asi ve 14 letech a normálně jsem se před Bohem styděl že jsem člověk.Udělat z Boha senilniho debila na to už musíte mít koule.
To že to někdo napsal tak to se dá ještě pochopit, ale jak tomu někdo může věřit tak to se pochopit už nedá.
salmo1cz.
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » sob 29. kvě 2021 6:40:16

Jj, to je ta lidská pýcha. Příběh Adama a Evy je starý několik tisíciletí a široce akceptován "lidmi knihy" (židy, křesťany, muslimy). Nikoli však moderním českým mužem, kterého duševní obzor určuje rozkrok jeho milenky a pro kterého je tudíž biblický Bůh senilní debil.

Ve skutečnosti naší podstatu nelze vysvětlit slovy, Buddha po svém osvícení mlčel. Každé vysvětlení v sobě skrývá zkreslení, fikci. Ale mlčení by nám nepomohlo, tedy je třeba přijímat s vděkem vyřčené, pokud budeme otevřeni tomu co je za ním, co vyřčené není a být nemůže. A k tomu je nezbytná pokora, tedy přiznání, že nevím, abych mohl přijmout i to, co nevím. A tu vy (Vostál, Pedriito) nemáte. Nechť si prošukejte svůj život, svoji mysl, to není můj problém, jsem jen kolemjdoucí, který nad vaším počínáním spíše s pobavením krčí rameny. Moje snaha byla podat pomocnou ruku, inspiraci, ale ta snaha je u konce: nemusíš se stydět za své předky salmo, oni by se spíše měli stydět za tebe.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » sob 29. kvě 2021 6:42:53

Návštěvník píše:Pedrito, Pedrito, ty jsi taky nepoučitelný, takhle házet perlama :'-(

Já se polepším :)
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků