Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z cesty

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. bře 2024 11:53:50

Ještě malý drobek pro dovyjasnění představy ..."neschovávej se (sama před sebou) za to, že ty to neprodukuješ"...

Moc hezky a výstižně to vysvětluje Ramesh Balsekar:

Ego
Pocit osobního konatelství; Vědomí v pohybu, které přijalo totožnost "konatele", spekulativní mysl s individuálním jménem a formou; ten, kdo tento pojem používá, by měl vědět, že v původním smyslu znamená mylné přesvědčení o existenci "konatele" - i světec či mudrc má jméno a formu, má soustavu těla a mysli, ale bez toho, že by měl pocit "konatelství"; viz Vědomí v pohybu, soustava těla a mysli, Božská hypnóza, spekulativní mysl

Pochopení; konečné, nejvyšší pochopení
Spontánní intuitivní pochopení srdcem, při němž není žádný konatel (nikdo, kdo by chápal); viz probuzení, konatel

Probuzení
Spontánní neosobní událost, ke které dojde na konci procesu hledání, pokud přijde absolutní nazření v srdci, intuitivní pochopení, že žádný konatel neexistuje a že žádný konatel, tedy ani hledající, nikdy neexistoval; ego, "já", beze zbytku zmizí; viz konatel, ego, hledající, hledání

Vaše hlava v tygří tlamě
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. bře 2024 11:55:49

Jana píše:
miroslav píše: jsi odsouzena stále hájit ty nesmysly co ve svém svatém nadšení - z nadšení z vlastní "svatosti" produkuješ.


Můžeme se podívat, co jsou a co nejsou nesmysly, Miroslave:

A mrkni na tohle ...

Zkrátka nemáš to lehký. Když musíš, tak hold musíš. :(

Prostě to své nafouklé zbožštěné ego musíš bránit i kdyby na chleba nebylo.

Ty drobku pro "vyjasnění" :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. bře 2024 12:21:20

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš

miroslav píše:
Jana píše:
miroslav píše: jsi odsouzena stále hájit ty nesmysly co ve svém svatém nadšení - z nadšení z vlastní "svatosti" produkuješ.


Můžeme se podívat, co jsou a co nejsou nesmysly, Miroslave:

A mrkni na tohle ...

Zkrátka nemáš to lehký. Když musíš, tak hold musíš. :(

Prostě to své nafouklé zbožštěné ego musíš bránit i kdyby na chleba nebylo.

Ty drobku pro "vyjasnění" :D


A když se na někoho díváš jako na toho kdo musí bránit své nafouklé zbožštěné ego, to už je to poznání nejvyšší pravdy, nebo je to pořád ještě nevědomost, která je překážkou poznání?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. bře 2024 12:36:48

Koho se ptáš? A proč?
Se ptáš sama sebe? Tak si také sama odpověz. K tomu mne nepotřebuješ.
Ale ona ta iluze zbožštělého ega se potřebuje stále sebepotvrzovat, potřebuje obecenstvo, jinak by se rozplynula.
A to je to, co tě furt nutí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. bře 2024 13:23:31

S poznáním, kým jsme a že tahle celá existence je Boží, mizí zdroj veškerého utrpení.

Proto jsou tady tyhle stránky, proto jsou tady promluvy Probuzených.

Je-li v nás pokora a nevíme, tak se ptáme.

Je-li v nás nevědomost a pýcha, tak kritizujeme.

Je-li v nás láska, tak přejeme všem bytostem, ať jsou šťastné

a Poznání sdílíme.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. bře 2024 13:37:33

Jana píše:
Je-li v nás pokora a nevíme, tak se ptáme.


I di ty kecno :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. bře 2024 13:44:25

miroslav píše:
Jana píše:
Je-li v nás pokora a nevíme, tak se ptáme.


I di ty kecno :D



:D

No vážně, dívej:

Tohle je jasné:

Brahman má pět aspektů. Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty jsou skutečné, věčně osvětlující, zatímco jméno a tvar představují neskutečné aspekty, protože se jenom zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje (umožňuje jejich zdánlivou existenci).

Ramana Mahariši


Tohle je také naprosto jasné:

Ve Védách se uvádí pět přídavných jmen, která vystihují povahu TOHO, co JE.

sat – Bytí
cit – vědomí
ānanda — blaženost/láska
ananta - neomezené
amala – zbavené všech myslitelných nedokonalostí

:)


A teď se objevuje otázka: Kdepak se bere tohle?
miroslav píše:Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.


:D

Miroslave, jestli smím prosit, najdi mi někde v promluvách Probuzených, kde se mluví o tom, že to, co není skutečné je totéž, co je skutečné.

Možná to nakonec najdu sama.

:D


Dalo by se skoro, dívej:

1. Kde jsou tvorové, nebo kde tělo, kde smyslová ústrojí, nebo kde mysl, kde prázdnota, a kde stav bez očekávání - je-li má pravá přirozenost prosta vší poskvrny?
2. Kde je psaná nauka, kde poznání Sebe, nebo kde mysl odpoutaná od věcí, kde sytost, kde osvobození od žízně - jsem-li navždy povznesen nad všechny dvojice protikladů?
3. Kde je vědění, či kde též nevědění, kde ,,toto", a kde ,,já" či ,,mé", kde upoutanost a vyproštění, kde podoba mé pravé podoby?
4. Kde jsou osudové následky minulých činů, které se už začaly objevovat, nebo kde je osvobození ještě v tomto životě zde na zemi, a kde ono dokonalé osvobození po smrti - jsem-li vždy mimo všechny rozdíly?
5. Kde je ten, kdo koná, kde ten, kdo požívá; nebo kde je osvícení bez činnosti? Kde jsou vnímatelné věci, a kde výsledek vnímání - jsem-li vždy bez vlastního způsobu bytí?
6. Kde je svět, či kde člověk žádající si osvobození; kde jógin, a kde ten, kdo je bohat poznáním; kde upoutaný a kde osvobozený - jsem-li ve své pravé přirozenosti bez čehokoli druhého?
7. Kde je stvoření světa, a kde, jeho zničení; kde je cíl, jenž má být uskutečněn, a kde cesta vedoucí k jeho uskutečnění; kde ten, kdo uskutečňuje, nebo kde dosažení - jsem-li ve své pravé přirozenosti bez čehokoli druhého?
8. Kde je ten, kdo vyměřuje, nebo kde vyměřování, kde jeho předmět, a kde jeho výsledek, kde něco, či kde nic - jsem-li vždycky bez poskvrny čistý?
9. Kde je rozptýlení, a kde soustředění na jeden bod; kde pošetilost, kde zaslepenost; kde radost, či kde sklíčenost - jsem-li vždycky bez činnosti?
10. Kde je shon světa, či kde nejvyšší pravda, kde štěstí, nebo kde neštěstí - jsem-li vždy prost všeho hloubání?
11. Kde je vesmírná šalba, a kde věčný koloběh životů, kde náklonnost, nebo kde odříkání, kde individuální duše, či kde ono všepronikající brahma - jsem-li vždy bez poskvrny?
12. Kde je působení, nebo kde jeho zanechání, kde osvobození, a kde upoutanost - stojím-li vždycky na nejvyšším vrcholu a spočívám-li takto - jsa nedílný stále ve svém přirozeném stavu?
13. Kde je poučení, nebo kde psaná nauka, kde žák, a kde učitel, či kde nejvyšší lidský cíl - jsem-li prost omezujících vlastností a míruplně blažen?
14. A kde je ,,jest", či kde je ,,není", a kde je ,,jedno", či kde ,,dvě"? K čemu tu mnoha slov? Nejsou mi vůbec k ničemu!

Aštávakragíta

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. dub 2024 11:50:07

Tam, kde existuje jméno a tvar, je stále ještě snění. Kde je jméno a tvar, tam je klam, nikoli skutečnost. V bdělém stavu není mezi člověkem a skálou či ptákem rozdíl, to vše je absolutní bytí.
Návštěvník
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 22:37:20

Asi si myslel tohle vlákno.?

Prosím tě, nedávno jsi mi říkal, že na Poradnu nechodíš i kvůli Miroslava a něčím jsi to zdůvodnil. Mohl bys mi napsat to zdůvodnění, proč? Stačí úplně stručně.


To je prosté – sám se považuje za duchovně vyspělého jedince, ale chybí mu základní prvky identifikující vyspělost tohoto typu, kterým je laskavost a soucit. Pokud dokáže nazvat populaci Palestinců zvěří, nemá zažitou žádnou vyspělost, ale jen prokazuje mentální pýchu a potřebu nadřazenosti nad ostatními. Obě skupiny vlastností jsou nesoudělné – buď jedna anebo druhá.
Protože je navíc i hašteřivý, nemá smysl mu cokoli vysvětlovat – jeho mysl se přímo agresivně brání zkušenosti jednoty a celku. Soukromě z toho vyvozuji, že buď Eduarda vůbec nikdy na živo nepotkal, anebo potkal, ale měl zatvrzelé srdce, jako faraon při rozhovorech s Mojžíšem.
Můžeš doplnit, že jeho postoj obhajoby sionistů proti Palestincům mě natolik překvapil, že jsem se bezodkladně z Poradny stáhnul, protože tohle nejen nemusím, ale ani nemíním podporovat, natož tak psát věci, které jsou použitelné – ale jím spíše zneužitelné.
Tipuji, že z jeho duchovního vhledu už dlouho neexistuje nic, takže to je v této době úplně standardní úpadek.
PS.: je mi dost líto Petra, že to nevidí – ale všechny mé pokusy mu to ukázat, šmahem odmítal, takže jsem uznal, že si zvolil sám.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 22:49:00

Diky :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 23:00:26

Nějak se v tom neorientuji, o čem nebo o kom Jáčko vlastně píše.
Nikdy jsem nenapsal a nemyslím si, že Palestinci jsou zvěř.
Pak píše o nějakém Petrovi - Vostálovi? Ten sem už delší dobu nemůže psát.
A co by Jáčko podporoval, kdyby se z Poradny nestáhl?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 23:15:28

Tak ti z toho moc moudrej nejsem.
Má rád zpětnou vazbu a upozornění od druhých, co dělám blbě - proto mne to zajímalo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara. » ned 07. dub 2024 23:56:07

Tak jestli tě to zaujalo nějak více, zkuste si napsat přes email. Jestli ne, tak ne...
Tara.
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 6:46:10

miroslav píše:Nějak se v tom neorientuji, o čem nebo o kom Jáčko vlastně píše.
Nikdy jsem nenapsal a nemyslím si, že Palestinci jsou zvěř.
Pak píše o nějakém Petrovi - Vostálovi? Ten sem už delší dobu nemůže psát.
A co by Jáčko podporoval, kdyby se z Poradny nestáhl?

To zřejmě píše o mě. Pokud ale vím, tak zfetovanní fanatičtí teroristi (pardon, vojáci hamásu) vtrhli na území Izraele a povraždili, umučili, znásiňovali, co mohli, včetně žen a dětí... Podobná zvěrstva se děla a dějou i ze strany Kremlu na ukrajině, kde ruský voják taky nemá, co dělat.
Neříkám že odveta Izraele v uplynulém čase, za ten masakr, je v pohodě. Jenže jakmile se rozezní válečné korouhve,
těžko očekávat hezké záběry a zvěsti.
Nepřítel není ani Rusko, ani Ukrajina, ani, Palestina, ani Izrael, ani Čína, ani Korea,...

nýbrž poblblá násilnická zfanatizovaná povaha jejich představitelů a vůdců, i jejich voličů a strach poddaných...
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 7:17:34

PS. Jinak, při tý hrůze, si nezbývá než přát, ať tam ten soudruh Putin vydrží co nejdéle, protože on to červený tlačítko nezmáčkne. Dokážete si představit kdyby tomu velel takovej Mědvěděv?
Revoluce k svržení diktátorského režimu tam zatím bohužel nehrozí, mnoho lidu je ovlivněno propagandou a dezinformacemi stran vlády.. a strachem.
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 8:33:54

Tara. píše:Tak jestli tě to zaujalo nějak více, zkuste si napsat přes email. Jestli ne, tak ne...


No, mně to připadá, že je nějak mimo, asi jako Zdenda. Že si plete duchovní cestu s politickou situací a že má také odpor k liberální demokracii, podobně jako ty. Ale to je jen dojem, z toho, co napsal.
Ty tomu rozumíš, co napsal? Jste spolu na jedné struně, tak bys mohla.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 10:40:26

Mě by zajímalo, co by lidi nosili v těch kebulích, být ten člověčí svět v dokonalé harmonii a pohodě, o čem by se hádali a drbali v hospodách, na pavlačích, v práci, na fórech a doma u televizí..?
Nejspíš podobně, jak říka Švejk, by z toho každej druhej úplně zblbl, takže by to byla asi taková hodina ticha...
:-)
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 11:00:31

Drahý Miroslave a Pedrito, vezmu to jedním vrzem.

Stokrát nic umořilo vola. Staré dobré české pořekadlo. :-)

Jak už jsem ti Miroslave psala před časem a ne jednou a pak mi to vždy nedalo a na něco jsem přece jen musela reagovat, tak debaty s tebou opravdu nemají smysl. Takže prd.

Pedrito, ty vděčňáku za každý plk, kec, nástroj,, byť vrzající falešně, chápeš aspoň trochu, proč sem přestala psát a chodit - jak sama napsala Helena, že kvůli Janě? Jestli ano, potom máme vysvětlenu naši dnešní debatu na W.
Pokud ne, tak se nedá nic dělat.

A běžte dělat chlapi něco smysluplného, ne tu skučet jak dunící zvony :-))))
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 11:14:06

Mě je jaksi u pérdele, jaký má kdo oponentský světonázory, dokud nelítá s mačetou po hlavní třídě...
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 11:20:22

Pedriito píše:Mě by zajímalo, co by lidi nosili v těch kebulích, být ten člověčí svět v dokonalé harmonii a pohodě, o čem by se hádali a drbali v hospodách, na pavlačích, v práci, na fórech a doma u televizí..?
Nejspíš podobně, jak říka Švejk, by z toho každej druhej úplně zblbl, takže by to byla asi taková hodina ticha...
:-)


Krishnamurti říkal, když se tak rozhlížel kolem sebe: "Co bychom byli bez našich problémů"
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků