Meher Baba

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. zář 2023 14:32:53

Jana píše:Ano, koncepty v hlavě nejsou to, čím je Boží přítomnost v srdci.

Problém je v tom, že v té hlavě máš pěkný guláš z duchovních textů a vlastních myšlenek. A to je to, co sem píšeš. A to, co sem píšeš, vyvolává u moudřejších a zkušenějších lidí odpor, jak si můžeš všimnout. Podobně jako když někdo veřejně lže a překrucuje fakta.
Svoji hloupost urputně a vytrvale vydáváš za moudrost.
Asi o tom ani sama nevíš. Mohly by tě snad alespoň konečně trknout reakce ostatních.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 14:53:46

miroslav píše:
Jana píše:Ano, koncepty v hlavě nejsou to, čím je Boží přítomnost v srdci.

Problém je v tom, že v té hlavě máš pěkný guláš z duchovních textů a vlastních myšlenek. A to je to, co sem píšeš. A to, co sem píšeš, vyvolává u moudřejších a zkušenějších lidí odpor, jak si můžeš všimnout. Podobně jako když někdo veřejně lže a překrucuje fakta.
Svoji hloupost urputně a vytrvale vydáváš za moudrost.
Asi o tom ani sama nevíš. Mohly by tě snad alespoň konečně trknout reakce ostatních.


Problém je Miroslave vždycky zásadně v té mysli, která vidí problém. To znamená, že problém je ve Tvé mysli. V mé mysli žádný problém, natož guláš, není. To, že Ti připadají slova mistrů nekonzistentní a máš z nich v hlavě guláš, je Tvá záležitost.

Pro mě jsou promluvy probuzených dokonale v jednotě, souladu a žádný zmatek nevyvolávají.

Mohly by tě snad alespoň konečně trknout reakce ostatních.


Pokud by mírou Pravdy a osvícenosti měly být reakce ostatních, pak by svého času Hitler musel patřit mezi ty nejosvícenější

Obrázek


a Ježíš mezi největší mizery.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 14. zář 2023 15:02:16

Zas ti to jančí v kebuli...
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 15:03:48

Jana píše:
Návštěvník píše:
Opravdu? To se fakt tvoje mysl domnívá, že se ani nehne, když chrlí jednu myšlenku za druhou? :D


Vypadá to nepravděpodobně, viď.


Ne. Je to naprostý nesmysl.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 15:05:46

Proto je nejmoudřejší nereagovat, ale je to marný, je to marný, je to marný. Už ses mohl, Miroslave, léty přesvědčit, že Janu zatím nic nezmění, myslím tím tyto diskuzní příspěvky, naopak, je to pro ni palivo...
I když je mi z jejích slov na blití, často se musím držet, vím, že je to především můj problém, mé pocity jsou můj problém, tak jako mám problém s dnešní dobou, nedávnou dobou covidí, vládou a jejími počiny, ale co můžu? Akorát se v soukromí občas poblít a modlit se, abych už z tohoto světa se kterým velmi nesouhlasím, odešla a spočinula. Svou povahu nezměním, svět taky ne.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 15:09:47

Ale na druhou stranu se tady na Poradně zabavim a ukrátím čas. Ráda vás vidím ;-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod dodo » čtv 14. zář 2023 15:26:03

miroslav píše:
Jana píše:Ano, koncepty v hlavě nejsou to, čím je Boží přítomnost v srdci.

Problém je v tom, že v té hlavě máš pěkný guláš z duchovních textů a vlastních myšlenek. A to je to, co sem píšeš. A to, co sem píšeš, vyvolává u moudřejších a zkušenějších lidí odpor, jak si můžeš všimnout. Podobně jako když někdo veřejně lže a překrucuje fakta.
Svoji hloupost urputně a vytrvale vydáváš za moudrost.
Asi o tom ani sama nevíš. Mohly by tě snad alespoň konečně trknout reakce ostatních.


Nedokázal si odpovedať ani na triviálne otázky týkajúce sa duchovna, ktoré ti tu boli nedávno položené, Miroslave.

Nakoniec na ne odpovedala a bezvadne ti ich vysvetlila Jana.

No ani to nepomohlo. Tak „skúseným a múdrym“ ako ty, nepomôže už zrejme žiadne vysvetľovanie.
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 15:59:50

miroslav píše: Podobně jako když někdo veřejně lže a překrucuje fakta.


Miroslave, když už jsme u toho lhaní, co je veřejná lež?

Důkazy o tom, že je někdo osobně na tak vysoké duchovní úrovni, že z tohoto titulu si může dovolit někoho veřejně dehonestovat a pronásledovat, například tak jako Ty - založením štvavého webu proti Maríči,

nebo je veřejnou lží tvrzení, že Boží přítomnost je Boží?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 16:05:33

Miroslave, přeji Ti z celého srdce to nejlepší.

Možná by stálo za to prozkoumat, jestli Tvé nespravedlivé soudy a odsuzování neustále nepokračují, jestli právě ty nejsou tím, co stojí mezi Tebou a Boží milostí.

Znáš to biblické: "Nesuď a nebudeš souzen."

A s poznáním Boží milosti je možné potvrdit, že Boží přítomnost je Boží,

je možné potvrdit, že naše podstata a přirozenost je šťastná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 16:10:27

Jani, nešlo by na panel se šmajlíkama přidat ještě blijícího šmajlíka?
Že by mi to ušetřilo čas a písmenka.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 16:20:12

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Opravdu? To se fakt tvoje mysl domnívá, že se ani nehne, když chrlí jednu myšlenku za druhou? :D


Vypadá to nepravděpodobně, viď.


Ne. Je to naprostý nesmysl.


Vážně jsi nezažila nikdy absolutní klid mysli s tichem, které nenaruší žádný hovor, žádný zvuk?

Jak bys to vysvětlila u Probuzených, kteří jedním dechem říkají, že mysl je prázdná a mluví?

Ono to je tím, že prohlédneš formu jako prázdnou. Tím je prázdná i forma těla, hlavy, tím pádem tady není nic, v čem by se co drželo. V tichu srdce není žádná forma.

Mysl je jako voda, jak řekl Bruce Lee: “Vyprázdněte svou mysl, buďte bez formy, bez tvaru - jako voda. Teď dáte vodu do hrnku, stane se hrnkem, dáte vodu do lahve, stane se lahví, dáte ji do konvice, stane se konvicí. Teď voda může téct nebo se rozbít. Buďte vodou, můj příteli.”
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 16:21:31

Prázdnost není nicota ani nedostatek existence, ale způsob, jak vidět skutečnost takovou, jaká je, bez lpění na žádných pevných pojmech nebo názorech. Prázdnost je podstata všech věcí, podle Sútry o srdci, jednoho z nejdůležitějších textů mahájánového buddhismu. Prázdnost znamená, že všechny věci jsou vzájemně závislé a pomíjivé, a že nemají žádnou vnitřní podstatu nebo esenci. Prázdnost také znamená, že všechny věci jsou prázdné sebe a čehokoli patřícího k sobě, jak učil Buddha v doktríně ne-sebe.

Když osvícení poznají prázdnost, vidí věci takové, jaké jsou, bez toho, aby se připoutávali k jejich jménům, formám nebo charakteristikám. Neuchopují nic jako “já”, “moje” nebo “sebe”. Jsou svobodní od nevědomosti, klamu a utrpení. Mají také soucit a moudrost, které jim umožňují pomáhat ostatním na cestě k osvobození.

Osvícení mohou mluvit, protože používají jazyk jako dovedný prostředek k komunikaci a učení, nikoli jako způsob vyjadřování svých názorů nebo postojů. Nepletou si slova se skutečností, ani se nepřidržují žádných slov jako absolutní pravdy. Vědí, že slova jsou konvenční a dočasná, a že mohou pouze ukazovat na skutečnost, nikoli ji zachytit. Používají slova k tomu, aby vedli ostatní k tomu, aby sami viděli prázdnost, nikoli k tomu, aby jim vnutili své vlastní myšlenky nebo víru.

Proto když osvícení říkají, že “mysl je prázdná”, nemyslí tím, že mysl je prázdná nebo bez jakýchkoli myšlenek nebo pocitů. Myslí tím, že mysl je prázdná jakékoli pevné nebo vrozené podstaty a že je otevřená a flexibilní k vnímání skutečnosti takové, jaká je. Myslí také tím, že mysl je prázdná sebe a čehokoli patřícího k sobě a že je osvobozena od připoutanosti a odporu.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 14. zář 2023 17:16:20

No tak neulpívej, prosté ne. A nevracej to další furt tou samou etudou o něčí oddělenosti atp. Mi klidně řekni že jsem kokot, a schválně jestli si to vztáhnu osobně :)
Nebo jestli v reakci na to od někud vylovím deset moudrých citátů, v kterých ti budu dokazovat, že nejsem kokot a jediné mé vnímání Pravdy je bezchyby :D
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 17:28:50

Pedriito píše:No tak neulpívej, prosté ne. A nevracej to další furt tou samou etudou o něčí oddělenosti atp. Mi klidně řekni že jsem kokot, a schválně jestli si to vztáhnu osobně :)
Nebo jestli v reakci na to od někud vylovím deset moudrých citátů, v kterých ti budu dokazovat, že nejsem kokot a jediné mé vnímání Pravdy je bezchyby :D


:D
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 17:31:04

Pedriito píše:Nebo jestli v reakci na to od někud vylovím deset moudrých citátů, v kterých ti budu dokazovat, že nejsem kokot a jediné mé vnímání Pravdy je bezchyby :D


To bys mi, Pedríto, udělal velikou radost. Ale musí být ty citáty opravdu moudré, ano?


:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 17:34:14

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Vypadá to nepravděpodobně, viď.


Ne. Je to naprostý nesmysl.


Vážně


Vážně je to naprostý nesmysl.

:)
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 17:40:22

Jana píše:které dotyčnému nedovolí poznávat Boží království.



Ty nerozhoduješ o tom, kdo vstoupí do Božího království. To bys snad mohla vědět, Jano. Tahle strašná povýšenost nad Ježíšem se ti nevyplatí.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 17:47:25

Návštěvník píše:
Jana píše:které dotyčnému nedovolí poznávat Boží království.



Ty nerozhoduješ o tom, kdo vstoupí do Božího království. To bys snad mohla vědět, Jano. Tahle strašná povýšenost nad Ježíšem se ti nevyplatí.

Jak jsi přišla na to, že bych o tom měla rozhodovat?

Ale zákony jednoty jsou zákony jednoty. Sebekrásnější a sebeušlechtilejší dualitní myšlení je pro uvědomění Boží jednoty neprůchodné.

Není možné si o sobě myslet, že jsem něco víc nebo něco jiného, než Ty, věřit, že jsem na nějaké vyšší nebo nižší úrovni, než Ty, a chtít zároveň poznávat Boží přítomnost, která je dokonalá, která je vším a ve všem stejná.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7622
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 17:48:30

Návštěvník píše:
Jana píše:které dotyčnému nedovolí poznávat Boží království.



Ty nerozhoduješ o tom, kdo vstoupí do Božího království. To bys snad mohla vědět, Jano. Tahle strašná povýšenost nad Ježíšem se ti nevyplatí.


Nisargadatta:

Sebepoznání není předpověditelné.

Někteří je dosáhnou spontánně, jiní ani po velkém usilováni ne.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 17:54:36

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:které dotyčnému nedovolí poznávat Boží království.



Ty nerozhoduješ o tom, kdo vstoupí do Božího království. To bys snad mohla vědět, Jano. Tahle strašná povýšenost nad Ježíšem se ti nevyplatí.

Jak jsi přišla na to, že bych o tom měla rozhodovat?


:)


Děláš to celou dobu. Stavíš se do pozice "Boha" a tvrdíš, kdo nemá dovoleno vstoupit do Božiho království. Ty o tom nerozhoduješ!
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků