Pro Taru

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pro Taru

Nový příspěvekod .Petra » pát 22. bře 2024 9:44:07

Tara k afirmacím:

Tara píše:Mno, já na tohle moc nejsem, resp. připadá mi to jako sebe autohypnóza.

Nejpřirozenější, podle mě, samozřejmě, je si odžít to, co je třeba, aby právě tím odžitím, přirozeným, došlo po kratší, ale i delší době k pochopení, puštění, odpuštění = přijmutí toho, co je, jak je...

Stejně tak vnímám nějaké umělé provozování meditace, soustředění, navozování bdělosti a já nevím čeho všeho, třeba i toho chanelingu. Připadala jsem si jak blbec, který dělá něco umělého, nepřirozeného. Ale pro každého platí něco jiného, já to mám nastaveno takto.
Vše si odžít..., odradovat, odtrápit až na dřeň :-) Nejdelší mé trápení trvalo 20 let a až poté bylo vše pryč, najednou.... jakoby někdo mávnul kouzelnou hůlkou a bylo to všechno pryč... :-)

Uvedu příklad k těm afirmacím. Naštěstí netrval dlouho.

Máme v rodině prostě geneticky, že jak z mé strany, tak z manželovy strany, nám příroda nenadělila mnoho vlasů (blbost, že, ale...) I naše tři děti to mají stejně :-) Naštěstí každý z dětí si vzaly partnery, kde je to geneticky jinak. A i jejich děti, zatím to tak vypadá, jsou ovláskováni, že by mi pár jejich stačilo na mojí hlavu :-)

No a v jednom období, kdy jsem začínala duchovní rozum brát, jsem dojížděla na okresního města na setkání, kde se skupinka věnovala různým tématům, meditacím, sdílení atd. Bylo to fajn. měla jsem takové období... setkání vedla Zdenka, trošku starší, než já a byla z ní cítit celoživotní moudrost, rozvaha, vedla meditace, i osobní konzultace... No atam jsem se jí svěřila, že mě trápí (bylo mi po třicítce a v té době to bylo pro mě důležité téma) málo vlasů... a ona mi tehdy poradila, že si mám každý den ráno a večer, při hygieně, při pohledu do zrcadla představovat si, že mám vlasy husté, krásné, nebo i před spaním - vizualizovat si, že mé vlasy jsou husté.... :-)

No tak jsem to nějaký čas praktikovala.... a pak, po nějaké době jsme se zase potkaly a říkala jsem jí, že jaxi nic.... hlouběji se do mne zadívala a řekla: "Nechej toho." A bylo :-)

Přestala jsem tohle dělat a no vlasů mám pořád stejně (málo), navíc věkem kila přibyla, vlasy zešedivěly a život jde svou cestou :-))))))

Mě tyhle cesty přijdou něco jako magie, a to černá magie...

Vše je o přijmutí toho, co je....


Díky, Taro.

Mně připadá moudré, jak to praktikoval E. Tomáš: Stan se vůle Tvá, Bud vůle tvá. Přenechat to Bohu, Univerzu. To ví nejlépe. co opravdu právě potřebujeme. Samozřejmě k tomu patří i pustit negativní myšlení - např. Nikdy nebudu mít dost peněz, nikdy nebudu úspěšný, nikdo mne nebude opravdu milovat, nikdy nebudu mít krásné vlasy apod.
Do každého přání by bylo potřeba pozitivně zahrnout všechny ostatní bytosti. Nikdy totiž nevíme, jaký dopad bude mít naše zdánlivě nevinné přání na ostatní a kdy se nám nepříjemně vrátí. Z mého pohledu je proto rovnou lepší to přenechat Bohu, Absolutnu.

:)
.Petra
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 22. bře 2024 10:15:43

Tak afirmace bude trochu jiný level.
Nicméně známe placebo i nocebo efekt a to funguje v hodně případech.
Přenechání Bohu . Já jsem nedávno řešil patní ostruhu.
Je přenechání Bohu i to když zaklepete na ty správný dveře nebo to není přenechání? :D
Páč ono hodně lidí klepe i blbě.
salmo1cz.
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. bře 2024 10:57:16

Jsou povodně a stará paní je po kolena v bažině. Přijdou k ní hasiči a upozorňují ji, že voda stále stoupá a bude muset opustit svůj dům. "Žádný dům nebudu opouštět", odpoví rázně paní, "věřím v Boha a on mi pomůže". Přijdou k ní za dvě hodiny a povídají: "Teď už musíte s námi jít. Hladina stoupá, za hodinu tu bude po strop vody." "Řekla jsem vám, že nikam nepudu, věřím v Boha, ten mi pomůže." Hladina opravdu stoupne a žena se utopí. Přijde do nebe a ptá se Boha: "Pane Bože, proč jsi mi nepomohl?" "A kdo myslíš, že ti tam dvakrát poslal hasiče?"
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 22. bře 2024 11:12:30

Samozřejmě.Pomoc Boha je i to že máme nějaký rozum.
salmo1cz.
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » pát 22. bře 2024 15:44:47

Díky.

A jsem ráda Petro, že tě vidím :-)

Asi je opravdu dobré a důležité používat svůj rozum, jak píše salmo, ale hlavně i intuici.
Pokud jsou ty aktivity mé mysli věnovány, zaměřeny "pouze" na můj osobní prospěch (aby se má osoba cítila lépe, byla krásnější, měla hustější vlasy, měla více peněz atd.), pak je něco nějak špatně.
Pokud to odevzdáme, jak píše Petra, Bohu, Tvá vůle se staň..... je to něco jiného...


Mezi těmi dvěmi směřování - je docela dost velký rozdíl, hranice a uvědomit si ji, chce taky docela dost už hlubší pochopení....

Buď chci svými myšlenkami, přáními, tužbami, evokoováním afirmací jen něco, co posílí mou "osobní jednotku", abych byla krásnější, bohatší, úspěšnější, nebo v tom ta motivace není....

Uvedu příklad, bo já jsem na ty příběhy....

Jak jsem psala, mé nejdelší trápení se týkalo vztahu s jedním mužem, sousedem, on ženatý, já vdaná, oba dvě děti a prostě jsem se do sebe zaláskovali, navíc jsme bydleli ve stejném vchodě, takže každé klapnutí dveří mě automaticky vyhnalo k dveřnímu kukátku, jestli to není on.... atd. atd., dosti šílené situace... a trápení, trápení, trápení, protože jsem toužila být s ním a nemohla jsem.... a to trvalo 20 let.
A já nevěděla, jak z toho ven. Abych se cítila svobodná (to je pro mne nejdůležitější....).
Pořád jsem si říkal, že to přece musím zvládnout sama, že je to můj problém! Navíc, jevilo se, že on to tak intenzivně neprožívá.... a ten problém jsem skutečně měla hlavně já.
Trvalo to strašlivě dlouho, jak jsem psala, 20 let a já už byla psychicky doslova na kolenou....., až když jsem byla doma jednou doma sama, zapálila jsem spontánně svíčku, klekla na kolena a v slzách prosila Boha, aby tohle trápení ode mne vzal, protože už dál nemohu....

Za pár dnů jsem se účastnila kurzu reflexní terapie..., vedla ho lektorka z Ostravy, bylo tam více lidí, ale ponejvíce z řad kamarádů blízkého okruhu....
V jednu chvíli nám řekla, abychom všichni, co jsme byli účastni, napsali na papírek svoje jméno, a který papírek se jménem ona vytáhne, tak nám ukáže, jak v praxi funguje reflexní terapie.

"Náhodou" :-) vytáhla papírek s mým jménem.

A prošli jsme si spolu, před očima dalších, sebereflexi v praxi.
Která se týkala především jejich vcítěných otázek a mých odpovědí.

Představ si, že jsi královnou ve svém království. Kdo sedí na trůně:
Já.

Co žiješ? Kdo sedí nyní skutečně na trůně tvého království?
On.
Míněno soused.

Velice stručně shrnuto.

To byla první pomoc, které se mi dostalo mým pláčem a prosbou o pomoc...

Druhou pomocí v tomto pro mne nelehkém vztahu byla kamarádka, kterou považuji za pokrevní sestru :-), máme toho hodně společného, co se nátury týče.... :-)
Po tom kurzu jsme šly spolu po chodníku a ona najednou vzrušeným hlasem říká: "Já vím, proč to tak máte!!!"

Vy jste v minulém životě byli bratr a sestra, žili jste v Rusku a on tehdy spáchal sebevraždu.
Měli jste k sobě velice blízký vtah. a ty jsi se tehdy nikdy s tímto jeho rozhodnutím nevyrovnala a tak jste se museli znovu potkat.

Milovat a nemoct být spolu.

Bylo to jakoby někdo na hrnec nasadil přesně tu pokličku, která na něj patřila...

Dalo mi to vysvětlení, proč.

A netrvalo dlouho, byla jsem volná....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod .Petra » pát 22. bře 2024 16:24:40

Díky, Taro, za krásný příběh! :)
.Petra
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod .Petra » pát 22. bře 2024 16:40:45

Tara píše:
Asi je opravdu dobré a důležité používat svůj rozum, jak píše salmo, ale hlavně i intuici.
Pokud jsou ty aktivity mé mysli věnovány, zaměřeny "pouze" na můj osobní prospěch (aby se má osoba cítila lépe, byla krásnější, měla hustější vlasy, měla více peněz atd.), pak je něco nějak špatně.
Pokud to odevzdáme, jak píše Petra, Bohu, Tvá vůle se staň..... je to něco jiného...


Mezi těmi dvěmi směřování - je docela dost velký rozdíl, hranice a uvědomit si ji, chce taky docela dost už hlubší pochopení....

Buď chci svými myšlenkami, přáními, tužbami, evokoováním afirmací jen něco, co posílí mou "osobní jednotku", abych byla krásnější, bohatší, úspěšnější, nebo v tom ta motivace není....



Také to tak vidím. Nedovedu si představit E. Tomáše, že by afirmoval, aby zase dostal práci jako advokát, potom co za komunistů o ni přišel. Asi to viděl jako nějakou starou karmu, která musí být odžita.

Jsem přesvědčená, že když člověk úpřimně žije: Stan se vůle Tvá, tak k tomu dostane patřičnou intuici, která ho vede. A rozhodně si nepředstavuje, jak by to měl Bůh dělat - např. mu nepředpisuje, jak ho chránit při zátopách. :)
.Petra
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. bře 2024 13:23:45

Poslouchám zrovna Óčko 80. a 90. léta, tak vzpomínám, jaké krásné písně jsme mohli poslouchat - zpočátku jen na propašovaných LP, pořízených na burzách a vzájemně si půjčovaných.
A co k nám přišlo v té době za hudbu z Ruska? Akorát se naše skupiny, které se inspirovaly západní hudbou, nemohly jmenovat anglickými jmény a v rozhlase byl povinný poměr naší a cizí (západní) hudby.

Ze kterých skupin jsme byli odvázaní - z Ruských? Ne z Evropských a Amerických.

No, ty to asi vidíš a posloucháš nějak jinak. Šamana a pod. :-)

Mně se tedy po z Ruska dovezeném a řízeném třídním boji a reálném socializmu nestýská. Tobě ano? Možná se ti stýská po mládí, které jsi v té době prožívala.
Když to vypadalo, že půjdeme vlastní cestou, hned sem napochodovala armáda odvezla vládu do Moskvy a udělala tady zase "pořádek".
Mno, nějak tě nechápu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. bře 2024 13:41:12

P.S. Třeba takový Bob Dylan - Knocking on heavens door - teď zrovna slyším na tom Óčku
Brit a ještě k tomu žid...
No není to super? :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod .Petra » pát 29. bře 2024 8:39:07

Velký pátek :(

Kamil Střihavka - Gethsemane



Děj se vůle Tvá
.Petra
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » pát 29. bře 2024 11:57:51

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 04. dub 2024 23:10:54

Cyril Höschl o své nemoci: Když trpíte touto chorobou, vše ostatní je směšné

Uznávaný psychiatr, dlouholetý ředitel Psychiatrického centra Praha, před několika měsíci onemocněl vážnou neurologickou chorobou, která mu zásadně ovlivňuje život. „Strašně se mi zmenšilo hřiště, ale sranda je na něm furt,“ říká v rozhovoru.

Jedenatřicet let šéfoval špičková psychiatrická pracoviště, díky jeho autoritě, které se těšil i u široké veřejnosti, jej lákali do politiky jak lidé z ODS, tak Andrej Babiš při zakládání svého hnutí ANO. Cyril Höschl vždy odmítl a zůstal věrný svému oboru – a také glosování společenských jevů.

Před pár měsíci mu ale do života nečekaně vstoupila vážná nemoc.

„Kdyby mi před půl rokem někdo řekl, že nebudu chodit, že nebudu řídit auto, že se nebudu moct podepsat, že nebudu moct psát ani na klávesnici, tak bych se šel snad picnout. Zajímavé je, že s tím, jak ta choroba postupuje, tak zároveň s ní postupuje pocit, že je vám to jedno. Že na to koukáte jako marťan a bavíte se spíš tím, jak se ty příznaky míhají, jak přibývají, jak jsou některé nevysvětlitelné,“ říká Cyril Höschl v rozhovoru, který je součástí projektu Seznam Zpráv Galerie osobností.

Nemoc jménem multisystémová atrofie
Neurologické onemocnění, které se jmenuje multisystémová atrofie a postihuje mozeček, má příznaky jako parkinsonismus. „Patří k tomu i maskovitý obličej. Když se chci usmát, musím na to myslet,“ říká a předvádí poněkud křečovitý pohyb mimickými svaly.

„Pozorujete sami svoje vlastní hendikepy, že jeden den mluvíte líp, druhý den mluvíte hůř, ale máte od toho emoční odstup. Vůbec nepropadám zoufalství. To může propadat moje okolí, které o mě musí pečovat. Ale já se na to zvláštním způsobem adaptuji, a to je jeden z objevů, které jsem na své drobné kazuistice udělal.“

Uznávaný psychiatr dokáže o svém zdravotním hendikepu mluvit věcně a otevřeně, včetně toho, že lidé s touto nemocí mají velmi omezený čas dožití: „Když trpíte chorobu jako já, která má průměrnou dobu od začátku do smrti šest let, tak vám je všechno ostatní směšné,“ říká.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. dub 2024 15:29:01

Pedriito
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2024 16:02:15

Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. dub 2024 16:54:15

Pedriito
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Pedriito » stř 10. dub 2024 6:36:06

Pedriito
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků