Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 14:22:27

Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 15:17:49

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


S poznáním, kdo skutečně jsme, a že naše Já je ničím nerozdělitelné, ano. Chtělo by si to poslechnout celý text, aby to bylo jasné. Aby bylo jasné, co je sen a co je skutečnost.

40. JENOM „JÁ“ JE SKUTEČNÉ

Tazatel: Není možné nijak na venek zjistit v jakém jste stavu vnitřně. Dozvídám se to jenom z toho, co říkáte. Já vidím jenom velmi zajímavého starého pána.

Maharadž: Ale to jste vy, ten zajímavý starý pán, ne Já! Já jsem se nikdy nenarodil. Jak bych tedy mohl zestárnout? Já existuji jenom ve vaší mysli. Mě se to nijak netýká.

Tazatel: Dokonce i jako sen jste velmi zvláštní.

Maharadž: Já jsem snem, který vás může probudit. Důkazem toho bude, že se skutečně probudíte.

Tazatel: Představte si, že zemřu. Někdo vám řekne: „Znal jste toho a toho? Zemřel.“ Jak na to budete reagovat?

Maharadž: Budu velmi šťasten, že jste zpátky doma. Budu skutečně rád, že jste se už dostal z tohoto blázince.


"Takže se má prožívat blaho....?"

S Poznáním přestává být blaho čímkoliv podmíněné.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 15:29:48

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


S poznáním, kdo skutečně jsme, a že naše Já je ničím nerozdělitelné, ano.


:hm:

Pocit bolesti se v takové situaci objevuje každému, ale Probuzený ji v takové situaci vnímá ve svém vědomí neosobně, jako jeden z obsahů svého vědomí.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 15:37:33

Návštěvník píše:
Pocit bolesti se v takové situaci objevuje každému, ale Probuzený ji v takové situaci vnímá ve svém vědomí neosobně, jako jeden z obsahů svého vědomí.


To nic nemění na poznání pravého Já, které je nezrozené, nesmrtelné a jeho poznáním je jasné, že jsme absolutně nerozdělitelní. Není možné prožívat jako realitu ztrátu kohokoliv, když je jasné, kým skutečně je.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 16:50:14

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Pocit bolesti se v takové situaci objevuje každému, ale Probuzený ji v takové situaci vnímá ve svém vědomí neosobně, jako jeden z obsahů svého vědomí.


To nic nemění na poznání pravého Já, které je nezrozené, nesmrtelné a jeho poznáním je jasné, že jsme absolutně nerozdělitelní. Není možné prožívat jako realitu ztrátu kohokoliv, když je jasné, kým skutečně je.

Neprožívá se to jako realita, ale v podvědomí má každý uložené všechny své předchozí navyklé reakce na podobné zkušenosti; a proto, dokud se v něm jeho podvědomé obsahy postupně při jejich aktivování nerozpustí, automaticky se ve všech situacích objevují prioritně.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:15:38

Návštěvník píše:Neprožívá se to jako realita, ale v podvědomí má každý uložené všechny své předchozí navyklé reakce na podobné zkušenosti; a proto, dokud se v něm jeho podvědomé obsahy postupně při jejich aktivování nerozpustí, automaticky se ve všech situacích objevují prioritně.


Struktura vědomí je tady jen dokud je tady to, čemu říká De Mello sen. S probuzením je tady jen jedno skutečné vědomí bez rozdělenosti na úrovně a podvědomí. To je důvod, proč je s probuzením ánanda nezničitelná, ona tím nerozděleným vědomím totiž je.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:17:02

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:17:13

2.22.22: "Trpíte jen proto, abyste si uvědomili, že máte v sobě něco, co je v rozporu s pravdou."
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:20:52

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?


Buddha učil, že chtění je jedním z hlavních zdrojů utrpení. Toto učení je základem Čtyř ušlechtilých pravd v buddhismu:

Pravda o utrpení (Dukkha): Život zahrnuje utrpení a nespokojenost. Toto může být zřejmé utrpení, jako je bolest, nemoc a smrt, ale také méně zřejmé formy, jako je nespokojenost, frustrace nebo pocit prázdného života.

Pravda o původu utrpení (Samudaya): Utrpení je způsobeno chtěním nebo touhou. To zahrnuje touhu po smyslných potěšeních; touhu po existenci; a touhu po neexistenci.

Pravda o zániku utrpení (Nirodha):
Utrpení může skončit. Stav bez utrpení se nazývá Nirvána.

Pravda o cestě vedoucí k zániku utrpení (Magga): Cesta k zániku utrpení je Osmidílná stezka, která zahrnuje správné pochopení, správné myšlení, správné řeč, správné jednání, správný život, správné úsilí, správnou pozornost a správné soustředění.

Buddha tedy učil, že se můžeme osvobodit od utrpení tím, že se osvobodíme od chtění.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:26:47

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Anthony De Mello- Bdělost: " ... právě teď máte vše, co potřebujete k tomu, abyste prožívali blaho."

Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?


Byla to otázka pro tebe. Chceš to?
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:26:59

Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?


Z probuzeného poznání je tato otázka nesmyslná.

Není tady výběr.

Není tady výběr chtít nebo nechtít to, co právě teď je.

S poznáním, že jsi pravým Já, které je vším, co je, tedy i tím dítětem,

s poznáním, že pravé Já není tělem, které umírá, není dítětem, které někoho opustí,

s poznáním, že nejsi oddělenou individualitou, která může o cokoliv přijít,

nemáš šanci si vybrat.

S poznáním, že provaz není had, nemáš šanci si vybrat, jestli budeš vidět provaz nebo hada.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:31:29

Návštěvník píše:
Byla to otázka pro tebe. Chceš to?


Byla to odpověď pro tebe:

Utrpení je způsobeno chtěním


Jestli chceš utrpení, pak je dobré chtít.

"Zaměřit se na to, co nemáš nebo o co můžeš přijít."
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:34:52

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Byla to otázka pro tebe. Chceš to?


Byla to odpověď pro tebe:


Tebe jsem se na nic neptala.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:37:42

2:22: "StejnĚ jako fyzická bolest, která je nám dána, abychom pochopili, že něco není v pořádku, že v sobě máte nějakou nemoc, utrpení signalizuje, že něco je v rozporu s pravdou.

Utrpení přichází, že nejste v souladu se skutečností. Když se vaše iluze střetnou se skutečností, když se vaše nepravdy střetnou s pravdou, začínáte trpět.

JINAK ŽÁDNÉ UTRPENÍ NEEXISTUJE."
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:43:08

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Takže se má prožívat blaho, když nám umírá dítě???


Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?


Byla to otázka pro tebe. Chceš to?


Máš právo nebýt blažený/á, když by ti umíralo dítě. Není na tom nic chybného. Nikdo nemá právo ti to zakazovat.
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 17:49:11

"To, co teď řeknu, může znít trochu pateticky, ale následující chvíle mohou být nejdůležitějšími okamžiky vašeho života.

POKUD TOTO POCHOPÍTE, OBJEVÍTE TAJEMSTVÍ PROBUZENÍ.

NA VŽDY UŽ BUETE ŠŤASTNÍ.

UŽ NIKDY NEBUDETE NEŠŤASTNÍ.

UŽ VÁS NIKDY NIC NEBUDE MOCI RANIT.

A myslím to vážně.

Jako když hodíte do vzduchu černou barvu.

Vzduchu se nedotkne. Není možné nabarvit vzduch na černo.

Ať se vám stane cokoliv, vás se to nedotýká.

Existují bytosti, které dosáhli toho, čemu říkám - Být lidský."


Pokračování 23.26......
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 18:00:13

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Chceš být blažený/á, když by ti umíralo dítě?


Byla to otázka pro tebe. Chceš to?


Máš právo nebýt blažený/á, když by ti umíralo dítě. Není na tom nic chybného. Nikdo nemá právo ti to zakazovat.


P.S. Tohle je kniha pro ty, kteří chtějí být stále - za jakýchkoliv okolností - štastní a blažení. Je to pro ně to nejdůležitější. Také oni na to mají právo. Ale je lepší si s takovými nepořizovat děti. 8)
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 18:09:10

Návštěvník píše:
Tohle je kniha pro ty, kteří chtějí být stále - za jakýchkoliv okolností - štastní a blažení. Je to pro ně to nejdůležitější. Také oni na to mají právo. Ale je lepší si s takovými nepořizovat děti. 8)


Netušíš, co osvícení je?

:)
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 18:18:45

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Tohle je kniha pro ty, kteří chtějí být stále - za jakýchkoliv okolností - štastní a blažení. Je to pro ně to nejdůležitější. Také oni na to mají právo. Ale je lepší si s takovými nepořizovat děti. 8)


Netušíš, co osvícení je?

:)


Mysli si, co chceš. :)
Návštěvník
 

Re: Anthony De Mello; Bdělost (celá kniha)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2024 18:21:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Tohle je kniha pro ty, kteří chtějí být stále - za jakýchkoliv okolností - štastní a blažení. Je to pro ně to nejdůležitější. Také oni na to mají právo. Ale je lepší si s takovými nepořizovat děti. 8)


Netušíš, co osvícení je?

:)


Ano, netuší, že osvícení je osvobození od nevědomosti, od utrpení.

Netuší, co je Nirvána, i když většina lidí to tuší.

Nirvána je:
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 61 návštevníků