Milan Calábek

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 6:43:59

Pedriito píše:
Návštěvník píše:https://www.mandala-praha.cz/news/poklona-bodhisattvovi/


POKLONA BÓDHISATTVOVI - článek Milana Calábka pro časopis REGENERACE 7/2020

Držitel Nobelovy ceny míru, význačný představitel buddhismu a především čtrnáctý tibetský dalajlama TÄNDZIN GJAMCCHO se dožívá pětaosmdesáti let. U příležitosti význačných narozenin Jeho Svatosti REGENERACE přináší několik osobních textů, které dalajlamu a jeho přínos světu přibližují z nejrůznějších úhlů pohledu.

......

BÝT DOBRÝ

Bylo překvapivé, že dalajlama přicházející z tajemné země teosofických mahátmů odmítal konverzi k buddhismu téměř stejnými slovy. Své příznivce příjemně překvapil i tím, že působil nejen jako vzor pro snášení příkoří, ale zároveň tento „buditel dobroty srdce“ vnášel do jejich životů nakažlivou radost spolu s příslibem osvobození od utrpení a nevyslovenou možnost vhledů do velké kroniky světla vědění: akašického informačního pole mimo prostor a čas.

Na svých přednáškách nikdy neobtěžoval osobním smutkem nad ukřižováním Tibetu, ze kterého se postupně stávala duchovní vlast nás všech, v níž konfuciánsko-marxistický totalitarismus se souhlasem západních demokracií páchá nejen kulturní genocidu. Jako živoucí vtělení toho, co považujeme za pravdivé a posvátné, ve svých misiích vedl rozpravy o osobní cestě ke spáse a zároveň nikdy neopomenul zdůraznit, že úplně postačuje, když se staneme dobrým člověkem, neboť už díky tomu dostává naše existence smysl.

......

SOUCIT A LÁSKA

Poselství, jež se dalajlama snaží předat Západu, spočívá i v tom, že život bez duchovního rozměru postrádá nejen dostatek prostoru pro vnitřní mír, ale i pro mír ve světě. Zároveň připomíná, že nový a spravedlivější svět nevznikne revolucí, ani rozšířením liberální demokracie anebo zásahem vyšší bytosti, ale jen pokud dojde k duchovní transformaci našeho vědomí na nadosobní neboli osvícením.

V buddhismu, který podle dalajlamy je z jedné třetiny neteistickým náboženstvím a metafyzikou, z druhé třetiny systémem sekulárním etiky a ze třetí filosofií a vědou, přitom neexistuje žádné dogma ani absolutní pravda. Ale kdyby nějaká existovala, jak často připomíná, pak by to byla karuna, která se překládá jako soucit. Nicméně v sánskrtu má význam i jako láska ve smyslu křesťanské agapé, milující laskavost (maitri) anebo empatie. Jako duševní obdoba imunitního systému nás chrání před viry nenávisti, hněvu a krutostí.

...

Jeho první návštěva Československa na pozvání Václava Havla byla zároveň jeho první státní návštěvou a otevřela mu možnost přijetí dalšími západními státníky, kteří se s ním dosud setkávali jen vyjímečně a neoficiálně. Po společné modlitbě u sochy svatého Václava a obrovské manifestaci na podporu Tibetu, kterou zasvěceně moderoval Jan Petráněk, se konala beseda s umělci v Realistickém divadle a pak uzavřené setkání s českými stoupenci buddhismu v jednom z pavilonů Bulovky. Měl jsem tu čest být mezi asi dvaceti pozvanými.

Zatímco dalajlama předával Eduardu Tomášovi velký bílý katagh nabitý jeho léčivou energií, zformulovali jsme spolu s přítelem Jaroslavem Vackem (překladatelem Bhagavadghíty) otázku, vypovídající o naší tehdejší nevědomosti. Jaroslav ji pak přednesl zhruba těmito slovy: „Mnoho lidí v této zemi, kde je tradicí, že nejdůležitější duchovní rozpravy se konají v blázinci (což dalajlamu obrovsky nadchlo, pozn. aut.), nemá jasno v tom, co vlastně se při reinkarnaci přerozuje, když v buddhistické ontologii neexistuje žádný transcendentální princip, žádné já, které by mohlo přejít do dalšího života.”

dalajlama po delším váhání odpověděl, že neexistence „já“ jako entity neznamená, že by neexistovala žádná kontinuita, a přirovnal nové zrození k přenosu plamene z jedné svíčky na druhou, přičemž nejde o stejný plamen, ale ani o jiný.

......

„Víra v posmrtný život,” řekl na závěr našeho setkání v „blázinci“ dalajlama, „vytváří širší kontext, který v nás podporuje duševní vyrovnanost, usnadňuje odpuštění a smíření s osudem, který nemůžeme změnit.”



To je jako příští oběd.. vize. Jednou se stane. A za spousty dalších si nevzpomeneš, co šlo chodem.


Na rozdíl od tebe, Pedritto, považuji to, co dalajlama řekl, za velmi moudré. A je dobře, že se ho na to zeptali.

Taková energie dobra, jaká se šíří z dalajlamy, se hned tak nevidí.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 9:51:14

Jen nevím, proč o tom tlumočit ty vysvětlující texty...
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 9:56:01

Bez požádání...

Taky ho mám rád.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. říj 2023 7:02:47

Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » ned 01. říj 2023 23:43:30

To je zase ten přihlouplý Calábek, co už tady byl.
Jak jsem o něm psal, že je to matlal a patlal - tak bych to raději vysvětlil v čem vidím to jeho matlání a patlání:
Cituje na přeskáčku různé filosofy a myslitele a nejspíš ani nerozumí tomu co říkali. Jen to používá k podpoře toho, co zrovna chce tvrdit i když to s tím jeho tvrzením nijak nesouvisí. Je to určeno pro ty hloupější posluchače. My tomu nerozumíme, ale my tomu věříme, má to podložené vědci, filosofy, mudrci (které jmenuje) přece. Že jo.
A to jeho snažení obhájit co Dušek říkal o rakovině - že je to jenom jiný (vyšší) pohled na věc. Taky dobrý.
Podobně dnešní zastánci placaté země mají také svůj jiný pohled a mají na něj svaté právo a je to vlastně vyšší pohled než mají hlupáci, kteří si ještě myslí, že je země kulatá. To nám ve škole vnutili.

Prostě - Kupředu do minulosti ! :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. říj 2023 23:48:43

Tak už spi. Dobrou.
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 2:25:38

miroslav píše:To je zase ten přihlouplý Calábek, co už tady byl.


V těhle věcech se, Miroslave, nevyznáš, což jsi už několikrát prokázal. Nepořídíl sis na rozdíl od Calábka žádné znalosti.

Tento díl tady ještě nebyl. Calábek tady už reaguje konkrétně na to, co o té rakovině Dušek řekl. To v tom díle na začátku vlákna nebylo a mně tam chybělo.

Že se schováváš za tu výmluvu, že zdraví není vlastně důležité, protože o něj při duchovní cestě nejde, je hloupé.

I když některé věci vidím jinak než Calábek, tak ho uznávám, protože je pro mnohé důležitým impulsem k novému pohledu na zdraví a nemoci. Tobě to možná také jednou dojde, ale třeba už bude pozdě. Jak si to namatláš a napatláš, takové to budeš mít.
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 2:55:47

P.S. Ale aspon se v něčem shodneš s Janou, co se týče zdravotnictví. :)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 10:14:21

Návštěvník píše:
Že se schováváš za tu výmluvu, že zdraví není vlastně důležité, protože o něj při duchovní cestě nejde, je hloupé.


Za žádnou výmluvu se neschovávám. Zdraví je důležité z hlediska pohody a přežití, ale o zdraví na duchovní cestě nejde. To si nijak neodporuje to stojí vedle sebe, podobně jako kulinářství, masérství, lázeňství a jiní prostředky o zdraví těla.
Spíš mi přijde, že tento "jiný pohled na zdraví" může snadno vést k poškození zdraví či dnes zbytečné předčasné smrti.
Dnes medicína dokáže najít příčiny a léčit nemoci, které dříve vedly k předčasné smrti. A když se někdo nechá třeba zblbnout léčitelem, že nemá jít k normálnímu lékaři, když má rakovinu, tak to jeho zdraví moc neprospěje.
Takže pro zdraví je důležitá hlavně prevence, v případě onemocnění včasná diagnóza a účinné léčení.
Taková je moje zkušenost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 12:51:34

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Že se schováváš za tu výmluvu, že zdraví není vlastně důležité, protože o něj při duchovní cestě nejde, je hloupé.


Za žádnou výmluvu se neschovávám. Zdraví je důležité z hlediska pohody a přežití, ale o zdraví na duchovní cestě nejde. To si nijak neodporuje to stojí vedle sebe, podobně jako kulinářství, masérství, lázeňství a jiní prostředky o zdraví těla.
Spíš mi přijde, že tento "jiný pohled na zdraví" může snadno vést k poškození zdraví či dnes zbytečné předčasné smrti.
Dnes medicína dokáže najít příčiny a léčit nemoci, které dříve vedly k předčasné smrti. A když se někdo nechá třeba zblbnout léčitelem, že nemá jít k normálnímu lékaři, když má rakovinu, tak to jeho zdraví moc neprospěje.
Takže pro zdraví je důležitá hlavně prevence, v případě onemocnění včasná diagnóza a účinné léčení.
Taková je moje zkušenost.


To, co vidíš jako dobré pro sebe, neznamená, že je dobré pro každého. Zřejmě si robustní typ s definovaným slezinovým centrem. Takoví tu školskou medicinu se všemi jejími nezdravými vedlejšími účinky celkem v pohodě přežijou. Ale hodně lidí - včetně mne - to tak nemá, a pokud nechtějí být školskou medicinou poškozeni, tak se naučí hledat jiné - alternativní cesty. Nejlepší je, když se naučí naslouchat svému tělu.
V mládí jsem taky slepě věřila školské medicíně, ale životní zkušenosti mne poučily o jiném.


Tomu slezinovému centru v Human Design System se říká pračka/myčka těla. Kdo ho má definované, tomu se např. udělá dobře po jednom dnu, když něco špatného sní, ale ten s nedefinovaným centrem na to potřebuje 3 dny. Proto by se měl naučit být vybíravější v tom, co do svého těla a mysli pustí. Na druhou stranu mu to ale dává léčitelské předpoklady. To otevřené centrum je schopné vnímat, co s druhým není v pořádku.

Calábek si je vědom rozdílností mezi lidmi, ví, že co pro jednoho může být lékem, může být pro jiného jedem.

Nemyslím si, že si člověk může prodloužit žívot - to je fakt v "v rukou Božích", ale může pracovat na tom, v jakém zdravotním stavu ho prožije.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 13:37:13

Návštěvník píše:


31: 53

Tři klíčové osobnosti ve vztahu k vážným nemocem:

A. Koronární osobnost - náchylní na infarkt, ischemii - tito lidé závodí sami se sebou, kteří se překonávájí, uštvou, výbušní, choleričtí, extraverti

B. Relaxovaná osobnost -

C. Nádorový typ - velice svědomití lidé, úzkostliví se sklonem k obavám, často samotáři, introverti, rezervovaní, opatrní, neradi riskují, hůře zvládají změny, ohrožuje je rakovina a deprese

.......
Lidově se říká, že "hodní" lidé dostávají rakovinu.

V rodině jsme měli dva případy rakoviny: můj dědeček z matčiny strany, silný kuřák, zemřel v 48 letech na rakovinu plic. A jeho syn, můj o osm let starší strýček, také kuřák, zemřel v 60 letech na rakovinu tlustého střeva. Dědečka jsem nepoznala, zemřel, když byla máma se mnou těhotná, ale můj strýček byl opravdu hodný člověk. Teprve když ho lékaři vzdali, začal hledat nějakého léčitele, ale to už bylo pozdě. :(
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 13:47:17

Návštěvník píše:
To, co vidíš jako dobré pro sebe, neznamená, že je dobré pro každého. Zřejmě si robustní typ s definovaným slezinovým centrem. Takoví tu školskou medicinu se všemi jejími nezdravými vedlejšími účinky celkem v pohodě přežijou. Ale hodně lidí - včetně mne - to tak nemá, a pokud nechtějí být školskou medicinou poškozeni, tak se naučí hledat jiné - alternativní cesty. Nejlepší je, když se naučí naslouchat svému tělu.
V mládí jsem taky slepě věřila školské medicíně, ale životní zkušenosti mne poučily o jiném.


Tomu slezinovému centru v Human Design System se říká pračka/myčka těla. Kdo ho má definované, tomu se např. udělá dobře po jednom dnu, když něco špatného sní, ale ten s nedefinovaným centrem na to potřebuje 3 dny. Proto by se měl naučit být vybíravější v tom, co do svého těla a mysli pustí. Na druhou stranu mu to ale dává léčitelské předpoklady. To otevřené centrum je schopné vnímat, co s druhým není v pořádku.

Calábek si je vědom rozdílností mezi lidmi, ví, že co pro jednoho může být lékem, může být pro jiného jedem.

Nemyslím si, že si člověk může prodloužit žívot - to je fakt v "v rukou Božích", ale může pracovat na tom, v jakém zdravotním stavu ho prožije.

:)


Píšeš to hezky a zřejmě to tak i je.
Ale ten Calábek do toho plete Platona, Buddhu a další a tím vytváří mylný dojem, že je to něco duchovního. Že to spolu nějak přímo souvisí, tak to mi přijde škodlivé. Tak na to reaguji raději zostra, šmahem, abych obhájce Calábka vyprovokoval k reakcím, ze kterých se lépe vyjeví o co jde.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 14:24:17

miroslav píše:Ale ten Calábek do toho plete Platona, Buddhu a další a tím vytváří mylný dojem, že je to něco duchovního.


Mně to tak nepřipadá. Ale já ani Duška, ani Calábka za opravdu duchovní nepovažuji. Ukazují jiné, alternativní přistupy k životu. Aby byl člověk zdravější, aby mu dělal život víc radost. A to má velký význam pro hodně lidí, kteří zatím nejsou nijak zvlášt duchovně "naladěni". Ale může to některé z nich přivést k tomu, že začnou opravdu hledat.

miroslav píše:Že to spolu nějak přímo souvisí, tak to mi přijde škodlivé. Tak na to reaguji raději zostra, šmahem, abych obhájce Calábka vyprovokoval k reakcím, ze kterých se lépe vyjeví o co jde.


Calábek je mi docela sympatický (ale nemám pocit, že by byl na tom zdravotně dobře), Dušek moc ne. Zřejmě protože přehání a hodně provokuje, ale asi je to pro ostatní to správné.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 16:01:22

Návštěvník píše:
Mně to tak nepřipadá. Ale já ani Duška, ani Calábka za opravdu duchovní nepovažuji. Ukazují jiné, alternativní přistupy k životu. Aby byl člověk zdravější, aby mu dělal život víc radost. A to má velký význam pro hodně lidí, kteří zatím nejsou nijak zvlášt duchovně "naladěni". Ale může to některé z nich přivést k tomu, že začnou opravdu hledat.


Tak to jo, na tom bych se s tebou shodl.
Měl jsem některé přátele, kteří tohle považovali za duchovnost a zůstali u toho. Jeden se stal léčitelem, ale nikoho moc nevyléčil - takové ty sugesce , kyvadélko a víra tvá tě vyléčila To funguje u hodně psychosomatických lidí, u takových lidí je ta nemoc obvykle vyvolána psychikou a strachem. A obvykle to není nemoc, jenom příznaky. Podobně když si někdo čte příbalový leták nebo lékařskou literaturu, tak začne pociťovat příslušné příznaky. Na takové lidi to funguje, ale nesmí to být něco opravdu závažného, jako je třeba rakovina, spála, HIV, rozbitá hlava a podobně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 17:56:11

miroslav píše:Jeden se stal léčitelem, ale nikoho moc nevyléčil - takové ty sugesce , kyvadélko a víra tvá tě vyléčila.


Jaká byla ta léčitelka, co chodila k Tomášovým? Měl to pak E. Tomáš s těmi koleny lepší? Doktor mu nemohl pomoci? Nebo mu jen nabízel prášky proti bolestem?
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 21:17:01

Návštěvník píše:
miroslav píše:Jeden se stal léčitelem, ale nikoho moc nevyléčil - takové ty sugesce , kyvadélko a víra tvá tě vyléčila.


Jaká byla ta léčitelka, co chodila k Tomášovým? Měl to pak E. Tomáš s těmi koleny lepší? Doktor mu nemohl pomoci? Nebo mu jen nabízel prášky proti bolestem?


Ne, to byl dlouholetý kamarád. O té "čarodejnici" nic moc nevím. Artróza kolene, když už to člověka hodně bolí a vadí a nic jiného už nepomáhá, se dnes léčí endoprotézou. Můj tchán to absolvoval a super výsledek. Pan Tomáš to ale pokud vím tak zlé neměl.
Můj otec do 95 let s koleny žádné problémy neměl. Asi, že měl rád vepřové koleno a sulc.
Mne také někdy bolí při chůzi koleno a zatím stačí jednou za rok kondrosulf (bere se dva měsíce) je to prekurzor tvorby chrupavek a chrupavky trochu zregenerují - dorostou a koleno je zase na několik měsíců v pohodě.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 21:26:12

Návštěvník píše:
miroslav píše:Jeden se stal léčitelem, ale nikoho moc nevyléčil - takové ty sugesce , kyvadélko a víra tvá tě vyléčila.


Jaká byla ta léčitelka, co chodila k Tomášovým? Měl to pak E. Tomáš s těmi koleny lepší? Doktor mu nemohl pomoci? Nebo mu jen nabízel prášky proti bolestem?

Možná i to i to, podle mě je dobré když už zkombinovat obě dvě cesty, samozřejmě podle své intuice, ale stejně je nejdůležitější směřování jeho duše...., tak to bude.

Pokud nejsilnějším vnitřním přáním, tíhnutím duše je odchod z tohoto světa, můžu říkat před ostatníma mnohdy i sám před sebou coby entitou, co chci, léčit se vším možným a ostatní, kteří nás dobře neznají nám to žerou, ta/ten chtěl tolik žít, byl bojovník, udělal vše atd. - opak je pravdou a asi jen Bůh ví a díky za to, kdy plamínek takové svíčky zhasne..., nevidí, jak ten jeho přítel/kyně je unavený životem a ta vůle jít dál už prostě ochabuje, i když to tak nemusí vypadat...
Naopak, máme kamaráda, daleko mladšího, než jsme my, bohužel očko, protože uvěřil a ztrácí se před očima, dlouho jsem ho neviděla, až nyní a já se lekla, já toho člověka ze začátku vůbec nepoznala, že je to on, v jakém zuboženém stavu je, už dva roky nemůže nic jíst než přes sondu zavedenou do žaludku, propadlé tváře, velké oči, no ani o tom nechci dál psát a pořád je tady, přes veškeré fyzické utrpení je tady.... je v něm vůle ještě tady na chvíli pobýt, jinak to nevidím....

Tak to všechno vnímám, že je.

Všichni víme, jak Aja milovala kočky, byla kočičí máma, která poslední roky žila hlavně pro ně. A měla jich mnoho. Když mi volala poprvé z nemocnice, že je s ní asi zle, že ji diagnostikovali rakovinu, hned mluvila i o kočkách, kdo se o ně bude starat, kdo jim bude dávat jíst a z hlasu ještě zněl zájem a hlavně opět a zase ještě vůle tady PROČ být (ta vůle je skutečně hodně důležitá).
Říkala jsem, tak dcera, určitě se na chvíli postará, mlčela...
Za dva dny už jen šeptala, že odchází a mám vyřídit, že vás měla všechny ráda a ž ráda chodila na vp.inspiruj a něco vzkazovala i pro Miroslva, ale to tu nebudu veřejně psát a já, Ajo, přece to nebudeš vzdávat, už jenom pro ty kočičáky, kdo se o ně bude starat, ale už neměla sílu....

Tož tak s náma, smrtelníkama :-)

Křesťan věří, že přijde do toho božího království, budhista, že třeba vyvane a už nikdy (ale úbec, úbec) nikdy zpátky, další, že se vrátí konečně domů (pro každého jiná představa domova) atd. atd. Tantrik ten se bude vidět někde v harému plného obnažených žen, uááááá, brrr, to jsou představy.
Tož každý podle sebe a svého nastavení.

Opět si neodpustím připomenou kapitolu Volný z knihy Kámen mudrců od Ankera Larsena, kde jsou pěkně popsány stavy, do kterých se ta která duše podle svého vyzrání může dostat.

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005091801
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 21:27:58

PS: Trochu jsem od kolena překročila téma do jiné roviny, Sorry.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 22:21:04

[quote="Tara"

Křesťan věří, že přijde do toho božího království, budhista, že třeba vyvane a už nikdy (ale úbec, úbec) nikdy zpátky, další, že se vrátí konečně domů (pro každého jiná představa domova) atd. atd. Tantrik ten se bude vidět někde v harému plného obnažených žen, uááááá, brrr, to jsou představy.
Tož každý podle sebe a svého nastavení.
[/quote]

Tak mne napadá, kam asi přjde Petr Vostál :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 22:29:07

miroslav píše:[quote="Tara"

Křesťan věří, že přijde do toho božího království, budhista, že třeba vyvane a už nikdy (ale úbec, úbec) nikdy zpátky, další, že se vrátí konečně domů (pro každého jiná představa domova) atd. atd. Tantrik ten se bude vidět někde v harému plného obnažených žen, uááááá, brrr, to jsou představy.
Tož každý podle sebe a svého nastavení.


Tak mne napadá, kam asi přjde Petr Vostál :([/quote]
Ten bude sedět spokojeně před dokonale vyleštěným skleněným mrakodrapem, v jedné pazuře hořící cigaretu a ve druhé knížku Procitni a chechtej se -)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků