Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 16:40:17

Docela mě v těchto dnech zaujal názor, že vše tu má své místo, byť by se jednalo o názor nepravdivý nebo zcela vymyšlený, protože vše tu má právo být a je jen na okolních, jak ten názor zpracují, uvěří, neuvěří a co s ním udělají dál.

Tuto myšlenku zaujímá jeden člověk na FB. Který zde dal nedávno tento příspěvek:

Proč tragédii na Macoše předcházelo neposkytnutí dávek od sociálky a odmítnutí azyláku?

Tak jsem se ho zeptala, proč si myslí, že toto bylo příčinou tragické události na Macoše, kdy do propasti skočila matka s dětmi..., že já osobně, pokud bych tuto příčinu neměla ověřenou, nemohla bych bych něco takového sdílet....

Odpověděl mi takto:

Na všem je více nebo méně trochu pravdy, každý názor, i ten zcela vymyšlený a nepravdivý, má plné právo tady být a každý člověk si pak musí vybrat, čemu věřit a čemu ne. Do tohoto procesu nesmí zasahovat nikdo zvenčí, žádná cenzura. Každý člověk má pak také právo se bránit lžím a pomluvám svou odpovědí nebot jen tak postupuje proces tvorby svobody a práv člověka, to jest svobodnou diskusí a střetáváním protikladů. Vše má právo tady být, i klam a lež a každý se musí naučit si mezi tím vybrat , nikdo jiný to za něj nesmi dělat! Jsem celoživotní libertarián, vše posuzuju vnitřní intuicí , a proto z tohoto důvodu nikdy nic neověřuju nebot to popírá to, co jsem právě řekl, že totiž: Vše má právo tady být a jen soubojem protikladů se dochází k větší pravdě. Svoboda je volná diskuse, každý si může říci, co chce a každý se může také bránit protiargumentem nebo omluvou, jen tak jde vývoj k dobru, k pravdě a lásce kupředu, není žádná lepší cesta ! Zlý úmysl nebo čin více poškodí svého nositele než cíl...tak to je a musí být. Ale vše má právo tady být, i to vědomé či nevědomé zlo.



Zajímal by mě váš názor na tuto skutečnost, nad kterou přemýšlím už delší dobu.

Díky.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 18:45:33

Tara píše:Docela mě v těchto dnech zaujal názor, že vše tu má své místo, byť by se jednalo o názor nepravdivý nebo zcela vymyšlený, protože vše tu má právo být a je jen na okolních, jak ten názor zpracují, uvěří, neuvěří a co s ním udělají dál.


Tím pádem tady má právo být klidně i tvůj názor, že nějaký jiný názor tady nemá být.

Albert Einstein tvrdil, že všechno má svůj smysl, i když tomu nerozumíme.

Nemusíme si umět všechno odůvodnit, proto máme právo i nemít na věc vůbec žádný názor.

Tara píše:Proč tragédii na Macoše předcházelo neposkytnutí dávek od sociálky a odmítnutí azyláku?


Můžeme se také ptát: "Proč naprostá většina lidí se do podobné situace, jako ona maminka, nedostane?"

Je jednoduché šmahem obvinit společnost, že se nedokázala o paní postarat.

Přijela tam autem. Jsou maminky, které ani to auto nemají a o své děti se postarají.

A je z mého pohledu nesmysl vinit i tu maminku, protože na jejím místě by kdokoliv z nás asi nedokázal nic jiného.

Ty můžeš mít na to klidně úplně jiný názor.

Té mamince a ani těm dětem už jakýkoliv náš názor nepomůže.

Ale možná je někdo schopen vymyslet na takovou věc nějakou prevenci, která by mohla fungovat.

:what:
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 06. črc 2023 20:23:12

Jasně, věříme ale pravdě a ne nějakému subjektivnímu názoru.Názor je každého dle libosti, potřeb, informace, možností, priorit.
Takže pokud se nám nějaký názor zamlouvá, neznamená to že máme nutně pravdu.
Takže názorů může být hromada, pravda je jen jedna.
salmo1cz.
 


Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 20:33:39

salmo1cz. píše:Jasně, věříme ale pravdě a ne nějakému subjektivnímu názoru.Názor je každého dle libosti, potřeb, informace, možností, priorit.
Takže pokud se nám nějaký názor zamlouvá, neznamená to že máme nutně pravdu.
Takže názorů může být hromada, pravda je jen jedna.


To by bylo krásné, kdyby se věřilo jenom pravdě. To by si všichni rozuměli, nebyly by žádné rozdílné názory, nebyla by žádná nedorozumění. Ale na místo toho lidé často věří, že jejich vlastní názor je tou pravou pravdou, a jiný názor by neměl existovat.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 20:37:41

Tara píše:Docela mě v těchto dnech zaujal názor, že vše tu má své místo, byť by se jednalo o názor nepravdivý nebo zcela vymyšlený, protože vše tu má právo být a je jen na okolních, jak ten názor zpracují, uvěří, neuvěří a co s ním udělají dál.

Tuto myšlenku zaujímá jeden člověk na FB. Který zde dal nedávno tento příspěvek:

Proč tragédii na Macoše předcházelo neposkytnutí dávek od sociálky a odmítnutí azyláku?

Tak jsem se ho zeptala, proč si myslí, že toto bylo příčinou tragické události na Macoše, kdy do propasti skočila matka s dětmi..., že já osobně, pokud bych tuto příčinu neměla ověřenou, nemohla bych bych něco takového sdílet....

Odpověděl mi takto:

Na všem je více nebo méně trochu pravdy, každý názor, i ten zcela vymyšlený a nepravdivý, má plné právo tady být a každý člověk si pak musí vybrat, čemu věřit a čemu ne. Do tohoto procesu nesmí zasahovat nikdo zvenčí, žádná cenzura. Každý člověk má pak také právo se bránit lžím a pomluvám svou odpovědí nebot jen tak postupuje proces tvorby svobody a práv člověka, to jest svobodnou diskusí a střetáváním protikladů. Vše má právo tady být, i klam a lež a každý se musí naučit si mezi tím vybrat , nikdo jiný to za něj nesmi dělat! Jsem celoživotní libertarián, vše posuzuju vnitřní intuicí , a proto z tohoto důvodu nikdy nic neověřuju nebot to popírá to, co jsem právě řekl, že totiž: Vše má právo tady být a jen soubojem protikladů se dochází k větší pravdě. Svoboda je volná diskuse, každý si může říci, co chce a každý se může také bránit protiargumentem nebo omluvou, jen tak jde vývoj k dobru, k pravdě a lásce kupředu, není žádná lepší cesta ! Zlý úmysl nebo čin více poškodí svého nositele než cíl...tak to je a musí být. Ale vše má právo tady být, i to vědomé či nevědomé zlo.



Zajímal by mě váš názor na tuto skutečnost, nad kterou přemýšlím už delší dobu.

Díky.

Neznám podrobnosti toho případu. A ten člověk, jehož sloh je mi povědomý, nemluvil ani tak k němu, spíš k tobě. :-)
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 20:39:37

Jana píše:
salmo1cz. píše:Jasně, věříme ale pravdě a ne nějakému subjektivnímu názoru.Názor je každého dle libosti, potřeb, informace, možností, priorit.
Takže pokud se nám nějaký názor zamlouvá, neznamená to že máme nutně pravdu.
Takže názorů může být hromada, pravda je jen jedna.


To by bylo krásné, kdyby se věřilo jenom pravdě. To by si všichni rozuměli, nebyly by žádné rozdílné názory, nebyla by žádná nedorozumění. Ale na místo toho lidé často věří, že jejich vlastní názor je tou pravou pravdou, a jiný názor by neměl existovat.

:)

Neviď to tak tragicky ;)
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 20:41:33

Vidím to vesele.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 06. črc 2023 20:43:03

Názor je moje více méně podbarvená pravda.Čím více je podbarvená tím více je většinou od pravdy vzdálená.
V konkrétním případě se skoro vždy jedná o pomstu.. manželovi, tchýni, babičce, mamince možná i té úřednici.
Každopádně je to zkratové emociální jednání.
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 20:46:30

salmo1cz. píše:Názor je moje více méně podbarvená pravda.Čím více je podbarvená tím více je většinou od pravdy vzdálená.
V konkrétním případě se skoro vždy jedná o pomstu.. manželovi, tchýni, babičce, mamince možná i té úřednici.
Každopádně je to zkratové emociální jednání.

Už vím, co mě občas vytočí ve tvých větách. Jistá nekompromisnost :)
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro » čtv 06. črc 2023 20:56:49

Jana píše:Vidím to vesele.

:D

Dva spolu nemluví. Muž napsal ženě vzkaz, "ráno v pět mě vzbuď". Probral se v sedm a čte lístek na stolku. "Už je pět pryč, vstávej!"
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 06. črc 2023 21:06:05

Pedro. píše:
salmo1cz. píše:Názor je moje více méně podbarvená pravda.Čím více je podbarvená tím více je většinou od pravdy vzdálená.
V konkrétním případě se skoro vždy jedná o pomstu.. manželovi, tchýni, babičce, mamince možná i té úřednici.
Každopádně je to zkratové emociální jednání.

Už vím, co mě občas vytočí ve tvých větách. Jistá nekompromisnost :)

Ale to je dobře, já za svoje názory zodpovídám.Tedy pokud tam mám chybu musím něco nutně změnit.
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. črc 2023 21:17:34

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » čtv 06. črc 2023 21:18:58

Tady se myslím míchají dvě věci.

Pokud bychom uznali právo lhát, tak pak logicky konsekventně i právo krást, zabíjet atp., což by nebylo právo, ale bezpráví.

A pak je tu hledisko filosofické, vyjádřeno dejme tomu jako "měl Bůh právo dopustit zlo"? A to je trochu něco jiného.

mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 21:26:19

salmo1cz. píše:
Pedro. píše:
salmo1cz. píše:Názor je moje více méně podbarvená pravda.Čím více je podbarvená tím více je většinou od pravdy vzdálená.
V konkrétním případě se skoro vždy jedná o pomstu.. manželovi, tchýni, babičce, mamince možná i té úřednici.
Každopádně je to zkratové emociální jednání.

Už vím, co mě občas vytočí ve tvých větách. Jistá nekompromisnost :)

Ale to je dobře, já za svoje názory zodpovídám.Tedy pokud tam mám chybu musím něco nutně změnit.

Já to vlastně nemohu posoudit, to je jen takový dotek, vjem. Můj vjem tvého, i ostatních. On nemá korunu "dokonalý". Čili jen udělá blbost, když chce hodit kámen. Páč ho maximálně hodí na zeď, a odrazem mu to břinkne do hlavy. Jinak je to dar Sebereflexe. Občas zabolí, odražený kámen. Jeden z nej darů.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 21:40:42

mudrc píše:Tady se myslím míchají dvě věci.

Pokud bychom uznali právo lhát, tak pak logicky konsekventně i právo krást, zabíjet atp., což by nebylo právo, ale bezpráví.

A pak je tu hledisko filosofické, vyjádřeno dejme tomu jako "měl Bůh právo dopustit zlo"? A to je trochu něco jiného.


Ty furt děláš, jak kdyby to kdy šlo změnit, tuhle hlavní trať, evoluci sakum prdum.

Je dávno cítícím známo, co je dobré a co je špatné.

Bůh sám není ani dobrý ani zlý, ani tenhle protiklad a ani tamten protiklad.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. črc 2023 21:45:26

Pedro. píše:

Bůh sám není ani dobrý ani zlý, ani tenhle protiklad a ani tamten protiklad.


Podle tvé víry se ti děje.
Návštěvník
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 21:59:26

Návštěvník píše:
Pedro. píše:

Bůh sám není ani dobrý ani zlý, ani tenhle protiklad a ani tamten protiklad.


Podle tvé víry se ti děje.

Víra je hezká věc. Věřit, je slovo obsahem nevinným.
Ale ty, jako pokročilá duchovňačka, bys měla míti jistotu.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 06. črc 2023 23:06:40

Já ale kamení neházím a ani ty lidi neznám.
To že pokud jsou do neštěstí zataženy děti, pak se z vysokou pravděpodobností jedná o pomstu.To je policejní statistika, případně hodnocení psychologa, psychiatra.
Já na to nemám žádný vliv
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod miroslav » pát 07. črc 2023 0:34:28

Je dobré vědět, že nejen činy, ale i slovy si vytváříme karmu.

„Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí.“
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků