Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 10:47:09

Šankarovo, svět je neskutečný. Brahman je skutečné. Svět je Brahman. By ti mohlo napovědět.

Musíš (pokud chceš) mít "poetickou" duši. Nemusíš skládat, musíš slyšet. Už to je psáno, ta píseň zní.

A má velmi jemné party. Schoulení se do úplného propadu, tím to vyzní. Ne nikoho krásnými slovy.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 10:56:52

A není žádný problém o tom mluvit. Ale rozumí Ti, vnímá Tě a souznívá jen ten, kdo je lásce otevřený.

Máš na zřejmě mysli Tao, nikoliv Tau?
Obrázek

Samozřejmě že jsem myslel Pana Taua :)
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 11:04:35

Pedro. píše:Šankarovo, svět je neskutečný. Brahman je skutečné. Svět je Brahman. By ti mohlo napovědět.


Tohle je jasné. Poznáváš realitu skrz mysl, skrz smyslové poznání a je tady projevený svět plný forem a tvarů.

Poznáváš realitu v tichu srdce a totéž je to samé, ale neexistuje tady mezi ničím žádný rozdíl, forma je prázdná, nejsou věci, ani mysl, která je vytváří,

a přitom je to stále totéž.

Je jasné, že to co se jeví jen skrz mysl jako svět, se jeví jako proměnlivost toho, co je pořád stejné.

Ta proměnlivost je zázračná. Bez připoutanosti k tomu, co by mohlo být pomíjivé to všechno obsahuje krásu, Boží lásku, a přitom je to pořád to stejně věčné, neměnné.


Musíš (pokud chceš) mít "poetickou" duši.


I ta duše je pořád oddělenost od Boha. Bůh je bezdušovej.

Nemusíš skládat, musíš slyšet. Už to je psáno, ta píseň zní.

A má velmi jemné party. Schoulení se do úplného propadu, tím to vyzní. Ne nikoho krásnými slovy.


No. Nejnádhernější to je, když v tom ta má maličkost zmizí.

:D :D :D

Tedy upřímně řečeno, ono to nestojí ani za to, aby se jevila jako nezmizelá.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 11:05:05

Pedro. píše:
A není žádný problém o tom mluvit. Ale rozumí Ti, vnímá Tě a souznívá jen ten, kdo je lásce otevřený.

Máš na zřejmě mysli Tao, nikoliv Tau?
Obrázek

Samozřejmě že jsem myslel Pana Taua :)


:D :D :D

Já to věděla, jsi Boží, Pedríto.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 11:14:11

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 11:18:32

I ta duše je pořád oddělenost od Boha. Bůh je bezdušovej.


Naposled jsem se (ale v dobrém) takhle zasmál u Života Briana.
Pedro.
 


Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 11:42:50

No. Nejnádhernější to je, když v tom ta má maličkost zmizí.


Na to že jsi zmizelá, jsi docela dost čilá. :)
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » pát 07. črc 2023 12:00:03

Jana píše:Jestli ses narodil z Ducha, tak jaképak posuzování druhých, když je jasné, že Bůh je absolutně veškerou existencí, je vším, co "Jsem, který jsem."

Stále nechápeš báseň Míly Tomášové:
Ráno jsem vstala,
abych Tě pozdravila.
Tak jako dřív.
Však ať jsi všude,
nikde tě nenalézám.


Ty Ho svojí všeobjímající náručí objímáš.
Ale to je iluze. Které se nechceš vzdát.

Toho koho objímáš, on tam není.

Obrázek
mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. črc 2023 12:30:04

Co to je mysl? Jdi do hloubky. Co to je individuální, co je univerzální? Je to jednoduché. Tohle dělá myšlenka. A hlas duše, narozenému, říká, nejsi obsahem té myšlenky. Jakékoliv.

Jak to vzniklo? Jednoduše, vedomí lidského těla, využije smyslů, vjemů. A tahle zkreslená pozornost utrhne kousky z věčnosti, nekonečna. Pocity a myšlenky. Sama pro sebe si to rozdělila, utrhla ovoce poznání. A počala tím tuhle cestu.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 12:50:16

A tak to je ok. Změnit to jde pouze na své "individuální úrovni".. A o tom je Jano určité matení Mistry. Neb oni byli obdařeni vhledem, zapomínajíc někdy na vše, co k tomu vedlo. Stejně jako zapoměl Veil, a zapomínáš i ty. Tak řekni bezdomovci na lavičce, jsi dokonalou a boží láskou.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Tara » pát 07. črc 2023 12:52:01

Díky salmo. I Miroslave. Vaše příspěvky mě aspoň trošku zaujaly a uklidnily, že to snad u nás nebude ještě úplně se všema na palici.

K tomu příspěvku pána na FB. On pod tento příspěvek, který jsem zde dala, dostal plno souhlasných laiků a srdíček, sem tam, vlastně jen dvě ženy se ozvaly, že s jeho příspěvkem nesouhlasí a já s jeho názorem taky nesouhlasím. Vždyť on vyloženě štve lidi, aniž by měl ověřeno, že to tak skutečně bylo, proti vládě a její politice, což já je taky nemůžu, ale podněcuje k nenávisti, rozeštvání, není to hlas, který by lidi sjednocoval, ale spíše naopak a to mi hodně vadí. No a pak tomu nasadil korunu tím názorem, že se může psát, atd. všechno, třeba i výmysly, lži, nepravdy..., že si každý musí vytřibit svůj názor a že jen tak vzniká svoboda nebo jak to psal.

Vaše slovo budiž ano nebo ne.
Toto je mi vlastní a tomuto říkám jasné ne.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 12:54:40

A tak to je ok. Změnit to jde pouze na své "individuální úrovni".. A o tom je Jano určité matení Mistry. Neb oni byli obdařeni vhledem, zapomínajíc někdy na vše, co k tomu vedlo. Stejně jako zapoměl Veil, a zapomínáš i ty. Tak řekni bezdomovci na lavičce, jsi dokonalou a boží láskou.

Asi víš, kam by tě poslal..
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. črc 2023 13:20:07

Dle mě ta Matka měla problém, kterému ptostě nedokázala vzdorovat.
Je to od ní neodpustitelné? Jsou hrozivé stavy duše, které vyústí až ve vraždu. Proč takto do své trýzně zatáhla i své děti?
Je to těžko zodpoviditelné. To ví jen ona. Život byl proní strastí, možná jen poslední chvíle. Dosud se o své děti starala. A najednou... A nikdo se v této návaznosti neptá, v návaznosti bolesti, kolik žen a kolik dětí bylo znásilněno a umučeno v těch "spravedlivých" válkách.. během všech časů... Které to zabalit nechtěly.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 07. črc 2023 13:22:07

Tara píše:Díky salmo. I Miroslave. Vaše příspěvky mě aspoň trošku zaujaly a uklidnily, že to snad u nás nebude ještě úplně se všema na palici.

K tomu příspěvku pána na FB. On pod tento příspěvek, který jsem zde dala, dostal plno souhlasných laiků a srdíček, sem tam, vlastně jen dvě ženy se ozvaly, že s jeho příspěvkem nesouhlasí a já s jeho názorem taky nesouhlasím. Vždyť on vyloženě štve lidi, aniž by měl ověřeno, že to tak skutečně bylo, proti vládě a její politice, což já je taky nemůžu, ale podněcuje k nenávisti, rozeštvání, není to hlas, který by lidi sjednocoval, ale spíše naopak a to mi hodně vadí. No a pak tomu nasadil korunu tím názorem, že se může psát, atd. všechno, třeba i výmysly, lži, nepravdy..., že si každý musí vytřibit svůj názor a že jen tak vzniká svoboda nebo jak to psal.

Vaše slovo budiž ano nebo ne.
Toto je mi vlastní a tomuto říkám jasné ne.

Jasně že dostane spoustu lajků.
Ty lajky ale nejsou za pravdu, ale za svobodu tedy za možnost říkat pravdu i lež.
Nicméně pravda je pravda a lež je lež.
Proto se uvažuje o cenzůře.To je ale ošemetná věc.
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. črc 2023 13:33:23

Pedro píše:Dle mě ta Matka měla problém, kterému ptostě nedokázala vzdorovat.
Je to od ní neodpustitelné? Jsou hrozivé stavy duše, které vyústí až ve vraždu. Proč takto do své trýzně zatáhla i své děti?
Je to těžko zodpoviditelné. To ví jen ona. Život byl proní strastí, možná jen poslední chvíle. Dosud se o své děti starala. A najednou...


Dala jim život ... vzala jim život... a odešla s nimi...

Třeba si myslela, že tenhle svět není pro ně dost dobrý...
Návštěvník
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro » pát 07. črc 2023 13:40:39

Návštěvník píše:
Pedro píše:Dle mě ta Matka měla problém, kterému ptostě nedokázala vzdorovat.
Je to od ní neodpustitelné? Jsou hrozivé stavy duše, které vyústí až ve vraždu. Proč takto do své trýzně zatáhla i své děti?
Je to těžko zodpoviditelné. To ví jen ona. Život byl proní strastí, možná jen poslední chvíle. Dosud se o své děti starala. A najednou...


Dala jim život ... vzala jim život... a odešla s nimi...

Třeba si myslela, že tenhle svět není pro ně dost dobrý...

Třeba..
Každopádně ten člověk, co psal k tomu Taře, neprobíral tuhle konkrétní věc.
A ne že bych s ním souhlasil. Ale ten sloh je mi velmi povědomý.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » pát 07. črc 2023 14:00:38

salmo1cz. píše:Proto se uvažuje o cenzůře.To je ale ošemetná věc.

Já bych uvalil cenzuru na Taru, aby nemohla v práci říkat, že "má dáti" je dal. To mi přijde takový krapet nebezpečný.

No ale pak co takovej Koperník. Měl by v práci držet hubu? :what:
mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Tara » pát 07. črc 2023 14:29:59

mudrc píše:
salmo1cz. píše:Proto se uvažuje o cenzůře.To je ale ošemetná věc.

Já bych uvalil cenzuru na Taru, aby nemohla v práci říkat, že "má dáti" je dal. To mi přijde takový krapet nebezpečný.

No ale pak co takovej Koperník. Měl by v práci držet hubu? :what:

Má dáti není dal :-)

Strana má dáti se musí rovnat straně dal..... a to už je jiný kafe.

Kdybychom se tím řídili všichni, včetně politiků, joj, to by byl ráj.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 15:17:28

Pedro. píše:A tak to je ok. Změnit to jde pouze na své "individuální úrovni".. A o tom je Jano určité matení Mistry. Neb oni byli obdařeni vhledem, zapomínajíc někdy na vše, co k tomu vedlo. Stejně jako zapoměl Veil, a zapomínáš i ty. Tak řekni bezdomovci na lavičce, jsi dokonalou a boží láskou.


Ono to může být i obráceně. Potkáš člověka, který se jeví jako zubožený bezdomovec, a on Ti řekne něco, co Ti otevře oči. Jako se to stalo Josefu Formánkovi, který o tom natočil film s Jaroslavem Duškem.: „Já jsem jenom chtěl, aby to bylo co nejvíc identické s mým pocitem z noci, která mě hluboce změnila,“ vysvětlil Josef Formánek svůj přístup během natáčení.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 návštevníků