Thakur

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 11:41:23

Jana píše:
Jen píše:
Jana píše:
Můžeš mít klidně i jinou představu, která se alespoň drobátko blíží realitě. Sat-čit-ánanda je to místo v nás, kde není nikdo, kdo by mohl mít víc nebo míň, než někdo druhý, protože pravé Já je jen jedno.

On je to tak trochu koncept, který se stal mantrou. I když pro hledání, jde z toho síla.
Vidět to bez představy - to je ta síla.

Je to bez představ a je to samo o sobě síla, že to je.

Ale pro ty, kteří už jakože poznali, tahle mantra ztrácí význam.

Jestli je tady někdo, kdo může tvrdit: "Já jsem to už poznal", tak je to o ničem.

Představa minulosti, představa osoby, která v minulosti něco takového už poznala, to je všechno, jak říká Veil, pohádka, sen. Je to o ničem.

Podívej se, jak se o tom v jednom kole mluví. Když o tom avšak mluví ten, kdo to realizoval, je to síla.

Je úplně jedno, kde se ta slova o tom berou. Podstatné je, jestli to v Tobě rezonuje, jestli je v Tobě "otevřeno", jestli tam nestojí vrátný, který si hlídá, co odkud bere a co odkud nebere.

Bez vrátného, je to ve všem a všude.

Nemusí to ani presentovat přesně, může i mluvit tak, že ho za to "přesno" vyhlížející jedinci sepsnou.
Páč se dožadují té dokonalosti.

Mrkni na ty vyhlížející jedince, kteří někoho za něco sepsnou. Co je důvodem jejich rozhořčení? To, že se cítí být od TOHO odděleni. Příčinou rozhořčení a nespokojenosti je iluze oddělenosti.

Myslíš, že ten, kdo se rozplývá blahem, by měl tendenci kohokoliv sepsnout za to, že se nevyjádřil dost dokonale?

Co to je pravda, vědomí, radost? Je to stav nespoutaného vhledu, odpoutání pozornosti od těchto slov, manter, věděni.. "co to vše je proti jedinému průzračnému okamihu?"

Jasně, proto také Probuzení jasně říkají, že nic neříkají, promlouvá jen Ticho k Tichu.

To je ale prostě omyl, který je nutné respektovat. Probuzení nemluví k Tichu, mluví k bouři.
Neboť, proč by Ticho mluvilo k Tichu? Pravé k Pravému? Nikoliv. Probuzení mluví k těm, co touží po probuzení.
A v tom je ta síla. Neutekli z tohoto světa nohama svého procitnutí. Za věčným věčnem svého srdce.
Setrvají tu až do konce, a budou zpívat o kráse svým bratrům a sestrám.
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 12:23:58

O kráse možná skryté a skrytě.
O svobodě, kterou myšlenka proměnila v klec.
A o prohlédnutí této myšlenky, kterou žijeme.
Milujeme se a tvoříme společnost.
Dějiny, války i nemocnice.
I nenávist.
I hledání a nalezení, strach, hněv i něhu, lásku, a vidění za obzor..
Mezi řádky. Poznání věd i umění.
I tichost, svého Já, sebeztrátu i objev pokladu.
A rozdání jej.
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 12:44:32

Ticho promlouvá

"Když se spojíme s tichem ve svém nitru, překročíme hranice své aktivní mysli a emocí a objevíme hloubku trvalého klidu a spokojenosti."

Dokud nepřekročíš hranice své aktivní mysli a emocí, nemáš šanci tichu naslouchat.
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 12:46:44

Jen píše:To je ale prostě omyl, který je nutné respektovat. Probuzení nemluví k Tichu, mluví k bouři.


Probuzení, kteří jsou a vědí, že jsou Tichem, mluví k Tichu, které zapomnělo, že je Tichem a ztotožnuje se snem, snovým příběhem. Tak nějak to popisoval Nisargadatta - že realizovaný vstupuje do našeho snu a mluví v něm s námi. :)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 12:49:43

Návštěvník píše:
Jen píše:To je ale prostě omyl, který je nutné respektovat. Probuzení nemluví k Tichu, mluví k bouři.


Probuzení, kteří jsou a vědí, že jsou Tichem, mluví k Tichu, které zapomnělo, že je Tichem a ztotožnuje se snem, snovým příběhem. Tak nějak to popisoval Nisargadatta - že realizovaný vstupuje do našeho snu a mluví v něm s námi. :)


P.S. My všichni tady jsme ve snu a mluvíme k sobě ve snu. Mimo sen se ani mluvit nedá. :)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 12:57:02

Návštěvník píše:
Jen píše:To je ale prostě omyl, který je nutné respektovat. Probuzení nemluví k Tichu, mluví k bouři.


Probuzení, kteří jsou a vědí, že jsou Tichem, mluví k Tichu, které zapomnělo, že je Tichem a ztotožnuje se snem, snovým příběhem. Tak nějak to popisoval Nisargadatta - že realizovaný vstupuje do našeho snu a mluví v něm s námi. :)


Je to v tomto duchu tak. Nicméně promlouvají k Tichu, jež zapomělo. Nisaragatta byl myslím srdcem advaitista. Čili nerozlišoval Ticho a děj - bouři. Ale, co jsem se doslech, bouřit uměl hezky, když ho někdo naštval :)
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 13:04:44

Návštěvník píše:
P.S. My všichni tady jsme ve snu a mluvíme k sobě ve snu. Mimo sen se ani mluvit nedá. :)


Ten, kdo poznává, že tohle je sen, je tím, kdo je i mimo sen. Je tím, kdo nikdy z Ticha nevystoupil.
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 13:18:15

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jen píše:To je ale prostě omyl, který je nutné respektovat. Probuzení nemluví k Tichu, mluví k bouři.


Probuzení, kteří jsou a vědí, že jsou Tichem, mluví k Tichu, které zapomnělo, že je Tichem a ztotožnuje se snem, snovým příběhem. Tak nějak to popisoval Nisargadatta - že realizovaný vstupuje do našeho snu a mluví v něm s námi. :)


P.S. My všichni tady jsme ve snu a mluvíme k sobě ve snu. Mimo sen se ani mluvit nedá. :)

Nevidím to jako sen. Nýbrž jako myšlenku - o snu. Leda to pojmout jako sen těla - jeho myšlenku.
Nauky jsou však o tom, kterak tuto myšlenku pustit. No a co tehdy zbude?
Ztratí se svět? To universum, z kterého je ten, co pouští? I tak to pojmout jde. Ale příběh pokračuje.
Absolutní TO dál tvoří. I beze jména. A přece tisíce jmen. Je to sen?
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 13:19:43

Jen píše:
Nisaragatta byl myslím srdcem advaitista. Čili nerozlišoval Ticho a děj - bouři. Ale, co jsem se doslech, bouřit uměl hezky, když ho někdo naštval :)


http://www.google.cz/url?esrc=s&q=&rct= ... pjGY-r3wCE
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 13:24:12

Jen píše:
Je to v tomto duchu tak. Nicméně promlouvají k Tichu, jež zapomělo. Nisaragatta byl myslím srdcem advaitista. Čili nerozlišoval Ticho a děj - bouři. Ale, co jsem se doslech, bouřit uměl hezky, když ho někdo naštval :)


Podle Nisargadatty není na dualitě = bouři nic chybného - pokud nezpůsobuje utrpení.

Snová postava má i po realizaci své typické nastavení. Nisargadatta jako snová postava měl zřejmě nastavení cholerické - rychlé vznícení a rychlé vychladnutí. Ale jak Lída mnohokrát psala - po realizaci přestal "přebírat dodávku".
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 13:33:17

Jen píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Probuzení, kteří jsou a vědí, že jsou Tichem, mluví k Tichu, které zapomnělo, že je Tichem a ztotožnuje se snem, snovým příběhem. Tak nějak to popisoval Nisargadatta - že realizovaný vstupuje do našeho snu a mluví v něm s námi. :)


P.S. My všichni tady jsme ve snu a mluvíme k sobě ve snu. Mimo sen se ani mluvit nedá. :)

Nevidím to jako sen. Nýbrž jako myšlenku - o snu. Leda to pojmout jako sen těla - jeho myšlenku.
Nauky jsou však o tom, kterak tuto myšlenku pustit. No a co tehdy zbude?
Ztratí se svět? To universum, z kterého je ten, co pouští? I tak to pojmout jde. Ale příběh pokračuje.
Absolutní TO dál tvoří. I beze jména. A přece tisíce jmen. Je to sen?


Po zkušenosti probuzení je jasné, že je to něco jiného, než za co jsme to před probuzením považovali. Proto se pro hledající používá termín "sen" nebo "iluze". Každopádně to ztratilo/ztratí svou dřívější pocitovanou "skutečnost". :)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 13:35:25

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
P.S. My všichni tady jsme ve snu a mluvíme k sobě ve snu. Mimo sen se ani mluvit nedá. :)


Ten, kdo poznává, že tohle je sen, je tím, kdo je i mimo sen. Je tím, kdo nikdy z Ticha nevystoupil.


No, on ani ten sen nikdy z Ticha nevystoupil. :)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 13:55:48

No já nejsem znalec Nisarargaty. Ale blízkost, toho, co jsem na fórech o něm zvěděl, mi není cizí.
Pamatuju si jeho slova o Ježíšovi.
Ale nepamatu ji si je přesně.
Bylo to o tomhle.
Ptali se ho jednou na Ježíše. A on se pohloubil do mlčení... a náhle začal plakat.
Pak řek, utopil se v oceánu lásky.
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 14:03:34

Jen píše:No já nejsem znalec Nisarargaty. Ale blízkost, toho, co jsem na fórech o něm zvěděl, mi není cizí.
Pamatuju si jeho slova o Ježíšovi.
Ale nepamatu ji si je přesně.
Bylo to o tomhle.
Ptali se ho jednou na Ježíše. A on se pohloubil do mlčení... a náhle začal plakat.
Pak řek, utopil se v oceánu lásky.


:)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 14:37:31

Návštěvník píše:
Jen píše:
Je to v tomto duchu tak. Nicméně promlouvají k Tichu, jež zapomělo. Nisaragatta byl myslím srdcem advaitista. Čili nerozlišoval Ticho a děj - bouři. Ale, co jsem se doslech, bouřit uměl hezky, když ho někdo naštval :)


Podle Nisargadatty není na dualitě = bouři nic chybného - pokud nezpůsobuje utrpení.

Snová postava má i po realizaci své typické nastavení. Nisargadatta jako snová postava měl zřejmě nastavení cholerické - rychlé vznícení a rychlé vychladnutí. Ale jak Lída mnohokrát psala - po realizaci přestal "přebírat dodávku".

No bohužel ji i způsobuje. Stačí si pustit zprávy. Dualita je jen - hlava. Tento "můj", "náš" život.
Není nic jako dualita a není nic jako nedualita. Jen dvě stránky mince - myšlení.
Ale když začínáš Cestu, příjmeš tu stranu mince, která je nedualitní.
Z toho vycházíš. Nejsem Ego - jsem Átmá. Ano, jsi čistá duchovní bytost. A odložila jsi prvky.
To není celé. Je to úleva od tzv ega. Odpoutání se. Ale prvky trvají. Svět trvá. A Šankara řek, svět je Brahman.
Neboť pochopil že každá vibrace, je Ono.
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 15:31:48

Po zkušenosti probuzení je jasné, že je to něco jiného, než za co jsme to před probuzením považovali. Proto se pro hledající používá termín "sen" nebo "iluze". Každopádně to ztratilo/ztratí svou dřívější pocitovanou "skutečnost". :)

Jasně, rádo se to zapomíná. Něco se stalo. A to před padlo. Jenže jen díky tomu to padlo.
To vše bylo učitel, i když nevědomě a pozvolna se rozvícelo.
To není zásluha, a nevím proč se to někomu přihodí. Když většině světa ne. Ale asi to důvod má. Nerozumím tomu.
Svět je to nej místo k narození, což už myslím někdo řek, nevzpomenu si. Kerouac?
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 16:25:28

Jen píše:Není nic jako dualita a není nic jako nedualita.


Když myslíš...Já ti to brát nebudu.

Každý má právo si myslet, co chce. :)
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 16:38:07

Návštěvník píše:
Jen píše:Není nic jako dualita a není nic jako nedualita.


Když myslíš...Já ti to brát nebudu.

Každý má právo si myslet, co chce. :)

No dobře, přeci jsi však sama psala, že slova jou je informace.
Či ne? Tak co je ta dualita a co nedílnost? Bez představy o tom?
Jen
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 16:57:15

Jen píše:
Návštěvník píše:
Jen píše:Není nic jako dualita a není nic jako nedualita.


Když myslíš...Já ti to brát nebudu.

Každý má právo si myslet, co chce. :)

No dobře, přeci jsi však sama psala, že slova jou je informace.
Či ne? Tak co je ta dualita a co nedílnost? Bez představy o tom?


Je to to samé.
Návštěvník
 

Re: Thakur

Nový příspěvekod Jen » čtv 20. říj 2022 17:05:36


Je to to samé.

Něco nebo někdo?
Jen
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Tara a 44 návštevníků