Co poznává Jana?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 10:28:22

Uznávám, že toto téma je zavádějící.
Ale pěkně jsi na to nasedla.
Ve skutečnosti nejde o to, co kdo poznává, ale jedině o to, kdo, to poznává.

Po tom pátrat ještě neumíš. Nekladeš ty správné otázky: Kdo tio vidí? Kdo to poznává.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 11:01:03

"Láska jse tvá vůně, ale tu květinu nikdo nemůže spatřit."
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » sob 17. zář 2022 11:07:06

Jana píše:A ještě drobnost, prozkoumej to, prosím, v milosti lásky, protože bez lásky je všechno špatně.

Bez jaké lásky je všechno špatně? To čichne ideou, že někde láska není. Což od tebe, která desetiletí tvrdí, že vše je láska, je podezřelé. Maximálně si toho prostě nemusíš být vědoma, a myslet si, že láska někde není, a je to špatně...
A na tom jsi postavila svou teorii o iluzi oddělenosti. Jenže, mluvit z absolutního vědomí, tak takhle prostě nemluvíš. A ty tvrdíš, že ano... Z univerz vědomí vzniká i ta schopnost myslet, tedy vzniká z lásky. Ona je výživou pro všechna dějství. I pro tu osobní svobodu - pro pozornost v těle. Která si toho může a nemusí být vědoma. Protože buď jde do myšlenek, až z toho blbne. Anebo jde po pravdě bez myšlenek.. Bez lásky by nebylo to ani ono...

Říkal jsem ti to jasně, jestli budeš texty moudrých aplikovat na kohokoliv jako usvědčovací materiál, tedy materiál sebepotvrzovací, napíšu k tomu svoje. Ale asi to holt jinak neumíš.
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 11:31:01

HD. píše:Uznávám, že toto téma je zavádějící.
Ale pěkně jsi na to nasedla.
Ve skutečnosti nejde o to, co kdo poznává, ale jedině o to, kdo, to poznává.


Jestlipak není ve finále poznávané a poznávající nakonec totéž? :)

Obrázek

HD. píše:Po tom pátrat ještě neumíš. Nekladeš ty správné otázky: Kdo to vidí? Kdo to poznává.


Takže tohle je ta správná otázka?

Není tady nikdo, kdo by viděl, je tady jen vidění bez ztotožňování. Je tady poznávání, bez poznávajícího. Proto mě ani nezajímají představy, jak to která osoba má špatně, nejsi Tou představou osoby, ani já ne, tak nemá smysl tu osobu pitvat a přetvářet ji k obrazu svému, hledat na ní chyby.

Jistě položíš tu správnou otázku: Koho to nezajímá?

A pak se objeví odpověď: Není tu nikdo, koho by to nezajímalo, je tu jen nezájem o nepravdu, lež, iluzi, neskutečné...

Nicméně jestli umíš klást ty správné otázky, tak můžeš vest ty otázky dál, aby se rozkrylo poznání Moojiho, když mluví o nekonečné blaženosti bytí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 11:33:01

Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.

Ano, milost funguje perfektně a Jana vloží přesně ta slova, která by měla slyšet. Ovšem to, že to sem vkládá, neznaméná, že slyší to pravé sdělení. Ale třeba snad.

Zatím to tu nikdo na tomto vlákně necupuje. (Prosím, až na to budete mít někdo chuť, myslím cupovat -moojiho slova, udělejte to na jiném vlákně.)

Já mám Moojiho naposloucháného stovky hodin , plus stovky hodin vnitřních rozhovorů. Pokud si Jana myslí, že jsem něco ještě neslyšela, tak ať si poslouží.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 11:38:35

Pedro píše:
Jana píše:A ještě drobnost, prozkoumej to, prosím, v milosti lásky, protože bez lásky je všechno špatně.

Bez jaké lásky je všechno špatně? To čichne ideou, že někde láska není.


Tak tak, láska není v iluzi oddělenosti, protože láska je tím tmelem, co drží všechno pohromadě. To znamená, že hledání Pravdy v srdci bez lásky je jen bloudění v iluzi, v mysli, ale není to nic opravdového.

V milujícím srdci je právě teď láska, tím se liší od představy nějakého srdce, ve kterém je pelmel všeho, co si představíme.

Což od tebe, která desetiletí tvrdí, že vše je láska, je podezřelé.

Vše skutečné je láska. To, co není láska, je jen iluze, jen projekce mysli zabarvená představami.

Maximálně si toho prostě nemusíš být vědoma, a myslet si, že láska někde není, a je to špatně...

Neřekla bych, že si nemusíš být vědom, že láska někde není, nepodezřívám Tě z neschopnosti vnímat skutečnou lásku a rozpoznat, že sama o sobě bez příměsi mysli je jen radostí, štěstím, blahem, krásou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 11:43:25

Jana píše:
HD. píše:Uznávám, že toto téma je zavádějící.
Ale pěkně jsi na to nasedla.
Ve skutečnosti nejde o to, co kdo poznává, ale jedině o to, kdo, to poznává.


Jestlipak není ve finále poznávané a poznávající nakonec totéž? :)


Ano. Nejen ve finále.

Jana píše:
HD. píše:Po tom pátrat ještě neumíš. Nekladeš ty správné otázky: Kdo to vidí? Kdo to poznává.


Takže tohle je ta správná otázka?

Není tady nikdo, kdo by viděl, je tady jen vidění bez ztotožňování. Je tady poznávání, bez poznávajícího. Proto mě ani nezajímají představy, jak to která osoba má špatně, nejsi Tou představou osoby, ani já ne, tak nemá smysl tu osobu pitvat a přetvářet ji k obrazu svému, hledat na ní chyby.


Tohle není otázka. To je představa.
:D
Kdo ví, že tady není nikdo? ... To je ta správná otázka.

Jistě položíš tu správnou otázku: Koho to nezajímá?


Fakt? To je to pravá otázka vedoucí ke zdroji?

A pak se objeví odpověď: Není tu nikdo, koho by to nezajímalo, je tu jen nezájem o nepravdu, lež, iluzi, neskutečné...

To je tvé představa, předjímání budoucnosti.

Nicméně jestli umíš klást ty správné otázky, tak můžeš vest ty otázky dál, aby se rozkrylo poznání Moojiho, když mluví o nekonečné blaženosti bytí.[/quote]
Toto taky. Jen představa. Pokud tohle, tak tohle...
Pusť to. Pusť to. Pusť to.

"Nekonečná blaženost bytí" ... It is nothing, nothing, nothing.
:) :) :)
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 11:46:46

HD. píše:Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.


A teď se jedná o pitvání osoby, jak to ta osoba v představách mysli asi má, nebo už to směřuje k poznání bytí, které je nekonečným blahem?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 11:57:27

HD. píše:Toto taky. Jen představa. Pokud tohle, tak tohle...
Pusť to. Pusť to. Pusť to.

"Nekonečná blaženost bytí" ... It is nothing, nothing, nothing.
:) :) :)


S připoutaností k mysli, k představě, že jsme těmi osobami, o kterých víme, že je na nich kde co špatně a měly by být lepší, aby mohly být šťastné, "Nekonečná blaženost bytí" ... It is nothing, nothing, nothing.

Se zmizením mysli v srdci, kde je jen láska, je nothing, nothing, nothing každá forma, každý projev, každá představa čehokoliv osobního
a je tady jen "Nekonečná blaženost bytí".

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 12:04:55

HD. píše:
Kdo ví, že tady není nikdo? ... To je ta správná otázka.


Není tady nikdo, kdo by věděl, ani kdo by to potřeboval vědět. Je to jen vědomé.

Když řekneš: "Já vím, co je láska", tak je to informace o obsahu Tvé mysli,

jestliže řekneš:: "Tohle je láska", tak informuješ o obsahu svého srdce.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 12:22:23

Jana píše:
HD. píše:
Kdo ví, že tady není nikdo? ... To je ta správná otázka.


Není tady nikdo, kdo by věděl, ani kdo by to potřeboval vědět. Je to jen vědomé.

Když řekneš: "Já vím, co je láska", tak je to informace o obsahu Tvé mysli,

jestliže řekneš:: "Tohle je láska", tak informuješ o obsahu svého srdce.

No jo, ale, kdo o tom informuje?
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 12:27:00

HD. píše:
Jana píše:
HD. píše:
Kdo ví, že tady není nikdo? ... To je ta správná otázka.


Není tady nikdo, kdo by věděl, ani kdo by to potřeboval vědět. Je to jen vědomé.

Když řekneš: "Já vím, co je láska", tak je to informace o obsahu Tvé mysli,

jestliže řekneš:: "Tohle je láska", tak informuješ o obsahu svého srdce.

No jo, ale, kdo o tom informuje?


:D

Ten, kdo informuje tu není, je tu jen informování.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 12:38:32

To zní, jako šalamounská odpověď.
Zapadající do konceptu poznání.

Ale pojďme dál - chcete-li.

Co je to, co rozpozná obsah mysli?
Co je to, co rozpozná obsah srdce?

...
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » sob 17. zář 2022 12:42:48

Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.


Ntj, ale neuvědomovaně.. :D
Nemůžu si pomoct, ale když někdo používá proti někomu jméno a slova jeho Mistra.. a ty nejsi zdaleka první za ty roky.. je to zaprvý hnus a zadruhý takovej člověk pozorností nepřebývá v srdci, o kterym furt mele.. Ani kdyby o tom napsal diplomovou práci a přednášel to na univezitě a každej den to vystavoval na obdiv.. ani kdyby se posral.
Dokud mu to nedojde.

Kolikrát už ses snažila jí něco vysvětlit? A jak to vždy skončilo? Stejně jak to skončí i teď. Ona je v srdci, a my mimo :D
Nejde to ani po dobrym, ani po zlym, nejde to vůbec. Finito.
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 13:20:23

To máš pravdu, s tím že je to hnus. Tady chybí respekt nebo minimálně citlivost.

Skončí to stejně nebo jinak?
To nikdy nevíš. Jak paklo v jedné podádce, třeba to vyjde po milionprvý.

„Každý kontakt je příležitostí k vašemu vlastnímu jedinečnému satsangu s vaším Já, ne nějakým napjatým nebo vykonstruovaným způsobem.


Třeba Jana uvažuje o retreatu. :)
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 13:42:50

HD. píše:To zní, jako šalamounská odpověď.
Zapadající do konceptu poznání.

Ale pojďme dál - chcete-li.

Co je to, co rozpozná obsah mysli?
Co je to, co rozpozná obsah srdce?

...


V srdci je to jen vědomé, že existence je blahem, láskou, štěstím, klidem, mírem a je jasné, co je iluze, sen, projekce mysli.

Není tu nikdo, kdo by něco takového potřeboval rozpoznávat, protože to rozpoznávání tady už je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 13:54:44

Pedro píše:Stejně jak to skončí i teď. Ona je v srdci, a my mimo .


Nikdo druhý nemůže za Tebe potvrdit, jestli jsi v mysli - osobou, která je tím, kdo osobně posuzuje nějakou osobu, nebo jsi v srdci, kde nalézáš jen lásku, klid a mír. Jen Ty můžeš potvrdit, jestli je ta láska, která je ve Tvém srdci, blahem, štěstím, dokonalostí, krásou...

Nebo jestli Tvá mysl potkává někoho nepřijatelného, něco, co by mělo být jiné, co je špatně a z téhle osobní pozice se to první pak jeví jako nesmysl.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod dodo » sob 17. zář 2022 14:29:03

Pedro píše:
Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.


Ntj, ale neuvědomovaně.. :D
Nemůžu si pomoct, ale když někdo používá proti někomu jméno a slova jeho Mistra.. a ty nejsi zdaleka první za ty roky.. je to zaprvý hnus a zadruhý takovej člověk pozorností nepřebývá v srdci, o kterym furt mele..


Používať slová Majstra k navodeniu správneho pochopenia u hľadajúcich ktorí ho za svojho považujú, považuješ za hnus? No to je mi divné toto.

Rovnako ako to, že ak niekto prebýva v srdci tak mu má (podľa teba) minimálne zdrevenieť jazyk, aby už neprehovoril, lebo inak len melie.

Čo sa tu človek všetko nedozvie...? Hmmm, hmmmm ....:D
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 17:07:48

dodo píše:
Pedro píše:
Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.


Ntj, ale neuvědomovaně.. :D
Nemůžu si pomoct, ale když někdo používá proti někomu jméno a slova jeho Mistra.. a ty nejsi zdaleka první za ty roky.. je to zaprvý hnus a zadruhý takovej člověk pozorností nepřebývá v srdci, o kterym furt mele..


Používať slová Majstra k navodeniu správneho pochopenia u hľadajúcich ktorí ho za svojho považujú, považuješ za hnus? No to je mi divné toto.

Rovnako ako to, že ak niekto prebýva v srdci tak mu má (podľa teba) minimálne zdrevenieť jazyk, aby už neprehovoril, lebo inak len melie.

Čo sa tu človek všetko nedozvie...? Hmmm, hmmmm ....:D


Přečti si to pořádně.
Ten hnus je v tom, že Jana používá slova právě toho mistra, kterého já považuji za svého osobního. Ale nepoužívá to k navození správného pochopení. Protože, to aspoň v mém případě už Mooji udělal. Mám přímý kontakt s Mistem, tak ho Jana nemusí suplovat.
To, co popisuje Perdo je, že to používá jako argument, pro své vidění.

Tlačí mě k tomu, abych popřela slova svého Mistra.
Ale to je jen hra se slovy. Mooji sám sebe často popírá. Nejde tu o slova. Jde tu o podstatu. Ano Mooji mluví často o srdci, o blaženosti, ... A pak zase, že je to nic, nic, nic.
Ale rozhodně na svých slovech nelpí, natož aby někoho tlačil k tomu, aby potvrdil Jeho slova. On vede ke svobodě. A ta je i od jakkýchkoliv slov.

Jednou se Moojiho někdo plal na rozpor ve slovech Maharišiho. Mooji s humorem sobě vlasním odpověděl: "Víš Osvobozený, je svobodný, říkat si, co chce." To je humor, ne cynismus, pak to dotyčnému s láskou vysvětlil.
A ještě jednu poznámku, kterou často říká o svém čase stráveném s Papajim: " v tédobě, jsem se toho moc nenaučil, ale hodně jsem se měnil."
Není to o získání nějakých znalostí ze slov. Duchovní cesta je o proměně. O proměně toho proměnlivého na pozadí toho věčného.

Jestli si Jana myslí, že poznání, které mám od Moojiho, ještě nějak doupraví, pak může šetřit energii i slovy. Já po ní nic nechci.
:)

To ona sama tu je vystavuje svou verzi svého poznání. Toto vlákno se jmenuje, co poznává Jana. A to co poznává, to je přesně to, co ona poznává nic víc. Není to nějaké universální poznání, za které to vydává, i když se jí to daří napasovat na výpovědi Mistrů.
Každé její vyjádření zavání (snad mi tento výraz projde) dualitou, viz hned úvod tohoto vlákna. Ona to nevidí, ale snad přece tato expozice k něčemu je.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod dodo » sob 17. zář 2022 18:01:33

Nevidím tu, ani inde, že by ťa Jana tlačila k popieraniu slov tvojho majstra. Možno si to tak vnímala, a je to len nedorozumenie.
Lenže ja som podľa teba v čítaní povrchný, tak prečo by sa ma mala brať vážne však... :)

Je skvelé, že máš priamy kontakt na svojho Majstra. Tak mi napadlo, čo by asi povedal na diskusiu na tomto vlákne a či by to videl rovnako ako ty.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků