Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 06. dub 2024 20:32:25

P.S. Asi mu vadí, když si z něj někdo dělá legraci místo aby jeho projevy bral s úctou a respektem.
Tyhle problémy v komunikaci s druhými já naštěstí nemám.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 06. dub 2024 20:49:41

Peková se asi taky bere smrtelně vážně.
Ty sebe taky?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. dub 2024 5:53:29

Z FB

A jak to dnes mají bratři Slováci a jak se na to svého času díval Ludovít Štúr

My nepotrebujeme západný liberalizmus, slovanstvo si vystačí duchom aj silou.

Slovan nosí všetko v srdci a v duši a dokáže to aj vyjadriť silou prejavu.

Nech neprejde jediný deň bez toho, aby ste vy, Slovania a synovia týchto kmeňov nevykonali jediný dobrý skutok pre svoj kmeň, obraňujte jeho právo, vzdelávajte ho a nestaňte sa nikdy služobníkmi jeho cudzích vládcov.

Kto si nevyvolil znášať príkoria na obranu spravodlivosti, ten nepoznal jej svätosť.

Kto je muž a muž šľachetný, ten so svojim presvedčením najmä tam, kde mnohým, kde jednému veľkému celku pomôcť môže, vždy a na mieste vystúpi, len človek slaboch, ducha a mysle otrockej a srdca babského, len ten sa pred druhými utiahne a myseľ svoju zatají.

Otvorte svoje dlho stiesnené srdcia, Slovania, naberte s Božou pomocou odvahy k činom!

V kmeni našom musíme byť Slovania, v národe našom ľudia: to je slávne, požehnané, to je vysoké určenie naše slovanské!

"Národy, ktoré odvrhli Kráľovstvo Božie, spravodlivosť, opravdivé ľudské konanie, zabudli na Boha a zaujímali sa len o to "ostatné", teda len o svetské veci, rad za radom upadli, a tento výrok sa aj v budúcnosti ukáže ako pravdivý.

Pravý Slovan sa nepustí do ničoho bez toho, aby neprosil o pomoc Boha a každé dielo zavŕši tým, že Bohu za jeho pomoc poďakuje.

"Pokloňte sa Tatry Pánovi svojmu a vyjasnite sa, lebo on z výsosti svojej pohľadel na vaše rody, jemu verné, milostivo! - ĽUDOVÍT ŠTÚR
Blýská se na lepší časy…

by Vidlák, 8. dubna 2024

Tak nám Pellegrini vyhrál volby. A vlastně docela přesvědčivě. Nešlo o žádný těsný rozdíl několika stovek nebo tisíců hlasů. Zhruba osm procentních bodů rozdíl (asi 180 tisíc hlasů), to je velmi přesvědčivé vítězství. Myslím, že leckdo z nás šel spát s docela dobrou náladou. Já osobně jsem si až do poslední chvíle myslel, že vyhraje spíš Korčok, ale napsat o tom dopředu článek, na to jsem si netroufl.

To nejdůležitější:

Harabinovi voliči doma nezůstali a skutečně to šli hodit Pellému. Tohle je pro mě asi nejlepší zpráva z těchto voleb. Leckterý volič musel překročit svůj stín, ale když nemohl volit své dobro, tak šel a hodil to menšímu zlu. Nezůstal doma, neříkal, že nic nemá smysl a že je nutné mít jen a jedině ten čistočistý ideál a pokud ho mít nebude, tak se může na všechno vykašlat. Tento příklad potáhne i u nás, protože slovenská politika, to je petriho miska české politiky. Jsme prostě bratia.

Mohu-li takto narychlo a v emocích hodnotit, tak se ve slovenském národě skutečně něco pohnulo, co způsobilo, že se voliči začali chovat mnohem pragmatičtěji a podle mě i zraleji. Hodnotová líbodémo politika Korčoka a nebinárního Šimečka ztrácí mobilizační potenciál a naopak protestní voliči začali ve větší míře používat taktiku menšího zla.

Voila… máme tu svěží vítr.

Musím říci, že teprve teď se ukazuje Ficův politický talent a odhad. Tohle přece byla jeho nabídka HLASu do společné koalice… Podpora Pellegriniho jako prezidenta a nestavění vlastního kandidáta. Stalo se a vlastně to vyšlo docela dost na pohodu i přesto, že Pellegrini byl v prvním kole druhý. Tentokrát žádný nadstranický dobrý anděl Kiska, žádná blondýna z Pezinku, ale v nejvyšších funkcích jsou dva politici, kteří se kdysi dokázali rozhádat a teď zase dát dohromady. Čaputová asi věděla, proč hned po Ficově vítězství stopla dodávky zbraní na Ukrajinu. Bylo jí jasné, že se tihle dva domluví.

Myslím, že naší SPOLUkoalici čeká pořádný bolehlav. Mohou se teď distancovat i od slovenského prezidenta, čímž budou definitivně za pitomce a nebo se sice tvářit kysele, ale akceptovat realitu. V tomto ohledu jsem strašně zvědavý na naši hradní Gumu, protože tradiční první zahraniční cesta slovenského prezidenta vede k nám. Přijede mu na návštěvu prezident, kterého přímo na pódiu podporoval jeho úhlavní nepřítel Andrejko.

Mimochodem… Pellé Babišovi jeho podporu oplatí, až přijde čas.

Petr Fiala může začít přemýšlet, jak asi za rok a něco skončí. Fico totiž sotva ustavil vládu a už měl v Bratislavě demonstrace na podporu líbodémo a proti Ficovým záměrům na úklid ve slovenské televizi a uškrcení penězovodů politickým neziskovkám. Tyto demonstrace nijak nepohnuly s veřejným míněním a přesvědčivá volba Pellegriniho je prvním vysvědčením Ficově vládě, že to dělají dobře. Vlastně jsou s nimi Slováci ještě spokojenější, než když je na podzim zvolili.

Dnešní neděli si zpestřím velmi protaženým obličejem nebinárního Šimečka, Magdy Vašáryové i celé pražské kulturní fronty. Poprvé viděli velmi zblízka a velmi zřetelně svůj budoucí osud. Voliči už nejsou stejní jako před dvěma roky. Posunuli se. Pravda a láska jim dala tak zabrat a majnstrýmová média jim tak lhala, že si našli jiné zdroje, začali se učit z jiných zkušeností a dospěli k jiným závěrům. To se projeví i tady u nás.

Naší Pětikolce přeji příjemné křeče. Trendy jsou zřejmé a za dva měsíce si je v eurovolbách znovu prověříme.

Když je po volbách, tak je před volbami…
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 11:47:44

miroslav píše:
Tara píše:Miroslave, tak schválně.

Na Slovensku vrcholí volby nového prezidenta. A doposud není jisté, kdo se jím stane, kdo nahradí Čaputovou.

Co říká tvá intuice?


To je mimo mne, to neřeším, na to nemám vliv, to je věc Slováků, tak tam moje intuice není aktivní. Jak si to udělají, také to budou mít a my se tomu přizpůsobíme, stejně jako tomu, co dělá Putin, nebo kdokliv jiný, pokud to s námi nějak souvisí.

Takže tvá intuice, řekněme vhled, začíná a končí u hranic tvého majestátu.
Úžasné.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 11:49:44

miroslav píše:P.S. Asi mu vadí, když si z něj někdo dělá legraci místo aby jeho projevy bral s úctou a respektem.
Tyhle problémy v komunikaci s druhými já naštěstí nemám.

Asi jako ty jsi roky bral projevy Jany. S úctou a respektem. Nebo Maríči. Ty si nevidíš ani na špičku nosu, ty mudrlante.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 12:01:52

miroslav píše:Peková se asi taky bere smrtelně vážně.
Ty sebe taky?

Výrazy " s úctou a respektem" nejsou šťastné.
Peková a řada dalších, kterých si vážím, jsou a jdou, tedy se vyjadřují sami za sebe, jak to skutečně vidí, cítí, vnímají a nemohou jinak.
Podobně jako já.

A je samozřejmé, že vývojem doby, času a krásně to jde vidět právě u tebou zmiňované Soni Pekové, dochází k možným změnách v projevech, změnám v preferencí, třeba i profese, vztazích atd.. ale pořád jsou samy sebou, protože to je vývoj, jako u každého z nás.... všichni se nějak vyvíjíme, někam směřujeme.
Vem si jen u sebe, že po x letech snahy napravovat Janu, na ni reagovat, od toho ustoupil.... protože jsi něco po x letech pochopil....

A k tomu "brát něco vážně".... to je taky dosti diskutabilní výraz.

Samozřejmě, že když něco děláš naplno, tak jak to cítíš, něčemu se věnuješ, s nejlepším vědomím a svědomím, naplňuje tě to, jsi přesvědčen o tom, že právě toto je teď smysluplné.... svým způsobem to bereš vážně.
Ale moudré (a na moudrost na tu já slyším) :-) to vše "dělat" s vědomím, že tvá figurka je pomíjivá, jako osoba, že to nedělá ona (nebo já), ale je skrze mne děláno, činěno :-)

A věř mi, lze poznat, kdo takto činí a kdo ne....., kde to jde z ega a kde ne...

Tož jsme si Miroslave zase poklábosili, zodpověděla jsem snad všechny tvoje otázky, čoveče, ty už budeš jako Jana, samé otázky a jdu něco smysluplného dělat. :-)

Pěknou neděli všem. :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » ned 07. dub 2024 12:33:09

No vidíš Taro jaký jsou nějaký ty zašmrchodance v tom hedvábí intuice. Jinak máš školu, kterou každý neprojde, aniž by zakrněl. Když se nad tím pozastavím, co jsi tenkrát vyváděla, za těch seminářů a tak. Tak jsi to ustála nebývaje dobře. Ale nemyslíš si, že už máš hotovo, žejo?

Miroslav tu někde krásně popsal, co to je intuice. Už k tomu nemám, co dodat.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 13:22:57

Tara píše:Tož jsme si Miroslave zase poklábosili, zodpověděla jsem snad všechny tvoje otázky, čoveče, ty už budeš jako Jana, samé otázky a jdu něco smysluplného dělat. :-)



Já jsem se akorát zeptal jen jestli se taky bereš smrtelně vážně jako ta Peková. Jestli dobře počítám, tak to byla jen jedna otázka.

A s tím Jáčkem jsi to také trochu spletla, já jsem nepsal, že někoho beru s úctou a respektem. Jen že to, proč tady asi Jáčkovi vadím je, že ho neberu s patřičnou úctou a respektem. Třeba je to něčím jiným - to ti neřekl?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 19:38:24

miroslav píše:
Tara píše:Tož jsme si Miroslave zase poklábosili, zodpověděla jsem snad všechny tvoje otázky, čoveče, ty už budeš jako Jana, samé otázky a jdu něco smysluplného dělat. :-)



Já jsem se akorát zeptal jen jestli se taky bereš smrtelně vážně jako ta Peková. Jestli dobře počítám, tak to byla jen jedna otázka.

A s tím Jáčkem jsi to také trochu spletla, já jsem nepsal, že někoho beru s úctou a respektem. Jen že to, proč tady asi Jáčkovi vadím je, že ho neberu s patřičnou úctou a respektem. Třeba je to něčím jiným - to ti neřekl?

Řekl, ale už si nepamatuji to přesné zdůvodnění a nechci mystifikovat.

Jestli chceš, mohu se ho zeptat, nebo se ho zeptej sám na emailu, který má pořád stejný.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 20:25:46

Tara píše:
Jestli chceš, mohu se ho zeptat, nebo se ho zeptej sám na emailu, který má pořád stejný.


Tak se ho zeptej :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » ned 07. dub 2024 20:31:38

Kdo se ptá, moc se dozví.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 21:18:44

miroslav píše:
Tara píše:
Jestli chceš, mohu se ho zeptat, nebo se ho zeptej sám na emailu, který má pořád stejný.


Tak se ho zeptej :)

Tak jsem se ho zeptala a psala jsem, stačí stručně.
No, elaborát, který budu přepisovat nejméně půl hodiny :-)

Chceš to tady veřejně, nebo raději na e-mail?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 07. dub 2024 22:27:14

No, nejlépe tady, veřejně - třeba do toho "mého" vlákna, co mi založila Jana - Nejspíš to nesouvisí se společenskou situací.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 07. dub 2024 22:29:02

OK.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod otazník » pon 08. dub 2024 21:04:08

Tara píše:Nepochopil jsi, co jsem a ano, snažila jsem se trochu obšírněji, vysvětlit, co je pro mne tou hodnotou a svébytnost jednotlivých národů to není, i když svým dílem také ano.

Ja to víš? Nepochopil jsem to vůbec? Nebo nepochopil jsem to správně?
Já něco pochopil, napíšu to níže.
Pokud to budeš chtít (po)soudit a hodit si to do škatulky "nesprávně" budeš mít prostor.


Tara píše:Jinak, než jak jsem se to snažila včera v noci vyjádřit, to neumím. Psala jsem o hodnotách vzájemného respektu, spolupráce, nemanipulace jedné strany vůči druhé v prospěch toho silnějšího pro jeho potřebu nadvlády, moci, získání kdoví čeho - a to se dělá nejlépe díky záměrně a uměle vyvolávaného strachu.....



Než odpověď na přesnou otázku, paní okolo, proto jsem otázku zopakoval. Jak, píšeš, některé věci se dají čekat.
V dnešní době se lidé rozhodují na základě emocí a vytvoří si určitý postoj, který jen málokdy mění. Slyší víc a zřetelněji to, co jejich postoj potvrzuje a měně a slaběji to, co by jejich postoj mohlo změnit.
Postoje se nemění. Někdo je slávista a basta, hotovo tečka.

Ale ještě se vrátím k tvému bratranci a jeho příkré reakci. Je to totiž o tom strachu, ten takovou reakci vyvolává.
Někdo se bojí nemoci a druhý zase očkování.
Někdo bolavých zubů a někdo zubaře.

Tipuji, že tvůj bratranec se bojí víc mafiánských praktik ve vládních strukturách, ztráty demokracie, ovlivňování médií a možná i ruských tanků.
Voliči a sympatizanti Fica se bojí LGBT, záchodků pro nebinární pohlaví (fake – nic takového se nechystá), sexuální výchovy ve školách, dotací na dětská hřiště a cyklostezky, elektroaut a kdo ví čeho ještě. Jo a ztráty národní identity a hrdosti.
Jeho hrozby mu přijdou děsivější než ty, kterými se ohánějí oponenti, a to asi výrazně, když reaguje tak podrážděně.
Podle podrážděných reakcí mnohých tady zase hrozby jim vlastní či bližší straně přijdou zase jim výrazné a ty druhé přifouknuté anebo rovnou smyšlené.

-------

Pro lustraci jiný případ:
Krátce po teroristickém útoku jsem vedl s kamarádkou debatu o možnosti porozumět reakci Izraele na teroristický útok ze 7.10.2023. Byla to hodně podnětná debata i o aspektu oběti, jak v psychologii národa, tak jednotlivců, i konkrétně nás dvou. Bylo to obohacující. Nic černobílého.
Druhý den nějak na to přišla řeč s kamarádem a ten prohlásil, že žádný útok 7.10. nebyl, že si to Izraelci vymysleli, aby mohli vyhladit Palestince. Debata nulová plus i naznačení toho, že jsem úplný debil, když věřím tomu, že ten útok byl. Tady to dost černobílé bylo a skočilo to mým předsevzetím, se s tímto kamarádem kontraverzním tématům vyhýbat. On má přeci jasno.

Co už.
otazník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 21:18:42

otazník píše:
Tara píše:Nepochopil jsi, co jsem a ano, snažila jsem se trochu obšírněji, vysvětlit, co je pro mne tou hodnotou a svébytnost jednotlivých národů to není, i když svým dílem také ano.

Ja to víš? Nepochopil jsem to vůbec? Nebo nepochopil jsem to správně?
Já něco pochopil, napíšu to níže.
Pokud to budeš chtít (po)soudit a hodit si to do škatulky "nesprávně" budeš mít prostor.


Tara píše:Jinak, než jak jsem se to snažila včera v noci vyjádřit, to neumím. Psala jsem o hodnotách vzájemného respektu, spolupráce, nemanipulace jedné strany vůči druhé v prospěch toho silnějšího pro jeho potřebu nadvlády, moci, získání kdoví čeho - a to se dělá nejlépe díky záměrně a uměle vyvolávaného strachu.....



Než odpověď na přesnou otázku, paní okolo, proto jsem otázku zopakoval. Jak, píšeš, některé věci se dají čekat.
V dnešní době se lidé rozhodují na základě emocí a vytvoří si určitý postoj, který jen málokdy mění. Slyší víc a zřetelněji to, co jejich postoj potvrzuje a měně a slaběji to, co by jejich postoj mohlo změnit.
Postoje se nemění. Někdo je slávista a basta, hotovo tečka.

Ale ještě se vrátím k tvému bratranci a jeho příkré reakci. Je to totiž o tom strachu, ten takovou reakci vyvolává.
Někdo se bojí nemoci a druhý zase očkování.
Někdo bolavých zubů a někdo zubaře.

Tipuji, že tvůj bratranec se bojí víc mafiánských praktik ve vládních strukturách, ztráty demokracie, ovlivňování médií a možná i ruských tanků.
Voliči a sympatizanti Fica se bojí LGBT, záchodků pro nebinární pohlaví (fake – nic takového se nechystá), sexuální výchovy ve školách, dotací na dětská hřiště a cyklostezky, elektroaut a kdo ví čeho ještě. Jo a ztráty národní identity a hrdosti.
Jeho hrozby mu přijdou děsivější než ty, kterými se ohánějí oponenti, a to asi výrazně, když reaguje tak podrážděně.
Podle podrážděných reakcí mnohých tady zase hrozby jim vlastní či bližší straně přijdou zase jim výrazné a ty druhé přifouknuté anebo rovnou smyšlené.

-------

Pro lustraci jiný případ:
Krátce po teroristickém útoku jsem vedl s kamarádkou debatu o možnosti porozumět reakci Izraele na teroristický útok ze 7.10.2023. Byla to hodně podnětná debata i o aspektu oběti, jak v psychologii národa, tak jednotlivců, i konkrétně nás dvou. Bylo to obohacující. Nic černobílého.
Druhý den nějak na to přišla řeč s kamarádem a ten prohlásil, že žádný útok 7.10. nebyl, že si to Izraelci vymysleli, aby mohli vyhladit Palestince. Debata nulová plus i naznačení toho, že jsem úplný debil, když věřím tomu, že ten útok byl. Tady to dost černobílé bylo a skočilo to mým předsevzetím, se s tímto kamarádem kontraverzním tématům vyhýbat. On má přeci jasno.

Co už.

Hmm, hmm.. od někud tě znám...
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 21:41:08

Dyk je to Miroslav. Provokatér.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 21:50:00

Tara píše:Dyk je to Miroslav. Provokatér.

Ty už z něho blázníš, a děláš přesně to, z čeho ho obviňuješ. Jj
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 21:53:25

Pedriito píše:
Tara píše:Dyk je to Miroslav. Provokatér.

Ty už z něho blázníš, a děláš přesně to, z čeho ho obviňuješ. Jj

Že si hraju na více nicků? To snad ne...abych provokovala a pokládala další otázky? Tak to mě velmi málo znáš.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 21:57:38

Já myslel, že už jsem jí přešel, ale to ne. Zase mne vidí všude, ve všem a za vším.
:(

P.S. Podobně jako Zdenda.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků