Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 09. říj 2022 8:52:43

Jak "pracují" Parlamentní listy

Z rozhovoru s nově zvoleným senátorem Pirkem:

Spolu s vaší kandidaturou znovu ožil také váš výrok po anexi Krymu, že chápete, že Putin nechce mít u svých hranic NATO. Zopakoval byste ho dnes?

Ten výrok byl naprosto vytržený z kontextu. To byl rozhovor pro Parlamentní listy a já jsem tam řekl, že z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo. A pokračoval jsem, že pokud se mám vcítit do Ruska a jeho imperiální a dobyvačné politiky, tak musím uznat, že tam NATO mít nechtějí.

Myslíte si, že postup Západu by to měl reflektovat? Že by NATO nemělo lidově řečeno Rusko provokovat?

Vůbec ne, musíme proti Putinovi tvrdě postupovat, protože Ukrajina bojuje i za nás. Když posloucháte Putinovy projevy, tak je jasné, že my jsme další na řadě. Takže musíme vzdorovat, i kdyby nás to mělo stát peníze nebo cokoliv dalšího. To prohlášení opravdu vzniklo vytržením z kontextu.

V tom stejném rozhovoru jste ale naznačil, že za problémy na Ukrajině nemůže jen Rusko, ale i USA. Že je vina na obou stranách.

To jsem myslel tak, že Obama postupoval vůči Rusku příliš přátelsky. Nesl vinu za to, že si pak Rusové tohle všechno dovolili. Vždyť já tvrdím, že největší mírotvorce dvacátého století byl Reagan, který jako první americký prezident pochopil, že se Rusům nedá věřit. Já jsem opravdu nikdy nebyl rusofil.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. říj 2022 17:46:32

Filosofka A. Hogenová: Držitelé moci manipulují s rebelstvím mladých. O naši duši musíme pečovat.

Co se stane, když si renomovaná filosofka povzdechne, že se jí nelíbí „vyzbrojování mladých kluků na Ukrajině“?

O čem vypovídají plná náměstí a vulgarismy politiků a novinářů? Kdo je v naší společnosti elita? A v čem je nebezpečné „mladí, které věří systému? I o tom budeme hovořit.

Dnes je se mnou ve studiu významná česká filosofka, která se zabývá i fenomenologií a etikou, spisovatelka a vysokoškolská pedagožka. V poslední době se s jejími názory seznámila i širší veřejnost. A od některých kolegů a novinářů si vysloužila tvrdou kritiku. Paní profesorka Anna Hogenová.

Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » čtv 20. říj 2022 22:23:47

Návštěvník píše:Co se stane, když si renomovaná filosofka povzdechne, že se jí nelíbí „vyzbrojování mladých kluků na Ukrajině“?


Proč se dnes i mladí kluci na Ukrajině vyzbrojují? Protože Rusové na jejich domovině - Ukrajině zabíjejí nevinné Ukrajince a záměrně ničí jejich domovy a infrastrukturu, aby vyvolali na Ukrajině humanitární katastrofu.
A nad tím si paní renomovaná filosofka překvapivě nepovzdechne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 15:35:55

Z FB

JAK JSME PODNIKALI A VÁLČILI ZA SVOBODU, AŽ JSME OŽEBRAČILI NÁROD.

Vládní rétorika se už přepnula do podoby "válka je nutná, abychom zůstali svobodní". Je to takové orwellovské "čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné". Hlavní signalizátor Péťa přitom nálepkuje každého, kdo je pro mír, či chce levný plyn, jako ruskou pátou kolonu.
Argumentačně je (ostatně jako skoro vždy) opět zcela mimo.
Tak zaprvé nás nikdo neohrožoval. Rusové chtěli dodržení Minsku a zastavit rozšiřování NATO. Chtěli toho tak moc? Za to nám dodávali plyn za rozumné ceny, i když jsme jim už rok před invazí intenzivně okopávali kotníky. Přesně podle scénáře.
Zadruhé není pravdou, že jsme byli závislí na ruském plynu. Ten jsme nakupovali už dlouhá léta před válkou od Němců. Nejméně od doby, kdy neustálé ukrajinské přikrádání a neplacení plynu, donutily Rusy utáhnout kohout na Transgazu, vlastněném v tu dobu už dalšími Němci. Pokud jsme na někom energeticky závislí a vydíratelní, tak je to na soudruzích z Helmutária.
Zatřetí jsme se zcela hloupě a nesmyslně pustili, jako tradičně nebojovný národ, do války, ... za co? Za kleptokratický stát Ukrajinu, kde byla vždy suverénně nejvyšší míra korupce (sám jsem jí zažil) na světě? Za zájmy anglosaských hyen na přírodních zásobách na Ukrajině a v Rusku? Těch, kteří nám pomáhají zbavit se "energetické závislost" na Rusku tím, že nám prodávají mnohonásobně předražený (většinou týž ruský) plyn, s poukazem na "volný trh"?
A to si necháme líbit? Opravdu už jsme jenom atrapy dříve svobodných lidí, dnes již bez vlastní vůle?
Mír je špatný, válka dobrá. Lež je pravda, otroctví je svoboda a úchylka je normálnost.

A cenu za nejlepší herecký výkon v mužské vedlejší roli získává...

Petr Aviatik-Markvart
Přílohy
314456559_880815662932397_6750055747429850201_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. lis 2022 16:45:10

Kterejpak návštěvník se s tímhle žlučníkem identifikuje?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 21:20:04

Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. lis 2022 8:24:29

Návštěvník píše:Z FB

JAK JSME PODNIKALI A VÁLČILI ZA SVOBODU, AŽ JSME OŽEBRAČILI NÁROD.

Vládní rétorika se už přepnula do podoby "válka je nutná, abychom zůstali svobodní". Je to takové orwellovské "čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné". Hlavní signalizátor Péťa přitom nálepkuje každého, kdo je pro mír, či chce levný plyn, jako ruskou pátou kolonu.
Argumentačně je (ostatně jako skoro vždy) opět zcela mimo.
Tak zaprvé nás nikdo neohrožoval. Rusové chtěli dodržení Minsku a zastavit rozšiřování NATO. Chtěli toho tak moc? Za to nám dodávali plyn za rozumné ceny, i když jsme jim už rok před invazí intenzivně okopávali kotníky. Přesně podle scénáře.
Zadruhé není pravdou, že jsme byli závislí na ruském plynu. Ten jsme nakupovali už dlouhá léta před válkou od Němců. Nejméně od doby, kdy neustálé ukrajinské přikrádání a neplacení plynu, donutily Rusy utáhnout kohout na Transgazu, vlastněném v tu dobu už dalšími Němci. Pokud jsme na někom energeticky závislí a vydíratelní, tak je to na soudruzích z Helmutária.
Zatřetí jsme se zcela hloupě a nesmyslně pustili, jako tradičně nebojovný národ, do války, ... za co? Za kleptokratický stát Ukrajinu, kde byla vždy suverénně nejvyšší míra korupce (sám jsem jí zažil) na světě? Za zájmy anglosaských hyen na přírodních zásobách na Ukrajině a v Rusku? Těch, kteří nám pomáhají zbavit se "energetické závislost" na Rusku tím, že nám prodávají mnohonásobně předražený (většinou týž ruský) plyn, s poukazem na "volný trh"?
A to si necháme líbit? Opravdu už jsme jenom atrapy dříve svobodných lidí, dnes již bez vlastní vůle?
Mír je špatný, válka dobrá. Lež je pravda, otroctví je svoboda a úchylka je normálnost.

A cenu za nejlepší herecký výkon v mužské vedlejší roli získává...

Petr Aviatik-Markvart


:yes:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. lis 2022 8:26:09

Návštěvník píše:


:yes:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » sob 03. pro 2022 16:39:22

Nakonec mě dostali.


Vážení přátelé, systém v ČR neodpouští rebelům, a hlavně lidem, co se nebojí systému. Postavil jsem se proticovidovým nezákonným opatřením, byl jsem i v cele předběžného zadržení. Asi před dvěma roky jsem se bránil provokatérovi na našem uzavřeném setkání v restauraci v Ústí nad Labem. Tento člověk byl několikrát vyzván, aby zanechal své činnosti, přestal živě vysílat. Po několikátém upozornění ostatními, které neuposlechl, jsem k němu přistoupil, telefon jsem mu sebral, rozbil o zem a vrátil mu ho zpět. Telefon jsme mu zaplatil. Stál 2000,- Kč. Bylo to utajené jednání v restauraci o našem dalším odporu proti nelegálnímu uzavírání podniků vládou. Dotyčný provokatér mě udal policii ČR. Proběhl soud, kde jsem byl obžalován z loupeže, ten jsem vyhrál. Státní zástupce se odvolal a při dalším soudním řízení jsem byl dnes nepravomocně odsouzen k podmíněnému trestu. Poučení? Když Vás bude někdo na WC nahrávat, tak se nebraňte, zákon není na Vaší straně. Čeká nás odvolání.



Po dnešku jsem se rozhodl napsat tyto slova, možná poslední, s podmínkou se mi bude velmi těžko bojovat.


Současná situace v ČR má bohužel kořeny již v roce 1989 po zvolení Václava Havla komunistickými poslanci prezidentem ČR. Bohužel tím nedošlo k jasnému vypořádání s minulostí, a hlavně s lidmi, kteří dnes opět ovládají politickou scénu. Nepoučili jsme se. Naše polistopadová ekonomika byla vystavena západním firmám s tradicí a obrovským kapitálem. Úplně jsme zapomněli, že velmoci mimo jiné bohatnou na úkor jiných států. Typickým příkladem je koloniální období. Naše společnost po 40 letech komunistické totalitě se chtěla bavit, chtěla si užívat tzv nové svobody. Bohužel jsme přeskočili období budování konkurence schopné společnosti s vyspělou ekonomikou. Chtěli jsme se rovnou dostat do blahobytu a pokud možno bez práce. Těch posledních 30 let jsme promarnili a doslova proflákali. Kdybychom těch 30 let využili tak jako např. Německo po II. světové válce, byli bychom úplně dnes jinde. Co se vlastně stalo od roku 1989? Noví politici honbou za své zvolení naslibovali lidem ráj na zemi bez práce. Lidé zvyklí pracovat a dokázali se o sebe postarat, jsou nahrazováni novou generací lidí, kteří byli vychováni v blahobytu. Bohužel tento blahobyt nevzešel z práce, ale z privatizace majetku, který vybudovali naši předci a z různých dotací atd. Bohužel staří pardálové odcházejí a ti noví, až na výjimky, nic neumí. Proto nemůžeme sehnat kominíky, zedníky a jiné profese. Na druhou stranu máme mnoho lidí, kteří vystudovali “pseudoškoly“, a ti většinou skončí v nějaké organizaci napojené na státní rozpočet. Typickým příkladem polistopadové doby je pan Petr Fiala. Nikdy nepracoval v soukromé sféře. Bohužel jsme si mysleli, že západ dožene do 30 let, ale ono se vlastně stalo úplně něco jiného, západ se naopak na nás obohatil. Dnes jsme v situaci, že jsme si dobrovolně nechali zlikvidovat zemědělství, průmysl a naší el. energii prodáváme do Rakouska, kde občané Rakouska mají naší energii skoro 3x levnější než občané ČR. Dobrovolně jsme si zlikvidovali střední třídu, malé a střední podnikatele a státní úředníci mají o 20% vyšší platy než lidé, kteří tvoří daně. Jsme v situaci, kdy vlády pomocí dotací ovládají voliče. Jsme v situaci, že se vlády chlubí, kolik lidí už dosáhne na různé podpory. Za pár let budeme buď pracovat pro nadnárodní korporaci nebo pro stát. My už si o své zemi bohužel nerozhodujeme. EU a USA nám diktují úplně vše a jen můžeme přihlížet, jak USA bohatne opět na úkor jiných. Naše vláda nehájí zájmy lidí, kteří by ještě mohli tuto zemi opět pozvednout a osamostatnit, ale zajmi lidi, kteří pro kus žvance jsou ochotni držet hubu a krok. Nakonec se vše zhroutí a začneme znova. Jen nevím, co se stane s lidmi, kteří nic neumí mimo čerpání dávek či dotací. Dnes nás čeká těžké období, mnoho lidí ještě pořád žije ve falešné bublině blahobytu vytvořenou státem. Zákony Světa jsou neúprosně bez práce prostě nejsou koláče. Jen se bude těžko říkat lidem pravda. Politická strana s programem na obnovu a jasně řekne lidem, jdeme makat, bude těžko volena lidmi napojených dnes na dotace žijících v blahobytu na úkor ostatních. Po 30 letech ovládají nadnárodní řetězce maloobchodní prodej potravin a je opravdu ostuda si kupovat české brambory v Německu za nižší cenu, než dovozové brambory v tzv. českém obchodě. Cesta z této situace bude bolestivá a žádný politik tuto cestu nebude chtít dobrovolně podstoupit. V ČR opět dochází k ožebračování lidí, kteří něco mají mimo jiné mají vlastní názor. Nebo Vám přijde normální si dobrovolně zvednou ceny elektrických energií, rozpoutat inflaci a s touto inflací bojovat pomocí vyšších úroku, které nastolila ČNB? Výsledek? Firmy krachují z důvodu vysokých nákladů na energie a úroků, lidé nemají na hypotéky. Přijde Vám normální si pak číst v novinách že ČEZ a banky mají rekordní zisky? Ty vláda mimořádně zdaní, aby měla na své dotace, dávky a na platy armádě úředníků, kteří budou vždy volit tak, aby nemuseli pracovat v podnikatelské sféře. Proč máme několikanásobně víc úředníků než ve Švýcarsku? Proč si nikdo v době covidu nevšimnul, že polovina úředníku byla doma? Proč Fiala místo personálních auditů opět nabírá dalších 8000 státních zaměstnanců? Proč má Praha 57 starostů, když v Mnichově jich stačí 22? Mimo jiné tito lidé pak chybí v podnikatelské sféře, kde vznikají daně.
Pravda je někdy velmi jednoduchá, lidé napojení na statní rozpočet jsou ovládatelní. Lidé, co sami tvoří a budují jsou nebezpečí pro tento systém. Mnoho lidí v soukromí mluví jinak než na veřejnosti, naši společnost po 30 letech opět obchází strach, nedůvěra a zbabělost.

Jediná šance je se opět vrátit ke kořenům, musíme opět podpořit lokální firmy, které zaměstnávají lidi ve svém okolí, musíme vybudovat společnost, která umožní lidem podnikatelsky a profesně růst. Nejsme stejní a nikdy nebudeme. Musíme vytvořit dlouhodobě stabilní podnikatelské prostředí, ve kterém musí mít šanci se každý uplatnit podle svých schopností a píle. Musíme zrušit dotacemi pokřivený trh, který naopak lidi dusí a upřednostňuje občany loajální k systému.
Samostatná kapitola je Evropská unie. Hlasoval jsem v referendu pro vstup ČR. Chtěl jsem rovnoprávnou obchodní spolupráci mezi suverénními státy, ale určitě jsem nechtěl komise zakazující a omezující trhy v jednotlivých státech, nechtěl jsem dotace, které pokřivují trh a znevýhodňují podnikatele, nechtěl jsem společné vlajky, hymny a určitě nechci ani společnou armádu.
Myšlenka dobrá, bohužel je opět zneužita lidmi, kteří chtějí řídit Evropu politicky, a to ve všech oblastech.

Mám 4 děti, celý život podnikám, uznávám tradiční rodinu, jsem pokřtěný, příští rok mi bude 50 let. Za tím, co píšu si pevně stojím, ale těžko je uslyšíte od lidí, kteří dnes vládnou v naší společnosti.
Co na závěr, naše země už zažila několik podobných krizí a opětovného zvednutí. Po dešti přijde vždy slunce, bohužel jsem v době kdy se teprve začíná pršet a bouřky nás teprve čekají.


S přáním hezkého Adventu
Jiří Janeček, trestanec, provozní v pivovaru Malý Janek z Jinec, www.malyjanek.cz
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Nic tě nedostalo » sob 03. pro 2022 17:40:41

Tohle je tak srdcervoucí! A co ty miliardy v jiných příbězích?
Vezmeš na sebe všechno jejich utrpení?
Nic tě nedostalo
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. pro 2022 12:48:42

z FB

Braniboři v Čechách

Vidlák 10. prosince, 2022

Včera jsem měl zase jednou štěstí, které bych si klidně odpustil. Potkal jsem se s bývalým kolegou z práce. Byla to naprostá náhoda, došel jsem si na oběd a koho v restauraci nenajdu… Náš bývalý elektrikář tam zdolává smažák… Odešel od nás před dvěma roky v té nejlepší době k ČEZu. Respektive k jejich distribuční firmě. Má se tam hodně dobře, jeho plat je možná dvojnásobný oproti tomu, co měl u nás, ale víc se nadře a když někde spadne vedení, tak se nikdo neptá, jestli prší, mrzne, nebo je svátek.
Dali jsme se do řeči, ptám se ho, jak se mu vede… Narodilo se mu dítě, doma jsou všichni zdrávi…. ale celou dobu se mi zdálo, že je nějaký smutný. Prý uvažuje o tom, že tam u ČEZu skončí a jestli bych nevěděl o nějaké elektrikářské práci jinde… Ptám se ho proč? Vždyť takové místo je sen každého dělníka. Velmi solidní plat, veškeré přesčasy a příplatky zaplacené do poslední koruny, několikrát ročně bonusy, dovolená navíc, příspěvky na rekreaci… a teď přece dostal těch šedesát tisíc odměny, co prý ČEZ dával každému zaměstnanci.
„Víš, proč nám to dali?“ ptá se. „Protože už měsíc nedělám skoro nic jiného, než chodím odpojovat elektroměry…“
Prý to už přestává dávat psychicky. V noci prakticky nespí…
Nejhorší jsou prý ty brečící matky, které ho prosí, aby ještě deset minut počkal, že ještě rychle alespoň dovaří poslední oběd. Nebo babičky, které se ho ptají, co mají dál dělat… Na jižní Moravě žijeme všichni ve větších či menších vesnicích. I Brno je jen řada dědin, propojená šalinou. Máme tu více domů a méně sídlišť. A on teď jezdí a odpojuje a odpojuje. Tu někoho, tam někoho.
Už na něj lili horkou vodu, jakýsi strejc na něj vzal dřevěnou tyč… prý je teď od prosince posílají ve dvou, protože to přestává být sranda…
Samozřejmě, skoro všechno jsou buď osamělí důchodci nebo samoživitelky. Ti se nemohou bránit a nemají žádnou možnost svojí situaci změnit. Takže trocha marného vzteku, pláč a sem tam nějaký zoufale zbytečný pokus o obranu.
Říkal, že v call centrech, nebo na kontaktních místech, že tam už se ve velkém žerou antidepresiva. Člověk se může zatvrdit, když přijde jedna plačící mamina. Vydrží jich i deset. Ale když přichází jeden případ za druhým, den za dnem už dlouhé týdny, všechno je jak přes kopírák a ještě jich den za dnem přibývá, tak to prostě není k vydržení. Navíc si stále lépe dovedete představit, že brzy tam můžete stát taky…
Máme tu znovu Branibory v Čechách. Akorát už nemusejí posílat drancíře na koních. Udělá se to přes lipskou burzu a špinavou práci pro ně uděláme sami. Pokrok nezastavíš. V koncentrácích se o kázeň také starali víc kápové než dozorci. Najednou Čech Čechovi odpojuje elektroměr, protože Helmut byl debil a zničil si svojí energetiku, ale naštěstí nás ekonomicky obsadil a teď se mu ohromně hodí naše elektrárny, které se postavily právě z daní těch babiček, kterým teď odpojují proud, protože mají vyšší zálohy než důchod.
Poslouchal jsem ty historky a zařekl jsem se, že ode dneška už Fiala není Petro Ihorovič, ani Signál I. Doteď jsem si z něj hlavně dělal srandu. Ale odteď je to úplně normální Kápo Fiala. Vězeňský mundůr, úklona směrem k jeho pánům a hůl pro své spoluvězně. Neměl jsem ho rád od začátku, ale po včerejšku se mi začal vysloveně hnusit.
Zase je to jako vždycky. Silní si svoje zájmy nějak ohlídají a tak se ožebračují ti nejslabší, kteří nemají žádnou možnost se bránit. Nemají dokonce ani to, co máme my – jeden druhého. Tihle lidé nejsou na fejsbůku, nečtou, mají jiné starosti, než číst Vidláka, koukat na Vrabela nebo se pídit po konzultačních hodinách Jindry Rajchla. Nemají nikoho, kdo by je alespoň sdružil do jedné sebranky. A teď už nemají ani elektřinu.
Navíc se za to ještě stydí. Takhle dokonale je to dneska zařízené. Oni vás oberou na kost, připraví vás o všechno a ještě zařídí, aby to vypadalo, že ta bída je vaše vina.
Tož jsem kolegovi řekl, ať alespoň odkazuje na mě. Že to není žádná velká naděje, protože nic nejsem, nemám žádnou reálnou moc s tím něco udělat, navíc brzy budu další na řadě… ale budou alespoň vědět, že v tom nejsou sami a že jejich trable někoho zajímají a jsou tu ještě takoví, kteří se snaží dělat něco víc, než jen lamentovat, že se nic udělat nedá a všechno je zbytečné.
Já vím, že mě čtou v SPD. Čtou mě i v ANO. Vím, že i sám Andrej občas hodí očkem na Vidlákovy kydy. Vím, že mě čtou na všech ministerstvech a s netajenou nenávistí mě čte i spousta libtardů a přejí mi všechno nejhorší. Ale nemohl by proboha teď někdo jít a pozastavit to? Nemohl by někdo vydat rozkaz, aby s tím odpojováním alespoň počkali, když už nic jiného? Fakt právě teď musíte ukazovat tvrdost a nesmlouvavost? Píšu vlastně to samé, co Mikuláš Minář.
Fakt chcete, aby ti nejohroženější a nejchudší dostávali na vánoce dárek v podobě odpojené elektřiny?
Zastavte to. Udělejte moratorium. Řekněte těm klukům elektrikářským, ať s tím teď přestanou. Když jsou ty vánoce…
A vy, co máte tolik peněz na tank Tomáš, co kdybyste založili nějaký fond a začali za staroušky a osamocené mámy platit zálohy? Nebo tu máme peníze jen na kanóny?
Vykašlete se na zákony. Vykašlete se na spravedlnost, ale udělejte prostě milost. Zastavte to odpojování. Přesťaňte s tím. Pište si do účetních uzávěrek, co chcete, dál si hoňte triko, jak skvěle zvládáte situaci, blýskejte se před kamerami… ale zastavte to. Teď hned. Přestaňte dávat takové dárky. Nebo to (s vámi všemi) špatně dopadne.
A vy v opozici, kteří se bijete v prsa, že bojujete proti této vládě… běžte, vylezte na pultíky a před kamery a začněte o tom mluvit. Všude. Ať to nejsem jen já, kdo se (marně) pokouší někoho zastat. Jsou přece vánoce. To se i na západní frontě zastavila palba, tak neříkejte, že nemůžete na chvíli přestat účtovat.
Vy mocní! Zařiďte, ať si ta slavná Čistá Energie Zítřka udělá nový vánoční reklamní klip, že poslední tři týdny roku zaplatí elektřinu za všechny domácnosti ze svého a pozastavuje všechno vymáhání a devastování. Že se to bude řešit až v novém roce. Ať alespoň teď mohou všechny ty mámy napéct cukroví a alespoň na chvíli zapomenout na starosti. Ať se babičky mohou těšit na vnoučky a nepředstírat nemoc, aby nemusely dětem zahanbeně prozradit, že jsou bez elektriky.
Udělejte něco pro svojí vlastní záchranu a zastavte to alespoň na ty tři poslední týdny. Nechovejte se jako kápové v koncentráku. Nemusíte to dělat. Fakt nemusíte. Tohle vám Pánbůh nezapomene. V dobrém i ve zlém. Jsou vánoce. Nechte alespoň na chvíli toho ničení domácností. Přestaňte se vymlouvat na péči řádného hospodáře ve vyjedené republice. Nechovali jste se tak nikdy, neschovávejte se za mravní imperativ. Ve skutečnosti máte jen povinnost nepřestat být člověkem. Kápové nedostávají milost. Nikdy. U norimberského tribunálu jim také nepomohlo, že jen plnili rozkazy.
Buďte alespoň na vánoce skutečně lidmi. Jakou měrou teď měříte, takovou vám pak bude naměřeno. A o vánocích to platí na druhou.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 11. pro 2022 21:05:32

Stařenkám už nejspíš pomřely všechny jejich děti a teď chudinky nemohou platit za elektřinu.
No pěkné pohádky na téma - "Jak chudák do ještě větší bídy přišel".

Doporučuji zabezpečit se v produktivním věku na důchod, nespoléhat na stát ani na děti - pokud si je špatně vychováte.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 15. pro 2022 10:34:04

Doporučuji zemřít mladý,

člověk se tak vyhne mnoha nepřijemným nemocem a bolestem,

nezblbne sklerozou a nebude si nedůstojně srát a chcát do kalhot,

také doporučuji zabezpečit se na smrt, a ukládat si své poklady v nebi a ne v zemi kde je zničí mol, rez a inflace,

takže si nakupne u katolíků dostatečné množství odpustků za vaše hříchy,

at neskončíte v pekle,

mohli byste tam navíc narazit na Janu a být potrestáni věčnou láskou ....
VOSTÁLNÍK
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 14:31:11

Máte pocit, že na světě to jde od desíti k pěti? Data ukazují, že se mýlíte

Obrázek
Celosvětově rapidně klesá počet dětí, které se nedožijí 15. roku života

Poslední roky mohly v lidech vyvolat pocit, že je stále hůř a svět se řítí do záhuby. Data přitom ukazují, že zdaleka ne vždy je tento úsudek správný. Seznam Zprávy proto vybraly několik těchto ukazatelů jako důkaz.

Po loňském roce ve znamení pandemie koronaviru si mnoho lidí od toho letošního slibovalo, že bude klidnější. Přece jen si psychologické zátěže celý svět užil dosyta. Naděje však vzala zasvé hned koncem února, kdy Vladimir Putin svou invazí na Ukrajinu spustil jeden z největších ozbrojených konfliktů, které Evropa v posledních dekádách zažila.

Končí tedy další náročný rok a bylo by snadné propadnout trudnomyslnosti, že svět je veskrze špatný. Seznam Zprávy proto připravily několik datových výstupů, které dokazují, že sice by svět v každém případě mohl být lepší, rozhodně jsme však na dobré cestě.

Obyvatelé Česka jsou skeptici

Začněme lokálně, v České republice. Obyvatelé Česka patří mezi největší kuřáky v Evropě. Zdravý není ani zdejší životní styl, který má za následek řadu zdravotních problémů. Jako příklad můžeme vzít vysoký krevní tlak. To všechno jsou fakta, rozhodně je co zlepšovat.

Agentura STEM/MARK však nedávno vypracovala výzkum, který porovnává, jaké představy o svých krajanech máme a jaká je realita. Výsledek? Češi se vidí výrazně negativněji, než je skutečnost. Obézních je o polovinu méně, než myslíme, méně i kouříme, méně lidí má vysoký krevní tlak a s depresemi se podle výzkumu potýká jen desetina lidí, než respondenti odhadovali.

To však neznamená, že by Češi žili v porovnání se zahraničím zdravě. „Když se podíváte na procento kuřáků, v Česku je velmi vysoké. Spotřeba alkoholu je u nás úplně astronomická, zvlášť ve srovnání se severními zeměmi. Když se podíváme na procento lidí s nadváhou a obezitou, je také poměrně vysoké,“ uvedl v prosinci pro Seznam Zprávy předseda České kardiologické společnosti profesor Aleš Linhart, který působí na 2. interní klinice kardiologie a angiologie ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Prostor pro zlepšení tedy rozhodně je, nic to ale nemění na tom, že situace je lepší, než sami předpokládáme.

Více dětí ve školách

Další optimistická data ukazuje statistika UNESCO, která zkoumala, jak dlouho se očekává, že budou děti chodit do školy. Od základního vzdělání po terciární. A mezi roky 1970 a 2017, tedy za necelých padesát let, se tento časový údaj pro dívky po celém světě zdvojnásobil. Zatímco v roce 1970 mohly počítat s necelými sedmi lety školy, před pěti lety to bylo 12,5 roku. Chlapci měli již v roce 1970 poměrně výrazný náskok, nárůst proto mají „jen“ z 8,6 na 12,4 roku.

Například subsaharská Afrika a nejméně vyvinuté země stále ještě nedosáhly na cíl UNESCO 12 let školního života bez ohledu na pohlaví, ale vývoj je pozitivní. Třeba dívky v Guatemale, Indii nebo Rwandě mohou očekávat více než trojnásobnou dobu školní docházky, než jejich o padesát let starší předchůdkyně. A trend lepšího přístupu ke vzdělání je vidět i u chlapců.

Extrémně chudých ubývá

Letošní rok se do historie zapíše jako ten, v němž světová populace překonala hranici osmi miliard lidí. Mohlo by se zdát přirozené nebo logické, že s rostoucím počtem obyvatel na planetě poroste také množství těch, kteří jsou v extrémní chudobě. Není tomu tak.

Od roku 1995 soustavně klesá extrémně chudých v absolutních číslech. A co je ještě pozitivnější, podíl extrémně chudých ve světové populaci klesá od roku 1820. Ve čtyřicátých letech 20. století byl poměr vcelku vyrovnaný, před čtyřmi lety byla v extrémní chudobě desetina světové populace.

Každý desátý člověk je sice stále poměrně významný podíl, nicméně trend, který je naprosto jednoznačně pozitivní, trvá dlouho a současná hodnota je nejnižší za posledních dvě stě let, pravděpodobně i déle.

Klesá dětská úmrtnost

To, že svět je dobrý, ale může být i lepší, výmluvně ukazuje míra dětské úmrtnosti. Celosvětově zemře 4,3 procenta dětí předtím, než dosáhnou věku 15 let. To je 16 000 denně, 11 za minutu. Na první pohled strašlivé číslo. Jenže tady se vyplatí znát kontext. V minulosti to bylo zhruba 50 procent. Každé druhé dítě se nedožilo patnácti let!

Jednoznačně pozitivní trend přesto má kam pokračovat. V Evropské unii je podíl dětí, které zemřely před patnáctinami, 0,45 procenta. Prudce klesá také podíl dětí, které zemřou před pátými narozeninami. Například v České republice, při tehdejším Československu, ještě v roce 1950 zemřelo 7,42 procenta dětí v této věkové skupině, zatímco loni to nebyla ani třetina procenta. I nejhorší evropská země – Moldavsko – srazila dětskou úmrtnost za sedmdesát let z 13,68 procenta na 1,43 procenta.

V Africe je ale stále úmrtnost dětí mladších pěti let více než 6,6 procenta. Dlužno dodat, že ještě v polovině minulého století byla téměř třetinová. Největší změnu hlásí Omán (ze 47,37 na 1,11 procenta), nejhorší ze všech světových zemí je Somálsko s jedenácti procenty.

Ve válkách umírá méně lidí

Jako poslední statistiku Seznam Zprávy vybraly tu, která se nyní dotýká celého světa. Války. Ruské invaze na Ukrajinu, kterou rozpoutal autokratický vládce Vladimir Putin koncem února letošního roku.

I tady je však možné najít drobný optimismus. Jakkoliv je probíhající válka strašlivá, jde o první přerušení dlouhodobého trendu. Data ukazují, že invaze je jediným konfliktem mezi dvěma zeměmi. Ostatní války jsou buď lokální, nebo občanské. Nikdy v historii navíc nebyl tak nízký počet válek, jako tomu bylo do ruské agrese, která zemi zařídila status státu podporujícího terorismus.

A i díky tomu v poměru ke světové populaci umírá stále méně lidí při válečných konfliktech. Tuto statistiku pravděpodobně současná válka poznamená, zatím není jasný přesný počet obětí. I tady je proto jasný výrazně pozitivní trend, který ovšem může být lepší.

Zdroj: PRIO, UCDP Grafy
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 20:09:32

miroslav píše:Stařenkám už nejspíš pomřely všechny jejich děti a teď chudinky nemohou platit za elektřinu.


Všechny leta předtím - i za komunistů - to mohly zaplatit. Teprve až tato vláda vytvořila situaci, že to už zaplatit nemohou. Je to opravdu na pováženou.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 20:21:00

miroslav píše:Stařenkám už nejspíš pomřely všechny jejich děti a teď chudinky nemohou platit za elektřinu.
No pěkné pohádky na téma - "Jak chudák do ještě větší bídy přišel".

Doporučuji zabezpečit se v produktivním věku na důchod, nespoléhat na stát ani na děti - pokud si je špatně vychováte.


Tak podobně uvažoval Mr. Scrooge ve Vánoční povídce od Dickense.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 20:35:31



Důchod 13 tisíc, zálohy na elektřinu 19. Seniorku z Varů drtí krize, kotel vypnula
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 20:43:18



Důchod Evě nestačí ani na zálohy za elektřinu. Schillerová cupuje vládu, Pekarová radí dávky
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. pro 2022 20:52:13



Ve třídách 12 °C a studenti v dekách. Účty za teplo jsou likvidační, tvrdí ředitelka

......
Teda proč ta ředitelka nenašetřila peníze v dřívějších dobách, potom by přece neměla škola tento problém. Nemá se spoléhat na stát. :crazy: 8)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pon 26. pro 2022 21:53:51

Návštěvník píše:
Důchod 13 tisíc, zálohy na elektřinu 19. Seniorku z Varů drtí krize, kotel vypnula


Topit elektřinou je luxusní - nejdražší způsob vytápění. Takže ty kamna na dřevo jsou z cenového hlediska ideální. Pak paní asi nemá žádné děti aby jí pomohli (pomáhá jí soused) tak bych jí doporučil prodat ten svůj domek s břemenem doživotního užívání. To by bylo při jejím stáří 3/4 tržní ceny oproti tomu, kdyby byl domek volný. Utržila by dnes tolik peněz, že by mohla zbytek života dožít jako královna.

Nejspíš děti má, ty na ní ale kašlou, jak to dnes bývá a jen se těší až domek zdědí a výhodně prodají.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků