Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pon 20. úno 2023 19:45:04

Díky Návštěvníkovi i vostálovi za vyjádření k rukám :-)

Něco na tom bude...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pon 20. úno 2023 20:28:50

Pro vostálpetra:

K těm ne-volbám.... které často zmiňuješ.... svým způsobem máš pravdu, stejně jako vegetarián odsuzuje jezení masa, nekuřák kouření, asketa všechny svody světa.... ale ta změna musí prostě přijít zevnitř, zevnitř duše jako mé duše přesvědčení, že tak je to správně...

Jako vyléčený kuřák a že to nebylo lehké, modří vědí, kouření, závislost, chuť, co chuť, potřeba mít doma cigára, protože jinak konec světa, k tomu odpovídající pocity, ano, mé pocity, jsem pocitář, zabij mě :-), touhy, potřeby, zhnusení nad svou slabostí s tím cokoli udělat, výčitky, kolotoč a pořád dokola.... až jednoho večera, ty večery jsou pro mě asi osudné, protože to konečně mohu být sama se sebou, beze svědků, hmmmm.... někdo dřepěl na balkoně, někdo si zapálil svou večerní cigaretu (teď zase večer poslouchám hudbu se sklenkou vína), někdo se díval očima nikoho a viděl kouř stoupat nahoru, klid, vzdání se....

A to byla moje poslední cigareta.

Vůbec nevím jak se to stalo, samo. Asi kouzlo :-)

Zbytek krabičky s cigaretami jsem asi po týdnu nekouření vyhodila a byla jsem a jsem (co se týká kouření) svobodná.

To svobodná, skutečně svobodná je hodně moc... nebýt závislá na něčem.

Cigaretě, sklence, potřebě či u mnohých přesvědčení o tom, že musí jít volit, aby něco ovlivnili, cokoli....

Ale musí to vykrystalizovat zevnitř. Jenom tak je to správně, že armine... :-)

Náš mnohaletý současný systém, ve kterém žijeme nyní, resp. většině duší, která se, snad, určitě už konečně zmenšuje, je nastavený na hierarchii vlády a sloužení. Věčný souboj dobra a zla, světla a temnoty, dne a noci, pocitu zisku a pocitu ztráty atd. atd.

A všechno má společný kořen v tom, že jsme přesvědčeni a tak to i žijeme, že jsme konateli a něco můžeme změnit a tak abych se vrátila k těm volbám, že musíme jít volit, aby se něco změnilo, abych svým hlasem něco ovlivnila a pak, po čase, který se neustále zkracuje, se ukáže, že zase všechno špatně.... :-)

Jen u arminů je pořád světlo a vše v nejlepším pořádku :-)

Ano, honba za lepším zítřkem :-)

Já jsem teď podruhé ve svém životě nebyla volit u prezidenských voleb, protože bych s čistým svědomím nemohla nikoho z těch dvou volit, ale systém jede dál svou setrvačností a další volit chodí a hlasy se sčítají a podle výsledku se přerozdělí křesla a opět jsou u moci ti, kteří ještě včera byli v opozici a naopak, aby na tom světě nebyla nuda a někdo mohl zažívat euforii z pocitu moci a někdo pocit zklamání a ztráty a furt dokola :-)
Boj.

Tvá myšlenka, jak jsem psala, není špatná, principiálně, ale v současné době, nevím jak dlouho ještě, je nereálná a neuskutečnitelná, protože, viz. výše... lidstvo na to není ještě připraveno.

Nemít jistotu, že za něho někdo jiný musí myslet, vytvářet ty zákony, odvádět ty daně, přerozdělovat atd., aby zajetý systém dál jel ve svých starých kolejích... neumíme si to ani představit, že by to mohlo (a mělo) být jinak....vždy a jako první, hm, poslední .... je JEDNOTA, milovaný Krishnamurti říkal, že Pravda je PŘED začátkem a koncem, resp., že Pravda je území bez cest... a až potom je vše ostatní....

Miroslav na Jitřní zemi, možná by se to dalo najít i tady na Poradně, jednou uveřejnil nezveřejněnou besedu Eduarda Tomáše o makrokosmu a mikrokosmu...., velice podobné téma, byť popsáno jinak, jinými slovy (pro mě dosti hlavově) :-)

Ale hlavně to musíš žít, hlavně to musí být tvou zkušeností.... to, co je Doma a to, co je vše ostatní.... a pro mě je hodně těžké a pořád se to učím, umět zavírat dveře svého skutečného příbytku, když je to třeba. (Kámen mudrců....)

Tož tak to s náma je, vostálpetře :-)

Omlouvám se za dlouhé psaní, manžel se dívá na TV na Jana Žižku a já mám nalitou večerní skleničku a mám čas jen sama pro sebe.

Jestli někdo takový tady je ♥
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » pon 20. úno 2023 21:00:17

zevnitř duše jako mé duše přesvědčení,


Ale to není přesvědčení,

to by zase mysl budovala nějakou ideologii kolem nějakýho axiomu třeba anarchie a nikdy stát...

Prostě to vodpadne stejně jako ta cigareta,

to nebožka kdysi dávno upadla na schodech na prdel a přestala kouřit,

bůh ví co zafungovalo ???

To je prostě jen zkušenost ega, že věci fungují velmi dobře bez záměru konání,

bez plánování,

to ale neznamená že nesmíš mít záměr a plánovat,

prostě používáš to i ono, dle potřeby...

V podstatě jde jen vo to, netlačit na pilu,

a je spousta činností kde se to dá naučit, nejen při řezání dřeva...

Systém je nastaven tak, aby potláčel vůli jedince,

a udělal z něj poslušný zvířátko co bude poslouchat autority,

to jede dlouhou dobu a je to zažitý, jak píšeš...

S tím nelze nic moc dělat, leda učit svý velký děti aby nemrzačili svý děti,

a tak nevytvářeli díky své nevědomosti další pitomce...


Mně to jde dobře, můj vnuk je ohen stejně jako já, takže ho vcelku chápu,

a můžu jeho rodičům vysvětlit, že s ním nemohou jednat autorativně z pozice síly...

A když po něm něco chtějí je třeba to vysvětlit rozumně aby to pochopil a ne silou,

a hlavně, když si hraje tak mu tu hru nepřerušovat násilím...


Víc moc dělat nejde, je to celé zacyklované mnohokráte přes sebe,

takže se je stále co učit...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » pon 20. úno 2023 21:02:56

TV na Jana Žižku


Jestli to byl ten novej Žižka, tak to mě mrzí že mně to uteklo,

ale voni to určitě budou ještě dávat....

:'-(
VOSTÁLNÍK
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pon 20. úno 2023 21:20:04

Jj, dobře jsi to napsal....

Ano, jde o toho nového Žižku, ale nevím, jestli už šel v TV, manžel se dívá na předplacené Prima +, kde ten film je dostupný....

Mám to jako kulisu a sem tam mrknu nebo to se mnou zatřese, bo je to místy hlučné a podprahově silně emoční, ale určitě je to silný a dobře natočený film, uf...., ale já už na to nemám žaludek, jak praví moje dru(a)há polovička :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pát 24. úno 2023 23:47:12

Obrázek

Strádající herečka Obermaierová soudí, že vláda chce nechat lidi vychcípat. To by měla nahlásit

https://www.forum24.cz/stradajici-herec ... .sznhp.box

:'-(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 25. úno 2023 11:22:07

miroslav píše:Obrázek

Strádající herečka Obermaierová soudí, že vláda chce nechat lidi vychcípat. To by měla nahlásit

https://www.forum24.cz/stradajici-herec ... -vychcipat



:yes: Je odvážná, že si to troufne říct. Podle Řehka není v české armádě vůbec nic v pořádku. Proč tedy v tom článku dezinformují? :what:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 25. úno 2023 11:38:46

Návštěvník píše: Je odvážná, že si to troufne říct.


Co prosímtě říká tak odvážného?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 25. úno 2023 17:28:15

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... u-40423982


V Berlíně se demonstruje proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu


Nejméně 10.000 lidí přišlo v sobotu v Berlíně na demonstraci proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu a za zahájení mírových jednání s Ruskem. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení policie. Ta ale předpokládá, že počty účastníků manifestace, která začala ve 14:00, budou vyšší.

Na začátku demonstrace promluvila politička postkomunistické Levice Sahra Wagenknechtová, která shromáždění spolu s aktivistkou za práva žen Alicí Schwarzerovou svolala.

Wagenknechtová přečetla takzvaný Manifest za mír, který tyto dvě ženy zveřejnily už před dvěma týdny. Text, který podepsalo na 650.000 lidí, vyzývá spolkovou vládu, aby se místo dalšího posílání zbraní Ukrajině zaměřila na mírová jednání.

Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 26. úno 2023 22:45:11

Británii sevřela zeleninová krize: Prázdné regály, tři papriky na hlavu

Alespoň si mohou lépe představit, co jsme my tady měli za totáče každou zimu. Akorát ty tři papriky na hlavu v zimě, to pořád ještě není úplně ono.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » sob 04. bře 2023 15:08:19

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. bře 2023 21:13:48

Návštěvník píše:https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-v-berline-se-demonstruje-proti-dalsimu-posilani-zbrani-na-ukrajinu-40423982


V Berlíně se demonstruje proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu


Nejméně 10.000 lidí přišlo v sobotu v Berlíně na demonstraci proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu a za zahájení mírových jednání s Ruskem. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení policie. Ta ale předpokládá, že počty účastníků manifestace, která začala ve 14:00, budou vyšší.

Na začátku demonstrace promluvila politička postkomunistické Levice Sahra Wagenknechtová, která shromáždění spolu s aktivistkou za práva žen Alicí Schwarzerovou svolala.

Wagenknechtová přečetla takzvaný Manifest za mír, který tyto dvě ženy zveřejnily už před dvěma týdny. Text, který podepsalo na 650.000 lidí, vyzývá spolkovou vládu, aby se místo dalšího posílání zbraní Ukrajině zaměřila na mírová jednání.



Rus bolševik, to měl vždycky zmáknuté. V šedesátých letech odporoval hipí hnutí. To jsou promyšlené tahy a za nitky tahají všude. Sehnat 10 000 lidí v Německu nebo kdekoliv po Evropě...Hlavně podstrčit, ať si myslí, že na to došli sami, na tu myšlenku míru. Míru zdar a agresorům zvlášť!
Návštěvník
 

To je ale hezký

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. bře 2023 22:08:30

Žena při rekonstrukci domu objevila stoletou čokoládovou tyčinku

-Ňáký zprávy-
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 04. bře 2023 23:36:19

Taro, ty taky trpíš kvůli přehnané pomoci Ukrajině?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. bře 2023 12:42:31

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-v-berline-se-demonstruje-proti-dalsimu-posilani-zbrani-na-ukrajinu-40423982


V Berlíně se demonstruje proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu


Nejméně 10.000 lidí přišlo v sobotu v Berlíně na demonstraci proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu a za zahájení mírových jednání s Ruskem. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení policie. Ta ale předpokládá, že počty účastníků manifestace, která začala ve 14:00, budou vyšší.

Na začátku demonstrace promluvila politička postkomunistické Levice Sahra Wagenknechtová, která shromáždění spolu s aktivistkou za práva žen Alicí Schwarzerovou svolala.

Wagenknechtová přečetla takzvaný Manifest za mír, který tyto dvě ženy zveřejnily už před dvěma týdny. Text, který podepsalo na 650.000 lidí, vyzývá spolkovou vládu, aby se místo dalšího posílání zbraní Ukrajině zaměřila na mírová jednání.



Rus bolševik, to měl vždycky zmáknuté. V šedesátých letech odporoval hipí hnutí. To jsou promyšlené tahy a za nitky tahají všude. Sehnat 10 000 lidí v Německu nebo kdekoliv po Evropě...Hlavně podstrčit, ať si myslí, že na to došli sami, na tu myšlenku míru. Míru zdar a agresorům zvlášť!


Samo, všichni musí mít jednotný, stejný názor. Když ho nemají, tak je za tím Putin. :D
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. bře 2023 12:56:07

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Rus bolševik, to měl vždycky zmáknuté. V šedesátých letech odporoval hipí hnutí. To jsou promyšlené tahy a za nitky tahají všude. Sehnat 10 000 lidí v Německu nebo kdekoliv po Evropě...Hlavně podstrčit, ať si myslí, že na to došli sami, na tu myšlenku míru. Míru zdar a agresorům zvlášť!


Samo, všichni musí mít jednotný, stejný názor. Když ho nemají, tak je za tím Putin. :D


Za fašismu, když neměli všichni jednotný stejný názor, tak byl vinen komunista nebo bolševik.

Za komunismu, když neměli všichni jednotný stejný názor, tak byl vinen třídní nepřítel, západní kapitalista.

Ted je to za to vinen, bolševik Rus, Putin.

Kdo těm blbinám může věřit? :what:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » ned 05. bře 2023 13:09:54

Nový rozhovor s MUDr. Soňou Pekovou, Ph.D. o slovanství a potřebě být hrdí na to, kdo jsme

5.3.2023


https://www.svedomi-naroda.cz/2023/03/0 ... QJZsC3OPHY
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2789
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 07. bře 2023 11:12:41

Tara píše:Nový rozhovor s MUDr. Soňou Pekovou, Ph.D. o slovanství a potřebě být hrdí na to, kdo jsme

5.3.2023

https://www.svedomi-naroda.cz/2023/03/0 ... QJZsC3OPHY


Doktorka Peková asi něco nepochopila a hlásá zvláštní myšlenky o Slovanech
https://www.forum24.cz/doktorka-pekova- ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Jana » úte 07. bře 2023 12:33:00

Soňa Peková: Covid do Vánoc opravdu zmizí, výrazně zeslábl, je tu šílenství.



Krátce po onom přesvědčivém vystoupení paní Pekové úmrtnost v ČR na covid vyskočila prakticky z nuly na pár set lidí za den a na Vánoce, kdy už měl podle paní Pekové být covidu konec, byla ČR ohledně počtu úmrtnosti celosvětově best in covid.

Je otázkou, jak moc měla na následný dramatický stav v ČR vliv tehdejší důvěra lidí v podobná prohlášení těch, kteří vystupovali na veřejnosti jako odborníci, a přesvědčivě hlásali to, co dneska vidíme, že byl nesmysl. Nicméně náš kamarád František, který těmhle samozvaným odborníkům věřil a přestal v té době dodržovat potřebná ochranná opatření, tehdy na covid zemřel.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7317
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. bře 2023 11:51:55

:(
V Německu a v Rakousku se politici začínají omlouvat za to, co se dělo za covidu. Bylo to přehnané a na škodu - obzvláště dětem, říkají.

Američané ted tvrdí, že covid unikl nehodou z čínské laboratoře. Takže S. Peková poznala správně, že je umělého původu.

A na tom, že jsme stejně jako Rusové Slované, váleční štváči nic nezmění. :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků

cron