Rada

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Rada

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. dub 2022 19:05:42

A čím bude válka déle trvat, tiím víc ukrutností a zvěrstva se bude konat na obou stranách. Ale o tom se dovíme až za pár let po válce. Jako po válce ve Vietnamu. V Iráku si to vojáci USA nafilmovali, jak mučí vězně. Hodně lidí světa to šokovalo.

Za války se ukazuje, kolik bestiality v sobě někteří lidé mají.
Návštěvník
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » stř 06. dub 2022 23:13:45

Návštěvník píše:
Vopičák píše:
když zavřu oči, tak žádná válka není.
Možná leda tak speciální vojenská operace a ta nikomu neškodí.

Od počátku ruské agrese zahynulo na Ukrajině 364 civilistů, 1,5 milionu lidí ze země uteklo.

Boje si podle ukrajinské ombudsmanky Ljudmyly Denisovové vyžádaly životy 38 dětí, 71 jich bylo zraněno. Podle vysokého komisaře pro OSN Fillipa Grandi z Ukrajiny od vypuknutí války uprchlo přes 1,5 milionu lidí.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rus ... 061633_voj




No jo, tak to vidíš ty. Spousta vnímavých a soucitných lidí to vidí. Nezavírá oči.
Ale jsou tací, co už všechny slzy vyplakali, jsou tací, v kterých už není žádný vnitřní boj.
a nebo stačí mít vysokou školu života.
a naučenou škálu odpovědí
Obrázek
My vopičáci se rádi vopičíme, ale nepřiznáváme se k tomu, že jsme to x-krát četli, to my ne my to všechno máme z vlastní hlavy, přímo od selského rozuma.
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. dub 2022 3:52:11

Vopičák píše:My vopičáci se rádi vopičíme, ale nepřiznáváme se k tomu, že jsme to x-krát četli, to my ne my to všechno máme z vlastní hlavy, přímo od selského rozuma.


Jo, Vopičáku, jsi ruský troll.
Návštěvník
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 5:47:55

Vopičák píše:když zavřu oči, tak žádná válka není.

... Spousta vnímavých a soucitných lidí to vidí. Nezavírá oči.

Ale jsou tací, co už všechny slzy vyplakali, jsou tací, v kterých už není žádný vnitřní boj.
a nebo stačí mít vysokou školu života.
a naučenou škálu odpovědí....

Může to být i takhle:



A nebo také takhle:

Papaji: "Ticho neznamená, že sedí jako socha. Mír znamená, že by v jeho mysli neměl být žádný koncept ani myšlenka. Když sedí tiše a poté, když nedovolí, aby se v mysli rozvířila žádná myšlenka, a myšlenka znamená čas; když myšlenka na čas zmizí, tohle je mír. Ať to zkusí kdokoli.
Buď na jediný okamžik zticha, nedovol, aby se mysl pohnula do minulosti, jen na jediný okamžik. Pak uvidí, že když není žádná myšlenka, není ani žádný čas a není ani žádný svět. Tím myslím mír.

Během té sekundy bude všechno klidné. Ať si to někdo vyzkouší a uvidí. Buď zticha a uvidíš, že celý svět ztichne. Ab tento svět vůbec neexistuje.
Takže to mám na mysli. Nech toho člověka sedět v klidu a pomůže to míru ve světě. Neexistuje svět, ve kterém nedáte podnět jediné myšlence.

Myšlenka je minulostí, myšlenka je mysl.

Takže to můžeš zkusit. Když to zkusíte jednu sekundu vy, může to zkusit někdo další. Pak to bude vždy a všude a vy uvidíte, že tento svět nikdy neexistoval."



A je možné to vidět očima kohokoliv z vás, a rozumět těm tendencím bojovat za mír, modlit se za mír, nebo být rovnou v míru.

Je možná strženost mysli a žít ve všech těch příbězích, toužit změnit to, vrátit to, považovat se za citlivou lidskou bytost a trpět se všemi trpícími na celém světě, nikoho nevyjímaje.

A je možné jít mimo mysl a poznávat, kým každý je, čím jsme.

Když umíral můj tatínek, opustil svůj příběh a zůstal živou Boží láskou, které je můj život plný. To spojení nemá šanci vůbec nic narušit. Ještě než opustila tělo maminka, tak jsem jí to říkala, říkala jsem jí, že úplně stejné spojení vnímám i s ní. Byla šťastná. Říkala, že i ona to tak má se všemi milovanými bez rozdílu, jestli jsou nebo nejsou v těle.

Úplně každou bytost je možné takto vnímat. V nejhlubším poznání je úplně každá bytost živou Láskou, která je jen jedna. Tohle je štěstí, nekonečné věčné štěstí.

A je zajímavé, že každá bytost, která právě teď poznává, kým je, tak je v klidu a míru a je šťastná.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod miroslav » čtv 07. dub 2022 7:54:10

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Tara píše:
Pokud jste dočetli až sem, pak jde pro vás zároveň i o finální krok.
Konflikt, boje i válka jsou v nás.


Takhle je to v době míru. Jakmile ale začne válka, ostřelování, bombardování, zabíjení, jsou boje i válka nejen v nás, ale i kolem nás.


Zuří v tobě válka? Opravdu? Nemáš na výběr? Nemůžeš ten konflikt v sobě pustit?

Ve mně žádný konflikt ani válka není.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rada

Nový příspěvekod miroslav » čtv 07. dub 2022 8:19:55

Návštěvník píše:A čím bude válka déle trvat, tiím víc ukrutností a zvěrstva se bude konat na obou stranách. Ale o tom se dovíme až za pár let po válce.



Bosenská válka za nezávislost byla zřejmě nejkrvavější součástí rozsáhlejší války v Jugoslávii, v jejímž rámci se národy Slovinců, Chorvatů či Bosňáků snažily dostat ze srbské nadvlády. Konflikt mezi Srby a Bosňáky měl často bratrovražedný charakter, jednalo se mimo jiné o občanskou i etnickou válku. Srbské snahy o genocidu Bosňáků se však neprojevily „pouze“ v podobě hromadného vyvražďování obyvatel, nýbrž i rozsáhlými zločiny sexuální povahy.

Znásilnění jako nástroj války
Odhadovaný počet znásilněných bosenských žen se pohybuje mezi 10-50 000. K tomuto číslu je nutné připočíst i několik tisíc mužů a chlapců, kteří byli podle odhadů sexuálně zneužiti také. Bez ohledu na pohlaví šlo především o dominanci nad válečnými nepřáteli – sexuální uspokojení vojáků či členů paramilitaristických skupin bylo vedlejší.
Nejčastěji se tyto události odehrávaly v koncentračních táborech, kde byli sdružováni zajatí civilisté. Srbské jednotky rozmanitému mučení a ponižování zajatců rozhodně nevyhýbaly – přece jen se jednalo o nepřátele celého jejich národa. Výjimkou nebyly ani tzv. znásilňovací tábory, v nichž byly internovány pouze ženy, a jejich propuštění bylo podmíněno pokročilou fází těhotenství.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 9:12:58

Jana píše:
Vopičák píše:když zavřu oči, tak žádná válka není.

... Spousta vnímavých a soucitných lidí to vidí. Nezavírá oči.

Ale jsou tací, co už všechny slzy vyplakali, jsou tací, v kterých už není žádný vnitřní boj.
a nebo stačí mít vysokou školu života.
a naučenou škálu odpovědí....

Může to být i takhle:



A nebo také takhle:


Ano může to být, tak či onak.

Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 9:27:12

Vopičák píše:.

Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?

Už jsi alespoň na jednu sekundu zakusila poznání, že nejsi ani Ty a ani já tím, co by mohlo být dotčeno jakýmkoliv konceptem?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 9:46:01

Jana píše:
Vopičák píše:.

Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?

Už jsi alespoň na jednu sekundu zakusila poznání, že nejsi ani Ty a ani já tím, co by mohlo být dotčeno jakýmkoliv konceptem?

:)


Jasná odpověď!
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 10:08:56

Vopičák píše:
Jana píše:
Vopičák píše:.

Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?

Už jsi alespoň na jednu sekundu zakusila poznání, že nejsi ani Ty a ani já tím, co by mohlo být dotčeno jakýmkoliv konceptem?

:)


Jasná odpověď!


No vidíš to, tak je Ti tedy jasné, že Mooji by se Tě nikdy nezeptal na hloupost typu: "Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?"

Nikdy by Tě neodkazoval na iluzi, vždycky by Tvou pozornost směřoval ke skutečnosti.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. dub 2022 10:48:35

Jana píše:
No vidíš to, tak je Ti tedy jasné, že Mooji by se Tě nikdy nezeptal na hloupost typu: "Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?"

Nikdy by Tě neodkazoval na iluzi, vždycky by Tvou pozornost směřoval ke skutečnosti.

:)

Chápeš jako odkaz na iluzi?
Hurá, svítá!

A máš i pravdu, že Mooji se nikdy neptá "monkey's mind" -vopičí mysli.
Možná, kdyby moje mys byla monk's mind, tak bych poznal, já jako Hanuman, že je ve mě skrytý Šiva, ale jestli znáš, dobře tu legendu, tak víš, že to nikdy nepoznám, že to pro mě navždy zůstane tajemstvím.
Návštěvník
 

Re: Rada

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. dub 2022 12:08:07

Že je situace ve světě vážná, o tom není pochyb.

Proces velkých změn nastal a nedá se zvrátit. To je snad taky každému zřejmé.


Ještě že to věčné a neměnné zůstává furt blaženě stejné,

jinak,

nemyslím, že je někde něco nového,

dobroseři neustále serou svá dobroserstva,

tudíž neustále probíhá boj protikladů,

které nás sjednocují v jednotné pitomosti...


V minulém století se blblo s komunismem a demokracií,

v tomdle století se blbne s globálním oteplováním,

dle mého nezasvěceného náhledu jsou kovid a současná válka jen usnadněním přechodu na novou ekonomiku,

to jen aby se lidé nebouřili proti tomu grín šitu co jim srazí životní úroven...



Je třeba mít svého nepřítele, bez toho nelze srát dobro !!!
vostal petr
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 12:08:37

Návštěvník píše:
Jana píše:
No vidíš to, tak je Ti tedy jasné, že Mooji by se Tě nikdy nezeptal na hloupost typu: "Už jsi aspoň na jednu sekundu zkusila být bez toho konceptu, který popisuješ. Už jsi aspoň jednu sekundu byla bez sebe?"

Nikdy by Tě neodkazoval na iluzi, vždycky by Tvou pozornost směřoval ke skutečnosti.

:)

Chápeš jako odkaz na iluzi?
Hurá, svítá!

A máš i pravdu, že Mooji se nikdy neptá "monkey's mind" -vopičí mysli.
Možná, kdyby moje mys byla monk's mind, tak bych poznal, já jako Hanuman, že je ve mě skrytý Šiva, ale jestli znáš, dobře tu legendu, tak víš, že to nikdy nepoznám, že to pro mě navždy zůstane tajemstvím.


"Dokud nevím, kdo jsem, tak Ti sloužím, až budu vědět, kdo jsem, budu totéž, co Ty." Hanuman

Tudíž nehledej u mě nic jiného, než to, co je v Tobě.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 12:47:57

Jana píše:

"Dokud nevím, kdo jsem, tak Ti sloužím, až budu vědět, kdo jsem, budu totéž, co Ty." Hanuman



Ano to jsou ta pravá slova Hanumana.
Ale Šiva takto nemluví!

Tudíž nehledej u mě nic jiného, než to, co je v Tobě.

:)


Ano, to sem piš a stále dokola opakuj. (A to myslím bez sarkasmu)
Ale sarkasmus na závěr si neodpustím, Vopičák je Vopičák:
Nemyslím, že by v tobě tady někdo něco hledal.
:D
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 13:02:06

vostal petr píše:dle mého nezasvěceného náhledu jsou kovid a současná válka jen usnadněním přechodu na novou ekonomiku,

to jen aby se lidé nebouřili proti tomu grín šitu co jim srazí životní úroveň...


Je třeba mít svého nepřítele, bez toho nelze srát dobro !!!


Jo životní úroveň by se za žádnou cenu neměla snižovat! Životní úroveň je svatá. Lidi by se měli vzbouřit.
No kam bychom to dotáhli chodit dona ve svetru, nebo nejezdit tolik autem, nekupovat jídlo na jednorázových plastových táccích. Co je to za nesmysly.
Já mám právo a je to snad dáno už listinou Vopičích svobod na blahobyt, mám právo jen tak odhodit 2-3 kelímky od kafe za den. Ještě se snad zamýšlet nad tím, jestli věc opravím nebo vyhodím. Já mám právo na ten pocit blahobytu, že to či ono mohu vyhodit, mám právo na bezstarostnost - přijedou přece popeláři a zmizí to. Mám právo na to o všechny tyto věci se nestarat.
A tak se nestarám, stejně je to všechno vymyšlený.

8)
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 13:04:13

Nemyslím, že by v tobě tady někdo něco hledal.


oprava: ani u tebe.
(určitě tu je někdo, kdo si potrpí na písmenka)
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 16:02:38

Vopičák píše:Nemyslím, že by v tobě tady někdo něco hledal.

Jasně, ono se nehledá, protože se to rovnou ví, tedy přesněji řečeno, věří se, že se to ví, jak to ten druhý má jinak, než by měl správně mít.
Nicméně všechno to, co se jeví jiné, než je, je iluze.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 16:14:35

Ale kdo si to myslí,
ten první, myslíš si o mě, že jsem ten první?
Vopičák jednička - super.
U mě jsou ti druzí čtenáři tohoto webu. A nemyslím, že to mají mít jinak a něco u tebe hledat.
U tebe respektuji, aspoň teď, že tu nejsi.
8)
Vopičák
 

Re: Rada

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. dub 2022 18:42:33

Vopičák píše:Ale kdo si to myslí,
ten první, myslíš si o mě, že jsem ten první?
Vopičák jednička - super.
U mě jsou ti druzí čtenáři tohoto webu. A nemyslím, že to mají mít jinak a něco u tebe hledat.
U tebe respektuji, aspoň teď, že tu nejsi.
8)

Myslet se dá cokoliv, ale osvěžující a osvobozující je nic si nemyslet, ani o Tobě, ani o sobě a ani o nikom a ani o ničem.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rada

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 18:53:39

Ook
Vopičák
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků