Pro Janu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 16:01:48

Pedriito píše:V duchovnu nejde o protizakonnost, jde o to že můžes vše. Ani v demokracii nemůžeš vše, tam i svoboda má své limity. Ale v duchovnu můžeš vše, jsi-li tam, neexistuje limit. Nicméně, pokud se tam opravdu ocitneš, mezi tím vším vírem myšlenek a vrstev podvědomí.. nemáš jedinou negativní myšlenku. A ta radost, co z tebe tryská, není ideou. Můžeš se všelijak přikrýt májou, mnohdy ti ani jinak, mnozí neporozumí.


Ano se skutečnou duchovností přichází naprostá svoboda a zároveň sou-cit a poznání, které aktivitu vyvěrající z vnitřní svobody směrují.

Nemusí se jednat přímo o vnější boj či něco fyzicky podobného i když i to má svůj podstatný význam.
Za tím vší je ale duch, je to dění v rámci ducha, projevené do hmotné reality.
Pro svobodnou a tím silnou (sjednocenou) duši, je silnou vnitřní "zbraní" postoj. Sjednocený, moudrý, soucitný a nekompromisní postoj.
Silný vnitřní postoj k agresi, zlu atd. je tak trochu jako protiletadlová obrana v astrálně-hmotném světě.
To není teorie, to znám z vlastní zkušenosti. V tom spočívá i síla modlitby, magie, víry atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 16:03:07

Návštěvník píše:
Jana píše:Péťo, díky moc.

Prosím všechny ostatní zúčastněné, ať se k tomu nějak vyjádří. Zařídí se to tak, jak si budete přát.

Tak jaké je skóre? :crazy:


Jana by mohla udělat anketu.

Ale politická vlákna se mění na čistě pro-mainstreamová, takže se snad udávat nebude. Nebude koho...
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 16:07:13

miroslav píše:
Ano se skutečnou duchovností přichází naprostá svoboda a zároveň sou-cit a poznání, které aktivitu vyvěrající z vnitřní svobody směrují.


To je obsah toho, co mi říkala už kdysi paní Tomášová: "Teď můžeš vše"
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 16:38:10

miroslav píše:
Pedriito píše:V duchovnu nejde o protizakonnost, jde o to že můžes vše. Ani v demokracii nemůžeš vše, tam i svoboda má své limity. Ale v duchovnu můžeš vše, jsi-li tam, neexistuje limit. Nicméně, pokud se tam opravdu ocitneš, mezi tím vším vírem myšlenek a vrstev podvědomí.. nemáš jedinou negativní myšlenku. A ta radost, co z tebe tryská, není ideou. Můžeš se všelijak přikrýt májou, mnohdy ti ani jinak, mnozí neporozumí.


Ano se skutečnou duchovností přichází naprostá svoboda a zároveň sou-cit a poznání, které aktivitu vyvěrající z vnitřní svobody směrují.

Nemusí se jednat přímo o vnější boj či něco fyzicky podobného i když i to má svůj podstatný význam.
Za tím vší je ale duch, je to dění v rámci ducha, projevené do hmotné reality.
Pro svobodnou a tím silnou (sjednocenou) duši, je silnou vnitřní "zbraní" postoj. Sjednocený, moudrý, soucitný a nekompromisní postoj.
Silný vnitřní postoj k agresi, zlu atd. je tak trochu jako protiletadlová obrana v astrálně-hmotném světě.
To není teorie, to znám z vlastní zkušenosti. V tom spočívá i síla modlitby, magie, víry atd.


I skutečná neosobní láska. Koukáš z okna a prostě miluješ, děti, starce, bezďáka u popelnic.. on i ten Putin je prostě oběť doby. Děsivá. Takových bylo.. přijde mi to jako linie z jednoho hnízda. Nejde to vymazat, znamenalo by to smazat svobodu. Což je něco jako vypustit atomovku. Osobně, vše zlé je pro něco dobré. Když si to lidi neuvědomili covidem, musel přijít mnohem horší týpek. Ty povražděné nevinné už nikdo nevzkřísí. Až příští zrození. Sláva Ukrajině!
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 16:38:53

Petra píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Péťo, díky moc.

Prosím všechny ostatní zúčastněné, ať se k tomu nějak vyjádří. Zařídí se to tak, jak si budete přát.

Tak jaké je skóre? :crazy:


Jana by mohla udělat anketu.

Ale politická vlákna se mění na čistě pro-mainstreamová, takže se snad udávat nebude. Nebude koho...
:)


P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 16:47:05

P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)

Chce to líp číst. Nebo se zeptat, jak to básník myslel, když to hned netrklo.
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 16:49:37

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník píše:Tak jaké je skóre? :crazy:


Jana by mohla udělat anketu.

Ale politická vlákna se mění na čistě pro-mainstreamová, takže se snad udávat nebude. Nebude koho...
:)


P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)


P.P. S. A na ty, so se jich zastávají, taky. :)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 16:58:53

Návštěvník píše:
P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)

Ano, máš pravdu, dneska je to Putin, nedávno Hitler.
Ale já si to na rozdíl od nich nemyslím, že mohu všechno.
Asi jsem to sem neměl citovat, co mi říkala paní Tomášová.
Kdo nemá "uši" (srdce) k slyšení to pochopí podle svého nastavení, to je normální a měl jsem to předpokládat.
Omlouvám se a odvolávám, co jsem odvolal...
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 17:06:46

miroslav píše:
Návštěvník píše:
P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)

Ano, máš pravdu, dneska je to Putin, nedávno Hitler.
Ale já si to na rozdíl od nich nemyslím, že mohu všechno.
Asi jsem to sem neměl citovat, co mi říkal paní Tomášová.
Kdo nemá "uši" (srdce) k slyšení to pochopí podle svého nastavení, to je normální a měl jsem to předpokládat.
Omlouvám se a odvolávám, co jsem odvolal...
:)

Nejsilnější meč je ten, co není nikdy vytasen.

Tak už se ti aspoň vyrýsovala ta míra, jak kdo vnímá.
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 18:15:50

:)

Poslouchám Kitara, zapálila jsem si vonavou tyčinku. Klid, mír, pohoda. At' jsou št'astné všechny bytosti!



Žádné zprávy, žádné agitační řeči...

Jani, vyprávěj o blaženosti.

Z pohledu mudrce se nikdy nic nestalo.

Obrázek Obrázek
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 18:51:50

miroslav píše:
Návštěvník píše:
P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)

Ano, máš pravdu, dneska je to Putin, nedávno Hitler.
Ale já si to na rozdíl od nich nemyslím, že mohu všechno.
Asi jsem to sem neměl citovat, co mi říkala paní Tomášová.
Kdo nemá "uši" (srdce) k slyšení to pochopí podle svého nastavení, to je normální a měl jsem to předpokládat.
Omlouvám se a odvolávám, co jsem odvolal...
:)

No, nevím, jestli to Míla říkala tobě, ale říkala to Alexandrovi, jak se píše v Pamětech....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 19:28:14

Stará láska nerezaví, juch!
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 19:35:34

Tara píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:
P.S. Ale na lidi, kteří si myslí, že mohou všechno, je třeba dát si pozor - a to vždy. :)

Ano, máš pravdu, dneska je to Putin, nedávno Hitler.
Ale já si to na rozdíl od nich nemyslím, že mohu všechno.
Asi jsem to sem neměl citovat, co mi říkala paní Tomášová.
Kdo nemá "uši" (srdce) k slyšení to pochopí podle svého nastavení, to je normální a měl jsem to předpokládat.
Omlouvám se a odvolávám, co jsem odvolal...
:)

No, nevím, jestli to Míla říkala tobě, ale říkala to Alexandrovi, jak se píše v Pamětech....

Já jsem slyšel nejmíň od sta lidí, od někých opakovaně, klidně mluv, ale radši drž hubu. Takže v tom Miroslave, i Zdeňku, nejsi sám, i když každý na jiném břehu.
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Jana » čtv 03. bře 2022 19:55:41

Petra píše::)

Poslouchám Kitara, zapálila jsem si vonavou tyčinku. Klid, mír, pohoda. At' jsou št'astné všechny bytosti!



Žádné zprávy, žádné agitační řeči...

Jani, vyprávěj o blaženosti.

Z pohledu mudrce se nikdy nic nestalo.

Obrázek Obrázek


Obrázek ObrázekObrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků