Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. bře 2022 21:33:42

Zdeněk píše:Ty si koledujou, Parlamentní listy...


Koledujou si, jsou opravdu odvážmí, že toho českého generálmajora nechali shrnout fakta. :yes:
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. bře 2022 23:18:18

Hm je to smutné a frustrující, že tu hru na Východ a západ nechce s Ruskem už nikdo hrát.


BTW: Budeme-li měřit stejným metrem.
Je tu otázka, zda Rusko jelo s tanky zachraňovat Jižní Osetii a Abchcházii a teď krajany na Ukrajinu s rozhodnutím RB OSN?
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 10:06:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:https://www.respekt.cz/special/2017/dezinformace/most-na-druhy-breh

Takže to je, odtud vítr fouká, odkud pár zdejších učenců čerpá látku.
Parlamentní listy and copany, Bravo! A pak se Miroslave div.

Vypadlo ti m, copany se říká ve Vietnamu ;)
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 10:24:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:https://www.respekt.cz/special/2017/dezinformace/most-na-druhy-breh

Takže to je, odtud vítr fouká, odkud pár zdejších učenců čerpá látku.
Parlamentní listy and copany, Bravo! A pak se Miroslave div.

Vypadlo ti m, copany se říká ve Vietnamu ;)

Písmenko sem, písmenko tam. Hlavně že víme, o co jde.
Pořád jsem si říkal, kam se na ta moudra místní dezinformátoři chodí pást. Do svých vlastních hlav těžko. Tak už je jasno.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 11:02:24

Návštěvník píše:Hm je to smutné a frustrující, že tu hru na Východ a západ nechce s Ruskem už nikdo hrát.


BTW: Budeme-li měřit stejným metrem.
Je tu otázka, zda Rusko jelo s tanky zachraňovat Jižní Osetii a Abchcházii a teď krajany na Ukrajinu s rozhodnutím RB OSN?


To tam klidně můžeš doplnit. No problem.


V tom shrnutí to ale stojí:

Parlamentní listy

24. 2. 2022 – Ruské ozbrojené síly zahajují bez rozhodnutí RB OSN vojenskou operaci na Ukrajině. Jejím cílem je „osvobození lidu od kyjevského režimu, demilitarizace a denacifikace Ukrajiny“
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 11:46:41

Zdeněk píše:Tak mě napadá, jak by se dal zachránit americký dolar. Musí být v oběhu, jinak se neudrží. A Čína roste a chce platit v juanech... a Rusko by se ho taky rádo zbavilo... co kdyby se objevila nová železná opona? Rozběhla by se vojenská výroba...



A neměl bych radši držet hubu...?

Měl!!!
Ale čím víc, toho napíšeš, tím víc se odhaluje, jaké jsou to nesmysly.

Rusko je frustrované, že s nimi už tu hru na Východ a Západ už nechce nikdo hrát. V devadesát to bylo ještě jinak ještě se dohrávalo.
Země východního bloku vstoupili do NATO ne aby naštvali Rusko, ale aby se cítily v bezpečí.
Sice slíbili, že to neudělají, ale pokud máš cizí vojska na svém území, chápu, že slíbíš, cokoliv, aby odešly. Když odešly tak se nám ulevilo.
Je pro mě zcela pochopitelné, že když se zbavíš okupantských vojsk, tak sliby vůči okupantovi prehodnotíš. Ale taky chápu, že je to pro okupanta frustrující a muze to být i zdrojem chuti na pomstu, z jeho pohledu zadostiučinění, zvlášť pokud ve své rétorice nepřestane bývalou okupaci nazývat přátelskou pomocí.
To co tu rozvíjíš, jsou báchorky okupanta, kterými krmí sebe, svůj lid, ale posílá je zcela promyšleně i do světa.
Jsi obětí hybridní války a nejsi sám
A nepomůže ti, když napíšeš, že ne ty, ale já. Ze ty myslíš a já jsem ovce...
Nevím, co by ti pomohlo, toto mé psaní asi ne.
Nejspíš tě to jen utvrdí o vlastní pravdě. O tvém protržení a mé zaslepenosti. Ty sám tu vyzýváš podívej se na to z druhé strany. Mohu si to stejné dovolit já? Asi těžko budeš naslouchat někomu, komu jsi dal nálepku zmanipulovaná ovce.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 15:55:09

Kdo "meč" pozdvihne, mečem zahyne.
Tentokrát "meč" pozdvihlo Rusko.
A že by mu to nějak prospělo?
Naopak sjednotil kulturní západní svět, ukázal mu, že zbrojení a války bohužel ještě nejsou přežitek, ale že je naopak potřeba být připraven se účinně bránit. Nikdo tomu nevěřil, ale Putin nás přesvědčil, že žádný z jeho sousedů si nemůže být jistý mírem.
A ta vlna solidarity, ochoty pomáhat oběti - bojujícím mužům, prchajícím ženám s dětmi... To bych nikdy nevěřil, že to v nás ještě je.
:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 16:00:37

Kdyby ti proputinovci, místo aby četli parlamentní listy si pustili ČT24, tak by viděli obrazem i slovem, co se děje jak na Ukrajině tak v souvislosti s tím ve světě, co kdo opravdu říká - přímo na kameru a třeba by změnili názor na to, kdo je agresor a kdo oběť.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 16:13:49

miroslav píše:Kdyby ti proputinovci, místo aby četli parlamentní listy si pustili ČT24, tak by viděli obrazem i slovem, co se děje jak na Ukrajině tak v souvislosti s tím ve světě, co kdo opravdu říká - přímo na kameru a třeba by změnili názor na to, kdo je agresor a kdo oběť.

Parlamentní listy, a jím zpřízněné, budou nejspíš něco jako droga od dealerů. Nadopovat se, a pak přežvýkavat placené reklamy ala covid, a teď ala válka v Ukrajině. I to je svoboda, a pítí z temných tůní jednou vyškolí.
Pedriito
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 03. bře 2022 18:14:50

Jistě, jistě.
Ale podle vás je dopisovatelem jakýchsi parlamentních listů každý kdo se vám nehodí.
Když mi vojenský odborník říká, že na dobití Ukrajiny vojensky je potřeba 600000 až 700000 vojáků, tak mi řekněte co tam Putin šel hledat se záklaďáky v počtu který tam je?
salmo1cz.
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 18:24:34

salmo1cz. píše:Jistě, jistě.
Ale podle vás je dopisovatelem jakýchsi parlamentních listů každý kdo se vám nehodí.
Když mi vojenský odborník říká, že na dobití Ukrajiny vojensky je potřeba 600000 až 700000 vojáků, tak mi řekněte co tam Putin šel hledat se záklaďáky v počtu který tam je?

To se zeptej Putina.
Asi tam šel hledat ty fašisty nebo bakteriologické zbraně?
Nejspíš ho někdo zblbnul, jak říká Lavrov, že se pustili do nesmyslné bratrovražedné války.
Nechtěl bys kandidovat na ruského prezidenta?
Kdybys vyhrál, bylo by to pro ruský národ požehnání, protože ty nejsi takovej blbec a bašťoun, jako Putin.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 18:27:20

salmo1cz. píše:Jistě, jistě.
Ale podle vás je dopisovatelem jakýchsi parlamentních listů každý kdo se vám nehodí.
Když mi vojenský odborník říká, že na dobití Ukrajiny vojensky je potřeba 600000 až 700000 vojáků, tak mi řekněte co tam Putin šel hledat se záklaďáky v počtu který tam je?

Vojenský odborník ústy koho? Těch, co jsou placení a sami dobře platí za názory? Takový informace maj pro mě cenu hnoje. I nad ostatními je se třeba zamyslet, a ověřovat, a nežrat slepě vše co táta internet vmete do xichtu. Kde je doprdele všechno vědění, bez netu? V řiti. Kde je pohřbená intuice?
Pedriito
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 18:59:31

salmo1cz. píše:Jistě, jistě.
Ale podle vás je dopisovatelem jakýchsi parlamentních listů každý kdo se vám nehodí.

Nehodí?
Kdo hledá pravdu, tomu se "hodí" všechno.
Kdo hledá potvrzení svého postoje, ten rozlišuje, co se mu hodí a co nehodí do "krámu".
Myslel jsem, že ty máš na víc - tedy na to, objektivně rozlišovat co je pravda a co ne a neřešit, co se komu hodí nebo nehodí.
Že bys byl také takový jenom "fanda" někoho?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 03. bře 2022 19:12:04

Ano a to je přesně to co Miroslave děláš.
Kde je pohřbená intuice?
Komu to celé slouží? Putinovi? Ukrajině?
Vážně si to myslíte?
salmo1cz.
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 19:23:15

K zamyšlení.

Zatim nej prispevek za poslednich 7 dni co jsem cetl,z dovolenim cituji a plne souhlasim:
"No po shlednuti vcerejsich zprav, musim rict, ze ten Putin je proste Buh..nejen ze dokazal svet vylecit od smrtelne nemoci, ktera tu radila skoro 3 roky..ale dokazal uzdravit i ceskou ekonomiku...v lednu cela vlada brecela jak nemame po covidu penize, jak se vse bude zdrazovat a kolik let bude trvat nez se to srovna..ale najednou mame 600.000.000 na zbrane do ciziho statu, 1.800.000.000 vyclenime na uprchliky a zmakli jsme vybrat na koncerte 700.000.000.. to je celkove pres 3 miliardy korun co jen tak muzem postradat...ale chapu, ze ted jsme hrdi ukrajinci a nasi duchodci, matky samozivitelky a ekonomicky slabi lidi pockaj...tak jako vzdy... spis me tak napada, ze kdyby ty 3 miliardy poslal kazdej clenskej stat Evropsky unie uz pred tim..tak by tech 100 miliard Ukrajine pomohlo zlepsit ekonomiku uz davno...ale to jeste nebylo in...do ted pulka cechu ani nevedela kde Ukrajina lezi, hlavni mesto neznala druha pulka a jmeno prezidenta neznalo 9 z 10 cechu..ale dneska by si ho kazdej nejradsi hrde vytetoval na zadek a do obcanky si nechal pripsat ukrajinskou narodnost...jen na to myslete i do budoucna, az ty lidi tady budou vsude shanet praci, jelikoz jsou zvykli pracovat za daleko mene nez vy...ze tu budou muset nekde bydlet a najmy poleti nahoru, protoze u nich neni problem bydlet po 10 lidech v jednom byte a jeste najem za ne hrde zaplati stat... az tu budem tankovat jako na zapade za 60kc litr a vecer misto svetla zapalovat svicky...daleko ekonomicky silnejsi staty se do toho neserou, ale jen cesi zas musej bejt u vseho... lidi je mi tam lito, nerikam ze ne..ale jejich obcanska valka tam trva uz 8 let, jen ted si Evropa zahrava s tim, ze z toho vznikne valka celosvetova..."
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 21:29:20

Tak šup šup, přemýšlejte.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 21:54:06

z FB:

Vzhledem k tomu, jaka se spoušti smršť komentářů a některých i zlých a urážlivých, přečtěte si prosim toto, než začnete cist dále:

Rozhodne nesouhlasím s jakoukoliv agresi či válkou vůči nikomu. Ani zemi, ani jednotlivcům..

Nesoudim jaký kdo je či neni...jen mam pocit, ze ne vse je tak černobíle..

Netvrdím ze Ja mam jedinou a 100% pravdu! To z nás nemá nikdo at uz situaci vidite jakkoliv.

Ja sama si kladu spoustu otázek a hledám odpovědi. Nevnucuji nikomu svůj názor, jen popisují své vnímání situace..
A to se z médií či TV bohuzel nedozvíme..
Budu nesmírně rada, kdyz se přestanete mezi sebou urážet a napadat.. to nikam nevede.. jen k vytvareni dalšího zla...a Ja jsem rozhodne proti každému zlu, násilí, válce...
Dekuji


Puvodni příspěvek:

Ha, moje ego si užívá... proc? Vola mi kamarádka a povídá: “Jiťo, ty mas takovy vliv na lidi, poslouchají te a uznávají tve názory, vyjádří se k současné situaci.”
Jako, spadla mi spiš brada než abych se radovala, ze na mé názory lidi daji..
ALE!!!

Pokud dáváte na me rady v oblasti životního stylu a naslouchate, jak o sebe pečovat abyste byli zdraví a šťastní, tak pak je moje pýcha a radost na miste!

Klidne se vyjádřím, jak vnímám současný stav at uz se mnou budete souhlasit nebo ne.. neberu si nic osobne..

Jsem typ člověka, který je sice emotivní a jedna tady a ted ale v některých momentech sbírám informace, než si udělám vlastní názor.

Nejdrive se kouknu co píšou media!! haha, jasné ze vim ze lžou a to me zene k hledání dalších info a nahlížení do historie..

Tak jako jsem vedela uz v prvních dnech covidu, ze tady neco hodně smrdí, vnímám to stejne i teď!

Media lžou! Účelem je vyvolat strach a rozdělení společnosti, zavést totalitu!

Proc se v mediich nemluvilo o Donecke a Luhanske oblasti, kde nežije ruská menšina ale miliony Rusů, kterým zakázali rodný jazyk a 8 let se tyranizovalo obyvatelstvo?

Proc media nikdy nemluvila o 14000 mrtvých,zavražděných muzu, deti a znasilnenych ženách?

O upalování zaživa?

O mrtvých dětech?

O Majdanu?

O tom jake jsou skutečně zajmy EU a NATO?
Btw - na tema utlačovaných Rusů a silene situaci v Doněcku a Luhansku jsem viděla film (najdu a nasdilim).. teda viděla jsem prvních 5 minut a udělalo se mi špatně..
Jasné, můžete říct - film je film, nicméně mam zname Ukrajince, kteří tato zvěrstva potvrdili..

Proc nevznikla solidarita za upáleni lidi zaživa? Za mrtvé deti? Mimochodem pomník Andělů existuje..
Media mlcela...

Proc Kyjev neplnil Minske dohody?

Mozna ze Ukrajina cekala pomoc od EU a NATO, kterých nejsou členem..

Vime dobre, co NATO provedlo bývalé Jugoslávii..

Kde byly vlaječky Srbska a solidarita?
Sýrie a Afghánistán?

Protože lidé věří TV a prolhaným médiím..

Nesnaží se nahodou Washington neco vnutit Rusku?

Zlý Putin je odsuzovan jako agresor. Ano, válka je zla a nic neresi, jen další boj.. a smutne osudy nevinných..ale neni to tak černobíle...

Mozna, ze ruským ozbrojeným silám byl vydán rozkaz, aby zajistili mír na území Nezávislých republik..
Což bude v mediich prezentováno jako ruska invaze s uvalením sankci ze strany Washingtonu, EU...

Putinuv projev byl projevem pro cely svět. Vyjádřil se, ze Washingtonu nelze duverovat a ze Rusko je připraveno na válku, kterou mu chce USA vnutit.. kdy se 8 let snažil udržet mír ale Washington vse mařil...

Pak je tu samozřejmě DEEP state.. a to je potřeba zničit.. osobne si myslim, ze toto se prave děje a to vse pod zástěrkou ruské invaze..

A posilat zbraně na podporu Banderovcu z ČR a dalších státu je dle mého těžký zločin..

Nu, nejsem politolog, nejsem historik.. jsem ten, kdo miluje radost a smích.. tak jako my vsichni.

Zlo plodí jen zlo a čím více si udrzime v sobě vyšší vibrace lasky a světla, tím muzeme napomoci miru!

I ja nyní pomáhám materiálně lidem co to potřebuji, což ostatně dělám porad - at uz jsou to bezdomovci v ČR, opuštěné maminky, psi a kočičí útulky, nebo prchající Ukrajinské rodiny s detmi.

Kde muzu, rada pomuzu! Ale nedělejte ze me blbce! To fakt nemusím! Což bohuzel TV a media dělají!

To jsou přátele me názory a nikomu nic nevnucuji.. neodsuzuji názory nikoho, at uz celou situaci vnímate stejne či uplne jinak..

Pomozte tam, kde je treba a podpořte hlavně lasku v sobě. Tam to vse začíná! V našem nitru a srdci..

Nenechte se rozdělit, poučte se z doby covidove....

Kazdy v sobě mame krásný diamant, který je mnohdy ukryty pod nanosem strachu! Strach je mocná a zničující energie, která vyvolává zlo a nenávist! Ale laska a dobro je mnohem mocnější! ❤️

Mějte se zdravě a krasne vase Jitka

rawfood mentorka a bojovnice za mír a lasku ke vsem živým bytostem
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 21:55:53

salmo1cz. píše:Ano a to je přesně to co Miroslave děláš.
Kde je pohřbená intuice?
Komu to celé slouží? Putinovi? Ukrajině?
Vážně si to myslíte?

Já osobně si občas myslím, že jsi krapet mimo.

Mluvíš pernamentně o "vy" . To je věc výchovy?
Pedriito
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 22:01:00

Pedriito píše:
salmo1cz. píše:Ano a to je přesně to co Miroslave děláš.
Kde je pohřbená intuice?
Komu to celé slouží? Putinovi? Ukrajině?
Vážně si to myslíte?

Já osobně si občas myslím, že jsi krapet mimo.

Mluvíš pernamentně o "vy" . To je věc výchovy?

Noo, máte s Miroslavem, dosti podobné názory, co se týká věcí, které hýbou světem v poslední době :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 22:01:45

Brutálny šok na hraniciach s Ukrajinou! Polícia púšťa migrantov z Ázie a Afriky úplne bez kontroly!

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků