Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 11:29:10

Návštěvník píše:A vida chytlo se to a hezky se to rozvíjí.


A co třeba tohle
Mluvčí ruských ozbrojených sil ve čtvrtek podle indických médií po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s indickým premiérem Nárendrou Módím uvedl, že ukrajinské úřady zabránily studentům opustit Ukrajinu.

Indické ministerstvo zahraničí ve čtvrtek ovšem uvedlo, že žádné takové informace nemá.


Když je jim 18 a pohlaví mužského tak opravdu nesmějí opustit Ukrajinu kvůli mobilizaci. Na hranicích je vracejí zpátky.
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 11:31:55

Návštěvník píše:A vida chytlo se to a hezky se to rozvíjí.
Neměla jsi to sem dávat, když se ti pravda nelíbí. :D
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 12:01:04

Petra píše:
Návštěvník píše:A vida chytlo se to a hezky se to rozvíjí.


A co třeba tohle
Mluvčí ruských ozbrojených sil ve čtvrtek podle indických médií po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s indickým premiérem Nárendrou Módím uvedl, že ukrajinské úřady zabránily studentům opustit Ukrajinu.

Indické ministerstvo zahraničí ve čtvrtek ovšem uvedlo, že žádné takové informace nemá.


Když je jim 18 a pohlaví mužského tak opravdu nesmějí opustit Ukrajinu kvůli mobilizaci. Na hranicích je vracejí zpátky.

To se týká jen občanů Ukrajiny.
Občanů indie se to, i podle indického ministerstva zahraničí, netýká.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 12:06:09

Tak, co tu máme dále,
začínám ty obhájce ruské agrese chápat.
Oni nejsou agresoři, ale zachránci životů a mírotvorci... :crazy:
To snad mohli zůstat o te verze, že je do toho někdo zatáhl.

Šéf ruské Dumy Volodin:

"Kdyby operace nezačala, doslova druhý den, by začala operace NATO, ale pouze rukama banderovců, neonacistů z Ukrajiny. Zvládli jsme to, což znamená, že jsme zachránili statisíce životů."
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 12:24:35

Zablokování webů je podle práva možné jen tehdy, když porušují zákon

V souvislosti s válkou na Ukrajině se začalo bojovat také na internetu. Nebojují jen hackeři, ale i lidé s názorem. Následující informaci vydala jako oficiální zprávu v pátek 25. února Česká tisková kancelář: „Tuzemské internetové sdružení CZ.NIC, po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády, zablokovala osm dezinformačních webů v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu, které ohrožovaly národní bezpečnost. Sdružení, které je provozovatelem registru domén s českou národní koncovkou CZ, to oznámilo v tiskové zprávě. Provozovatelé mají podle sdružení právo se proti tomuto kroku bránit soudní cestou. Představitelé vlády odmítli záležitost komentovat.“ O této situaci, a o tomto jevu si budu dnes povídat s právníkem Jindřichem Rajchlem.

Martina: Ještě doplním, že jste spolupracovníkem sdružení Pro Libertate. Jindřichu, jako právník se hodně zabýváte, a možná se i specializujete na svobodu slova. Co říkáte této zprávě?

Jindřich Rajchl: Je velmi příznačné, že byla publikována 25. února, což je datum, které má v našich dějinách svou symboliku, a podle mého názoru tato zpráva na tuto symboliku velice navázala, protože to je nový „Vítězný únor“, je to omezení demokracie, a to naprosto zásadním způsobem. A je neodůvodnitelné, a za mě nepochopitelné, protože pluralita názorů, svobodná výměna názorů a svobodná soutěž názorů, je základem jakékoliv svobody a v podstatě i základním pilířem demokratického právního státu.

Martina: Dozvěděl jste se, kdo to nařídil? Kdo za tím stojí? Protože chvíli se to tvářilo, že za tím stojí soukromý subjekt, chvíli jako vláda, ministerstvo. Víme to?

Jindřich Rajchl: Spolehlivě to asi nevíme, ale můžeme se domnívat, že to bylo na žádost ministerstva vnitra a že společnost CZ.NIC této žádosti vyhověla. To je soukromý subjekt, a dle mého názoru je špatně už to, že tady domény zpracovává, respektive spravuje soukromý subjekt. Podle mého názoru tato žádost přišla od vlády, a otázkou je, jak moc byla intenzivní, jak moc byla naléhavá, a jak moc se pro to CZ.NIC rozhodl sám. To už asi těžko posoudíme. Nicméně z informací, které máme k dispozici, je zřejmé, že rozhodnutí tohoto soukromého subjektu, který domény spravuje, bylo na žádost vlády.

Martina: Jak už to bývá, jedni křičí „hanba, hanba“, druzí křičí „sláva, sláva“. Ale pojďme se věnovat tomu, jestli byl tento krok legální. Za jaké situace může být tento krok právně relevantní?

Jindřich Rajchl: Myslím, že by mohl být relevantní pouze za situace, že by tyto weby opravdu zveřejňovaly informace, které byly zapovězeny zákonem. To znamená, že by informace naplňovaly i trestní čin pomluvy, nebo trestní čin šíření poplašné zprávy. V takovém případě si dokážu představit, že by někdo měl dát nějaký podnět, a měl by proběhnout nějaký soud, který o tom rozhodne. Ale samovolné rozhodnutí správce domén prostě vypnout web bez jakéhokoliv upozornění, bez jakéhokoliv právního odůvodnění, považuji za naprosto šílené. A je to velice nebezpečný precedent do budoucnosti, protože jakmile se objeví další problém, tak se může postupovat úplně stejně. Co za pár měsíců? Budeme vypínat weby, které se budou vyjadřovat proti covidovým opatřením, pak weby, které se budou vyjadřovat proti Green Dealu, nebo weby, které se budou vyjadřovat proti Black Lives Matter? To je precedent, který je naprosto zneužitelný pro všechny další případy. A myslím, že v tuto chvíli je naprosto zásadní, aby se proti tomu ozval každý člověk, který má na svém srdci demokracii a svobodu slova, protože je to nesmírně zneužitelná věc.

Vypnutí webů je svévolný krok správce domén CZ.NIC. Žádné smluvní podmínky nestanovují, že provozovatel musí, nebo nesmí publikovat určitý obsah.

dále:

https://www.radiouniversum.cz/rajchl-ji ... jjjE3eK3gk
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2041
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 17:18:12

Návštěvník píše:A vida chytlo se to a hezky se to rozvíjí.
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajin ... y-40389117

NYT: Ukrajinci na hranicích mlátí prchající Afričany

Afričané žijící na Ukrajině si stěžují, že je tamní pohraničníci nenechají utéct před zuřící válkou. Namísto toho je na hranicích štosují do nekonečných front a při tom je bijí. V textu postaveném na svědectvích dotčených přímo z místa to píše americký deník The New York Times.


Výše zmiňovaná nigerijská lékařka ale popisuje jinou praxi. „Řekli, že mohou projít jen ženy a děti, ale pouštěli ukrajinské muže. Když chtěla projít černoška, řekli, že jejich ženy první,“ tvrdí Mbagwuová. „Neměli jsme úkryt před mrazem. Žádné jídlo ani pití nebo místo k odpočinku. Blouznila jsem z nedostatku spánku,“ dodala s tím, že její 21letý bratr se přes hranici dostal po čtyřech dnech.

Dvaadvacetiletý Ahmed Habbubí tunisko-francouzského původu líčil New York Times, že ho zmlátili na hraničním přechodu Medyka s Polskem. „Ukrajinská armáda mě zmlátila tak, že jsem sotva chodil. Když jsem se konečně dostal do Polska, odvezli mě rovnou do nemocnice,“ tvrdí.

Ne všichni mluví o bití

Ne všichni cizinci, s nimiž New York Times mluvil, nicméně hlásí podobné potíže. Pákistánci, Afghánci a Vietnamci, kterým se podařilo dostat do Polska, si stěžovali jen na dlouhé fronty.
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 06. bře 2022 14:13:07

Protiproud žije!
(teda nebyl jsem tam asi už půl roku, a chodil tam se zájmem asi jako do zoo, ale to se změní)
Zdeněk
 
Příspěvky: 2809
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2022 22:43:48

Obrázek
Návštěvník
 

Jak se dělá propaganda

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2022 23:20:51

Rozbor Putinova „setkání s letuškami“ aneb další zfušovaná Ruská propaganda.
Nenechte si ujít závěr (2 a půl minuty), kde Zelenskyj vytrolí Putlera.
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=9pS6dEt1XXw
Volný překlad podstatných částí..
Putin se po delší době vylezl z bunkru a objevil se na veřejnosti.
Jojo, jasně, pár dní po tom, slavném jednání za 5 metrovým stolem.
Po podvodech s předtočeným „přímým“ přenosem (Šojguovi hodinky), uznáním republik ještě před tím, než o to požádali, se dnes rozhodli úroveň lží povýšit na novou úroveň:
pomocí záměny pozadí (a popředí) klíčováním na zelené plátno, uživatelé internetu upozornili na několik momentů:
- zelené pozadí s rostlinami, aby bylo přepalů co nejméně, ale nepovedlo se
- mikrofon před ním je průzračný
- jeho ruce opakovaně vstupují do předmětů (popředí) před ním
- video vzniklo v programu Adobe After Effects, určené k tvorbě speciálních efektů
- vedle sedící žena kouká mimo něho,
- v čajových konvicích ostatních se odráží lidé, v jeho čajníku nikoliv
- Putinovou rukou při jeho neopatrném pohybu „prochází“ i mikrofon
Zelenského mikrofon je však skutečný..

...
video nelze vložit na jiný web, tak se podívejte přímo na YouTube
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. kvě 2022 11:27:25

RUSSIAN CYBER FARM HD - Robots Mars Colonization
:D
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků