Kdo je opice - aby se to nepletlo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 19:40:38

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Jo, Zdeňku. Nestěžuju si. Jsem nesmírně šťastná takhle jak zrovna jsem.

Je to zvláštní, jak ten život umí být Boží, když je jen právě teď a tady bez chtivosti něčeho víc,

jak nic nechybí, když je tady spojení s tím Božím.

Nu a to je důvod, proč Buddha zpočátku zakázal ženám být mniškami a sv. Pavel zakázal ženám o duchovních věcech mluvit na veřejnosti. Protože žena bytostně hledá své štěstí, kdežto muž pravdu (tedy ne že by muž nehledal svoje štěstí, ale není v zásadě upřednostňováno před pravdou, tedy nemělo by být). A když žena své štěstí nalezne, tak má tendenci klidně pravdu překroutit jak potřebuje (a tak z Boha pokoje udělat Boha zmatku). Proto Buddha nařídil, že mniška nesmí odporovat mnichovi.

Když Hakuin dosáhl svůj první průlom, byl nesmírně šťastný. Ale jeho Mistr se s tím nespokojil. I když s ním Hakuin nesouhlasil, tak přesto u něj zůstal (ačkoli jím byl např. zmlácen do bezvědomí). Protože on na svém Mistrovi osvícení rozumově viděl.

Já ti tvoje štěstí neberu Jano, jenom tvrdím, že neunikne koloběhu karmy.

Jsou to jen tvoje dedukce. Za Buddhu mluvili jiní, a za Ježíše se ujal slova Pavel, kterej byl svatý asi jako Babiš je čistý... Držíš jen chiméru, která tě vede bludištěm bez východu.

Proto se dívám do původních textů, co nejblíže k Osvíceným. Pavel z Tarsu je však původní autor, proto ti do novodobého feministického oblouznění nezapadá, resp. s ním už nemáš jak se vylhat.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 19:45:12

Réza píše:Svatý ne-svatý, kdo to posoudí.
Existuje krásný film Pavel z Tarsu ze série Biblické příběhy. Je to italsko -americké produkce a celá ta série je vydařená.
Bohužel se to kvůli právům stáhlo z YouTube. Ale na uloz.to nebo jinde se to jistě sežene.
Mám obraz tohoto zbožného Pavla. Takže nebudu pátrat, kde co napsal o ženách, a ponechám si ho v mysli, jako toho, kdo mimo jiné napsal:

Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

Mistr Eckhart praví: Oko, kterým vidím Boha, je totéž oko, kterým Bůh vidí mne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 29. čer 2021 19:55:34

Proto se dívám do původních textů, co nejblíže k Osvíceným. Pavel z Tarsu je však původní autor, proto ti do novodobého feministického oblouznění nezapadá, resp. s ním už nemáš jak se vylhat.

Vím že nebudu populární ale Pavel byl ješita, co byl dosazen k moci jak slepec k partu. Ani jeho krasné pasáže to nezachrání. Byl to anbiciózní lump, co z křesťanství udělal byznys (církev). Zaplať a bude ti odpuštěno, pitomé ceremónie, výčitky a strach...
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. čer 2021 19:59:46

Sv. Pavel v 1. listu Korintským]Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.[/quote]
[quote="Zdeněk píše:
Mistr Eckhart praví: Oko, kterým vidím Boha, je totéž oko, kterým Bůh vidí mne.

Ano tak to je.
Někde Ježíš otevíral tu možnost uzřít tváří tvář. To do jeho doby nebylo v tomto prostoru Blízký východ - Evropa nebylo myslitelné.
Pavel ještě přiznával v tom dopise: "Nyní poznávám částečně" a už to částečné poznání bylo něco nevídaného v porovnání s běžným vnímáním světa v té době.

A vlastně je to tak do dnes. Zření tváří tvář je dnes myslitelné, je to jakoby možné, popsané už ve spoustě knih. Přesto, kdo se odváží.

Pavel pokorně přiznal "Nyní poznávám částečně". Tím je potřeba začít, protože "potom poznám plně, jako Bůh zná mne."
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Réza » úte 29. čer 2021 20:03:32

Pedriito píše:
Proto se dívám do původních textů, co nejblíže k Osvíceným. Pavel z Tarsu je však původní autor, proto ti do novodobého feministického oblouznění nezapadá, resp. s ním už nemáš jak se vylhat.

Vím že nebudu populární ale Pavel byl ješita, co byl dosazen k moci jak slepec k partu. Ani jeho krasné pasáže to nezachrání. Byl to anbiciózní lump, co z křesťanství udělal byznys (církev). Zaplať a bude ti odpuštěno, pitomé ceremónie, výčitky a strach...


No to je dost možné. Zas tolik se v historii křesťanství nevyznám. Ty listy jsem vlastně nikdy nečetla celé. Je to už o tom post-Ježíšovu společenství, tak mě to nezajímalo. A asi furt nezajímá.
Réza
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 20:25:39

Pedriito píše:
Proto se dívám do původních textů, co nejblíže k Osvíceným. Pavel z Tarsu je však původní autor, proto ti do novodobého feministického oblouznění nezapadá, resp. s ním už nemáš jak se vylhat.

Vím že nebudu populární ale Pavel byl ješita, co byl dosazen k moci jak slepec k partu. Ani jeho krasné pasáže to nezachrání. Byl to anbiciózní lump, co z křesťanství udělal byznys (církev). Zaplať a bude ti odpuštěno, pitomé ceremónie, výčitky a strach...

Bla bla bla, písmenko sem, písmenko tam, že, pavlačská drbno...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 29. čer 2021 20:47:02

Jó hochu. Máš svou jistotu. Já jsem ti to řek.. a z pavlače jsem to určitě neslyšel. Pátrej a dohledej, to ti myslím jde.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:06:38

Pedriito píše:Jó hochu. Máš svou jistotu. Já jsem ti to řek.. a z pavlače jsem to určitě neslyšel. Pátrej a dohledej, to ti myslím jde.

Tohle přesně je ukázka chování pomlouvačné pavlačové drbny. :)

Jó hochu. On ten Pedriito je někdy docela dobrej, ale v posteli je fakt prase. A taky krade. Mám to ze spolehlivých zdrojů. Nevěříš? Pátrej a dohledej.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 29. čer 2021 21:15:00

:) ;)

Byl to šmejd a basta, co křesťanům podřezával krky. S Ježíšem neměl nic společnýho.

A třeba se poser.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. čer 2021 21:18:19

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu
Obrácení na křesťanství
Když se první křesťané po ukamenování diakona Štěpána, u kterého byl Saul přítomen[3], rozprchli do Judska a Samaří, protože se v Jeruzalémě necítili bezpečně, začal i Saul jezdit po Judsku a pronásledoval stoupence tohoto hnutí. Když byl na cestě do Damašku, kam jel zatknout tamější křesťany, byl cestou oslepen světlem z nebe a slyšel promluvit hlas: „Saule, proč mě pronásleduješ“. V Damašku jej slepoty zbavil dotekem muž jménem Ananiáš, kterého tím Ježíš pověřil ve vidění.[4] Tento okamžik znamenal zlom v jeho životě i v dějinách křesťanství. Pavel přijal křesťanskou víru, kterou do té doby pronásledoval. Nejprve se stáhl do ústraní, několik let žil v Damašku (kde se naučil řemeslu šití stanů?), posléze se připojil k misijním skupinám a začal kázat.

Někteří muslimové však zastávali názor, že Pavel ve skutečnosti nikdy nebyl vyznavačem křesťanství, ale byl pouze najat židovskými učenci, „aby přijal Ježíšovo náboženství a jeho následovníky svedl k vyznání, že Ježíš je Bůh“,[5] čímž mělo být vzmáhající se křesťanství v očích židů, kteří se hlásí k čistému monoteismu, jednou provždy zdiskreditováno. Jiný názor na celou záležitost měli ale ebionité, kteří podle Epifania ze Salaminy († 403) údajně prohlašovali, že Pavel byl původem Řek, který se usadil v Jeruzalémě, kde se zamiloval do dcery židovského kněze. Aby ji získal, podstoupil gijur a nechal se obřezat. „Když se mu pak dívku nepodařilo dobýt, popadl jej vztek a začal brojit proti obřízce a proti šabatu a Zákonu.“[6]



Aha. Tak tady to máme, proč tak špatně mluvil o ženách. Šri Juktešvar to poznal správně.

:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. čer 2021 21:20:36

Pedriito píše::) ;)

Byl to šmejd a basta, co křesťanům podřezával krky. S Ježíšem neměl nic společnýho.


Nikdy se s ním nesetkal a křest'anství začal šířit mezi pohany. Zřejmě opravdu nebyl Žid.

:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. čer 2021 21:22:47

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Jó hochu. Máš svou jistotu. Já jsem ti to řek.. a z pavlače jsem to určitě neslyšel. Pátrej a dohledej, to ti myslím jde.

Tohle přesně je ukázka chování pomlouvačné pavlačové drbny. :)



Už zase jsi padlej na hlavu.

:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 29. čer 2021 21:33:53

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Jó hochu. Máš svou jistotu. Já jsem ti to řek.. a z pavlače jsem to určitě neslyšel. Pátrej a dohledej, to ti myslím jde.

Tohle přesně je ukázka chování pomlouvačné pavlačové drbny. :)



Už zase jsi padlej na hlavu.

:)

Nasadí pavlač atp, když mu někdo hrábne na víru, jak typické...
Zkoumat to nechce, má jasno. Ale není sám, takže maj kolektivní "sílu", jen egregor jak prase.
Bobek.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:34:09

Pedriito píše:Byl to šmejd a basta, co křesťanům podřezával krky. S Ježíšem neměl nic společnýho.

Vidíš, Šavel není Pavel. I ty se můžeš odvrátit od zlého, od svého chlípného chtíče, který tě nutí rouhat se a psát tu takové věci.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:39:40

Pedriito píše:Zkoumat to nechce, má jasno. Ale není sám, takže maj kolektivní "sílu", jen egregor jak prase.

Já užívám citace, původní zdroje, abych si udělal obrázek sám. A totéž chci po tobě. A z tebe vypadne jen, že jsem ovládán kolektivním egregorem. Fakt psycho :D.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:41:06

Návštěvník píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu
Obrácení na křesťanství
Když se první křesťané po ukamenování diakona Štěpána, u kterého byl Saul přítomen[3], rozprchli do Judska a Samaří, protože se v Jeruzalémě necítili bezpečně, začal i Saul jezdit po Judsku a pronásledoval stoupence tohoto hnutí. Když byl na cestě do Damašku, kam jel zatknout tamější křesťany, byl cestou oslepen světlem z nebe a slyšel promluvit hlas: „Saule, proč mě pronásleduješ“. V Damašku jej slepoty zbavil dotekem muž jménem Ananiáš, kterého tím Ježíš pověřil ve vidění.[4] Tento okamžik znamenal zlom v jeho životě i v dějinách křesťanství. Pavel přijal křesťanskou víru, kterou do té doby pronásledoval. Nejprve se stáhl do ústraní, několik let žil v Damašku (kde se naučil řemeslu šití stanů?), posléze se připojil k misijním skupinám a začal kázat.

Někteří muslimové však zastávali názor, že Pavel ve skutečnosti nikdy nebyl vyznavačem křesťanství, ale byl pouze najat židovskými učenci, „aby přijal Ježíšovo náboženství a jeho následovníky svedl k vyznání, že Ježíš je Bůh“,[5] čímž mělo být vzmáhající se křesťanství v očích židů, kteří se hlásí k čistému monoteismu, jednou provždy zdiskreditováno. Jiný názor na celou záležitost měli ale ebionité, kteří podle Epifania ze Salaminy († 403) údajně prohlašovali, že Pavel byl původem Řek, který se usadil v Jeruzalémě, kde se zamiloval do dcery židovského kněze. Aby ji získal, podstoupil gijur a nechal se obřezat. „Když se mu pak dívku nepodařilo dobýt, popadl jej vztek a začal brojit proti obřízce a proti šabatu a Zákonu.“[6]



Aha. Tak tady to máme, proč tak špatně mluvil o ženách. Šri Juktešvar to poznal správně.

:)

Jó, muslimové, to bude ten pravej zdroj o křesťanství.... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 29. čer 2021 21:43:50

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Byl to šmejd a basta, co křesťanům podřezával krky. S Ježíšem neměl nic společnýho.

Vidíš, Šavel není Pavel. I ty se můžeš odvrátit od zlého, od svého chlípného chtíče, který tě nutí rouhat se a psát tu takové věci.

Vím velmi dobře, co říkám. K svatým lidem mám úctu. Vyjmi z bible Pavla,
a dost ji tím pro sebe pročistíš. Jinak.. tápej ve svatosti někoho, kdo byl jen schopnej chtivej sobeckej ...... prevít. A založ na tom svou duchovědu. Co už s tebou? Proč ti to vyvracet? Nejde to.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriio » úte 29. čer 2021 21:47:55

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Zkoumat to nechce, má jasno. Ale není sám, takže maj kolektivní "sílu", jen egregor jak prase.

Já užívám citace, původní zdroje, abych si udělal obrázek sám. A totéž chci po tobě. A z tebe vypadne jen, že jsem ovládán kolektivním egregorem. Fakt psycho :D.

Já ti citace nedám, protože to je 25 let... A hledat už nebudu. Ty to umíš líp.
Pedriio
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:52:51

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Byl to šmejd a basta, co křesťanům podřezával krky. S Ježíšem neměl nic společnýho.

Vidíš, Šavel není Pavel. I ty se můžeš odvrátit od zlého, od svého chlípného chtíče, který tě nutí rouhat se a psát tu takové věci.

Vím velmi dobře, co říkám. K svatým lidem mám úctu. Vyjmi z bible Pavla,
a dost ji tím pro sebe pročistíš. Jinak.. tápej ve svatosti někoho, kdo byl jen schopnej chtivej sobeckej ...... prevít. A založ na tom svou duchovědu. Co už s tebou? Proč ti to vyvracet? Nejde to.

A ty jsi nějaký argument dosud předložil (kromě předsudků)? Nejde to, že... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. čer 2021 21:57:28

Pedriio píše:Já ti citace nedám, protože to je 25 let... A hledat už nebudu.

Copak ty jsi někdy něco pořádně hledal tyvole... leda tak souložnici... a tohle je výsledek... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 návštevníků