tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 24. kvě 2021 8:19:16

Další rovina proč sanskrt je, že pokud se chceš na něco zeptat třeba na Advaita portálu, je dobře když příjemce pochopí na co se chceš zeptat.Ps.je dobře šetřit hovnama, když bude dotaz zajímací může ti odpovídat klidně profesor univerzity xy, berou to docela vážně a navedou tě na zajímavé odkazy.
salmo1cz.
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 24. kvě 2021 8:31:14

Jana píše:
salmo1cz. píše:V sanskrtu tomu każdý rozuměl a po překladu z toho byl jenom guláš, tak jako je tady na portálu.


Salmo, nejsi první, kdo mluví o guláši. Můžeš nějak konkrétněji přiblížit, co Ti ten guláš evokuje?

Řekla bych, že když je jasno, tak je jasno. A je úplně jedno, jakou technikou je vymalováno.

Nicméně, je skvělé, když se objevuje vyjasnění, když jasno není.

I když může tu být i zalíbení v temotemném zření.

Jinak by to nebylo.

:)

A kam se třeba zapisuje vasana, samaskara tobě?Do Já, ani já to. není.
salmo1cz.
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Réza » pon 24. kvě 2021 9:00:39

Může tu být zalíbení
I v temném zření,
I v temném zření
Zářných jistot
Všude jasno
Není místo
Pro pohybu, pro pohyb,
V temném zření
Smrad a klid
Réza
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Ego » pon 24. kvě 2021 9:06:13

salmo1cz. píše:Další rovina proč sanskrt je, že pokud se chceš na něco zeptat třeba na Advaita portálu, je dobře když příjemce pochopí na co se chceš zeptat.Ps.je dobře šetřit hovnama, když bude dotaz zajímací může ti odpovídat klidně profesor univerzity xy, berou to docela vážně a navedou tě na zajímavé odkazy.

Sanskrt je. Traduje se že vznikl z AUM. Který zaznělo a zní. Dokud zní, je vesmír. Až odezní, bude pomlka. Pro další nádech.
A jak zvonilo (zvoní) o formy a obsahy svého projevu, vznikaly (...) tóny, stupnice a hlásky... Takhle ten akord, co se rozezněl v hudbu universa vnímali prastaří jogíni - spojaři, páč joga znamená spojení, nic jinýho. A každý ten hlas z těch původních tří, má svůj význam....
Ego
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 24. kvě 2021 9:13:36

salmo1cz. píše:
Jana píše:
salmo1cz. píše:V sanskrtu tomu każdý rozuměl a po překladu z toho byl jenom guláš, tak jako je tady na portálu.


Salmo, nejsi první, kdo mluví o guláši. Můžeš nějak konkrétněji přiblížit, co Ti ten guláš evokuje?

Řekla bych, že když je jasno, tak je jasno. A je úplně jedno, jakou technikou je vymalováno.

Nicméně, je skvělé, když se objevuje vyjasnění, když jasno není.

I když může tu být i zalíbení v temotemném zření.

Jinak by to nebylo.

:)

A kam se třeba zapisuje vasana, samaskara tobě?Do Já, ani já to. není.

Jinak není potřeba v guláši hledat tajemno.O Om můžete napsat knihu a nám se to vešlo do dvou vět.Můžete se zeptat proč Om, možná ještě Amen a ostatní už ne.Je to jenom soubor písmenek které plácáme kam se hodí?
salmo1cz.
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 24. kvě 2021 10:22:52

Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)
salmo1cz.
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Ego » pon 24. kvě 2021 10:43:00

salmo1cz. píše:Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)

Recht :yes:
Ego
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Ego » pon 24. kvě 2021 10:51:36

salmo1cz. píše:Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)

Ale jinak občas mluvíš dost cizokrajně. Myslím že máš co, říct. Ja už jsem asi 90% procent vykecal, jó mluvil jsem taky rád v těch sanskrt tojnoslovech, jenže on tomu dnes málokdo rozumí... A hezky česky to jde, a ne že ne
Ego
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Jana » pon 24. kvě 2021 14:09:28

salmo1cz. píše:
Jana píše:
salmo1cz. píše:V sanskrtu tomu każdý rozuměl a po překladu z toho byl jenom guláš, tak jako je tady na portálu.


Salmo, nejsi první, kdo mluví o guláši. Můžeš nějak konkrétněji přiblížit, co Ti ten guláš evokuje?

Řekla bych, že když je jasno, tak je jasno. A je úplně jedno, jakou technikou je vymalováno.

Nicméně, je skvělé, když se objevuje vyjasnění, když jasno není.

I když může tu být i zalíbení v temotemném zření.

Jinak by to nebylo.

:)

A kam se třeba zapisuje vasana, samaskara tobě?Do Já, ani já to. není.


Nádherná otázka. V Já žádná vasána a ani samskara být nemůže, je pořád celé, stejné, ničím nedotknutelné. A já není ničím skutečným, jak by se v něm mohlo být něco skutečného?

Je to všechno jen mysl založená na víře. Na víře, že iluze je něco skutečného.

Když se objeví například myšlenka: "Já jsem ředitel" a s myšlenkou se objeví i víra v tuto myšlenku, tak se prožívá život ředitele. Radost z povýšení a bolest ze ztráty funkce. Když se prožívá ztotožnění s myšlenkou: "Já jsem majitel nového auta", tak odřenina toho auta může bolet jak odřenina vlastního těla. Když je tady víra, že já jsem tělo, tak všechny nemoce a tělesné strasti jsou mou karmou. Bez jakéhokoliv ztotožňování žádný paměťový zápis, uložený v podvědomé úrovni nemám.

Bez ztotožnění s tělem se mě dokonce nemůže dotýkat ani bolest vlastního těla.

Celá existence, ať se v daném momentě jeví jakkoliv, je pořád jen Sat-čit-ánandou.

Bez ztotožňování můj skutečný život není v ničem ztotožněném, není koncentrovaný v osobě, není v egu, ale je v samotném Bytí, takže je bez zápisu, bez vasán, bez samskar, bez karmy.

Nicméně je tady možnost se i ztotožnit, pak ten zápis mysl vykreslí ve vědomí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Jana » pon 24. kvě 2021 14:10:19

Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)

:D :D :D

Ono není vlastně vůbec nic směroplatné, když je tady jen radost z existence, radost z projevu, radost z toho, čím Ty za tím vším jsi.

Ostatně, k čemu by byla hostinskému prázdná hospoda?

Je šťastný za každého hosta.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. kvě 2021 15:20:04

Jana píše:
Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)

:D :D :D

Ono není vlastně vůbec nic směroplatné, když je tady jen radost z existence, radost z projevu, radost z toho, čím Ty za tím vším jsi.

Ostatně, k čemu by byla hostinskému prázdná hospoda?

Je šťastný za každého hosta.

Zřejmě i za toho, kdo mu celou hospodu a druhé hosty pozvrací.

Kdo asi bude chodit do takové hospody?
Návštěvník
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. kvě 2021 18:25:56

Samí štamgasti a pomatenci.
Návštěvník
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Bez » pon 24. kvě 2021 18:57:57

Návštěvník píše:
Jana píše:
Aby to bylo dobře pochopeno.Konečné rozhodnutí dává hostinský.Názory Ega, Pedrita,cz cz cz,Patandžaliho,Šankary,Vjasy jsou zajímavé nikoli však směroplatné:-)

:D :D :D

Ono není vlastně vůbec nic směroplatné, když je tady jen radost z existence, radost z projevu, radost z toho, čím Ty za tím vším jsi.

Ostatně, k čemu by byla hostinskému prázdná hospoda?

Je šťastný za každého hosta.

Zřejmě i za toho, kdo mu celou hospodu a druhé hosty pozvrací.

Kdo asi bude chodit do takové hospody?

Co by závislák neudělal pro svou dávku, žejo, zvratky nezvratky.
Zde to můžes docela dobře cvičit, kde každý srká své oblíbené drinks
a z drinks jiných se jaksi zvedají žaludky, že ano, nebo aspoň zazní hlavou tfuj...
Bez
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod vostal petr » pon 24. kvě 2021 20:12:41

Nádherná otázka. V Já žádná vasána a ani samskara být nemůže, je pořád celé, stejné, ničím nedotknutelné. A já není ničím skutečným, jak by se v něm mohlo být něco skutečného?



Nádherná votázka. Podstatou já je skutečnost, proto je taky tak skutečné,

stejně tak i vasány a samskáry...

Vasány jsou prostě jen zamrzlá skutečnost,

takže když se někdo voblbne nějakou pitomou představou vo iluzi,

tak to pak furt blábolí jak to boží hovado,

nebot taková je síla vasán, nebot podstatou vasán je skutečnost...


Ps.

Ty tvoje hnupárny co sem roky píšeš by nežral ani začátečník,

jsou to prostě hovdiny a kreténismy

a ještě drze tvrdíš, že ti nikdo nerozumí,

no prostě seš blbka...
vostal petr
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod vostal petr » pon 24. kvě 2021 20:42:54

Co je mně po nějakým Salmovi ???

Já se vyjadřuji k tý hovadině co jsi sem namastila,

prostě jako vždycky pitomost a plácání hoven...

To jako míníš furt dokola psát tu svoji sračku, že když s tebou někdo nesouhlasí, takže ti nerozumí ???

Prostě seš blbka co píše blbosti, zdá se že ty tomudle zcela určitě nerozumíš,

a ne že já nerozumím tobě...
vostal petr
 

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod Jana » úte 25. kvě 2021 6:17:57

vostal petr píše:Co je mně po nějakým Salmovi ???


Co je mi po tom, co si myslí Petr Vostál ???

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: tak jsem si koupil smoothie mixer a zadělal mi kuchyň

Nový příspěvekod vostal petr » úte 25. kvě 2021 9:20:36

Co je mi po tom, co si myslí Petr Vostál ???


Vcelku hodně,

páč jsi blbá vopice co neustále kopíruje druhý a to co vokopčí z toho udělá sračku páč nechápe co kopíruje...
vostal petr
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků