Vhled do jádra pudla

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 5:03:02

dodo píše:
Zdeněk píše:Někdy dám - ze soucitu - vagabundovi nějaké peníze, i když si třeba ani o to neumí říct slušně. Ovšem myslí li si vagabund, že je to jeho služba, když si ode mě vezme peníze, tak je třeba jej rázně odkázat do patřičných mezí. Nechť si vagabund poučuje o vydělávání peněz sobě rovné.


To čo nazývaš "súcitom" ktorým sa tu poslednú dobu prejavuješ rôznymi hanlivými označeniami diskutujúcich, (a nie iba ich) sa akosi stupňuje.

Ak by toto malo byť znakom duchovného vývoja, tak nepochybne duchovne rastieš, lenže ono je to znakom niečoho iného.

Chráň sa úpadku do úrovne vagabunda ktorý si myslí, že je to jeho služba urážať diskutujúcich na fóre, aby si nebol trebárs odkázaný do patričných medzí ...

Viz rozhovor s Alexandrem. Alexandr se ze spirituálního hlediska choval jako buran a Maharadžovo rozhořčení bylo na místě. Nicméně v rovině logického uvažování nelze Alexandrovi moc co vytknout, ve své úrovni vědomí měl Alexandr pravdu.
Oproti tomu lze zde nalézt 2 odlišnosti:
1. zdejší blbeček pod nálepkou Návštěvník ani zdaleka nedosahuje Alexandrova úsilí
2. já nejsem Maharadž :)

Inu, věci se mění, vyvíjíme se. A já jsem přestal být na základě zkušeností politicky korektní. Jestli vyhovuji Janině jemnocitu či jejím adminům není mojí starostí. Banování již bude přijato bez negativních emocí a nevidím důvod ho rušit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 5:04:07

Zdeněk píše:"TOHLE JE ONO" je prázdno, které se zračí v Kinslowě obličeji. Uchop to prázdno a máš Moojiho.

Ti, pro které je šúnjatá teorie, jsou nevyléčitelní, pravil dávno Nágardžuna, drtivý kritik poměrů tehdejších. Když si tudíž nic nemyslíš (dokonce ani o tom Zdeňkovi), a nepropadneš transu, autohypnóze či spánku, tak to bylo ono.
A skrze tuto zkušenost pak můžeš interpretovat smyslové informace o vnějším vzhledu. A to i když myšlenky (tj. včetně emocí ap.) znovu vyvstanou.


Zajímavá úvaha. Ano prázdno. Ano, když si nic nemyslíš a neztratíš spojení s realitou, tedy jsi zajedno s tím vším, tak to by bylo ONO.
Když se odpojíš a vyčleníš se jako ten, kdo je opatrný, aby nepropadl čemukoliv, zůstává tady sebestřežné ego, skrz které se pak zkresluje realita.
A namísto poznání, že VŠECHNO JE ONO, je tady jen blektající kritik, že to, či ono, není ono.


Tenhle kritik s tebou nemá nic společného, nejsi to ty, je to jen mysl - ono prázdno. Není potřeba se ho nijak zbavovat, není potřeba proti němu bojovat, jen si uvědomit, co tady ve skutečnosti je.

Frank Krislow: "Tohle není ONO, tohle není také ONO....Nicméně vyzkoušel jsem všechno a nic z toho nefungovalo. A říkal jsem si nic jiného mi nezbývá, vyzkoušel jsem všechno. Jak z toho ven? A najednou jsem seděl v tom TICHU, v tom usebrání sebe sama a objevila se ta nádherná radost a tak jsem tři dny seděl a zkoumal, až se objevila radost, ten MÍR, veliký poklid ve mně. A říkal jsem si - to je velmi neobvyklé, zkoušel jsem to, či ono a nic z toho nezafungovalo a když si takto sednu sám se sebou do klidu, tak najednou mám ten úžasný klid. A vlastně jsem si uvědomil, že když si takto sednu, že to je velmi přirozený stav, který jsem většinu života ignoroval. Takže jsem to praktikoval a najednou se mi začalo zlepšovat zdraví, měl jsem lepší náladu, ..."

Kinslow, když si uvědomil, co je tím, co celý život hledal, se začal o své poznání dělit s přáteli, s ostatními, začal o tom mluvit, psát knížky.

Svým přátelům neříkal, co si o nich myslí, nikoho nekritizuje, neposuzuje, neuráží, jen se pokouší podělit o to nejlepší, co poznává.

Není to tak, že by to, co si uvědomuje, nedokázal sdělit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 5:08:19

Zdeněk píše:
dodo píše:
To čo nazývaš "súcitom" ktorým sa tu poslednú dobu prejavuješ rôznymi hanlivými označeniami diskutujúcich, (a nie iba ich) sa akosi stupňuje.

Ak by toto malo byť znakom duchovného vývoja, tak nepochybne duchovne rastieš, lenže ono je to znakom niečoho iného.

Chráň sa úpadku do úrovne vagabunda ktorý si myslí, že je to jeho služba urážať diskutujúcich na fóre, aby si nebol trebárs odkázaný do patričných medzí ...

Viz rozhovor s Alexandrem. Alexandr se ze spirituálního hlediska choval jako buran a Maharadžovo rozhořčení bylo na místě. Nicméně v rovině logického uvažování nelze Alexandrovi moc co vytknout, ve své úrovni vědomí měl Alexandr pravdu.
Oproti tomu lze zde nalézt 2 odlišnosti:
1. zdejší blbeček pod nálepkou Návštěvník ani zdaleka nedosahuje Alexandrova úsilí
2. já nejsem Maharadž :)

Inu, věci se mění, vyvíjíme se. A já jsem přestal být na základě zkušeností politicky korektní. Jestli vyhovuji Janině jemnocitu či jejím adminům není mojí starostí. Banování již bude přijato bez negativních emocí a nevidím důvod ho rušit.

Třeba nemáš být zabanovaný Ty, ale jen to, co vyhnal Maharadž z Alexandra.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 7:01:13

Jana píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:
To čo nazývaš "súcitom" ktorým sa tu poslednú dobu prejavuješ rôznymi hanlivými označeniami diskutujúcich, (a nie iba ich) sa akosi stupňuje.

Ak by toto malo byť znakom duchovného vývoja, tak nepochybne duchovne rastieš, lenže ono je to znakom niečoho iného.

Chráň sa úpadku do úrovne vagabunda ktorý si myslí, že je to jeho služba urážať diskutujúcich na fóre, aby si nebol trebárs odkázaný do patričných medzí ...

Viz rozhovor s Alexandrem. Alexandr se ze spirituálního hlediska choval jako buran a Maharadžovo rozhořčení bylo na místě. Nicméně v rovině logického uvažování nelze Alexandrovi moc co vytknout, ve své úrovni vědomí měl Alexandr pravdu.
Oproti tomu lze zde nalézt 2 odlišnosti:
1. zdejší blbeček pod nálepkou Návštěvník ani zdaleka nedosahuje Alexandrova úsilí
2. já nejsem Maharadž :)

Inu, věci se mění, vyvíjíme se. A já jsem přestal být na základě zkušeností politicky korektní. Jestli vyhovuji Janině jemnocitu či jejím adminům není mojí starostí. Banování již bude přijato bez negativních emocí a nevidím důvod ho rušit.

Třeba nemáš být zabanovaný Ty, ale jen to, co vyhnal Maharadž z Alexandra.

:)

Maharadž z Alexandra nic nevyhnal, což nepřímo potvrzuje Alexandr v tom rozhovoru sám. Ale umožnil mu, zprostředkoval mu, novou dimenzi vědomí. Což by Dodovým chlácholením či Janinou všeobjímající láskou (k sobě a svým názorům:) zřejmě nešlo (viz Alexandrovo vyjádření ke konfrontaci - "jako kdyby se právě na to čekalo").
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 7:11:52

Zdeněk píše:Maharadž z Alexandra nic nevyhnal, což nepřímo potvrzuje Alexandr v tom rozhovoru sám.


Neposlal jsem je pryč, poslal jsem pryč tu jejich část, která sem nepatřila.

Zdeněk píše: Ale umožnil mu, zprostředkoval mu, novou dimenzi vědomí.


Zdenku, není to nějaká nová dimenze vědomí, která by tady nebyla, je to jen uvolnění clonění osobní myslí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 7:23:04

Rozuměj, to, co brání uvolnění se do nekonečného ničím neomezeného vědomí, je ztotožňování s osobou. Je to víra, že absolutní pravdou je to, co zobrazuje projekce mysli včetně tělesných vjemů.

Připoutanost k mysli posuzující vlastní nebo cizí individualitu - osobu je to, co nedovoluje skutečné sebepoznání.

Proto se také Maharadž tak rozčílil, když se Alexandr ptal na svou inkarnaci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 7:57:05

Jana píše:
Zdeněk píše:Maharadž z Alexandra nic nevyhnal, což nepřímo potvrzuje Alexandr v tom rozhovoru sám.


Neposlal jsem je pryč, poslal jsem pryč tu jejich část, která sem nepatřila.
Jeeeah, chytáš se slovíček a pointa ti uniká. "A pak začaly problémy s ostatními. S podlézavci a šplhouny, kteří trvali na mé omluvě! Nikdy v životě! Nemůžete se přece omluvit NIKOMU, no ne?!"

Jana píše:
Zdeněk píše: Ale umožnil mu, zprostředkoval mu, novou dimenzi vědomí.


Zdenku, není to nějaká nová dimenze vědomí, která by tady nebyla, je to jen uvolnění clonění osobní myslí.
No dobře, vždyť je to to samé, tak nač šermuješ v bleděmodrém.

Jana píše:Rozuměj, to, co brání uvolnění se do nekonečného ničím neomezeného vědomí, je ztotožňování s osobou. Je to víra, že absolutní pravdou je to, co zobrazuje projekce mysli včetně tělesných vjemů.

Připoutanost k mysli posuzující vlastní nebo cizí individualitu - osobu je to, co nedovoluje skutečné sebepoznání.

Proto se také Maharadž tak rozčílil, když se Alexandr ptal na svou inkarnaci.
Jano ty seš opravdu beznadějnej případ :). Maharadž by se rozčílil právě kvůli tvému rozumování. "Viděl jsem velmi mnoho osob odcházet s nemalou hrůzou" - to by bylo o tobě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 8:00:25

Jany chápání Maharadže :) :
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 8:04:09

Zdeněk píše:
Jana píše:Rozuměj, to, co brání uvolnění se do nekonečného ničím neomezeného vědomí, je ztotožňování s osobou. Je to víra, že absolutní pravdou je to, co zobrazuje projekce mysli včetně tělesných vjemů.

Připoutanost k mysli posuzující vlastní nebo cizí individualitu - osobu je to, co nedovoluje skutečné sebepoznání.

Proto se také Maharadž tak rozčílil, když se Alexandr ptal na svou inkarnaci.
Jano ty seš opravdu beznadějnej případ :). Maharadž by se rozčílil právě kvůli tvému rozumování. "Viděl jsem velmi mnoho osob odcházet s nemalou hrůzou" - to by bylo o tobě.


Zdenku, ta hrůza tady může být jen v případě nepoznávání, kým skutečně jsme. Je to strach o vlastní osobu, o vlastní individualitu. S poznáním kým skutečně jsme tenhle strach nenávratně zmizí.

S poznáním Pravdy - kým jsi, kým jsem - je tahle představa hrůzy komická.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 8:07:55

Zdeněk píše:Jany chápání Maharadže :) :
Obrázek


A Tvoje chápán, Zdenku? Jak vypadá Tvé chápání toho, co učí Maharadž?

Je tady radost pramenící z krásy KLIDU?

Je tady poznání, že Láska říká jsem vším a moudrost říká jsem ničím?

Je tady zkušenost, že všechno, co skutečně existuje, je blahem?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 8:16:34

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Rozuměj, to, co brání uvolnění se do nekonečného ničím neomezeného vědomí, je ztotožňování s osobou. Je to víra, že absolutní pravdou je to, co zobrazuje projekce mysli včetně tělesných vjemů.

Připoutanost k mysli posuzující vlastní nebo cizí individualitu - osobu je to, co nedovoluje skutečné sebepoznání.

Proto se také Maharadž tak rozčílil, když se Alexandr ptal na svou inkarnaci.
Jano ty seš opravdu beznadějnej případ :). Maharadž by se rozčílil právě kvůli tvému rozumování. "Viděl jsem velmi mnoho osob odcházet s nemalou hrůzou" - to by bylo o tobě.


Zdenku, ta hrůza tady může být jen v případě nepoznávání, kým skutečně jsme. Je to strach o vlastní osobu, o vlastní individualitu. S poznáním kým skutečně jsme tenhle strach nenávratně zmizí.

S poznáním Pravdy - kým jsi, kým jsem - je tahle představa hrůzy komická.

A co ztráta "poznání Pravdy - kým jsi, kým jsem"?
Možná pak začneš vzdáleně chápat strašlivost umírání Ježíše na kříži. Ona totiž Temná noc není žádná sranda, ani to není naše žvatlání na netu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 8:33:28

Zdeněk píše:A co ztráta "poznání Pravdy - kým jsi, kým jsem"?
Možná pak začneš vzdáleně chápat strašlivost umírání Ježíše na kříži. Ona totiž Temná noc není žádná sranda, ani to není naše žvatlání na netu.


Maharadž: "Cokoliv pochopíte, není ono."

Sat-čit-ánanda se nedá pochopit. Radostný klid a mír se nedá pochopit. Poznání Lásky a blaha, které je vším, se nedá pochopit. To, že nejsem nic, se nedá pochopit.

To, že tady není nikdo, kdo by Ti tady něco říkal, se nedá pochopit. To, že všechny Tvé představy o Janě, jak to má jinak, než Ty, jinak, než Maharadž, jsou jen iluzí, snem, se nedá pochopit. To, že se rozzářilo světlo slunce....
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. dub 2020 8:43:10

Vyhrálas Jano. Gratuluji. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » stř 01. dub 2020 8:46:00

To Ty jsi vyhrál.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » úte 07. dub 2020 7:10:44

Zdeněk píše:
Pelvan píše:Ahoj Zdeňku

Na Ledvinkovi jsem byl loni v prosinci. Připadá mi sympatický, ale děsně zdražil, ženský na něj letí jak posedlý, bylo tehdy narváno. Musel jsem sedět u jeho nohou, jinde místo nebylo. Bylo to příjemné a pohodové sezení.

Zdravím

Mě se na něm líbí ta jeho jakoby starozákonní víra. Něco jako "Mojžíš vztáhl ruku nad moře a Hospodin hnal moře silným východním větrem, který vál po celou noc, až proměnil moře v souš. Vody byly rozpolceny." :)
Něco na tom jeho učení bude.

Nicméně (spolu s Mohamedem) vylučuje, že by se Ježíš obětoval na kříži (což je např. u Edgara Cayceho ústředním kamenem jeho spirituality) - utrpení je pro něj nežádoucí, zdá se.
Také si nemyslím, že by chanelling, rozdělení na já a Ty, subjekt a objekt, měl být vrcholem duchovního snažení. Neboli to, co považuje za Boha, je zřejmě prostředník. Ale to neznamená, že by to měl být neužitečný prostředník (koneckonců, světlo nám přinesl Světlonoš).

Ježíš starozákonní víru chválí. Avšak o Bohu Židů se nevyjadřuje moc nadšeně.

Dneska se mi zdál sen. Byl jsem na nějakém shromáždění věřících. Asi v Americe. U pultíku stál nějaký muž a vyzval ostatní - "Vstaňte!" A ti pomalu ne moc ochotně vstali. "Nejenže jsem musel u své ženy strpět"... (už nevímco), "ale teď i tohle"... (už nevím co). "Rozvádím se." A tak mě napadlo v tom snu, co když se mýlí? Pak zostudil neprávem svoji ženu a odřízl si - v důsledku svého postoje - pravdu.

Před několika týdny jsem na jednom americkém fóru diskutoval Ra material. Kritizoval jsem, že není možné, aby primárním kritériem byla polarizace (ke službě ostatním/k sobě), ale je nutné poznání dobra a zla, a tudíž Ra může být ve skutečnosti Orion (ten zlý). A měl jsem k tomu docela relevantní argumenty. Nejenže nebyli schopni se s těmi argumenty vyrovnat, ale jejich jakási neformální autorita jim zakazovala (pod nějakou hrozbou) se mnou diskutovat a byl v tom i úspěšný (připadalo mi to jak v mateřské školce :-). Neboli ti lidé, aniž by si to uvědomili, se ocitli na straně Orionu, ač si myslí pravý opak.
Pro mě to nebyla zábava, bojoval jsem uvnitř sebe. A ke svému překvapení jsem si v jednu chvíli uvědomil, že jsem se polarizoval, ke službě ostatním, tak nějak proti mé mysli. A to se výrazně projevilo i v jiných oblastech mého vědomí. A přitom nevím, jestli je Ra z Orionu :-). Ale vím, že důležitý je ten zápas. Jákobův zápas s Bohem, jakkoli se to jeví absurdně.

Proto je Jana v háji, protože už to má vyřešené, a tak lahodný pokrm snadno přemění se v jed. A proto je Ježíšova cesta pravá, protože neponechává žádný prostor pro nasycení sebe.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » úte 07. dub 2020 7:27:22

Možná, Zdenku, je jedinou překážkou toho, abys byl v ráji, Tvá představa, že Jana je v háji.

Ježíš říká: "Otec i já jedno jsme".... "Vezmi svůj kříž a následuj mne."

Kam?

Tam, kde "Otec i já, jedno jsme."

Pak Boží království je Tvé království.

Tvé štěstí je Boží štěstí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » úte 07. dub 2020 9:11:16

Jana píše:Ježíš říká: "Otec i já jedno jsme".... "Vezmi svůj kříž a následuj mne."

Kam?

Tam, kde "Otec i já, jedno jsme."

Pak Boží království je Tvé království.

Tvé štěstí je Boží štěstí.

:)

No to jó, nic proti.

Ale to nestačí. Naopak, stane se to kamenem úrazu, pokud to tak necháš být.

Jak je psáno: Nikdo není spravedlivý, není ani jeden, nikdo není rozumný, není, kdo by hledal Boha; všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není, kdo by činil dobro, není ani jeden.

Proč? Protože je pro vás ukřižování jen estrádní číslo. A to se mýlíš. Je to konec Tvého ráje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » úte 07. dub 2020 10:15:54

Zdeněk píše:
Jana píše:Ježíš říká: "Otec i já jedno jsme".... "Vezmi svůj kříž a následuj mne."

Kam?

Tam, kde "Otec i já, jedno jsme."

Pak Boží království je Tvé království.

Tvé štěstí je Boží štěstí.

:)

No to jó, nic proti.

Ale to nestačí.


Ano, nestačí, je třeba si nic nepřivlastňovat, s ničím se od Boha neoddělovat, všechno Bohu ponechat, aby Bůh mohl být vším.
Vědomi, že nejsme žádnou jednotlivostí zobrazenou myšlenkou nebo smysly. K ničemu se neupínáme, ničeho se nedržíme,

Bohu je vše odevzdáno, včetně našeho těla, naší mysli, celého světa.

Nejsme ničím z toho všeho, proto může být Bůh tím vším.

Nejsme ničím, proto ani nejsme spravedliví, či nespravedliví, rozumní a ani nerozumní, hledající a ani nehledající, odchýlení a ani neodchýlení, zvrácení a ani svatí, nejsme ani těmi, kdo by mohl činit dobro nebo zlo, kdo by mohl mít zásluhu nebo vinu.

Naopak, stane se to kamenem úrazu, pokud to tak necháš být.


V Boží přítomnosti je všechno v té nejdokonalejší péči, všechno je požehnané, nemusíme suplovat Boha a napravovat něco, co by On nezvládl.

Jeho je všechno, i to, čemu říkáme naše tělo, naše mysl. Může to kdykoliv jakkoliv použít, je-li třeba.

To všechno je nástrojem v rukou Božích.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » úte 07. dub 2020 10:45:43

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Ježíš říká: "Otec i já jedno jsme".... "Vezmi svůj kříž a následuj mne."

Kam?

Tam, kde "Otec i já, jedno jsme."

Pak Boží království je Tvé království.

Tvé štěstí je Boží štěstí.

:)

No to jó, nic proti.

Ale to nestačí.


Ano, nestačí, je třeba si nic nepřivlastňovat, s ničím se od Boha neoddělovat, všechno Bohu ponechat, aby Bůh mohl být vším.
Vědomi, že nejsme žádnou jednotlivostí zobrazenou myšlenkou nebo smysly. K ničemu se neupínáme, ničeho se nedržíme,

Bohu je vše odevzdáno, včetně našeho těla, naší mysli, celého světa.

Nejsme ničím z toho všeho, proto může být Bůh tím vším.

Nejsme ničím, proto ani nejsme spravedliví, či nespravedliví, rozumní a ani nerozumní, hledající a ani nehledající, odchýlení a ani neodchýlení, zvrácení a ani svatí, nejsme ani těmi, kdo by mohl činit dobro nebo zlo, kdo by mohl mít zásluhu nebo vinu.

No to jó, nic proti.

Ale to nestačí.

Ono když nepoznáš rozdíl mezi šmik šmik Moojim původním a Moojim dnešním, tak to je těžké to vysvětlovat, protože prostě není čím to vysvětlit.

A tak měj víru pravou, a následuj ji: a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili, a kdo užívají věcí tohoto světa, jako by neužívali; neboť podoba tohoto světa pomíjí.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » úte 07. dub 2020 11:58:10

Zdeněk píše:No to jó, nic proti.

Ale to nestačí.

Ono když nepoznáš rozdíl mezi šmik šmik Moojim původním a Moojim dnešním, tak to je těžké to vysvětlovat, protože prostě není čím to vysvětlit.

A tak měj víru pravou, a následuj ji: a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili, a kdo užívají věcí tohoto světa, jako by neužívali; neboť podoba tohoto světa pomíjí.


Zdenku, v Boží přítomnosti vše patří Bohu. Tudíž všechno je doslova a do písmene Boží. Takové, jaké to skutečně je.

Není to cezeno skrz filtr osobní mysli, která "ví, kde udělali soudruzi z NDR chybu", která ví, co Božího je špatně.

Samo sebou z osobního pohledu můžeme všemu možnému přisuzovat různé hodnoty, ale pak není všechno odevzdáno, rozumíš?

Co se týče různých promluv Moojiho, Vostála nebo kohokoliv jiného, je možné si uvědomit, jestli to, co kdo říká, rezonuje s pravdou v hlubinách nitra.

To, co rozvíjí iluzi oddělenosti, tímhle sítem Pravdy neprojde.

Sítem Pravdy ovšem není osobní mysl, tedy to, co si kdo myslí, že o tom ví.

Rezonance s Pravdou je v tichu srdce, kde si nic o ničem nemyslíme a je tady jen jasno.

Vhled
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6883
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků