Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. říj 2020 18:55:31

..... každý koláč podaný sousedovi přes plot, je teď čin. Každá rouška dovezená do domova důchodců tak jako na jaře, je pomoc. Každý donesený nákup někomu, kdo by neměl chodit mezi lidi, je výkon. Dává totiž naději, že ještě stále jsme společenství. Bez této šance pro budoucnost budeme po uši v covidu a jeho mentálních důsledcích i roky poté, co odložíme roušky.

http://blog.aktualne.cz/blogy/martin-gr ... qEU0PfrZAc
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. říj 2020 3:10:27

Z FB:

Nebojím se ani trochu - ani o sebe ani o svou rodinu a pokusím se napsat proč.

Vůbec mě nenapadlo, kolik lidí se toho, co se u nás děje skutečně bojí. Včera mi psala jedna paní, jestli mohu lidi nějak uklidnit, ať to určitě dělám. Pokusím se tedy ze svého pohledu.

V první řadě je důležité nenechat si namluvit nestoudnosti vlády, že za to co se děje mohou lidé. Lidé od září více-méně nařízení dodržují a přesto to nepomohlo. Je to zkrátka tím, že nařízení jsou (kromě úplného uzavření země) jen minimálně účinná a hlavně je podzim a přicházejí respirační onemocnění. Stejně jako všude jinde v Evropě - počty nakažených stoupají prostě všude.
Vláda měla přes léto čas připravit nemocnice, lůžka a lékaře a postarat se o rizikové skupiny. A neudělala téměř nic a teď narychlo lůžka navyšuje, ale přesto se nebojte, nic zásadního se neděje.

Ze všeho nejdůležitější jsou souvislosti.
40 mrtvých lidí s covidem v těle za jediný den prezentují média jako apokalypsu, ale není to vůbec nic extrémního.
Je třeba si uvědomit, že DENNĚ u nás umírá 300 lidí (112.000 za rok). Mimochodem třeba 70 lidí KAŽDÝ DEN jen na rakovinu. A dokážete si představit, jak by to vypadalo, kdyby média 24 hodin denně vysílala záběry na rakve, onkologicky umírající pacienty, nebo dokonce děti? Ano, i děti bohužel na rakovinu umírají a pohled je to určitě hrozivý.
A když přijde každoroční chřipková sezóna, umírá při vrcholech vln běžně DENNĚ i 500 lidí. Tedy 200 lidí denně jen kvůli chřipce. A jelikož vás tím média nezásobují, ani o tom nevíte. Podívejte se na graf týdenní úmrtnosti. Na jaře 2018 například při chřipce za jediný týden umřelo o 800 lidí více, než běžně. Přesto se nic nedělo, nemocnice nekolabovaly a JIP stíhaly.
U nás na Covid zemřelo od začátku roku necelých 1000 lidí a prezentuje se to jako apokalypsa. A mimochodem celý letošní rok je co se týká úmrtnosti spíše podprůměrný.

Dále média ráda straší New Yorkem, nebo Itálii. Ale čísla se nedají takto jednoduše porovnávat, pokud k nim neřeknete i B. Tedy například, že Itálie má v průměru jednu z nejstarších populací v EU a její zdravotnictví nebylo zdaleka na takové úrovni, jako je naše. Navíc tam v době, kdy umírali lidé, bylo mnohonásobně méně ventilátorů než v ČR a přesto je Italů 6x více než Čechů. A tyto počty se u nás od jara ještě mnohonásobně navýšily.
A v New Yorku skutečně zemřelo 12.000 lidí nad běžný průměr. Ale viděli jste, jak vypadá průměrný Američan – kolik váží? Jak špatné je státní americké zdravotnictví? Dle statistik navíc na Covid 2x více umírají hispánci a černoši (nevím, jestli kvůli tloušťce, nebo je to genetické).
Dále jsem se díval na data a z těch 12.000 nemělo jiné vážné nemoci pouhých 200 lidí. Takže 11.800 trpělo dalšími vážnými nemocemi, nebo bylo morbidně obézních. Navíc téměř 10.000 z nich bylo starších 75 let.

Prostě jde o souvislosti. Ale opravdu se připravme na to, že bude na vrcholu epidemie u nás pravděpodobně umírat navíc 200 – 300 lidí s covidem denně. Ale skutečně se toho nebojte, není to nic nového. Jen se o tom nikdy tak nemluvilo. V pandemickém vládním plánu pro chřipku (pro Covid vláda za celou dobu žádný neudělala) se počítá, že při chřipkové epidemii potřebuje vyhledat nemocniční ošetření 30.000 lidí a zemře 6.000 – 12.000 lidí!
Epidemie chřipky se mimochodem vyhlašuje, když je 1.600 NEMOCNÝCH na 100.000 obyvatel. Nyní s covidem tu máme 300 ale jen POZITIVNÍCH bez příznaků na 100.000 obyvatel.
A to se zavírá stát??!! Vidíte tu směšnost?

V nemocnicích máme s covidem jen 2.000 lidí a 1.000 zemřelo. Podle odhadů je v populaci 5-10x více nakažených, než ukazují vládní čísla. A to je dobře. Znamená to, že nebezpečnost a smrtnost nemoci je tedy ještě 5-10x menší než se uvádí a opravdu se tedy velice blíží běžné chřipce.

Lidstvo a vlády ale kvůli jedinému covidu prostě zblbli a začali věřit jen matematikům a epidemiologům, kteří počítají své grafy – počítají přesná čísla z naprosto nepřesných dat a jen vytvářejí chaos a strach.

Ale začíná se blýskat na lepší časy. Německo postup přehodnocuje a jejich vládní televize před několika dny odvysílala pořad „přehnali jsme to a strašili jsme lidi“ a začíná otáčet svoji politiku.
Stejně tak vznikla celosvětová deklarace desetitisíců lékařů a vědců, kteří žádají ve zkratce okamžité zastavení tohoto šílenství a blbnutí. Vir stejně nelze zastavit, chraňte rizikové a neničte ty zdravé a ekonomiku a život v zemi.
https://gbdeclaration.org/great-barring ... ion-czech/

Také nevěřte mediální masáži o nedostatku lůžek. U nás je 50.000 lůžek pro akutní péči (z toho 5.000 specializovaných JIP). A pokud bude opravdu potřeba, dají se vyčlenit lůžka z jiných oddělení, aby se starala o covidové pacienty. Zdravotníci to budou mít určitě těžké, budou omezovat jinou neakutní péči, ale i to umí. Jsou na to školeni a pevně věřím, že jsou profesionálové (na rozdíl od vlády).

Zde si online můžete prohlédnout, jaké jsou denně kapacity nemocnice ve vašem kraji – nebojte, lůžek je zatím opravdu dost.
https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic

Rozhodně se covidu nebojte víc než chřipky, pokud jste běžný zdravý člověk. Ale pozor, to není zlehčení, i chřipka je závažná a pro někoho i SMRTELNÁ choroba (viz čísla úmrtí o kterých jsem psal).
Dokonce i tak skloňované stáří není hlavním rizikem. Leckterá „babka čiperka“ překoná covid lépe, než obézní čtyřicátník s vysokým tlakem. Četl jsem o více jak stoleté paní, která ho bez problémů prodělala.
Pokud jste obézní, kuřák, nebo trpíte nějakým vážným chronickým onemocněním, poraďte se telefonicky se svým lékařem, jestli patříte do rizikové skupiny a pak se chraňte sami.
Stát to za vás neudělá! Je to vaše zdraví! Kupte si kvalitní respirátor a dodržujte všechna doporučená opatření, abyste snížili šanci se nakazit. Cvičte, běžte do přírody a posilujte imunitu.
Tím pomůžete sobě a unaveným zdravotníkům.

Každopádně úplně nejhorší je strach, stres a to, abyste se zavřeli doma a nechodili do přírody.

Nebojím se opravdu vůbec covidu - české zdravotnictví je skvělé a robustní - bojím se jen strachu a lidské hlouposti a co ona způsobí s námi všemi a touhle zemí. Bojím se jen hloupých vládních omezení, která dopadnou tvrdě ekonomicky na statisíce lidí a budou mít možná nakonec na svědomí daleko více životů, než covid samotný.

Nenechte se hlavně strašit šílenými médii a pokud vás text uklidnil, jsem rád a sdílejte ho třeba lidem o kterých víte, že mají strach a potřebují uklidnit.

Hodně sil a zdraví.

Pár zdrojů:
Tabulky úmrtí po týdnech (zdroje graf):
https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/index.jsf
Oficiální pandemický plán - 2006
https://www.vlada.cz/…/pp…/brs/dokumenty/Pandemicky_plan.pdf
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. říj 2020 10:13:25

z FB:

PRO VŠECHNY CO ŠÍLÍ Z POZITIVNÍCH ČÍSEL A ŽE VÁS JE FAKT HODNĚ -

Hodně kolem sebe slyším jak jsou lidi popírači roušek a kvůli nim to všechno je. Absolutně nechápu. Nechápu proč furt mluvíte o rouškách? Hlavně byste měli přestat s touto panikou a začít používat logický myšlení. Všude kam vkročím, kde jsou lidi (obchody a podobně)vidím jen lidi s rouškami. Já rozhodně nevěřím, že roušky někoho ochrání, ale normálně si ji nasadím. David i Hanča sedí ve škole klidně 9h s rouškou nebo respirátorem na puse. Nikdo z dětí není bez roušky. Zajímalo by mě, jaké stránky stále čtete. Protože, když si přečtete stránky ministerstva zdravotnictví zjistíte, že vyléčených je tolik, že seznam.cz smazal tuto kolonku ze svých stránek. Kamarádka, co měla dnes noční v brněnské nemocnici mi psala, že to je psycho. že jsou jako zdravotnici vyčerpaní. Ale ne z covidu, ale z lidi a jejich tuposti. Hlavně i z toho ze 12h směnu musí stále nosit roušky a respirátory a dýchají své bakterie zpět do sebe. Mají v nemocnici přes 50%lidi co tam nemá co dělat. Lidi co jim je okolo 80 nejstarší má 95. Mají pozitivní test ale za 10 dni neměli nějaký velký příznak. Takových pacientů jsou plné nemocnice. Takže až, vy co vytváříte za mohutné podpory státu a medii tuto paniku budete totálně plnit nemocnice pouze pizitivními a stále budete věřit zdramatizovaným článkům v novinách, tak potom se začněte doopravdy modlit. Protože až budete mít slepák, tak vás třeba neoodoperují, protože v nemocnici budou stovky pozitivních, který si rodina nechce vzít domů aby se nenakazila. Ano takových mají teď u známé na odděleni 5 a rodina a jeden z LDN je nechce zpět. Jestli vláda nezakročí a neumístí pozitivní lidi domů, ať se v klidu vyčkají do negativního testu tak, jak to bylo na jaře, tak pak teprve začnou umirat lidi. Ale ne kvůli covidu ale kvůli lidem co mají díky strachu omezený úhel pohledu. Ať mi někdo vysvětlí, jak je možny, že o nás tv v zahraničí vysílají totálni lži? na to asi nebudete mít odpověď. Jak je možný, že mi volá známý z Floridy a ptá se mě jestli žijeme, Že v tv jdou zprávy, jak tady umíráme, a jak nestíhají sanitky odvážet? Lidi to vám fakt nevadí tyto lži? Asi tak jak já volala na jaře kámošce do Milana a ta mi, řikala,že její soused umřel v 35letech na chodbě v nemocnici na slepák. Protože všichni lékaři byli kvůli pozitivním testům doma. Tak vám, co šílíte z pozitivních čísel přeju hodně štěstí v této době a díky této panice, kterou vyvoláváte. Začněte studovat něco záchraně života a urgentní medicíně a modlete se ať třeba vaše dítě nepotřebuje pomoc třeba po nějakém pádu nebo autonehodě. Protože až přijedou na havárku medici, protože záchranáři budou hrát doma s pozitivním testem playstation, tak vás anebo vaši rodinu třeba nezachrání. Toť vše........
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » úte 13. říj 2020 11:53:53

Návod premiérovi

Vážený pane premiére Andrej Babiš, mám 100% funkční recept jak dostat celou situaci pod kontrolu během jediného dne. Poskytuji Vám ho tady zcela nezištně a zdarma:

1. Neprodleně odvolejte plukovníka Prymulu nejen z postu ministra, ale i z pozice poradce čehokoliv, co má jakoukoliv vazbu se zdravotnictvím.
2. S okamžitou platností ukončete testování a vraťte zdravotnictví do jeho běžného chodu; nejedná se o nárůst nemocných, ale o nárůst pozitivně testovaných, z nichž drtivá většina vůbec není nemocná; testy jsou nespecifické, neodhalují výhradně SARS-CoV-2 virus, ale jakýkoliv koronavir, čili i ty, které působí běžnou rýmu a každoročně zaujímají místo mezi pěti nejhojnějšími viry působícími chřipku; pro určení nemoci a přenosnosti je třeba identifikovat tzv. virovou nálož, čehož tyto testy nejsou schopny, identifikují jakýkoliv zbytek RNA informace, třebas i ze starého, neaktivního viru.
3. V nemocnicích zajistěte školení příslušného personálu k plicní ventilaci v celkové anestezii; úkon má svá rizika, aplikuje se u pacientů s těžkým průběhem covid 19 a jeho zvládnutí vyžaduje rutinní praxi personálu, která ve většině nemocnic a oddělení chybí; ve světě byly právě případy dušení se na ventilaci vydávány za důsledky smrtícího viru, ale ve skutečnosti šlo o nesprávně aplikovanou plicní ventilaci, samozřejmě s těmi nejlepšími úmysly.
4. Otevřete školy a nechte děti setkávat se, socializovat a vytvářet si přirozenou imunitu; a především je nechte vzdělávat.
5. Podpořte imunitu obyvatelstva, zrušte nošení roušek kdekoliv kromě zdravotnických zařízení a míst, kde lidé přichází do styku s prokazatelně infikovanými jedinci; zrušte pravidla k povinnému desinfikování, otevřete všechna centra, kde se cvičí, plave, nechte lidi běhat, nechte je objímat se, otevřete restaurace, bary, nechte lidi, aby sami rozeznali, že kalit denně imunitu oslabuje, posedět dobře s přáteli ji posiluje.
6. Zamezte vlivu poradců pracujících za zavřenými dveřmi, chceme vidět tajemného muže, co Honzovi Hamáčkovi ukázal tenkrát v noci v březnu matematické modely, které Honzíka vyplašily a nepochopil, že ty modely vývoje křivky musí začít vycházet podle předpovědi tajemného muže, když se začne významně testovat chybovými PCR testy; tento člověk zřejmě podle vašich vyjádření funguje jako poradce v zákulisí stále; nechceme, aby zavádění opatření ovlivňovali lidé, kteří mohou být napojení na farmaceutické firmy a s nimi spojené vlivové skupiny; toho člověka nám každopádně ukažte, musí svoji roli odůvodnit nebo být volán k odpovědnosti.
7. Doporučte prostřednictvím svých svěřenských fondů klidné a objektivní zpravodajství v médiích, která jsou ve vlastnictví těchto fondů; doporučte veřejnoprávní televizi a rádiu, aby se věnovaly kritickému zpravodajství, investigativní žurnalistice, aby se pokoušely dopátrat skutečné viníky stávajícího stavu, aby se pokoušely rozplést korupci a provázanost současného stavu s vlivem farmaceutických firem.

Shrnutí:

Není to nic složitého na provedení, nevyžaduje to žádnou náročnou logistiku, žádné složité výpočty založené na nepravděpodobných proměnných. Chce to jenom odvahu, chce to koule. Máte hezkou manželku, předveďte se. My, svobodomyslní lidé vás za to oceníme. Bude to bolet ty, kteří na současné krizi bohatnou. Ocení to ti, kteří nyní chudnou a krachují. V důsledku se musíme do budoucna uskrovnit všichni. Je to složité pro ty, kteří nabyli velkého majetku. Ale věřte mi, "odsud si nevezmeš co máš, bereš jen cos dal", říká František z Assisi. A já mu věřím. Jsem Vám k dispozici, zkušenosti s premiéry už mám.

S velkou nadějí

Jan Nevrkla, Náčelník

Jste vzdělaný člověk, tady je několik důležitých, hodnověrných odkazů:
Imunolog Jaroslav Svoboda: https://echo24.cz/…/covid-ohrozuje-jen-ty-kdo-uz-jsou-vazne…
Otevřený dopis belgických lékařů a zdravotníků: https://docs4opendebate.be/en/
Elitní německý právník Reiner Fuellmich: https://www.corona-schadensersatzklage.de/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » úte 13. říj 2020 13:35:03

No uvidíme, až se JIPky zcela zaplní a lékaři budou muset volit koho nechat zemřít bez pomoci a koho udržet při životě, než se uzdraví.
Už bychom se pomalu měli dohodnout na kriteriích výběru pacientů. Od kolika let například už vůbec nevozit do nemocnice a nechat zemřít doma...
A také by se měly navýšit kapacity krematorií a lednic pro zemřelé.

Nezávidím vládě - jedna skupina bojuje proti hygienickým opatřením, druhá zase, že měla být přísnější, že to vláda nezvládá.
A ta první, až to začne být kritické, tak se přidá k té druhé :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 13. říj 2020 14:53:09

V průměru každý rok v České republice zemře až 2 661 osob v souvislosti s chřipkou

Babiš se asi zapíše do dějin jako premiér, který vytvořil v rozpočtu největší sekyru všech dob.

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » úte 13. říj 2020 16:07:34


Vtip je dobrej :D

Horší je, že ten covid je dnes asi tak 100x nakažlivější než chřipka. A tak neřízená epidemie přehltí během několika týdnů zdravotnický systém (včetně nemocného zdravotního personálu) a komplikace covidu budou bez lékařské a přístrojové péče většinou letální.
A to pak nebudou tisíce, ale desítky nebo stovky tisíc mrtvých (u nás) v souvislosti s covidem. A to nejen mezi staršími ročníky.
Zatím ještě furt dobrý (díky opatřením), ale i přes všechna opatření to dnes vypadá, že zdravotnický systém to, co už se nakazilo zcela nezvládne a úmrtnost pak začne exponenciálně růst.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » úte 13. říj 2020 16:50:45

z FB profilu Jan Tománek, 13.10.2020


Kde berete tu drzost se vyjadřovat - nejste odborník – zas nějaký umělec!

Byl bych šťastný, kdybych se mohl věnovat svému psaní knih a nemusel vysedávat nad covidem. Jako rodina jsme vlastně zcela spokojeni a izolace nám vůbec nevadí. Finanční zásah pouze minimální. Dělám to ale pro své děti a pro jejich budoucnost, kterou budou muset jednou velice draze zaplatit.

Kdybych věděl, že se mohu odevzdat do rukou odborníků, kteří „to vyřeší“, tak bych je rád nechal jednat. Ale prostě nemůžu.
Co předvádí vláda (a bohužel nejenom naše), je kabaret náhodně náhodně tahaných opatření bez koncepce a cíle, jen aby to „politicky“ ustáli.
Do letadla s opilým a neschopným pilotem asi nenasednete - ale bohužel si letadlo nemůžeme vybrat a všichni v něm sedíme.

Oficiální informace a dokonce odborníci si protiřečí – co epidemiolog to názor a stejně tak co lékař (dokonce přímo lékař pracující s covid) to zcela jiné vnímání a návrh řešení.
Snažím se tedy sám se ptát a dohledávat si fakta a z nich dělat závěry a podle nich se řídit.
Dělám to proto, abych se z toho letadla zachránil. A jelikož jsem spisovatel, tak o tom prostě píšu a třeba se mi při nejlepším svědomí podaří zachránit i někoho dalšího, nebo ho alespoň zbavit strachu a skepse, která se odevšad valí.

Člověk se učí každý den a díky své ženě, která je bioložka a geografka se mi otevírají nové poznatky a tak se snažím učit a ptát se i já.
Snažím se nestrašit, nelhat a jen ukazovat data a nabízet jejich interpretaci.

Jeden známý mi dnes zcela vážně napsal “Nejsi kvalifikován ani k jiné interpretaci grafu, než jakou ti předkládají odborníci.“ a tehdy jsem si řekl skutečně pozor! Tohle si myslí vysokoškolsky vzdělaný člověk? To už tu jednou bylo, bílý plášť má vždy pravdu o které se nepochybuje. To je opravdu jen krůček k totalitě a jednomu oficiálnímu názoru.

Viděli jste seriál Černobyl? (mimochodem geniální dílo na karanénní čas – vřele doporučuji). Víte co vedlo ke katastrofě?
Jedno špatné rozhodnutí za druhým, které ale byly kryty arogancí moci, vlastním egem, hloupostí, politikou, vlastním kariérismem a obyčejnou chlapskou ješitností uznat chybu. Navíc strach podřízených postavit se autoritě, které se prostě neodporuje!

Nepřipomíná vám to něco?

Další a další písek se sype do soukolí. Pak stačí málo a elektrárna vybouchne.
Může to být třeba jen další hloupé rozhodnutí uzavřít základní školy, kde má ohromné množství zdravotníků své děti. A zdravotníci na specializovaných covid pracovištích bijí na poplach.
https://www.idnes.cz/…/martin-balik-vseobecna-fakutlni-nemo…
A přesto základní školy vláda od středy uzavírá.
A vyhnaní studenti z kolejí? Kam asi pojedou - jistě, domů přecpanými vlaky za svými starými rodiči...

Pokud nic jiného tak jen tyto dva kroky mohou být tím posledním zrnkem do soukolí, které by jinak naše zdravotnictví zvládlo. Ale takhle se opravdu vládních rozhodnutí zas začínám bát... Jak řekl docent Balík, takhle opravdu přibude mrtvých.
A nebudou to lidé, a popírači roušek, ale vláda, která tyto extrémně hloupé kroky nyní udělala - ta je za to zodpovědná!

A mimochodem – zlehčuje se názor každého, kdo není ten správný „odborník“. Ano, nenechal bych si od zubaře operovat srdce, stejně jako od špičkového kardiologa dělat zuby. Ale toto jsou všechno profese, za kterými něco ZŮSTANE a musí se sakra UMĚT. Epidemiologie je ale statistická věda pracující s modely a data se dají vykládat různě a špatné rozhodnutí není jednoduše vidět. Krásně to řekl Janek Ledecký Official:
https://www.facebook.com/watch/?v=346613163251290

Proto se snažím ptát a klást otázky a proto v tom hodlám i dál pokračovat.

Mimochodem k tomu, na co se u nás ptá blbý umělec, kardiochirurg, stomatolog a spousta dalších lékařů, se už připojilo za několik dní z celého světa 23.000 lékařů, 9.000 vědců a 400.000 normálních lidí - The Great Barrington Declaration
https://gbdeclaration.org/great-barring ... ration-cze…/

Stejně tak WHO už varuje před plošnými lockdowny, které právě předvádí naše vláda.
https://www.novinky.cz/…/plosne-lockdowny-jen-ozebracuji-ne…

Zde je odkaz na dokument ARD „Ano, přeháněli jsme to“ o kterém jsem mluvil minule (Na počítači se dá zapnout automatický překlad do CZ).
https://youtu.be/pn8zQ7qY_fY

Opravdu je čas na změnu, nebo bude pozdě, ale věřím, že se tak nakonec stejně stane. Ať už pomocí logiky, kterou se tu snažím prosazovat, nebo stejně nevyhnutelně ekonomicky, protože státy prostě finančně padnou na držku. A pak může být skutečně mrtvých mnohonásobně více.

Myslím si ale, že obě cesty jsou o víře. První jsme si vyzkoušeli a kromě ohromných ekonomických ztrát se mi zdá, že nikam nevede a je jen ode zdi ke zdi - proto věřím v tu druhou, ale víra je na každém z nás.

Pokud mi počasí dovolí, snažím se každý den jezdit na kole. Mám hezké hodinové kolečko na cca 20 km. Pomáhá to imunitě, kondici a skvěle se u toho třídí myšlenky.
Ještě jednou díky za vaše milé reakce a maily, že vám má slova třeba pomohla.
Držme se a nepodléhejme panice a neopodstatněnému strachu z covidu, i když zdravý respekt před každou nemocí je samozřejmě na místě.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22


Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. říj 2020 18:17:07

Návštěvník píše:Na jaře 2018 například při chřipce za jediný týden umřelo o 800 lidí více, než běžně. Přesto se nic nedělo, nemocnice nekolabovaly a JIP stíhaly.
U nás na Covid zemřelo od začátku roku necelých 1000 lidí a prezentuje se to jako apokalypsa. A mimochodem celý letošní rok je co se týká úmrtnosti spíše podprůměrný.

Včera zemřelo v ČR na Covid 64 lidí, pokud by každý další den zemřel stejný počet lidí, tak za rok zemře 23360 lidí. JENŽE ono to narůstá geometrickou řadou.

Španělská chřipka měla podobnou smrtnost jako současný koronavir. Vláda však o ní odmítala hovořit. Nejhorším příkladem šíření se stalo město Filadelfia. Na podzim roku 1918 se do města vracelo kolem 300 vojáků z Evropy a město pro ně uspořádalo velkou přehlídku.

„Prakticky každý lékař říkal reportérům, že by se přehlídka neměla uskutečnit. Novináři o tom chtěli psát, ale editoři každý příběh zarazili,“ řekl Barry. Jen 48 hodin po přehlídce španělská chřipka zasáhla město. Školy byly uzavřeny a Filadelfia zakázala všechna veřejná shromáždění. Podle deníku Philadelphia Inquirer v na chřipku zemřelo na 12 500 obyvatel města.

Vláda ale i tak hrozila všem médiím, že pokud budou o zprávě informovat, budou následovat postihy. To vedlo k šíření fám i vytváření neefektivních a nebezpečných léků, uvedl Barry. Španělská chřipka nakonec zabila na světě 50 až 100 milionů lidí.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/umlceli-nov ... ranici_mha
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » stř 14. říj 2020 15:31:11

Viroložka z „opozice“: Roušky tolik nepomáhají, některé lidi netestovat

Hana Zelená vede oddělení virologie Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, který provozuje laboratoře a slouží jako odborné zázemí pro hygienické stanice.



"V textu, který byl publikován koncem července na blogu Jana Hnízdila, jste zpochybnila oficiálně uváděná data o smrtnosti v souvislosti s covidem-19. Stojíte si stále za závěrem, že covid-19 „nezkracuje život a věk úmrtí covid pozitivních osob v podstatě jen odráží obvyklý věk dožití v ČR“?


Toto platí stále. Průměrný věk zemřelých v souvislosti se SARS-CoV-2 podle dat zveřejněných na webu Ministerstva zdravotnictví ČR byl v červenci 76 let u mužů a 81 let u žen. Ani ke konci září se průměrný věk zemřelých s koronavirem nezměnil a úplně stejný je i průměrný věk všech zemřelých mužů a žen v ČR v uplynulých dvou letech. Opravdu by mě zajímalo, jak si to vysvětlit. Podle prohlášení některých lékařů na covid umírají lidé, kteří by mohli žít ještě dalších 10 či 20 let. Proč se to tedy neprojevuje ve statistikách?"

celý rozhovor: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/viro ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 14. říj 2020 19:11:57

Přátelé, tohle bude nejdůležitější příspěvek za celého půl roku. Vzpomínáte si, jak jsem 20.9. nasdílel prognózu vývoje počtu hospitalizací? Tak jsem se opravdu přesně na dny trefil.

Moje prognóza byla:
- 27.9. bude kolem 800 - 1.000 hospitalizací. (Nastalo o 1 den dříve) ✅
- 6.10. bude kolem 1.600 - 2.000 hospitalizací. (Nastalo o 1 den později) ✅
- 15.10. bude kolem 2.400 - 4.000 hospitalizací. (Nastalo dokonce o 3 dny dříve) ✅

Dnes 14.10. dopoledne máme již 2.503 hospitalizací, jen za pondělí přibylo téměř 400. Exponenciálně roste i počet lidí v kritickém stavu (takže se to nedá odbít argumentem, že jsou tam nějací lidé zbytečně). Do toho exponenciálně roste počet nemocných zdravotníků.

Mnoho lidí mi tenkrát psalo, že jsem mimo, že plaším, schytal jsem mnoho urážek, výhružek a jeden pán se se mnou i vsadil (vyhrál jsem lahev vína, hurá)...

Lidé, a to i jinak skvělí lékaři, totiž intuitivně v prognózách selhávají. Běžně to neříkám, ale mám vystudované informační a datové vědy, specializace modelování a simulace komplexních systému (což je například i epidemie). Základ úspěšné prognózy je potlačit intuitivní lineární pohled a věřit číslům a exponenciále.

Bojím se vám napsat prognózu na další 3 týdny, ale musím to udělat:
1) Kolaps nemocnic – malé v horizontu dní, velké v horizontu týdnů. Významné omezení péče pro všechny pacienty.
2) Počet úmrtí do konce roku 5.000-15.000 lidí, a to je spíše optimistická varianta. Lidé bohužel budou umírat o samotě, na chodbách nemocnic a bez patřičné péče. Lékaři budou rozhodovat o osudu lidí podle věku, jak se dělo v Itálii.
3) Ve světě bude známý Wu Chan, Bergamo, New York a Česká republika. Problém je, že český scénář může být ještě horší než italský či newyorský, protože mnoho lidí stále riziko popírá, a tedy bude ohromný problém prosazovat dodržování nařízení.

Vím, máte pocit, že Petr zase plaší. Vzpomeňte si ale, že jste ho možná měli i při té minulé prognóze. Teď je potřeba překonat intuitivní pohled. Omlouvám se, ale selský rozum ani Vysoká škola života na exponenciálu nefunguje.

‼ Teď je jediná priorita co nejdříve a co nejtvrdším způsobem srazit R a ulevit náporu nemocnicím.

Co musíme jako jednotlivci udělat:
1) Osobní lockdown #StayAtHome. Nečekejte na vládu, než nařídí zákaz vycházení. Vycházejte jen v nejnutnějších případech. Neshlukujte se.
2) #RouškyVšem 2.0 - Pokud musíte výjimečně ven, nevycházejte ven bez roušky. Roušky už měly bát povinně i venku (snad vyjma lesa). Opět nečekejte, až to nařídí vláda. E-rouška ani mytí rukou nás nespasí, vir se šíří hlavně kapénkami a ty je třeba zastavit buď vzdáleností, nebo kusem látky.

‼ Víme z mnoha analýz a studií že kombinace 1) a 2) je pro potlačení epidemie neúčinnější.

Co by ideálně měla udělat vláda:
1) Zavést co nejdříve lockdown a začít pravidla opravdu vymáhat. Čím dříve lockdown přijde, tím bude kratší. Pokud ho vláda bude odkládat, tak bude delší, a i zásah do ekonomiky bude horší.
2) Zavést roušky povinně venku, bez diskuse a naprostým minimem výjimek (Češi výjimky zásadně zneužívají).
3) Začít urychleně stavět vojenské nemocnice. Připravit volné haly a podzemní parkoviště na vytvoření improvizovaných nemocničních prostor.
4) Požádat o zásadní pomoc ostatní státy, a to až daleko, že požádat o poskytnutí jejich armádní nemocnice. Německo je na tom násobně lépe, a i kdyby začalo růst jako my, jsme měsíc před nimi.

Opravdu nechci strašit a vyvolávat paniku. Tohle je realita s pravděpodobností hraničící s jistotou. Prosím tentokrát mi věřte...

+ Prosím sdílejte, v tomhle případě se počítá každý člověk, co se zapojí.

Kdo je Petr Ludwig?
Vystudoval informační a datové vědy se specializací na modelování a simulace komplexních systémů na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Jeho velkým tématem je boj s prokrastinací, je autorem knihy Konec prokrastinace (2013). Od roku 2017 vytváří pod názvem Deep talks jeden z nejsledovanějších českých podcastů.

https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... .sznhp.box
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. říj 2020 9:07:10

Jponský superpočítač ukázal, že vlhkost může mít velký vliv na disperzi virových částic, což ukazuje na zvýšené riziko nákazy koronavirem v suchých, vnitřních podmínkách během zimních měsíců.

Zjištění naznačuje, že použití zvlhčovačů může pomoci omezit infekce v dobách, kdy ventilace okny není možná, uvádí studie zveřejněná v úterý výzkumnými giganty Riken a Kobe University.

Vědci použili superpočítač Fugaku k modelování emise a toku virových částic od infikovaných lidí v různých vnitřních prostředích.

Vlhkost vzduchu nižší než 30% vedla k více než dvojnásobnému množství aerosolových částic ve srovnání s úrovněmi 60% nebo vyššími, ukázaly simulace.


Studie rovněž ukázala, že čiré obličejové štíty nejsou při prevenci šíření aerosolů tak účinné jako masky . Další zjištění ukázala, že hosté jsou více ohroženi lidmi z boku ve srovnání s lidmi, kteří sedí naproti nim u stolu.

Obrázek

Zdravotničtí odborníci se shodují v tom, že virus Covid-19 se může šířit vzduchem. Americká střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) tento měsíc revidovala své pokyny a uvedla, že patogen může přetrvávat ve vzduchu celé hodiny.

Výzkumný tým Riken pod vedením Makoto Tsubokury použil superpočítač Fugaku k modelování podmínek nákazy ve vlacích, pracovních prostorách a učebnách.

Simulace ukázaly, že otevírání oken ve vlaku může zvýšit ventilaci dvakrát až třikrát a snížit tak koncentraci okolních mikrobů.

„Slepý strach nebo nepodložená důvěra lidí vůči infekci Covid-19 je jednoduše proto, že je neviditelná,“ řekl Tsubokura.


https://www.telegraph.co.uk/news/2020/1 ... ronavirus/
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. říj 2020 9:59:39

Tomáš Rychnovský: Je třeba mluvit o tom, za jakou cenu chceme virus „vymýtit“

Mnoho lidí kritizuje vládu za to, že dostatečně nezdůvodňuje svá rozhodnutí a že jedná zmatečně. Je to podle vás oprávněná kritika?

Naši vládní činitelé jsou výsledkem toho, co jsme si sami zvolili. Proto nemá cenu nadávat. Jak se říká: „Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.“ Naši politici by si oproti tomu měli uvědomit, že země potřebuje opravdu kvalitní lídry, kteří občany podporují, kteří nezakazují, ale pouze doporučují, jak by se lidé měli chovat a pečovat o svou imunitu. Měli by dát lidem odpovědnost, to je něco, na co tady dlouhé roky nejsme zvyklí. Přitom by bylo pěkné mít ve vládě víc osobností, které nám tu odpovědnost dají, a my ji budeme ctít.


Nedávno vznikla petice lékařů požadující po vládě mimo jiné to, aby „přestala děsit lidi“. Načež se ozvali lékaři z infekčních oddělení několika nemocnic, že naopak tito odborníci situaci zlehčují a „měli by raději mlčet“. V tom smyslu se vyjádřil i premiér Babiš. Jak se na to jako zdravotník díváte? Měli by lidé s názorem, který jde proti vládním opatřením, v současné situaci ztratit právo se vyjadřovat?

Nevšiml jsem si toho, že někdo něco zlehčuje. To zaprvé. Zadruhé žijeme v demokracii, proto je nutné o věcech debatovat. Líbí se mi například, jak komunikuje německá vláda a jejich lékařští odborníci, kteří v televizních vysíláních otevřeně diskutují o tom, co a jak se má dělat. Je to diskuse před celým národem. Co vím od lidí žijících v Německu, nyní v médiích politici i lékaři přiznávají, že zavedená opatření byla přehnaná, a nikdo si tam také nedovolí mluvit o povinném očkování.
Na to přece musí být celonárodní konsenzus lidí, kteří chtějí a mají tu zodpovědnost o svém zdraví spolurozhodovat. Ne že to přijde jako nařízení několika lidí z vlády. Zdá se, že německá národní historie a poučení z ní vede Němce k tomu, že daleko méně omezují lidská práva a daleko více si váží svých obyvatel tím, že umožňují otevřenou diskuzi. Podobně by to samozřejmě mělo fungovat i v komunikaci mezi běžnými lidmi.

Vraťme se ještě k onomu strachu či stresu, který v těchto měsících řada z nás prožívá. Jak dlouhodobá psychická nepohoda ovlivňuje naše zdraví?

Stres v globálním pohledu působí na tělo negativně, například výrazně potlačuje imunitu, která pak může třeba nastartovat bolesti zad a další problémy. Když cítíme strach, vztek, smutek či výčitky a vinu, mění se nám hladiny hormonů, funkce trávení, kůže, stejně tak i svalové napětí a spolupráce svalů, které stabilizují klouby a páteř. Vliv lidské nepohody se tedy na těle vždy nějak promítne.


celý rozhovor: https://www.flowee.cz/clovek/8211-tomas ... D87B0IzmNg
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. říj 2020 22:02:50

Přední čeští vědci a lékaři varují veřejnost před černým scénářem. „V pondělí 12. října byl rekordní počet nově hospitalizovaných, a to téměř 400. Od začátku září do středy kopíruje s naprostou přesností exponenciální růst. Exponenciálně roste i počet kritických případů a zároveň exponenciálně roste počet nakažených lékařů a sester. Toto vše znamená, že opatření zavedená v průběhu září nefungovala, nebo spíše nebyla dodržována tak, aby fungovala," upozorňuje přední čeští vědci a lékaři ve své výzvě.

Důrazně apelují na obyvatele a doporučují osobní lockdown i nošení roušky i venku. „Zaveďte osobní lockdown. Mezi lidi vycházejte jen v nejnutnějších případech, například kvůli péči o blízké. Neshlukujte se. Minimalizujte fyzický kontakt se všemi lidmi mimo vaši domácnost," píší ve své výzvě.

Vědci vyzývají obyvatele, aby nevěřili dezinformačním webům a konspiračním teoriím, které riziko zlehčují či popírají. „To, co uděláme či neuděláme teď, rozhoduje o tom, kolik lidí bude za měsíc vážně nemocných nebo bude umírat. Nehrajme ruskou ruletu s osudem našich blízkých," píší ve své výzvě. Pod výzvou jsou podepsáni přední čeští vědci a lékaři, jako hlavní epidemiolog IKEM Praha Petr Smejkal, prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum Jan Konvalinka či jaderná fyzička Dana Drábová.

Že je situace vážná dokládá i výzva prezidenta ČLK Milana Kubka. Ten se na svém facebookovém profilu obrací na všechny lékaře a lékařky, kteří v uplynulých letech odešli pracovat do zahraničí a mají potřebnou kvalifikaci i zkušenosti, aby se, pokud jim to situace dovolí, alespoň na čas vrátili domů a pomohli svým bývalým kolegům v českých nemocnicích.

„Pokud je dnes nemocných zdravotníků 5 500, za deset dní jich bude 11 000, za dvacet dní možná 22 000 a za měsíc by jich mohlo být 44 000. A to by byla katastrofa, které se musíme snažit zabránit doslova za každou cenu," píše Kubek. Podle něj české zdravotnictví v tuto chvíli nejnaléhavěji potřebuje anesteziology a lékaře kvalifikované pro poskytování intenzivní péče.

Lidé by měli dodržovat základní hygienická pravidla pod zkratkou 3R - kromě nošení roušek je to pravidelné mytí rukou a dodržování dvoumetrových rozestupů a nezdržovat se zbytečně v uzavřených prostorech. Koronavirus drtí Česko. Černý scénář hrozí v horizontu pěti dnů.
https://zpravy.magazinplus.cz/1956-situ ... .sznhp.box
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. říj 2020 6:08:18

Zůstaňte doma a venku noste roušky. Odvrátíme kolaps nemocnic

„Exponenciálně roste počet nemocných, ale i kritických případů. Zároveň významně přibývá nakažených lékařů a sester. Podle našich datových modelů brzy dojde ke kolapsu českých nemocnic – u těch malých v horizontu dnů, u větších v řádů týdnů,“ konstatuje Ludwig, který vystudoval datové a informační vědy a covid-19 již sám prodělal.

V první vlně jsme zavedli plošné nošení roušek jako jedna z prvních zemí. I díky tomu jsme ji zvládli dobře. Opatření jsme ale rozvolnili příliš rychle a byli jsme pomalí při jejich opětovném zavádění. Prognózy už v létě ukazovaly, že druhá vlna přijde, a my se na ni vůbec nepřipravili,“ říká Ludwig.

Současná situace je podle něj natolik kritická, že nestačí aktuální vládní opatření, ale je potřeba plošná karanténa. „Lidé se toho bojí, ale pravda je, že čím je lockdown tvrdší, tím je kratší. A tím méně zasáhne ekonomiku,“ uvádí Ludwig.

Česku podle něj hrozí italský scénář, kdy se lékaři budou muset rozhodovat, koho ještě má cenu ošetřovat a koho už ne. „Jsem teď v Itálii a ta je na tom aktuálně paradoxně mnohem lépe než Česko. Roušky jsou tu povinné všude a lidé je bez odmlouvání nosí i venku,“ popisuje Ludwig.

Problémem u nás je podle něj skutečnost, že po úspěšně zvládnuté první vlně opadl respekt z koronaviru. „Částečně k tomu vedlo šíření konspiračních teorií. Přispěli k tomu ale i lékaři z jiných oborů, kteří covid-19 zlehčovali. Lidé ztratili obezřetnost, a je tak dnes mnohem náročnější zavést tvrdá opatření, i když jsme na tom násobně hůř než na jaře,“ shrnuje dosavadní vývoj.
https://forbes.cz/zustante-doma-a-venku ... tr-ludwig/
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. říj 2020 9:32:24

Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. říj 2020 12:09:55

Lavina. Vojenská nemocnice to zbrzdí jen o 12 hodin. Česko se zavře, nevyhnutelně, varuje analytik

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) budou počty nakažených přibývat ještě deset dní až dva týdny. Jeho predikce ladí s propočty IT experta Petra Ludwiga, jenž byl hostem v pořadu Události, komentáře na ČT24; podle jeho výpočtů přetížení nemocnic nastane. Ani zdvojnásobení kapacity pro covidové pacienty nebude stačit. „Exponenciála je jako lavina, která přijde z ničeho nic, překvapila i lékaře v New Yorku a v Itálii,“ sdělil. A zopakoval, že lockdown je proto nevyhnutelný.

„Exponenciála bude chvíli pokračovat, i kdybychom dnes zavedli ta nejtvrdší opatření. Lidi, kteří se nyní dostávají do nemocnic, jsou o chvíli zpoždění. Pokud byl rekord v tomto týdnu, tak očekáváme, že tito lidé se dostanou do nemocnic až za deset, čtrnáct dní. Pak to teprve může začít klesat,“ řekl na úvod Ludwig, že ke klesajícímu trendu dojde za předpokladu, pokud lidé budou zodpovědně dodržovat opatření.
Když bude nakažených přibývat, porostou počty lidí, u kterých propuknou komplikace. „Podle mých modelů můžeme čekat to nejhorší za tři až čtyři týdny, za předpokladu, že by dnes začali všichni opatření dodržovat,“ pokračoval Ludwig.

Bohužel, mnoho lidí podle něj stále opatření nedodržuje: „Celé se to tím může protáhnout a prodlužovat moment, kdy se teprve do nejhoršího dostaneme. Každý den dělá strašně moc. Pokud máme dnes v nemocnicích 3100 lidí, za deset dní jich může být 6000. I když opatření budeme dodržovat, bude těch lidí 5000, je to pořád strašně moc,“ sdělil Ludwig.

Přetížení nemocnic je už jen otázka času: „Vlna bude dojíždět a k přetížení u malých nemocnic dojde. Pokud se exponenciální růst nezastaví třeba lékem, což se pravděpodobně nestane, vlna dojde do všech nemocnic,“ uvedl Ludwig na základě svých propočtů.

Zdvojnásobení kapacity pro covidové pacienty stačit už také nebude. „Zdvojnásobení kapacit vede k tomu, že se to nejhorší odloží přibližně o týden a půl. Stejně tak, když se postaví vojenská nemocnice pro 500 lidí, tak 500 hospitalizovaných už za týden a půl bude za dvanáct hodin. Přetížení tedy oddálíme jen o dvanáct hodin těmi 500 lůžky,“ naznačil opakovaně rychlost exponenciály.

Mnoho skvělých lékařů podle něj podléhá mylnému dojmu, že když mají v současnosti polovinu lůžek volných, že je situace ještě v pořádku. „Exponenciála je ale jako lavina, která přijde z ničeho nic. Počty lékaře překvapily i v New Yorku nebo v Itálii, protože nejsou zvyklí pracovat s exponenciálním růstem,“ uvedl koordinátor expertní skupiny Covid-Czechia Petr Ludwig.

Ludwig tvrdí, že lockdown, neboli úplně vypnutí Česka, je nevyhnutelné.

„Už nyní apelujeme na lidi, ať omezí vycházení a kontakty s jinými lidmi. Už dávno měly být roušky povinné i venku, není na co čekat, nosme roušky, pokud chceme pomoct nemocnicím,“ apeluje Ludwig.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... .seznam.cz
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » pon 19. říj 2020 8:10:18

z FB profilu Jan Tománek, 19.10.2020


Nebojím se ani trochu covidu III.
Bojím se ale stále více státu a jeho nekompetentních kroků a opatření

Aneb, nic neroste do nebes a pak zase ty souvislosti...

Pokusím se vás zase trochu uklidnit (bohužel jen před covidem) a napsat, proč nemám strach z něho, ale naopak z vlády a jejích opatření a kroků.

Za celým strachem a hysterií okolo covidu, spatřuji v první řadě přístup médií a jejich hon za senzací.
Je to totiž dokonale začarovaný kruh:
Média tvoří realitu toho co vnímáme - lidé se vystraší a chtějí, aby politici jednali - a oni populisticky, nikoli však logicky, jednají a média o tom opět informují...

Nejlépe je toto jednání ale vidět s odstupem času, kdy opadne hysterie a můžeme se podívat zpět. Nemůžu si pomoct, ale já mám prostě rád historické souvislosti, tak mi dovolte na začátek trochu odbočit.

Pamatujete, jak se v roce 2015 a 2016 dělala ve školách pro děti protiteroristická cvičení, na Václaváku stály obrněné transportéry a u nich hlídkovali vojáci se samopaly? Jak se schovaly všechny koše a do metra se instalovaly speciální za miliony, které odolají výbušninám? Všude bezpečnostní rámy, do letadel jen s deckou vody? Pamatujete ten všudypřítomný strach?
V té době jsme měli nikoli pandemický semafor, ale „stupně ohrožení terorismem“ a ochranu „tvrdých“ a „měkkých cílů.“ https://www.mvcr.cz/…/clanek/stupne-ohrozeni-terorismem.aspx

A víte co se od té doby objektivně změnilo? Vůbec nic!

Opatření se tiše stáhla, nepojízdné transportéry odtáhli, koše se vrátili do ulic a média začala zajímat Gréta. (Kdepak je asi teď...?)
A víte co je nejparadoxnější? V době těch šílených opatření jsme žili (a stále žijeme) objektivně v té nejbezpečnější době. Podívejte se na krásný graf, jaké teroristické útoky se v Evropě za posledních 50 let staly. (zhruba v polovině stránky graf Terorrism deaths in Western Europe https://ourworldindata.org/terrorism )

A všechen tenhle chaos, co se u nás dva roky odehrával, vyvolaly vlastně média a dva osamocené útoky šílenců, proti nimž se nedá nikdy ochránit. V porovnání s krvavými útoky se stovkami obětí každý rok, které se odehrávaly v Evropě v 70. a 80., to byly nevýznamné události. Útoky, které se odehrály daleko odtud s naprosto nulovým dopadem na naši zemi.

Pamatuju si ze svého dětství, na ty teroristické útoky IRA, bombové útoky na letadla z 80. let a stovky dalších útoků. Ale nikoho to v té době vlastně nevzrušovalo – stalo se to v daleké zemi a v novinách se objevil malý článeček „270 mrtvých po teroristickém útoku na letadlo Pan Am“.
To bylo vše.
Žádné online uřezané hlavy, upálení piloti, nonstop televizní grafy a rozhovory s „odborníky“ na podomácku vyráběné bomby, zabezpečení letadel. Nic, jen čirá informace, bez záměru vyvolat falešnou emoci strachu.

Nepřipomíná vám to opět něco?

(Tím samozřejmě jakkoli nezpochybňuji ani v nejmenším, že tu covid máme a že umírají a budou umírat lidé a bude to těžké! Ale jde o způsob informování a důležité souvislosti, které nikdo neříkal ani před lety s terorismem a neříká je bohužel ani teď s covidem – více viz např. můj článek „Nebojím se covidu“ a souvislosti úmrtí s chřipkou: https://www.facebook.com/Jan.Tomanek.of ... 9281557489 )

Myslím, že přesně takto jako teroristé, nakonec „zmizí“ i covid – tedy, bude stále s námi, ale média v tichosti přeladí na něco jiného a za ním zůstanou jen ekonomicky zničené celé země, firmy, rodiny a životy.

Klasická otázka 1): „Ale vždyť se to přeci exponenciálně šíří?!“
Nebojte se, opravdu nic neroste do nebes. Ani data ne!

Víte co každý rok zastaví epidemii chřipky?

Drastická vládní opatření? - ale vždyť se proti chřipce žádná taková nedělají.
Tak ta spásná vakcína? - proočkovanost na chřipku je u nás jedna z nejmenších v Evropě – jen 5% populace.
Tak jak je možné, že ta exponenciální křivka tedy nestoupá až do nebes? Jak je možné, že se sama v případě chřipky (a vlastně JAKÉHOKOLI VIRU) zastaví a přirozeně klesne?

Virus není zvíře, nebo bakterie, která se může schovat v kanále – virus NEMŮŽE žít bez hostitele. A každý boj s virem končí vlastně jen dvěma způsoby – buďto vir zabije hostitele, nebo hostitel přemůže virus a uzdraví se - to se v případě covidu stane z více než 99%.
Ale to vir samozřejmě nechce (dokonce ani nechce zabít hostitele) a snaží se jen na někoho dalšího „přeskočit“ a v něm se opět rozmnožit. Ale jak přibývá v populaci lidí, kteří už nemoc prodělali (a získali tak dočasnou imunitu), nebo lidí, kteří mají přirozeně silný imunitní systém, tak se u nich virus neuchytí, virus nemá jednoduše kam přeskočit a nakonec prostě mizí. Nebo v pár lidech „překoná“ léto a počká si zase na podzim, kdy mají lidé oslabenou imunitu a znovu se rozšíří. A tak stále dokola.

Takhle snadné to v zásadě je! Bez složitého zaobalení, čísel a důležitě vědeckých frází.

Bohužel u covidu nikdo neudělal test promořenosti (nikoli nesmyslně testovat celý národ ale klasický statistický vzorek populace), abychom věděli, jaká je skutečná promořenost populace a kdy nám čísla začnou zcela přirozeně, bez lockdownů klesat.
V pandemickém plánu chřipky se například počítá, že bude zasaženo zhruba 30% populace a zcela osobně si myslím, že tomuto číslu se budeme brzy s covidem blížit a budeme na vrcholu. Ale opravdu nevím - toto vše prosím berte jako mé čistě laické odhady a zcela osobní spekulace.

Klasická otázka 2): „Ale přeci je tu TO číslo R....?“

R číslo – je v epidemiologii takzvané „reprodukční číslo“ viru – to je NEMĚNNÉ a charakterizuje, jak je vir nakažlivý a kolik „teoreticky“ může lidí nakazit. Spalničky například hodně (R 12-18) a MERS velmi málo (R 0,3-0,8) https://cs.wikipedia.org/wiki/Reprodukčn%C3%AD_č%C3%ADslo

Shodou okolností R číslo, které používá vláda se jmenuje stejně, ale je to „efektivní reprodukční číslo“ – tedy vlastně ODHAD toho, jak se virus šíří v populaci.
Jeho výpočet je ale poměrně vágní. Vychází z počtu udělaných testů, který se mění, jejich kontaktů, které se ale nestíhají sledovat, hospitalizací a takzvanou „kalibrací modelu“ což je čistý ODHAD ...
Pozor, to není vtip, to je oficiální fakt – několik veličin ze vzorce je čistý ODHAD – podívejte se na vládní video!
https://www.televizeseznam.cz/…/odbornik-vysvetluje-jak-se-…
Oficiální vágní vládní text: https://koronavirus.mzcr.cz/co-je-to-r-cislo/

Je to zkrátka zcela přesná matematika pracují ale z naprosto nepřesnými daty a ODHADY a i zcela malý rozdíl v desetinném místě v odhadovaném R, je pak rozdíl potenciálně nakažených v rozmezí několika tisíc po doslova statisíce. Tedy rozdíl – pohody a chaosu s přeplněných nemocnic.

Kdyby nešlo o život celé naší země, tak je vlastně docela směšné pozorovat, jak jeden z „vládních vědců“, (Vladimír Černý) stejně tak jako ministr Prymula tomuto číslu téměř vše podřizují. Jeho poklesem pod magickou 1 podmiňují otevírání a zavírání firem, vzdělání našich dětí, ničení podnikatelských živností a doslova život deseti milionů lidí v naší zemi.
(https://echo24.cz/…/ctyri-epidemicke-scenare-vse-zavisi-na-… ) kdežto jeho kolega (Ladislav Dušek) v úplně stejné době mluví zcela vážně o tom, že „Výpovědní hodnota pozitivních testů je pro predikce relativně nízká...“ - tedy, že všechny předpovědi jsou nepřesné... Přitom právě z tohoto údaje mimo jiné vychází právě ono číslo R... (https://www.ceskenoviny.cz/…/dusek-vypovedni-hodnot…/1947080 )

Zajímavě „konzistentní“ jsou i jiná vyjádření vědců. Například imunolog Václav Hořejší – zastánce „drsných opatření“ (https://video.aktualne.cz/…/r~b1b352b608ce11eb95caac1f6b22…/) před několika dny mluvil o studii, ve které se zjistilo, že 20-50% lidí je vůči covidu imunní... (https://www.respekt.cz/…/cast-lidi-je-proti-covidu-imunni-p…)

Ano, zdá se, že 20-50% je ZCELA IMUNNí vůči covidu...

Nerozumím tomu, co se tu děje. Opravdu ne.
Dokonce se řídím vládním doporučením, abych se držel pouze ověřených zdrojů a odborníků a ne „šarlatánů“. Ano, to jsem udělal, používám jen vládní data a vyjádření vládních expertů. Ale odpovědi a logiku prostě nenacházím.

A pokud ještě někdo trošičku věříte, že tu „alespoň“ něco funguje a někde jsou odborníci, pak rozhodně nečtěte tento článek, jak to bylo na jaře s prvními predikcemi „odborníků“ a kdo jim vlastně otevřel oči a pomohl...
Mimochodem v rukou těchto „odborníků“ jsou teď doslova životy a osudy deseti milionů lidí...
https://www.seznamzpravy.cz/…/tajemny-muz-ktery-na-jare-zac…

Zdá se mi, jako by některým lidem mozek totálně paralyzoval strach. A oni se ze strachu schovali za svá čísla, jako šneci do ulit a kdokoli jim na ten jejich domeček klepe, tak ten je nepřítel.
Nebo se můžeme domýšlet, co jiného v tom je.

Jestli je v tom u některých touha zazářit, vidina kariérního postupu, touha po důležitosti a moci, konspirace, nebo prostě jen čistá a do nebe volající neschopnost a nekompetentnost. Netuším, ale každopádně logické v tom není vůbec nic a kdyby to neovlivňovalo naši zemi a mé děti, tak je mi to celkem jedno, ale takhle si myslím, že by se lidé měli opravdu začít ptát.

Snad se mi podařilo vás opět trochu uklidnit před covidem, i když strach před vládou a jejími opatřeními je myslím zcela na místě.

Hodně sil, klidu a zdraví.
A chraňte sebe a své tělo, ať lékařům a nemocnicím trochu ulevíme.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 19. říj 2020 9:38:38

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ace-640955

Zdravotní sestra: Covid je zlý! Zvracení, průjmy, bolesti, dušení. Popis situace

Zdravotní sestra Martina Hvozdenská poskytla rozhovor časopisu Respekt. Zdůraznila v něm, že lidé, kteří zemřou s covidem, mohli ještě řadu let spokojeně žít, kdyby neměli tu smůlu, že je napadl koronavirus. Popsala také, jak je člověku, který končí v nemocnici. Končí v ní především proto, že se dusí. Jeho plíce už nestačí tělu dodávat kyslík. Ale nedostatek kyslíku provázejí často také obrovské bolesti hlavy a zvracení.


„Někdo tomu možná nevěří, ale ti lidé s covidem jsou opravdu vážně nemocní a do nemocnice musí,“ zahájila rozhovor zdravotní sestra, která pracuje v nemocnici ve Zlíně. „To, co vykašlávají nechcete vědět,“ doplnila. Lidé končí v nemocnici proto, že plíce nestačí člověku dodávat dost kyslíku a on se dusí. „Někdo zvrací, někdo má průjmy, někdo šílené bolesti hlavy,“ dodala zdravotní sestra pro dokreslení.

Martina Hvozdenská také zdůraznila, že lidé, kteří s nemocí covid-19 zemřou, mohli mnohdy spokojeně žít ještě mnoho let, ale bohužel už žít nebudou.

A to je důvod, proč by lidé měli dodržovat ochranná opatření, proč by měli nosit roušky, mýt si ruce, udržovat rozestupy, a pokud možno vlastně co nejvíc zůstávat doma.

Zdravotníci se prý semkli, i když mají strach. Mají strach, že se sami nakazí a přinesou koronavirus domů. Ale jednou si vybrali, že budou pracovat jako lékaři a sestry a k těmto povoláním toto riziko patří. Všichni to vědí a jdou za pacienty i s tímto rizikem. „Neexistuje možnost do práce nejít,“ zdůraznila Hvozdenská.

Chodí do ní, i když musí mít při péči o covidové pacienty oblečený ochranný oblek, hned dvoje rukavice i ochranný štít, který se jí při práci zamlžuje, takže se jí nepracuje lehce.V tomhle oděvu je člověku teplo, potí se, nemůže si odskočit. Je to zkrátka a dobře velmi nepohodlné.

Faktem prý také je, že tam, kde dřív stačily 3 sestry na službu, dnes musí pracovat sester pět. Je to náročné. A vzhledem k tomu, jak prudce narůstají počty nakažených, že v posledních dnech v Česku přibývá okolo 9 tisíc nakažených denně, tak to těžší zdravotníky teprve čeká. Až do Vánoc budou mít opravdu hodně práce. Může se stát, že v nemocnicích bude tolik dusících se covid pacientů, že se zdravotníci nezvládnou postarat o lidi s infarktem a ti tak bohužel zemřou.

Podle zdravotní sestry se už v srpnu vědělo, že může být zle. Vláda měla konat, ale nekonala, a to byla chyba. „To je věc a odpovědnost vlády,“ poznamenala Monika Hvozdenská.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků