AKTIVITY EGA

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod vostal petr » pon 10. čer 2019 14:31:19

Re: O rozpouštění ega během každodenních činností

Příspěvekod Lída » úte 30. dub 2019 15:07:36

Trini píše:

Tara píše:
Liduš, díky...ale jaxi pro mou mentalitu neuchopitelné..., protože je tam hodně toho konání, všímání, techniky..., vedené, podle mne, z ega...., z osobnostní jednotky....

Linda. píše:
Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.


Ta její stále stejná reakce se dala čekat.


Jistě, vcelku mě tahle Evina reakce nepřekvapila, jenže poslední dobou se zmiňovala i o svých zdravotních problémech + bolestech fyzického těla a na její upřímnou prosbu

Tara píše:
Byla bych ti velmi vděčná, kdyby ses se mnou i dalšími, koho by to zajímalo, ale především se mnou, podělila o tvou cestu z nemoci, špatné pohyblivosti...


nebylo možné neodpovědět :donknow:

Pokusila jsem se opravdu poctivě popsat, co rozpouští osobní já + jak se to projevuje harmonizací a uzdravováním fyzického těla

Moje zkušenost je, že když upouštíme od své pýchy, objeví se možnost začít vidět cokoliv negativního, u sebe i u druhých, jako pohyb Vesmírné Energie, tj. projev všetvořícího Bytí. Přímo to tak vnímat – jako když uvidím vzdouvající se mořskou vlnu, která se vrhá na ostatní vlny, a uvědomím si, že ta vlna neexistuje samostatně jako něco zlého, co ubližuje ostatním vlnám: přímo vidím, že je to voda. V tom okamžiku se stane něco nečekaného: tím rozpoznáním se ta vlna sama od sebe sjednotí s oceánem – splyne s ním a zmizí.

Jak se tohle naučit, vysvětluje ve svých knihách Dr. David Hawkins, především v knize “Neulpívat: cesta odevzdávání“ https://www.goodreads.com/book/show/16098910-letting-go . Její český překlad je postupně publikovaný na http://www.hawkins.support/studijni-kni ... evzdavani/ . Dr. Hawkins zjistil vlastní zkušeností a pak i zkušenostmi svých pacientů, že je možné odevzdávat každou svou negativní myšlenku, pocit i bolest všetvořícímu Bytí, s úlevou a vděčností, neustále, trpělivě, znovu a znovu..., až najednou se i ty projevy, které běžně vnímáme jako negativní (u sebe i u druhých), začnou rozpoznávat jako projevy Jednoty, která tohle všechno ze Sebe Samé promítá. Uvědomovat si to nejen myšlenkově = obsahem levé mozkové hemisféry, protože samotná myšlenka a pochopení nemá sílu něco změnit, ale přímo to vnímat, vidět, že to tak je – pravou mozkovou hemisférou. Je to jako rozdíl mezi napsanou větou ´vítr fouká´ a přímým pozorováním foukajícího větru.

Když se ty jednotlivé negativní projevy v mysli začnou přímo vnímat jako pohyby jediné všetvořící Vesmírné Energie, může se začít dít i to, čemu se říká “zázraky“.

Souvisí to s vibrační výší energie, se kterou zareagujeme na cokoliv, co se děje, protože na té úrovni pokaždé automaticky zareaguje i naše tělo, všechny jeho orgány i buňky.

Naše první reakce na to co se právě děje bývá taková, jak jsme byli doteď zvyklí v takové situaci zareagovat, tedy často i negativní. I ta se dá ale plně přijmout, můžu tu reakci vnitřně vzít do náručí, i svůj případný odpor k ní, pokud se objevil, a pak je možné obojí uvidět jako pohyb všetvořící Jednoty. Tím se ta negace = reakce obsahující emoci nechuti, bolesti, smutku nebo hněvu beze stopy rozpustila, i její vliv na tělo, a může se pak objevit jiná reakce, věcnější, pokojnější, harmoničtější....

Vůbec to neznamená, že se mi to daří se vším, co ve vědomí vyvstane, protože jakmile si některou emoci neuvědomím, dojde k automatickému sebeztotožnění s ní, moje energetická hladina se tím okamžitě sníží a k odevzdání nedojde: na nízké energetické úrovni si na možnost to odevzdat prostě nevzpomenu. Zřejmě ale ty dřívější zdravotní poruchy – u mě kdysi dost těžká artritida – byly spouštěné konkrétním druhem emocí a ty jsem si postupně uvědomovala, takže bylo možné je odevzdávat a rozpustily se. Včetně jejich účinků na tělo.

Celé to tedy souvisí s energetickou úrovní našich reakcí a jejich podvědomých spouštěčů. Čím je jejich energie nižší, tím ničivější dopady má na naše tělo. A čím vyšší je energie naší aktuální reakce na to co se právě děje v nás i kolem nás, tím harmoničtější dopad to má na naše tělo a jeho zdravotní stav. Teď... teď... teď...

Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.


Znovu se ale potvrdilo, že

diskutující jsou většinou ochotní vzít úvahu jen to, na co už sami hledají odpověď. A že proto je v diskusích naprosto běžné a v podstatě normální zareagovat spíš námitkami.


Každý z nás totiž usuzuje podle svých dosavadních zkušeností a promítá svoje dosavadní představy i do toho, s čím ještě zkušenost nemá. Pochopitelně.

Může pak i postupy, které ego rozpouštějí, např. i vipassanu – tj. všímavost k sebeztotožňování s obsahy vědomí a upouštění od něj - mylně považovat za aktivity ega
.


SAMOZŘEJMĚ ŽE TO JSOU AKTIVITY EGA,

prozatím ale vůbec nevíš, jak to funguje spontánně bez tý aktivity ega,

protože furt dokola posedle praktikuješ vyčtený aktivity pro ego..


Ze mně blbce dělat nemůžeš,

páč já vím jak co funguje tak i tak...
vostal petr
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod vostal petr » pon 10. čer 2019 14:58:33

Linda. píše:
Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.


To je možný výchozí bod,

ale je to špatný výchozí bod,

správný výchozí bod je zcela obráceně,

kdybys totiž měla pravdu pak by situace např. při autonehodě vedla přímo do nirvána,

zatímco vede pouze k určitému posunu v prioritách...


Správný výchozí bod je mít rád sám sebe,

nikoliv vobráceně, bejt neštatnej mindrák...


Spokojenost znamená klidnou mysl, zatímco nespokojenost je mysl radžastická až tamasická...
vostal petr
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod vostal petr » pon 10. čer 2019 19:30:03

Duchovní Mistři, kteří učí základům cesty k Sebe-poznání, zájemcům vysvětlují, že a proč je třeba se naučit všímavosti


Jeden zmála mistrů jenž si všimnul duchovní zatuhlosti evropanů byl Osho,

a druhej pak Chinmoy,

jeden "to sepsal" do Oranžové knihy,

druhej učil žáky sportu a umění...

Učit evropskyý trdlo spontaneitě je běh na poměrně dlouho u trat,

obzvláště pak ty pokorný zatuhlíky co se berou tak vážně

a neuměj si ze sebe udělat prdel...
vostal petr
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod vostal petr » pon 10. čer 2019 19:38:48

Osobní já ovšem snadno ulpí na čemkoliv, co pochopí jako výhodné, a může v něm vzniknout přesvědčení, že je třeba být všímavý.

Pak místo aby k všímavosti docházelo stejně přirozeně jako k jednotlivým krokům po chodníku, když jdeme nakupovat
(při tom se přece nehlídáme a neopakujeme si pořád znovu "bacha!!! ... teď je třeba udělat krok...!!!" ) ,
nevědomky se držíme svého přesvědčení, že je nutné být všímaví k tomu, co se ve vědomí objevuje :church:, a dáváme si sakra pozor, jestli jsme náhodou na něčem neulpěli...

:D :D :D

Jak se dá zjistit, jestli k tomu v nás nedochází?

Podle toho, že se neobjevuje žádná mrzutost ani pocity nedokonalosti, když si občas uvědomíme, že dál - celkem pochopitelně - dochází k ulpívání na některých věcech, které osobní já vnímá jako důležité.
Když se to dodatečně v sobě zjistí, je možné se tomu akorát pobaveně zasmát - a odevzdat to


Správně,

vlnka na který serfujeme se neustále musí uržovat aktivovaná pozorností,

prostě to musíme vodevzdat,

páč kdybychom to náhodou neodevzdali,

tak už by nám do smíchu nebylo...


Co takhle kdyby ti bylo do smícu protože jsi to neodevzdala ???
vostal petr
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod vostal petr » pon 10. čer 2019 19:48:15

To je to, co Vostálpetr stále říká: Netlačit na pilu.


No to říkám,

což ale taky znamená, že nemáme tlačit na pilu kvůli tomu, že zrovínka tlačíme na pilu,

protě když tlačím tak tlačím a nedělám z toho vědu,

páč vím že tlačím...

Nikde není řečeno, že je zákázano tlačit na pilu


Někdy tlačím a jindy netlačím...
vostal petr
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod armin » stř 12. čer 2019 8:56:20

vostal petr píše:SAMOZŘEJMĚ ŽE TO JSOU AKTIVITY EGA,

prozatím ale vůbec nevíš, jak to funguje spontánně bez tý aktivity ega,


Spontánnost, pokud nepřichází sama prohlédnutím a vypořádáním se se svými závislostmi, komplexy, nadějemi, iluzemi, atd, je jen uvolněním zábran, odložením odpovědnosti a soucitu a tedy nejrychlejší cestou do životních, vztahových, existenčních a zdravotních problémů a nakonec negacím všeho druhu.
V tomto třeba Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům hodně problémů. Podobně jako dealer drog - napřed to funguje krásně a pak teprve přijdou problémy.
Spontaneita není prostředkem nebo cílem, něčím žádoucím, ale jen vedlejším účinkem (důsledkem).

Co se týká toho, co je aktivitou ega a co to vlastně ego je, tak na jiném vlákně leží opomenuta dvě krátká videa na toto téma. Doporučuji se na ně podívat a zamyslet se nad jejich sdělením.Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 663
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2019 10:34:20

armin píše:Spontánnost, pokud nepřichází sama prohlédnutím a vypořádáním se se svými závislostmi, komplexy, nadějemi, iluzemi, atd, je jen uvolněním zábran, odložením odpovědnosti a soucitu a tedy nejrychlejší cestou do životních, vztahových, existenčních a zdravotních problémů a nakonec negacím všeho druhu.
V tomto třeba Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům hodně problémů. Podobně jako dealer drog - napřed to funguje krásně a pak teprve přijdou problémy.


Jaké Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům problémy? Máš s něčím takovým zkušenost? Nebo si to jen myslíš?
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod armin » stř 12. čer 2019 12:57:43

Návštěvník píše:
armin píše:Spontánnost, pokud nepřichází sama prohlédnutím a vypořádáním se se svými závislostmi, komplexy, nadějemi, iluzemi, atd, je jen uvolněním zábran, odložením odpovědnosti a soucitu a tedy nejrychlejší cestou do životních, vztahových, existenčních a zdravotních problémů a nakonec negacím všeho druhu.
V tomto třeba Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům hodně problémů. Podobně jako dealer drog - napřed to funguje krásně a pak teprve přijdou problémy.


Jaké Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům problémy? Máš s něčím takovým zkušenost? Nebo si to jen myslíš?

Pozoruji to kolem mne, na netu i tady na poradně.

Dnešní "moderní" zen, tantra, new age, poznání do 10-ti minut "duchovní" předváděči se, "transformační" rádoby psychoterapeuti, atd. jsou toho produktem.

Postmoderní, postfaktická a postduchovní společnost sebestředných sobců :hm:

„Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí. Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.“ (Matouš 7,13.14)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 663
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2019 18:30:28

armin píše:Pozoruji to kolem mne, na netu i tady na poradně.

Dnešní "moderní" zen, tantra, new age, poznání do 10-ti minut "duchovní" předváděči se, "transformační" rádoby psychoterapeuti, atd. jsou toho produktem.

Postmoderní, postfaktická a postduchovní společnost sebestředných sobců :hm:

Třeba je ten problém jenom produkt ve tvé vlastní mysli, která si to takto vyhodnocuje a neumí to vidět v globálu, že je to, co je a nic jiného není a nemůže být. Proto tak, jak to je, nemůže být žádný problém, leda to tak může vypadat v něčí zabedněné hlavě. Jinak by se neorientoval širokou cestou, kterou proudí masy, a šel by tou nejužší, kterou prochází jen Sám jako jeden.

„Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí. Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.“ (Matouš 7,13.14)
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Tara » stř 12. čer 2019 19:51:41

armin píše:
Návštěvník píše:
armin píše:Spontánnost, pokud nepřichází sama prohlédnutím a vypořádáním se se svými závislostmi, komplexy, nadějemi, iluzemi, atd, je jen uvolněním zábran, odložením odpovědnosti a soucitu a tedy nejrychlejší cestou do životních, vztahových, existenčních a zdravotních problémů a nakonec negacím všeho druhu.
V tomto třeba Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům hodně problémů. Podobně jako dealer drog - napřed to funguje krásně a pak teprve přijdou problémy.


Jaké Osho a jemu podobní uvolňovači nadělali svým následovníkům problémy? Máš s něčím takovým zkušenost? Nebo si to jen myslíš?

Pozoruji to kolem mne, na netu i tady na poradně.

Dnešní "moderní" zen, tantra, new age, poznání do 10-ti minut "duchovní" předváděči se, "transformační" rádoby psychoterapeuti, atd. jsou toho produktem.

Postmoderní, postfaktická a postduchovní společnost sebestředných sobců :hm:

„Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí. Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.“ (Matouš 7,13.14)

Tím "problémem" bych označila EXISTENCI VZTAHU jako takového. Kde je VZTAH, je vždy problém, ať si to uvědomujeme nebo neuvědomujeme (a lakujeme vše na růžovo).
VZTAH objektu (osoby, jáčka) se subjektem (on, to) a k tomu patřičné prožívání ať už líbivého nebo naopak nelíbívého.... :-) A tím i existence TOUHY, chtění...

Kdysi jsem hodně četla knížky od Coelha. Mám snad doma všechny jeho knihy, až na pár posledních, které vydal pár let zpátky. Všechny jsem doslova hltala, byly plné právě toho VZTAHU, plné dějem, emocemi, prožíváním, plné pádů, vzletů, a občas i dočasných spočinutí, uvědomění...
Vždy jsem četla právě tu jeho knížku, která pasovala přesně na to období, které jsem právě prožívala, to jsou úžasné synchronicity .... díky jeho knihám jsem intenzivně do-prožila téma, kterým jsem právě procházela... a někdy i pochopila... :-)... a nemusela si "to" prožít na vlastní kůži...

Bylo to v době, kdy jsme hodně komunikovali s jáčkem... a jednou jsem se mu zmínila, jak jsem nadšená z knížek, co píše Coelho.... a on: "Hm,... vždyť jsou plné VZTAHU, emocí, prožívání...."
Mě to tehdy dost překvapilo, zůstala jsem jako opařená, jak to, že se jemu knížky nelíbí, že je s takovým trošku odsudkem .-) shodil...., nějakou dobu jsem o tom přemýšlela a v žonglovala v sobě, jak to myslel, proč ten odsudek atd... a za nějakou dobu jsem jáčkovi musela dát za pravdu, že knížky jsou to knihy hlavně pro "osoby", které se více či méně ztotožňují s představou sebe coby středobodu vesmíru... :-)
Na Vánoce teď jsem dostala od Paula Coelho po delší době další knížku s názvem Hipík, už ji čtu hoooodně dlouho a nějak mi to nečte, nezajímáme mě to, uf uf... pár dalších knížek, které mě taky neuchvátily, od Třeštíkové, Viewegha atd., ale jaxi ...

A podobně je to s Oshem, Minaříkem a dalšími, kteří mne nikdy neoslovili, jak by řekl jáčko: "Mé srdce zůstává tímto nedotčené...." :-)

Ne tak nihy Larsena, E. Tomáše.... ♥
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1190
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod armin » stř 12. čer 2019 21:16:01

Návštěvník píše:... je to, co je a nic jiného není a nemůže být. Proto tak, jak to je, nemůže být žádný problém...


I ty problémy jsou součástí toho, co je. I ty případně zabedněné hlavy. :D
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 663
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. čer 2019 17:50:15

Ani případně zabedněná hlava není problém, pokud se v ní neobjeví problém.
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod armin » čtv 13. čer 2019 18:10:16

Návštěvník píše:Ani případně zabedněná hlava není problém, pokud se v ní neobjeví problém.


V zabedněných hlavách se problémy obvykle neobjevují, těm je všechno jasný

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 663
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. čer 2019 18:35:32

V otevřené hlavě problém nenajdeš, ten se drží jen v zabedněné.
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod armin » čtv 13. čer 2019 19:36:25

Návštěvník píše:V otevřené hlavě problém nenajdeš, ten se drží jen v zabedněné.


Vypadá to, že máš trochu problém s problémy.

Já vnímám problémy pozitivně, jako výzvu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 663
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. čer 2019 12:51:11

armin píše:
Návštěvník píše:V otevřené hlavě problém nenajdeš, ten se drží jen v zabedněné.


Vypadá to, že máš trochu problém s problémy.

Já vnímám problémy pozitivně, jako výzvu.

Výraz problém označuje nechtěný nežádoucí stav, který nemá řešení. Jakmile se objeví řešení, už to není problém. Jestli miluješ výzvy k řešení různých situací, pak jsi dobrodruh a nemůže být řeč o tom, že ty situace jsou pro tebe problém.

Ale soužití s člověkem, který se vyžívá v problémech a jeho život je samý problém, musí být značně problematické.
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. bře 2020 17:54:43

Výraz problém označuje nechtěný nežádoucí stav, který nemá řešení. Jakmile se objeví řešení, už to není problém.

Problém obvykle nějaké řešení má, někdy jich má dokonce i několik.
Problémem bývá spíš že nás kvůli našemu silnému odporu k tomu nežádoucímu stavu žádné řešení v té chvíli nenapadne.
Návštěvník
 

Re: AKTIVITY EGA

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. bře 2020 10:57:25

Já vnímám problémy pozitivně, jako výzvu.


Když se to daří, je větší šance si s nimi poradit, místo snahy před nimi uhýbat. Ta k jejich vyřešení nevede, často si tím zaděláme na ještě větší problém.
Návštěvník
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků