Rozpouštění ega

Rozpouštění ega

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. kvě 2019 0:01:26

Jak se rozpouští ego?
Návštěvník

Re: Rozpouštění ega

Nový příspěvekod vostal petr » ned 12. kvě 2019 0:23:40

Podobně jako šumák....
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. kvě 2019 0:32:24

Ve vodě?
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. kvě 2019 0:41:55

Rozpuštěné ego nemusí zmizet;jako šumák z vody rozpuštěním nezmizí; jen je rozpuštěné?
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » ned 12. kvě 2019 8:12:29

Návštěvník píše:Ve vodě?

Klidně zkus cokoliv jiného (třeba kámen)

Edison taky musel experimentovat než vobjevil žárovku...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 12. kvě 2019 13:40:26

Návštěvník píše:Rozpuštěné ego nemusí zmizet;jako šumák z vody rozpuštěním nezmizí; jen je rozpuštěné?

Asi taknějak,

nebot dle známé filozofie Jára Cimrmana - externismu

to že neexistuji, neznamená, že nejsem ve světě patrný...

https://www.youtube.com/watch?v=ud-9-bh ... r_&index=5
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 9:43:13

Návštěvník píše:Jak se rozpouští ego?

Nejrychleji relaxací a nejpomaleji vizualizací

takže záleží pak na tom, jak moc kdo má času a jak je kdo inteligentní,

inteligentní totiž ví, že pospíchat se má pomalu, tím se pak nejrychleji dojde k cíli....

Neinteligentní pospíchá a tím nejrychleji dojde do p.....
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 9:54:53

Jako instatní kafe,

ale aby to nebylo hořký a horký,

je dobré přidat trošku cukru a zalejt mlíkem...

Cukr pořídíte uvnitř a mlíko venku...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 10:08:38

Jak se rozpouští ego?

Jo to nikdo neví,

páč ti co zemřeli nám to nepoví

a ti co proměnili tělo v světlo vo tom taky docela zarputile mlčí,

takže jediný kdo vám vo tom může co říct jsou ti, co to ego nerozpustili,

a na ty jejich rady bych tedy moc nespolíhal....
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 12:45:43

Jak se rozpouští ego?

Stejně jako sněhulák na jaře....

Po sněhulákovi zbude pak hrnec a mrkev, po rozpuštěným egu boty a trenýrky...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. kvě 2019 12:47:45

a brejle
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. kvě 2019 12:50:34

Obrázek
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. kvě 2019 12:51:40

Obrázek
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. kvě 2019 12:57:46

Obrázek

Všechna náboženství mluví o třech základech - svět, duše a Bůh. Ve skutečnosti to je však jen jedna realita, která se projevuje v podobě těchto třech základů. Mohlo by se říci "Tyto tři základy jsou opravdu třemi pouze potud, pokud trvá ego." Tudíž prodlévat ve svém vlastním Já, kde není žádné "já", kde je ego mrtvé, lze nazvat dokonalým Stavem.
http://www.advaita.cz/24933-ctyricet-ve ... kutecnosti
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 13:21:04

No jo,

nesmíš všemu věřit co RM řekl,

von taky říkal že to jeho mrtvý ego má neustále tendenci se znovu vobjevovat,

takže vono to ego je asi tak mrtvý jako žabí stehýnka, furt to v něm škube....
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. kvě 2019 13:31:51

.. prodlévat ve svém vlastním Já, kde není žádné "já", kde je ego mrtvé, lze nazvat dokonalým Stavem.

prodlévat v živém egu, nelze nazvat dokonalým Stavem
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » pon 13. kvě 2019 13:58:00

prodlévat v živém egu, nelze nazvat dokonalým Stavem

Naopak,

prodlévat v egu je dokonalým stavem, nebot dokonalé Já se stavá dokonalejší díky nedokonalosti v níž prodlévá....

Takže jde o to bejt dokonale nedokonalej,

což vodmítači světa vodmítají a proto jsou coby rebelové odsouzeníi k vyvanutí a již dále se nesmějí podílet na zdokonalování dokonalého Já...

Vysvobození je tedy v podstatě trestem....

Je to ovšem tajemství, páč díky blbnutí s duchovnem se ego krásně rozvíjí, posiluje a blbne,

zatímco se mylně domnívá, že se rozpouští....

Jak pravil Jehova v Bibli ústy proroka Izajáše : Učiním moudrost moudrých pošetilostí...
vostal petr

Nový příspěvekod Jana » úte 14. kvě 2019 6:34:20

Všechna náboženství mluví o třech základech - svět, duše a Bůh. Ve skutečnosti to je však jen jedna realita, která se projevuje v podobě těchto třech základů. Mohlo by se říci "Tyto tři základy jsou opravdu třemi pouze potud, pokud trvá ego." Tudíž prodlévat ve svém vlastním Já, kde není žádné "já", kde je ego mrtvé, lze nazvat dokonalým Stavem.

Možná by bylo zajímavé prozkoumat v relaxu a uvolnění, kdy mizí pojem času, mizí omezenost prostorem, jak daleko je vlastní Já, ve kterém není žádné "já", jak daleko je to od dokonalého Stavu.

A dost možná se i vyjasní, že když zmizí připoutanost k omezenosti časem a prostorem, tak zmizí i starosti s budoucností a s tím i všechny obavy a strachy.

Možná v tom relaxu se vyjasní, že život v tomhle uvolnění je láskou, Bůh je láskou. Není jiný Bůh, než život.

Život je takhle celý láskou, tak jak tady je. Duše se rozplývá v lásce, kterou je Bůh, mizí v ní a láskou je všechno, co je, i svět v ní mizí. Všechny ty tři věci - Bůh, duše i svět jsou jedinou láskou.

Život, kde je tohle jedním, je dokonalý, je to dokonalý Stav, který nemá chybu.

Je možné se vrátit zase do stavu ega a ochutnávat to napětí v časoprostorové omezenosti a být tím idiotem, který chce něco jiného, protože "ví", co je špatně a vidí v druhých idioty.

A je možné si z těch dvou možností vybrat. Je možné si to ohromně zjednodušit.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Václav » pát 04. říj 2019 23:34:11

Rozpustit se na samu podstatu vědomí.
Kdo by to chtěl?
Kdo by chtěl nemoci sdílet svůj pohled na svět se svým okolím,ale vidět svět jinak-být osamělý ve svém pohledu na to jaký je svět.
Kdo by chtěl vnímat lidi kolem sebe tak jasně,že bude prožívat nejen jejich emoce,ale někdy i jejich myšlenky tak,jako by byli jeho vlastní?
Že to může být fajn?Víte jaké to je být zamilovaný a žárlit?
Rozpuštění ega člověka změní a ano-ego se vrací.Ale člověk pak vědomě může stvořit sebe sama.Ale nikdy neví,jak je to správně a tak se to učí stále líp a líp.
Takže rozdíl je v tom,že člověk pozná sebe sama a už nikdy nemůže říct,že za to jakou má povahu můžou geny a výchova.Už si za to může sám a nikdy už nemůže být tím kým byl dřív...

No a jak rozpustit ego?Také použiji bibli.Ježíš řekl,milujte své bližní jako sebe a Boha nadevše.Hledejte a naleznete-tlučte a bude vám otevřeno.Ten kdo to domyslí a v pravdě realizuje,ten dosáhl osvícení.Boha má člověk milovat celou svojí bytostí a Boha si nelze zobrazit,tedy ani představit..Ten kdo skutečně touží porozumět,ten porozumí.

Tak jak rozpustit?Stačí uvěřit že můžeš.Vem si třeba kus dřeva a začni do něj dlabat symbol,nebo myšlenku.Buď pečlivý a dlabej den za dnem.Nech se touto myšlenkou zcela pohltit a nedělej nic jiného.Až budeš jíst jen z nutnosti a mluvit s lidmi se pro tebe stane nepříjemným rozptýlením ,které tě ruší,pak to znamení,že ti na této myšlence skutečně záleží..Až se staneš jen touto myšlenkou,poznáš že dny jsou jako vteřiny a týdny jako okamžik.Náhle se člověku zdá být celý život jako chvíle....

Co má být touto myšlenkou?Láska k Bohu.Touha po poznání pravdy.A co dál když čas přestane existovat?Tvé vědomí je svobodnější než kdy předtím bylo.Vždyť jako bys nebyl.Pojem já a oni zmizel s egem.Můžeš být vším a prožít vše co je..Tvé dny mohou být plné prožitků,aniž bys vykročil ze své místnosti.Ale toužíš li po poznání pravdy a Boha hledej dál,protože v lidech nalezneš jen spoustu názorů a pohledů na život a Bůh není něco-Bůh je podstata všeho.

Jak dlouho to trvá?Někomu měsíce či spíš roky.Někomu desítky let a pak už aš do konce života.Vážně to chceš?
Václav

Nový příspěvekod Tara » sob 05. říj 2019 9:21:12

Hmmmm :) vážně to chceš? Nic jiného nezbývá, až tak zlé nebo dobré ? to je... a po dobrém nebo po zlém, většinou spíše po zlém :-)
Nebo si myslíš, že skutečně si můžeš vybírat chtít nebo nechtít, když jsi lávou života?
Ne hlavou, ale lávou....

Spíš než chtít nebo nechtít je ve hře jestli můžeš nebo nemůžeš.... hlava, viz. např. Jana, ne z může, láva ano.....
Tara

Další

Zpět na Inspirativní myšlenky